* *
Pontos idő: 2024.05.13. 05:59

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728 ... 738  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.12. 22:36 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.02. 21:51
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Graz
Adott köszi: 22 alkalommal
Kapott köszik: 53 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
Norbi86 írta:
kovessyroli írta:
Norbi86 írta:
Sziasztok!Volna lehetőségem vásárolni egy E39 530I-t!Magyarországi első tulajdonostól!Az ára is elég baráti 2002-es autóról lenne szó!Kipróbáltam eléggé egyben van az autó!Hibák,a katalizátor zörög,elég hangosnak tűnt a kipufogó,a visco nem működik és kissé kemény a kormány!Viszont vezetett szervizkönyves és sérülés mentes és szépen megőrizték az állapotát!nem tudom megérné e belevágni!



Nem te keresel 7 éve E39-et? :facepalm:
Itt a többség olyan autókról álmodozik , mint amit paraméterekben leírtál, te meg azon gondolkodsz, hogy megérné-e belevágni? :roll:

A válaszom : NEM, nem éri meg belevágni, mert ezekre az autókra rendszeresen és rendesen kell költeni, mire hibamentesek lesznek.
Ha kibírtad 7 évig, hogy nem vettél ilyen autót, akkor szerintem te nem is vágysz rá eléggé.
És tényleg minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ez nem a te autód, utálni fogod, hogy az alkatrészkereskedő lesz az első időszakban a legjobb cimborád, utálni fogod, mert össze kell barátkoznod egy jó szerelővel, meg egy jó diagossal.


Nem kimondottan keresek 7 éve ilyen autót!Ez nekem egy vágyálom de sajnos az utóbbi pár évben mindig közbe jött valami és muszáj volt félre tennem ezt és sok minden mást most örülök mert már rendben vannak a dolgok!Van a családban E39 épp most készült el egy teljes motor generálon esett át ami enyhén szólva is rengeteg pénzt és időt emésztett fel!Tisztában vagyok vele,hogy ez ilyen autó nem lehet kis pénzből fenntartani és megőrizni az állapotát!Lehet velem van a baj mert túl sokat gondolkodtam és rágódtam a vásárláson! :neutral:
Hát én ha átlag 40k.t költenék az autómra már rég felgyújtottam volna pedig 7 éve hajtom az autót és 80000ezret tettem bele. Mert ti azt mondjátok hogy elvileg nekem cirka 3400000ft ot kellett volna ráköltenem az autóra???? Hát ha valaki ennyit költött az autójára az tényleg felgyújthatja!!!

Azt mindenkinek az egyéni ingerküszöbe (meg persze a pénze) határozza meg, hogy mit csinál/csináltat meg az autón. Sokan együtt tudnak élni kisebb-nagyobb hibákkal, egyeseket viszont a legapróbbak is zavarnak. Viszont szerintem rengetegen vannak, akik nem is tudják milyennek kéne lennie az autónak igazából, és ezért meg sem fordul a fejükben, hogy ezt-azt megcsináltassanak. Én nem láttam még olyan E39-est, amire kapásból, vagy kisebb keresgéléssel ne lehetne azonnal 100ezreket rálocsolni.

_________________
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 00:03 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2014.12.25. 11:54
Hozzászólások: 2218
Tartózkodási hely: 1046 Budapest
Adott köszi: 498 alkalommal
Kapott köszik: 507 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M52 B20
Évjárata: 1998
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Melániám ilyen volt. Miután ráköltöttem másfél milliót...

Tapatalkkal küldve az én D6503 eszközömről

_________________
Üdv.:
András


"Losers find the reason, winners find the way"


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 19:34 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2013.05.17. 21:23
Hozzászólások: 2286
Adott köszi: 427 alkalommal
Kapott köszik: 479 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
bzsoltie írta:
Viszont szerintem rengetegen vannak, akik nem is tudják milyennek kéne lennie az autónak igazából, és ezért meg sem fordul a fejükben, hogy ezt-azt megcsináltassanak. Én nem láttam még olyan E39-est, amire kapásból, vagy kisebb keresgéléssel ne lehetne azonnal 100ezreket rálocsolni.


