Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Üzemanyag átemelő szivattyú 530d (2000)

2008.04.24. 15:15

Na jó lett amit kaptam. Az üzemanyag tankban csak 1 szivattyú van és én pedig azt hittem hogy 2. 1 ami kiemeli az anyagot és 1 ami átemeli a jobb oldali tankból a bal oldaliba.
Szóval jó lett az átemelő szivattyú amit kaptam a géphez. Ha valakinek szüksége van ilyen szivattyúra akkor tudok neki 65 euróért szerezni 530d-be és 525dieselbe is jó. szintérzékelők is járnak hozzá így lett kibontva 2 autóból és 1 még van ,ha gondolja valaki. A gép amiből kiszedték 63485km-et futott, vagyis nem új alkatrészről van szó, de teljesen hibátlanról.egyébként gyári ára ennek a szivattyúnak 42360Ft-ba kerűl+a szintérzékelők.(bár az érzékelők úgy tudom nem szoktak sűrűn tönkremenni.)
Üllés alatti szivattyút is tudok szerezni ez gyárilag 70000felett van. én 35000-ért tudok adni ugyanebből a kocsiból származó bontott hibátlant.
üdv ha kell valami szóljatok.

Re: Üzemanyag átemelő szivattyú 530d (2000)

2008.04.25. 08:42

temes írta:Na jó lett amit kaptam. Az üzemanyag tankban csak 1 szivattyú van és én pedig azt hittem hogy 2. 1 ami kiemeli az anyagot és 1 ami átemeli a jobb oldali tankból a bal oldaliba.
Szóval jó lett az átemelő szivattyú amit kaptam a géphez. Ha valakinek szüksége van ilyen szivattyúra akkor tudok neki 65 euróért szerezni 530d-be és 525dieselbe is jó. szintérzékelők is járnak hozzá így lett kibontva 2 autóból és 1 még van ,ha gondolja valaki. A gép amiből kiszedték 63485km-et futott, vagyis nem új alkatrészről van szó, de teljesen hibátlanról.egyébként gyári ára ennek a szivattyúnak 42360Ft-ba kerűl+a szintérzékelők.(bár az érzékelők úgy tudom nem szoktak sűrűn tönkremenni.)
Üllés alatti szivattyút is tudok szerezni ez gyárilag 70000felett van. én 35000-ért tudok adni ugyanebből a kocsiból származó bontott hibátlant.
üdv ha kell valami szóljatok.


Az ülés alattira vevő lettem volna a hét elején. Sajnos ez későn jött...

2008.05.28. 21:40

Nekem is problémám van az átemelő szivattyúval. Pontosabban egy szaki állítólag megjavította, de nem vagyok benne biztos, hogy 100%-ig működőképes és nem merem megkockáztatni, hogy a tankom 15 literig menjen le. Nem szeretnék sehol a városban kocsit tologatni. :oops:
Meg tudom valahogy a titkos menüből állapítani azt, hogy tutira jó-e a szivattyú? Gondolok itt arra, hogy a két oldalból mikor kell átnyomnia a naftát vagy ilyesmi. Köszi az ifókat előre is!

2008.06.24. 15:20

Sziasztok!

Múltkor teljesen kifogyott a tankom, leállt a motor, de a computer még kb 30km-t jelzett, hogy lehet vele menni 8.0 átlagfogyasztásnál... Vajon ennyit csal?

Előre is köszi a válaszokat...

B.

2008.06.24. 15:57

szekkk írta:Sziasztok!

Múltkor teljesen kifogyott a tankom, leállt a motor, de a computer még kb 30km-t jelzett, hogy lehet vele menni 8.0 átlagfogyasztásnál... Vajon ennyit csal?

Előre is köszi a válaszokat...

B.


nekem már többször volt úgy, hogy nullát mutatott, és még ment...

2008.06.24. 17:45

szekkk írta:Sziasztok!

Múltkor teljesen kifogyott a tankom, leállt a motor, de a computer még kb 30km-t jelzett, hogy lehet vele menni 8.0 átlagfogyasztásnál... Vajon ennyit csal?

Előre is köszi a válaszokat...

