Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Üzemanyag tank

2006.12.22. 18:40

Kinek kinek hány liter ??????A 30d benn 70L ezt irja a könyv !! Namost én megnéztem egyszer régebi tankoláskor csutkára megtankoltam,a BC 65L mutatott az óra kivolt feküdve fulon volt! Ma tankoltam tele, a BC még 5-6L mutatott hogy anyi vanmég bent. Mostjön a csavar ma 68L tankoltam
a tankolás utén ismét megnéztem a BC mostis 65L mutatott !! Mostakor hogyisvanez?????Hénylityis a tank??Hogymér a BC???
Hallotam azthiszem a passatokon van ijen titkos rekesz ahová még 5L belefér esetleg nekünkis van ijen?????Várom a tapasztalatokat!!! :D

2006.12.23. 11:00

Szia, 523i is 70 literes (az E34 525i 80literes vót) de érdekes mód már sikerült a kútnál 70,5 litert tankolnom... :evil: Úgy már sokszor jártam, hogy aszonta nekem ----km -ert tudok vele menni, de eddig még mindig odaértem a kúthoz, pedig volt az még néha 15 km is. :lol:

Re: Üzemanyag tank

2006.12.23. 12:09

dcs73 írta:Kinek kinek hány liter ??????A 30d benn 70L ezt irja a könyv !! Namost én megnéztem egyszer régebi tankoláskor csutkára megtankoltam,a BC 65L mutatott az óra kivolt feküdve fulon volt! Ma tankoltam tele, a BC még 5-6L mutatott hogy anyi vanmég bent. Mostjön a csavar ma 68L tankoltam
a tankolás utén ismét megnéztem a BC mostis 65L mutatott !! Mostakor hogyisvanez?????Hénylityis a tank??Hogymér a BC???
Hallotam azthiszem a passatokon van ijen titkos rekesz ahová még 5L belefér esetleg nekünkis van ijen?????Várom a tapasztalatokat!!! :D


Általában csak megközelítő értéket adnak meg. Lehet, hogy a műszer csak 65 literig van kalibrálva felette úgy sincs jelentőssége a dolognak. Ha megnézitek menet közben az autó mozgásától függően változik az érték. Tankoláskor azt javasolják, hogy csak a pisztoly első lekattanásáig tankoljunk, mert főleg nyáron a hőtágulás következtében kifolyhat az üzemanyag. A tank térfogatába nem számolják bele a csövekbe tölthető üzemanyagot ezért lehetséges, hogy literekkel is többet tankoljunk mint a gyárilag megadott érték. Arra azért vigyázzatok, hogy ne hagyjátok teljesen kifogyni, mert ezzel tönkretehetitek a befecskendező rendszert.

2006.12.23. 12:16

Az enyémbe sorozatba belemegy a 75 liter, mert ha tankolok akkor 70 litereket szoktam, és még szokott benne lenni anyag! :roll:

Re: Üzemanyag tank

2006.12.23. 15:12

laci03 írta:
dcs73 írta:Kinek kinek hány liter ??????A 30d benn 70L ezt irja a könyv !! Namost én megnéztem egyszer régebi tankoláskor csutkára megtankoltam,a BC 65L mutatott az óra kivolt feküdve fulon volt! Ma tankoltam tele, a BC még 5-6L mutatott hogy anyi vanmég bent. Mostjön a csavar ma 68L tankoltam
a tankolás utén ismét megnéztem a BC mostis 65L mutatott !! Mostakor hogyisvanez?????Hénylityis a tank??Hogymér a BC???
Hallotam azthiszem a passatokon van ijen titkos rekesz ahová még 5L belefér esetleg nekünkis van ijen?????Várom a tapasztalatokat!!! :D


Általában csak megközelítő értéket adnak meg. Lehet, hogy a műszer csak 65 literig van kalibrálva felette úgy sincs jelentőssége a dolognak. Ha megnézitek menet közben az autó mozgásától függően változik az érték. Tankoláskor azt javasolják, hogy csak a pisztoly első lekattanásáig tankoljunk, mert főleg nyáron a hőtágulás következtében kifolyhat az üzemanyag. A tank térfogatába nem számolják bele a csövekbe tölthető üzemanyagot ezért lehetséges, hogy literekkel is többet tankoljunk mint a gyárilag megadott érték. Arra azért vigyázzatok, hogy ne hagyjátok teljesen kifogyni, mert ezzel tönkretehetitek a befecskendező rendszert.


Hát nekem ilyen gondom nincs, tankolhatok nyakig, mire kiállok a kútról úgyis leissza a fölét a motor, úgyhogy nem kell számolni a hőtágulást. :nyelves:

2006.12.23. 17:39

Sziasztok!

M535i 100 liter
540 80 liter

A bordról annyit, hogy amikor már csak 1 litert mutat, öntesz bele egy muanyag flakonból pont 1,5 litert, akkor makulátlanul 2,5 litert mutat!
És igy tovább! Megnéztem!!! 8O

2006.12.24. 01:10

Nekem is 70l körüli .