Ámen :wink: Egy BMW akkor igazán BMW, hogyha megfelelő állapotban van tartva. Ennek szemmel jól láthatóan is ára van. Ha ez nem teljesül, akkor akár milyen szakadt offban is lehetne ülni. Vagy mégsem? Ja igen, azok ridegtartva, ütve vágva sokkal hamarabb szétesnek :doglotlo:

Nekem az a BMW-zés, amikor mind műszakilag, mind esztétikailag kifogástalan az autó. Fék, futómű legyen maximálisan jó, motor úgy muzsikáljon, ahogy meg van írva, kívül belül pedig legyen patika tisztaságú, hogy amikor beül az ember, már egy kellemes illatú, szép közeg fogadja. :franko:

Egy barátom autója most lesz emberi léptékkel patika, pedig 370 ezer lesz benne lassan. (e39 25d touring) Ennek az az ára, hogy az elmúlt 1.5 évben 2.5 millió forint lett ráköltve :wink: és ez még nem restauráció, viszont így élmény beleülni. Megy vele az ember és csak azt érzi, hogy olyan, mint amilyennek lennie kell :franko: Nem akarok senkit megbántani, de amikor meglátok egy sokszáz ezret futott BMW belsőt, maximálisan zsíros, kiült, repedt, szakadt bőrbelsővel úgy, hogy a kormány már rég úgy néz ki, mintha a kutya szájából vették volna ki, akkor elkap a hányinger, hogy oda hogy lehet beülni?? Akkor mit vár el a tulaj műszakilag? Mit neki a BMW, mint érzés?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.13. 23:49 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.02. 21:51
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Graz
Adott köszi: 22 alkalommal
Kapott köszik: 53 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
NagyMatyas írta:
Ámen :wink: Egy BMW akkor igazán BMW, hogyha megfelelő állapotban van tartva. Ennek szemmel jól láthatóan is ára van. Ha ez nem teljesül, akkor akár milyen szakadt offban is lehetne ülni. Vagy mégsem? Ja igen, azok ridegtartva, ütve vágva sokkal hamarabb szétesnek :doglotlo:
Ugyan! Egy BMW fél lábbal a sírban is egy BMW... Az OFF pedig még patika állapotban is csak OFF. :nyelves:
NagyMatyas írta:
Nekem az a BMW-zés, amikor mind műszakilag, mind esztétikailag kifogástalan az autó. Fék, futómű legyen maximálisan jó, motor úgy muzsikáljon, ahogy meg van írva, kívül belül pedig legyen patika tisztaságú, hogy amikor beül az ember, már egy kellemes illatú, szép közeg fogadja. :franko:
Szépen hangzik, de egy bizonyos kor felett már akárhány vödör lóvét rá lehet borítani, nem lesz patika, vagy csak nagyon rövid ideig.
NagyMatyas írta:
Egy barátom autója most lesz emberi léptékkel patika, pedig 370 ezer lesz benne lassan. (e39 25d touring) Ennek az az ára, hogy az elmúlt 1.5 évben 2.5 millió forint lett ráköltve :wink: és ez még nem restauráció, viszont így élmény beleülni. Megy vele az ember és csak azt érzi, hogy olyan, mint amilyennek lennie kell :franko:
Az enyém is ezen az úton jár, picit több futással, picit kevesebb idő alatt fele ennyi (ami szerintem még mindig elég sok) ráköltéssel, de se a motor, se a váltó nem voltak még megbontva. De ahogy haladok végig a dolgokon, egyre nyugodtabb vagyok, és tudom hogy nagy meglepetés már nem érhet.
NagyMatyas írta:
Nem akarok senkit megbántani, de amikor meglátok egy sokszáz ezret futott BMW belsőt, maximálisan zsíros, kiült, repedt, szakadt bőrbelsővel úgy, hogy a kormány már rég úgy néz ki, mintha a kutya szájából vették volna ki, akkor elkap a hányinger, hogy oda hogy lehet beülni?? Akkor mit vár el a tulaj műszakilag? Mit neki a BMW, mint érzés?
Az enyém sokszázezret futott, de senki meg nem mondaná a belseje alapján. Semmi kopás a kormányon, se a műanyagokon, a bőr pedig gönyörű, pedig érzékeny színű (szürke). Ilyen is van.

_________________
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 09:17 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2013.05.17. 21:23
Hozzászólások: 2286
Adott köszi: 427 alkalommal
Kapott köszik: 479 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
[quote="bzsoltie"]
Ugyan! Egy BMW fél lábbal a sírban is egy BMW... Az OFF pedig még patika állapotban is csak OFF. :nyelves:

Lehet, hogy úgy is ad még valamit, de a jótól sajnos nagyon messze van.