B.


Én is mentem már 3 km.-t 0-hatótávval, folyt is a hátamról a víz, pedíg tél volt.

A titkos menüben lehet kalibrálni a fogyimérőt, hogy a valósat mérje. Akkor nem érhet meglepetés.

Amikor kevés van a tankban, a lényegesen más vezetési mód is okozhat meglepetéseket. Pl. sztrádán mész sokat és 20 km. a range, bemész városba, lehet 10km. alatt leállsz.

Meg lehet olyan hiba is (bár ez ritkább), hogy a két tank közötti átemelőszivattyú hal meg. Így az egyik tank alján marad üzemanyag, de nem jut el a motorhoz. A titkosban lehet nézni külön-külön az üzemanyagszintet, ezt is tudod ellenőrizni.

2008.06.25. 19:55

sziasztok hat en csak lesek meg lesek hogy mennyi penzert veszitek az alkatreszeket.probaljatok meg innen rendelni igaz hogy angol az oldal de higgyetek megeri szotart fogni.ha mar itt tartunk az uzemanyaszivattyu(diesel)
utangyartott max.15000ft a siemens vdo pedig csak max.32000ft a forint-font valtasatol fuggoen.erdemes osszehasonlitani az otthoni arakkal.irjatok be a kocsi tipusat igy konnyebb lesz keresgelni.szivesen segitek.JOHNNY
http://www.eurocarparts.com/

2008.06.25. 22:44

johnny írta:sziasztok hat en csak lesek meg lesek hogy mennyi penzert veszitek az alkatreszeket.probaljatok meg innen rendelni igaz hogy angol az oldal de higgyetek megeri szotart fogni.ha mar itt tartunk az uzemanyaszivattyu(diesel)
utangyartott max.15000ft a siemens vdo pedig csak max.32000ft a forint-font valtasatol fuggoen.erdemes osszehasonlitani az otthoni arakkal.irjatok be a kocsi tipusat igy konnyebb lesz keresgelni.szivesen segitek.JOHNNY
http://www.eurocarparts.com/

Csak még a postát is hozzá kell adni! Az 520D nem is hozza :cry:

2008.07.22. 08:05

Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi

2008.07.22. 09:50

zolstok írta:Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi


egyszer már volt erről szó: nem vagy vele egyedül. az okát még nem tudta biztosan megmondani senki.

2008.07.22. 09:57

efer írta:
zolstok írta:Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi


egyszer már volt erről szó: nem vagy vele egyedül. az okát még nem tudta biztosan megmondani senki.


nem vagy egyedül. nekem leesett már vagy 5 lityivel, majd visszatornázta magát minden további nélkül menet közben. reggel gyújtás, 5 perc múlva megint feljebb megy 1-2 mm-t. :P

2008.07.25. 01:25

Labi írta:
efer írta:
zolstok írta:Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi


egyszer már volt erről szó: nem vagy vele egyedül. az okát még nem tudta biztosan megmondani senki.


nem vagy egyedül. nekem leesett már vagy 5 lityivel, majd visszatornázta magát minden további nélkül menet közben. reggel gyújtás, 5 perc múlva megint feljebb megy 1-2 mm-t. :P


Idő kell (meg elektromos impulzus) a compjuternek,amig bekalibrálja magát,ezért van az ingadozás.

______________________________________________
Mőge die BMW Macht mit Euch sein :D

2008.07.27. 01:02

Vader-1 írta:
Labi írta:
efer írta:
zolstok írta:Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi


egyszer már volt erről szó: nem vagy vele egyedül. az okát még nem tudta biztosan megmondani senki.


nem vagy egyedül. nekem leesett már vagy 5 lityivel, majd visszatornázta magát minden további nélkül menet közben. reggel gyújtás, 5 perc múlva megint feljebb megy 1-2 mm-t. :P


Idő kell (meg elektromos impulzus) a compjuternek,amig bekalibrálja magát,ezért van az ingadozás.

______________________________________________
Mőge die BMW Macht mit Euch sein :D

Dieselnél változik a tankban lévő navta hőmérséklete.Így térfogata is változik.Ezért mutat hidegen mást.