2006.12.24. 13:53

Ha má' üzemanyag tank, ezt figyu:
Tegnap egy nagy kanyar után( visszafordultam) megállt az autó. Nagy nehezen beindult, lelevegősödött. Utánna megint ugyanez... Megnéztem a tankot a boardon, az egyik 0.00 a másik meg 19,5. (?) Bármit csináltam, a jelek szerint kifogyott az anyag. Valamiért nem egyenlítődött ki a két tank. Tankoltam, folyamatosan fiyeltem a szinteket, elösszőr az a tank lett tele amelyikben volt- utánna az üres. Azóta figyelgetem, egyszerre fogynak és azóta sem csinálta.... ???? :evil:

2006.12.24. 22:28

Norbi525tds írta:Valamiért nem egyenlítődött ki a két tank.


:?: :?: :?: :?: :?:
2 üzemanyagtartály van az E39-ben? És ha megkérdezhetem, hol helyezkednek el ezek a tartályok.

2006.12.25. 00:10

Norbi525tds írta:
Valamiért nem egyenlítődött ki a két tank.



ez engem is érdekelne hány tank van a te kocsidba :?: :?: :?:

2006.12.25. 10:23

pappkari írta:Norbi525tds írta:
Valamiért nem egyenlítődött ki a két tank.



ez engem is érdekelne hány tank van a te kocsidba :?: :?: :?:


Gyakorlatilag 1 tank van bent,csak a kardán miatt az alján van egy betüremkedés és ez miatt,egy kiegyenlitő pumpa nyomja át a naftát a baloldalról a jobb oldalra,hogy az ac feltudja szivni!(igyekeztem szakszerü lenni) :e39 :wink:

2006.12.25. 11:22

Elég érdekes megoldás 8O . Egy újabb dologgal lettem okosabb.

2006.12.25. 12:52

Norbi525tds írta:Ha má' üzemanyag tank, ezt figyu:
Tegnap egy nagy kanyar után( visszafordultam) megállt az autó. Nagy nehezen beindult, lelevegősödött. Utánna megint ugyanez... Megnéztem a tankot a boardon, az egyik 0.00 a másik meg 19,5. (?) Bármit csináltam, a jelek szerint kifogyott az anyag. Valamiért nem egyenlítődött ki a két tank. Tankoltam, folyamatosan fiyeltem a szinteket, elösszőr az a tank lett tele amelyikben volt- utánna az üres. Azóta figyelgetem, egyszerre fogynak és azóta sem csinálta.... ???? :evil:
A tanknak a baloldali részéböl nemnyomja átt a pumpa az anyagot :evil: A jobb oldalrol kiszivja teljesen mert ott van az a szivattyú ami ellátja a gépet anyaggal!! Valoszinü volt egy dugulásod a pumpa felkapott valamit és nem müködött
de szerencsédre elindult!!

2006.12.26. 19:37

Ez nem új keletü dolog, a régebbi típusoknál is ilyen tankokat alkalmaztak, közlekedő edény módjára működtek, alul összekötő csövel.

2006.12.26. 20:27

Az M6 ban 140l tartály volt!
Boldogság volt tele verni! :lol:

2006.12.26. 21:53

kbhont írta:Az M6 ban 140l tartály volt!
Boldogság volt tele verni! :lol:
Mindez a párcsepp nafta menyi km re volt elegendö??????? :D

2006.12.26. 23:24

dcs73 írta:
kbhont írta:Az M6 ban 140l tartály volt!
Boldogság volt tele verni! :lol:
Mindez a párcsepp nafta menyi km re volt elegendö??????? :D


Stuttgartból jártam vele haza. Egy tank oda, egy vissza! 280 ment padlón!
A legbrutálisabban gyilkolva sem evett többet 14 nél!

2006.12.26. 23:35

kbhont írta:
dcs73 írta:
kbhont írta:Az M6 ban 140l tartály volt!
Boldogság volt tele verni! :lol:
Mindez a párcsepp nafta menyi km re volt elegendö??????? :D


Stuttgartból jártam vele haza. Egy tank oda, egy vissza! 280 ment padlón!
A legbrutálisabban gyilkolva sem evett többet 14 nél!
Baszus az brutál gép lehetett és én azt hittem többet kajált!!!!!Apropó Stuttgart csak nem az ezüstnyilaknál meloztál , mert ugye ott van a föhadiszállásuk!!!! bmwdance :D

2006.12.26. 23:56

dcs73 írta:
kbhont írta:
dcs73 írta:
kbhont írta:Az M6 ban 140l tartály volt!
Boldogság volt tele verni! :lol:
Mindez a párcsepp nafta menyi km re volt elegendö??????? :D


Stuttgartból jártam vele haza. Egy tank oda, egy vissza! 280 ment padlón!
A legbrutálisabban gyilkolva sem evett többet 14 nél!
Baszus az brutál gép lehetett és én azt hittem többet kajált!!!!!Apropó Stuttgart csak nem az ezüstnyilaknál meloztál , mert ugye ott van a föhadiszállásuk!!!! bmwdance :D

Nem! Straszburgban, és Freiburgban tanultam, dolgoztam. Igen ott van a nyugdíjas klub! :lol: :lol:

2006.12.28. 12:23

Há' má megint megállt a gép! :twisted:
Ugyanazt csinálja.. az egyik tank üres, a másikban 18 liter, Most nézegetem a robbantott ábrát, de nem értem mitől lehet... :cry:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=16&fg=05

Valakinek van valami ötlete?
Hozzászólás küldése

VigLink badge