Szépen hangzik, de egy bizonyos kor felett már akárhány vödör lóvét rá lehet borítani, nem lesz patika, vagy csak nagyon rövid ideig.

Nézd, lehet, hogy mindig lesznek apróságok, de ha a főelemek rendben vannak, akkor annyira nem rontja le az autó minőségérzetét egy egy hiba.

Az enyém is ezen az úton jár, picit több futással, picit kevesebb idő alatt fele ennyi (ami szerintem még mindig elég sok) ráköltéssel, de se a motor, se a váltó nem voltak még megbontva. De ahogy haladok végig a dolgokon, egyre nyugodtabb vagyok, és tudom hogy nagy meglepetés már nem érhet.

Váltó neki is gyári és hibátlan, az üzemanyagrendszer viszont átesett egy teljes felújításon. Ezen kívül még a turbó és a légtömegmérő lett cserélve. Ha megfelelően vannak használva ezek az autók és megkapják, amit kell, akkor nagyon sokat elmennek bontás nélkül.

Az enyém sokszázezret futott, de senki meg nem mondaná a belseje alapján. Semmi kopás a kormányon, se a műanyagokon, a bőr pedig gyönyörű, pedig érzékeny színű (szürke). Ilyen is van.

Azt jelenti, hogy volt gazdája és van is a mai napig :wink:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 19:40 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2017.04.14. 19:15
Hozzászólások: 2
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Blog: Blog megtekintése (0)
Sziasztok!
Egy év keresgélés után sikerült egy gyönyörű állapotú E39-est vásárolni!
Persze az elvárásaimból le kellett adnom mert 525i-t akartam M paketteset full-ost és amikor láttam, hogy nem nem, hogy full-osat nem kapok de még az M pakettes sem tud lemenni a mélygarázsunkba akkor újra kellett gondolnom az egészet...
Viszont most végre megvan! Első nyugdíjas tulaj (1935), és 100.000 km. garázsban tartott, mint az új! Akkor már nem is bántam annyira az egész újra gondolást! :-)

Viszont a Hi-Fi egy rakat szar! Tudtok valakit aki valami értelmes zenét bele tudna nekem rakni? Érdemes a Boardmonitor-t bele venni?
És mivel teljesen gyári az autó még felnit keresnék hozzá, hol érdemes kutakodnom szerintetek?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 21:31 
Offline
Törzsvendég
Törzsvendég

Csatlakozott: 2015.04.19. 13:33
Hozzászólások: 537
Tartózkodási hely: Szolnok
Adott köszi: 83 alkalommal
Kapott köszik: 94 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M52B28
Évjárata: 1996
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
zorro -)--- írta:
Sziasztok!
Egy év keresgélés után sikerült egy gyönyörű állapotú E39-est vásárolni!
Persze az elvárásaimból le kellett adnom mert 525i-t akartam M paketteset full-ost és amikor láttam, hogy nem nem, hogy full-osat nem kapok de még az M pakettes sem tud lemenni a mélygarázsunkba akkor újra kellett gondolnom az egészet...
Viszont most végre megvan! Első nyugdíjas tulaj (1935), és 100.000 km. garázsban tartott, mint az új! Akkor már nem is bántam annyira az egész újra gondolást! :-)

Viszont a Hi-Fi egy rakat szar! Tudtok valakit aki valami értelmes zenét bele tudna nekem rakni? Érdemes a Boardmonitor-t bele venni?
És mivel teljesen gyári az autó még felnit keresnék hozzá, hol érdemes kutakodnom szerintetek?


Boardmonitor alatt 'navit' értesz?

Ha valóban 100.000km-t futott, és úgy is néz ki én nem nyúlnék hozzá. Őrízd meg az utókornak, kulturmisszió.