2008.07.27. 05:10

admin írta:
Vader-1 írta:
Labi írta:
efer írta:
zolstok írta:Sziasztok! Van egy problémám. Este még kb 10L üzemanyagot mutat a műszerfal, reggel meg mikor beindítom kiirja hogy 50km van hátra vagy kevesebb :? Idővel néha feljebb megy a mutató. Ha nem vagyok egyedül ezzel akkor irjatok. köszi


egyszer már volt erről szó: nem vagy vele egyedül. az okát még nem tudta biztosan megmondani senki.


nem vagy egyedül. nekem leesett már vagy 5 lityivel, majd visszatornázta magát minden további nélkül menet közben. reggel gyújtás, 5 perc múlva megint feljebb megy 1-2 mm-t. :P


Idő kell (meg elektromos impulzus) a compjuternek,amig bekalibrálja magát,ezért van az ingadozás.

______________________________________________
Mőge die BMW Macht mit Euch sein :D

Dieselnél változik a tankban lévő navta hőmérséklete.Így térfogata is változik.Ezért mutat hidegen mást.



Sziasztok!
Inkabb az elobbi verzio a valoszinubb, ket okbol is. Homerseklet novelesere a terfogatnovekedes minimalis (talan max 1%), a masik a homerseklet novelesevel a benzin(gazolaj) feletti gazter tobb benzint(gazolajat) tartalmaz, ez viszont a szint csokkeneset okozza (talan max(1%).
Tamas

2009.02.11. 10:48

A következő problémám van az üzemanyagszint jelzővel. Először ott jelentkezett a probléma hogy egyik pillanatról a másikra elromlott nem mutatott semmit megcsináltattam gondolomtam én de ezután meg nem üreset mutatott hanem beállt középre pedig nem volt benne semmi benzin tehát megint nem volt jó. Következő próbálkozásnál úgy tünt jó a mutató de tegnap megint megtréfált még mutatot legalább 15 liter benzint de a tankban semmi benzin nem volt így megállt az út kellős közepén.Nagyon dühítő hogy a benzinkutasok már röhögnek rajtam amikor meglátnak hogy vontatnak be a kútra. Segítsetek mi lehet a baj már arra is gondoltam hogy kicserélem az egész tankot jeladóstul.

2009.02.11. 11:13

erről jut eszembe! most akkor hány literes a tank? a kézikönyv azt írja, hogy kb 70 liter. és 8 hengeresek esetén 10 lityi tartalék. Akkor most 80 literes tartályról beszélünk? mikor nekem már "porzik a tank" csak 60 litert tudok tankolni. mi miatt van ez? akkor is így van, ha már fekszik a mutató és a sárga jelzés után is megyek vagy 60-70 km-t. ...(most tekintsünk el attól, hogy nem kéne így, de van szitu amikor így jön ki)

2009.02.11. 11:58

70 literes, de ha 60 lityi kiment jelez, hogy tíz maradt. Ha bejött a jelzés - én ritkán várom meg - olyan hatvanat szoktam rátankolni. Még egy megfigyelés, az enyém mintha szigorubban mutatna azaz kicsit kevesebbet, olyan 5 liter lehet a differencia.

2009.02.11. 12:29

Oldboy írta:70 literes, de ha 60 lityi kiment jelez, hogy tíz maradt. Ha bejött a jelzés - én ritkán várom meg - olyan hatvanat szoktam rátankolni. Még egy megfigyelés, az enyém mintha szigorubban mutatna azaz kicsit kevesebbet, olyan 5 liter lehet a differencia.


Nálam is max 72L ment bele.

2009.02.11. 12:49

Én 65 liternél többet sose tankoltam még (hathengeres benzines), és ilyenkor a benzinszintmérő már gyakorlatilag nullán áll.

2009.02.11. 20:29

ytse írta:Én 65 liternél többet sose tankoltam még (hathengeres benzines), és ilyenkor a benzinszintmérő már gyakorlatilag nullán áll.


Kicsapja a piszolyt akkor min 3X rányomok :twisted:
Hozzászólás küldése

VigLink badge