Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

E39 vásárlás

2006.08.22. 22:19

Hi,
üdv a klubban. Akkor kezdem, de mindenki majd hozzárakja a sajátját.
Ráncfelvarrás 2000-től, 2003-ig gyártották az E39-et, ha pontosak az infóim, de vannak it guruk is :P .

Ha benzines, akkor minél nagyobb legyen !! :P
Ennek ellenére nekem csak 520 van, mert minden más viszont bejött az autón.

Néhány hiba ami nálam előjött és mástól is már hallotam ugyanezt:
ablakemelő csere, foglaltság érzékelő eltörik az ülésben, belső ajtókilincs (nekem már 2 tört :evil: ), gyári hangszórók egy kalap sz.r. Nekem kb ennyi.

Sepi

2006.08.22. 22:43

Sepi írta: gyári hangszórók egy kalap sz.r.


hát nem csak azok, hanem az egész hifi... :wink:
szóval a rádiót ne is prógálgasd, hogy tetszik-e a hangja - nem fog....

a bmw szerelők, akikhez járok, a 30i-t mondták etalonnak. mondjuk ettől függetlenül az a motor kétszer egymás után volt az év motorja (engine of the year, angliában - talán van súlya egy ilyen díjnak...) :twisted: szóval részemről abszolút az lenne a javaslat (fáj is rá a fogam rendesen...)

2006.08.22. 22:45

ja: ha minden stimmel, kombit még 2004-ben is gyártottak.

2006.08.22. 23:07

Köszi az infókat!
Senki ne tartsa magában a tapasztalatait. Közben próbálom befogadni a honlapon található anyagot, így remélem hamarosan célzottan is tudok majd kérdezni.

Azt már most látom, hogy hosszú keresgélésnek nézek elébe, ha olyan pöpec állapotú verdát szeretnék mint a tiétek, főleg dízelek mennek, amivel semmi bajom, de én minnél csendesebb autót szeretnék.

2006.08.22. 23:58

z írta:Köszi az infókat!
Senki ne tartsa magában a tapasztalatait. Közben próbálom befogadni a honlapon található anyagot, így remélem hamarosan célzottan is tudok majd kérdezni.

Azt már most látom, hogy hosszú keresgélésnek nézek elébe, ha olyan pöpec állapotú verdát szeretnék mint a tiétek, főleg dízelek mennek, amivel semmi bajom, de én minnél csendesebb autót szeretnék.

üdv!

a diesel hangját szinte nem is hallod ez nem vw-en :twisted:

az a kérdés mennyit akarsz autozni vagy hozzá tudsz-e férni "olcsó" gázolajhoz! :oops:

2006.08.23. 09:34

mentoslaci írta:a diesel hangját szinte nem is hallod ez nem vw-en :twisted:


hát itt a "szinte", az egy fontos szó :wink:
hallható a különbség, szerintem ebben megegyezhetünk :D

egyébb, dízel mellett szóló szempontokkal egyet tudok érteni.

de a választás megkönnyítéséhez (vagy az elbizonytalanodáshoz...) van egy pont erről a témáról szóló fórum, ahol ez elég alaposan ki lett vesézve.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára efer 2006.08.24. 06:50-kor.

2006.08.23. 11:02

na, pont az a szinte számít nekem is. Dízel passatot már vezettem, az sajnos traktor, gömböly? segg? A6-ost is 2.5-ös dízelmotorral, az kultúráltabb volt sokkal.

Mondjuk 160-nál autópályán csak a szél és a gumi fütyül, vagy fel kell emelni a hangod hogy a hátul ülôkkel beszélj?

2006.08.23. 11:57

Én is dízel párti vagyok, de azért ne felejtsük el, hogy ebben az évjáratban 530d-n kell gondolkodni, s valljuk be, ebből jót találni itthon..pff.. meg nem az a full megbízható. Km-ről km-re el tudjuk neked mondani, mikor mi fog elszálni. Viszont bárkit megkérdezel, amit nyújt... hát.. mindenki imádja.
Benzinest venni talán több esélyed van-jó benzinest), ott viszont csak pénztárca függő a motor. Mármint fogyasztás függő. De ez is egy életérzés- mikor a 6 v. 8 henger megindul...
Jót találni nem lesz könnyű... Én pl. 3- 4 hónaig kerestem, szinte mindet megnéztem az országban :-), már annyira feladtam, hogy nem is érdekelt milyen motor van benne, csak egybe legyen, s persze extrás. Lefoglaltam egy 540-est és végül vettem egy tds-t. :-)
Sok sikert--kell hozzá..:-)

2006.08.23. 12:03

Hát a zajt ne hasonlítsd a népautóhoz :-)
A sebesség limt rovatban van egy link. nézd meg.. van rajta egy videó, 230-al mentem két rendőr audi után.. a lényeg, hogy a háttérben dvd-n megy a gyalog- galopp és simán lehet hallani, pedig nem üvölt..csak sajnos telefonnal lett felvéve..