A Hi-Fi topicban megy a vita arról, hogy gyárilag ilyen hangolású vagy elöregedtek a hangszórók. E38-ról is olvastam már hasonló véleményeket. Szerintem klasszikus, és jazz zenére van hangolva gyárilag az veszett jól szól rajta egy jól megírt CD-ről. A szokásos rádió slágerek elég gyatrák a megszokotthoz képest, főleg ha olyat szoktál meg amiben volt dedikált mélynyomó. Amerikai fórumokon volt beszúrva egy kapcsolási rajz az erősítőről, a mély még vágva is van. Szóval hallgasd a sorhatot. :)


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 21:40 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2006.10.03. 00:00
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest XIII
Adott köszi: 7 alkalommal
Kapott köszik: 17 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2003
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
zorro -)--- írta:
Sziasztok!
Egy év keresgélés után sikerült egy gyönyörű állapotú E39-est vásárolni!
Persze az elvárásaimból le kellett adnom mert 525i-t akartam M paketteset full-ost és amikor láttam, hogy nem nem, hogy full-osat nem kapok de még az M pakettes sem tud lemenni a mélygarázsunkba akkor újra kellett gondolnom az egészet...
Viszont most végre megvan! Első nyugdíjas tulaj (1935), és 100.000 km. garázsban tartott, mint az új! Akkor már nem is bántam annyira az egész újra gondolást! :-)

Viszont a Hi-Fi egy rakat szar! Tudtok valakit aki valami értelmes zenét bele tudna nekem rakni? Érdemes a Boardmonitor-t bele venni?
És mivel teljesen gyári az autó még felnit keresnék hozzá, hol érdemes kutakodnom szerintetek?

Egy évig keresni egy autót nagy kitartás és türelem kellett hozzá, csak kár hogy ezek az erények nem tartottak ki addig amig elolvasod a fórum szabályzatát, vagy legalább kitöltöd az adatlapodat.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek broton az itt látható tagok köszönték meg: conzales05
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.14. 23:23 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2016.03.12. 23:03
Hozzászólások: 171
Adott köszi: 66 alkalommal
Kapott köszik: 8 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54B22
Évjárata: 2003
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
zorro -)--- írta:
Sziasztok!
Egy év keresgélés után sikerült egy gyönyörű állapotú E39-est vásárolni!
Persze az elvárásaimból le kellett adnom mert 525i-t akartam M paketteset full-ost és amikor láttam, hogy nem nem, hogy full-osat nem kapok de még az M pakettes sem tud lemenni a mélygarázsunkba akkor újra kellett gondolnom az egészet...
Viszont most végre megvan! Első nyugdíjas tulaj (1935), és 100.000 km. garázsban tartott, mint az új! Akkor már nem is bántam annyira az egész újra gondolást! :-)

Viszont a Hi-Fi egy rakat szar! Tudtok valakit aki valami értelmes zenét bele tudna nekem rakni? Érdemes a Boardmonitor-t bele venni?
És mivel teljesen gyári az autó még felnit keresnék hozzá, hol érdemes kutakodnom szerintetek?

hali,

egy par kepet bedobhatnal rola, joizu csemegenek tunik igy a leiras alapjan:)


Sent from my LG-D620 using Tapatalk


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.15. 13:46 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2017.04.14. 19:15
Hozzászólások: 2
Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Blog: Blog megtekintése (0)
Ha arra gondoltok, hogy nincs kitöltve az adatlapom az csak azért lehet mert nem engedi módosítani a rendszer!
Háromszor próbáltam és nem történik semmi! :mereg:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.15. 19:39 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.28. 01:00
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.ker. Gyál
Adott köszi: 39 alkalommal
Kapott köszik: 15 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525d
Évjárata: 2009
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Afterdark írta:
stupeki69 írta:
Norbi86 írta:
kovessyroli írta:
Norbi86 írta:
Sziasztok!Volna lehetőségem vásárolni egy E39 530I-t!Magyarországi első tulajdonostól!Az ára is elég baráti 2002-es autóról lenne szó!Kipróbáltam eléggé egyben van az autó!Hibák,a katalizátor zörög,elég hangosnak tűnt a kipufogó,a visco nem működik és kissé kemény a kormány!Viszont vezetett szervizkönyves és sérülés mentes és szépen megőrizték az állapotát!nem tudom megérné e belevágni!



Nem te keresel 7 éve E39-et? :facepalm:
Itt a többség olyan autókról álmodozik , mint amit paraméterekben leírtál, te meg azon gondolkodsz, hogy megérné-e belevágni? :roll:

A válaszom : NEM, nem éri meg belevágni, mert ezekre az autókra rendszeresen és rendesen kell költeni, mire hibamentesek lesznek.
Ha kibírtad 7 évig, hogy nem vettél ilyen autót, akkor szerintem te nem is vágysz rá eléggé.
És tényleg minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ez nem a te autód, utálni fogod, hogy az alkatrészkereskedő lesz az első időszakban a legjobb cimborád, utálni fogod, mert össze kell barátkoznod egy jó szerelővel, meg egy jó diagossal.


Nem kimondottan keresek 7 éve ilyen autót!Ez nekem egy vágyálom de sajnos az utóbbi pár évben mindig közbe jött valami és muszáj volt félre tennem ezt és sok minden mást most örülök mert már rendben vannak a dolgok!Van a családban E39 épp most készült el egy teljes motor generálon esett át ami enyhén szólva is rengeteg pénzt és időt emésztett fel!Tisztában vagyok vele,hogy ez ilyen autó nem lehet kis pénzből fenntartani és megőrizni az állapotát!Lehet velem van a baj mert túl sokat gondolkodtam és rágódtam a vásárláson! :neutral:
Hát én ha átlag 40k.t költenék az autómra már rég felgyújtottam volna pedig 7 éve hajtom az autót és 80000ezret tettem bele. Mert ti azt mondjátok hogy elvileg nekem cirka 3400000ft ot kellett volna ráköltenem az autóra???? Hát ha valaki ennyit költött az autójára az tényleg felgyújthatja!!!


Rossz nálad a matek! 10e km-t mész évente, a legtöbben pedig 25-30e km-t. A te 7 éves költésed másnak 3 év karbantartás. A gyújtogatást inkább hagyjuk. :doglotlo:

Ha a harmadát veszem az is több mint egy milla és mielött valaki azzal vádolna hogy a roncs is megy nálam minden müködik és nem folyik nem csöpög belőlle semmi. Lehet hogy sokan hülyének néznek de én a pénzt nem szeretem lapáttal dobálni. Meg ha valaki évente 25 30 ezer km megy az sokat jár pályán vagy városközt ingázik és az kevésbé terheli az autót ( ezt régen én is csináltam) mint az olyan mint én aki 15 km re jár horgászni heti két három alakalommal meg a piacra 5 km re ahol még besem melegszik az autó. Lehet itt fanoskodni minden megbántás nélkül meg egymásra licitálni hogy ki mennyit költ az autójára de szerintem műszakilag legyen jó müködjön minden, tiszta belül hogy jó érzéssel üljön bele az ember. CSak egy példa pl az én autóm hoz vízhűtő Nissens 33338 ft Valleo 27097 Ft ugyan ez egy 2000 es évjáratú Suzuki ignis 13 -as 34169tf valamint 39969 ft természetessen kedvezménnyel mindkét esetben. Akkor miért is kéne suzukival járnom vagy riogatni másokat hogy drága lessz neked a BMW. És ezt nem szántam senkinek sem bántásnak de jól meg kell nézni az autót amit veszel mert tényleg lehet lelakottakat venni ( én kb 3 honapig kerestem a megfelelőt és én is sokat megnéztem) és rendszeressen odafigyelni rá és mindjárt nem lesz drága a javítása ez az én véleményem.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.15. 19:59 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2015.03.02. 21:51
Hozzászólások: 203
Tartózkodási hely: Graz
Adott köszi: 22 alkalommal
Kapott köszik: 53 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
CSak egy példa pl az én autóm hoz vízhűtő Nissens 33338 ft Valleo 27097 Ft ugyan ez egy 2000 es évjáratú Suzuki ignis 13 -as 34169tf valamint 39969 ft természetessen kedvezménnyel mindkét esetben. Akkor miért is kéne suzukival járnom vagy riogatni másokat hogy drága lessz neked a BMW.

Gondolom összehasonlítottad az olaj, fékek, lengőkarok, gumik árát is... csak hogy a kopó alkatrészeknél maradjunk – gyakrabban kell őket cserélgetni, mint hűtőt.

_________________
Kép


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.15. 20:32 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.28. 01:00
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.ker. Gyál
Adott köszi: 39 alkalommal
Kapott köszik: 15 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525d
Évjárata: 2009
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
bzsoltie írta:
stupeki69 írta:
CSak egy példa pl az én autóm hoz vízhűtő Nissens 33338 ft Valleo 27097 Ft ugyan ez egy 2000 es évjáratú Suzuki ignis 13 -as 34169tf valamint 39969 ft természetessen kedvezménnyel mindkét esetben. Akkor miért is kéne suzukival járnom vagy riogatni másokat hogy drága lessz neked a BMW.