2006.08.23. 12:35

eeeez B E . . . R Á S !!!
nincs több kérdésem :lol:

2006.08.23. 12:43

az 528-as részben olvastam, hogy érdemes átnézetni szakszervízben, de, hogy már oda is csak potenciálisan jó autót vigyek, mi az amit magam is el tudok dönteni?

Gondolok itt a klattyogó kormányszervóra, bármilyen zaj a futóm?vön, minden elektromos kütyü kipróbálása stb. ? ezeket írtátok. Ilyenek érdekelnek még. Pl. soha nem volt automatám, azon mit kell figyelni?

2006.08.23. 16:08

Akkor énis irok pár dolgot amivel nekem eddig gondom volt:

3x cseréltek már elöl ilyen kis távtartókat ami kopogást okoz a kocsi allján...eléggé idegesitő és 15 ezer HUF az ára.
És ezzel a sor meg is szakadt mert mást én még nem cseréltem rajta, nem tört el semmi nem romlott el semmi, vagyis faterom letörte a pohártartóm fülét de az nem a kocsi hibája volt :D

JA hardytárcsa cserém volt, mert teljesen elette :) 28ezer HUF de ezt nem mindig kell cserélni sőt van amin szinte egyáltalán ez állatkodástól függ...

2006.08.23. 16:29

Igazából a benzin-dízel dillemát asszerint döntsd el, hogy egyrészt mennyit mész vele és tudsz-e olcsóbban tankolni.
Bármelyiket veszed, örülni fogsz neki. :-)

2006.08.24. 07:00

z írta:Mondjuk 160-nál autópályán csak a szél és a gumi fütyül, vagy fel kell emelni a hangod hogy a hátul ülôkkel beszélj?


csak meg tudom erősíteni norbi véleményét:
amikor megvettem, nem állhattam, hogy ki ne próbáljam, mennyi a vége :twisted: . 230-ig ment, ám amin teljesen elhültem az az volt, hogy a motort még itt sem lehetett hallani, csak a szelet - mondjuk az már fúj rendesen ilyenkor, de nem zavaró.

2006.08.24. 13:10

Na beindult a tanácsadás!
Jól jött volna a fórum mikor venni akartam.
Csak győzzed mindet megjegyezni z !

off:
Nekem levehető ajtajú turmix kellene. Mire figyeljek ? :D :D :D

on:

2006.08.24. 14:24

Sepi írta:Na beindult a tanácsadás!
Jól jött volna a fórum mikor venni akartam.
Csak győzzed mindet megjegyezni z !

off:
Nekem levehető ajtajú turmix kellene. Mire figyeljek ? :D :D :D

on:


Próbálom, próbálom és közben elolvasok minden topcot ? mindben van nagyon hasznos dolog! Mindenkinek köszönöm az eddigieket! Úgy néz ki mindegy, hogy benzin vagy dízel, az állapot és felszereltség fog dönteni.

Sepi!
Feltétlenül NDKás legyen ? ami német az német!!! :wink:

2006.08.24. 15:10

Az én szempontom is az volt, hogy:
Célra szánt összegért jó állapot, lehetőleg jól felszerelt, és mindegy hogy dízel vagy benzin, 520d vagy 540i. Így lett 520i (persze jobb lett volna nagyobb motor) :D

Na majd a következő.

Sepi

2006.08.24. 22:25

Sepi írta:Na beindult a tanácsadás!
Jól jött volna a fórum mikor venni akartam.


hát ezt akár én is írhattam volna :wink:
akkoriban fix elképzelésem volt: 23 vagy 28 benzines touring kéziváltóval. ezt sikerült is véletlenül megtalálni, és a legteljesebb mértékben elégedett vagyok vele.
ma már azért nem vagyok benne biztos, hogy nem lett volna ugyanennyire jó választás egy másik motorizáltság... tényleg jó lett volna a fórum!

2006.08.24. 22:54

Én is kézi váltóst szerettem volna- mondjuk mostmár nem :-) - de a nagyon extrásak már alapban automaták. Nagyon kényelmes tud lenni- mondjuk én a szakmámból kifolyólag is vezetek és váltogatok eleget.. 8)

2006.08.24. 23:41

Körvonalazódik a dolog, azt szeretném megtudni, hogy hol nézhetnék utána a 2003-as felszereltségi szinteknek, extralistának?

Más. Sokat számít a dupla üvegezés, Hő, hang?
Hozzászólás küldése

VigLink badge