Gondolom összehasonlítottad az olaj, fékek, lengőkarok, gumik árát is... csak hogy a kopó alkatrészeknél maradjunk – gyakrabban kell őket cserélgetni, mint hűtőt.

Az olajat 1000ft / liter be veszem 20 literesével mással együtt használjuk el Eneoss ( most lehet fújólni de szerintem jó olaj)igen 3 literrel többet öntök bele fékbetét előre kamoka TRW Brembo 5936FT 13754 ft 13157ft suzuki ugyan ez 4439ft 9818ft 8589ft. brembo féktárcsa mert ezt vettem én is 13505 ft BMW suzuki 8914ft. lengő kar Meyle 11787 kicsi 14144 a nagyobbik szilent bele amit most kel majd cserélnem meyle 1511ft suzuki sajna hasonlo gyártot nem találtam de lengő kar 6000-18000ft ig szilent 800-1800ft ig de nem folytatom tovább de láthatod nem olyan nagy a külöbbség. persze a gumik azok azért más de én pl használt újszerű téli gumit 225/55/16 Michlein 8 telet mentem el most kell cserélni. Nyárit most vettem rá God year 7 mm est db 10000ft . lehet újat venni 60000 ft ér db is!! de én biztos nem adok annyit érte.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 10:21 
Offline
Moderátor
Moderátor
Avatar

Csatlakozott: 2010.11.11. 01:00
Hozzászólások: 4234
Tartózkodási hely: Brisbane, QLD, AU
Adott köszi: 542 alkalommal
Kapott köszik: 774 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 525i
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
Akkor miért is kéne suzukival járnom vagy riogatni másokat hogy drága lessz neked a BMW....Nyárit most vettem rá God year 7 mm est db 10000ft . lehet újat venni 60000 ft ér db is!! de én biztos nem adok annyit érte.

Erről az a haverom ugrott be, aki sosem értette, hogy miért rinyálnak annyit az emberek a drága benzin miatt. Ő régen is 5000-ért tankolt, meg most is. Ergó nem lett drágább. :facepalm:

_________________
Ha két hideg, esős nap után végre ragyogó napsütésre ébredsz, akkor biztosan hétfő van.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 10:31 
Offline
Guru
Guru
Avatar

Csatlakozott: 2011.12.19. 22:09
Hozzászólások: 982
Tartózkodási hely: Vác/United Kingdom
Adott köszi: 61 alkalommal
Kapott köszik: 180 alkalommal
Széria kód: E53
Motor tipusa: 30D M57N2
Évjárata: 2005
Kivitele: SAV
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
bzsoltie írta:
stupeki69 írta:
CSak egy példa pl az én autóm hoz vízhűtő Nissens 33338 ft Valleo 27097 Ft ugyan ez egy 2000 es évjáratú Suzuki ignis 13 -as 34169tf valamint 39969 ft természetessen kedvezménnyel mindkét esetben. Akkor miért is kéne suzukival járnom vagy riogatni másokat hogy drága lessz neked a BMW.

Gondolom összehasonlítottad az olaj, fékek, lengőkarok, gumik árát is... csak hogy a kopó alkatrészeknél maradjunk – gyakrabban kell őket cserélgetni, mint hűtőt.

Az olajat 1000ft / liter be veszem 20 literesével mással együtt használjuk el Eneoss ( most lehet fújólni de szerintem jó olaj)igen 3 literrel többet öntök bele fékbetét előre kamoka TRW Brembo 5936FT 13754 ft 13157ft suzuki ugyan ez 4439ft 9818ft 8589ft. brembo féktárcsa mert ezt vettem én is 13505 ft BMW suzuki 8914ft. lengő kar Meyle 11787 kicsi 14144 a nagyobbik szilent bele amit most kel majd cserélnem meyle 1511ft suzuki sajna hasonlo gyártot nem találtam de lengő kar 6000-18000ft ig szilent 800-1800ft ig de nem folytatom tovább de láthatod nem olyan nagy a külöbbség. persze a gumik azok azért más de én pl használt újszerű téli gumit 225/55/16 Michlein 8 telet mentem el most kell cserélni. Nyárit most vettem rá God year 7 mm est db 10000ft . lehet újat venni 60000 ft ér db is!! de én biztos nem adok annyit érte.

Jo kis Meyle futo alkatresz miat fel ev mulva dobhatod majd ki a gumikat lengokarostol.Olvasd el a futomu topicot es Lemforder vagy gyari,Meylha nem az egeszet csereled ujra az oszes szilet lengokart gombfejt,be fogod szopni es dragabb mulatsag lesz.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

_________________
Tedd vagy ne tedd de ne próbáld :D


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 10:36 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2013.05.17. 21:23
Hozzászólások: 2286
Adott köszi: 427 alkalommal
Kapott köszik: 479 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
rockerekhu írta:
Jo kis Meyle futo alkatresz miat fel ev mulva dobhatod majd ki a gumikat lengokarostol.Olvasd el a futomu topicot es Lemforder vagy gyari,Meylha nem az egeszet csereled ujra az oszes szilet lengokart gombfejt,be fogod szopni es dragabb mulatsag lesz.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Hiába mondod neki. Kurva jó az autó, de egyébként minden a legolcsóbb után gyártott benne :facepalm: Nem akarok más pénztárcájában turkálni, szó se essen róla, de értelmetlen összehasonlításokat ne csináljunk már. Itt a legtöbb ember azért, ha nem is gyári, de gyári beszállítói alkatrészekkel szervizeli az autóját. Ettől marad meg a BMW érzet :twisted: Én eddig két nem gyári beszállítói alkatrészt vettem, két motortartó bakot, illetve egy szíjfeszítőt. Érezhetően rosszabb, mint a gyári. Ez sajnos minden esetben igaz, csak az nem tudja, aki nem próbálta előtte, hogy milyen volt a jó gyári.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 14:01 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.28. 01:00
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.ker. Gyál
Adott köszi: 39 alkalommal
Kapott köszik: 15 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525d
Évjárata: 2009
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
NagyMatyas írta:
rockerekhu írta:
Jo kis Meyle futo alkatresz miat fel ev mulva dobhatod majd ki a gumikat lengokarostol.Olvasd el a futomu topicot es Lemforder vagy gyari,Meylha nem az egeszet csereled ujra az oszes szilet lengokart gombfejt,be fogod szopni es dragabb mulatsag lesz.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Hiába mondod neki. Kurva jó az autó, de egyébként minden a legolcsóbb után gyártott benne :facepalm: Nem akarok más pénztárcájában turkálni, szó se essen róla, de értelmetlen összehasonlításokat ne csináljunk már. Itt a legtöbb ember azért, ha nem is gyári, de gyári beszállítói alkatrészekkel szervizeli az autóját. Ettől marad meg a BMW érzet :twisted: Én eddig két nem gyári beszállítói alkatrészt vettem, két motortartó bakot, illetve egy szíjfeszítőt. Érezhetően rosszabb, mint a gyári. Ez sajnos minden esetben igaz, csak az nem tudja, aki nem próbálta előtte, hogy milyen volt a jó gyári.

Lehet itt szívni más vérét mert egy kicsit más a véleménye tipikus magyar szokás ha valaki nem, áll be a sorba az egy ...!!
Egyébként Lemföder szilent 2287 ft 1511ft meylével szemben óirási külöbbség ugye!!! vagy mondhatnám DELPHi futómű alkatrészeket lehet hogy nem a BMW beszállítója de ez már csak üzlet (AUDI FERRARI FORD TOYOTA beszállítója) és az ő általa forgalmazott lengőkar is csak 12886 FT. de biztos nektek ez is csak egy rossz minőségű alkatrész (én 7 éve vettem bele előre az egyenes lengőkart és még jók). De ha itt tartunk a LEMFÖDER is 26000 ft és nem vagyok benne biztos hogy a dupláját éri. Egyébként nyugodtan eljöhet bárki megnézni az autómat nincs rajata semmi szégyelni valom 20 éves korához képest jó álapotba van és valóban én nem a szobában tartom hanem használom mert nem én vagyok az autóért hanem az autó van értem!!!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 14:09 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2013.05.17. 21:23
Hozzászólások: 2286
Adott köszi: 427 alkalommal
Kapott köszik: 479 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
NagyMatyas írta:
Lehet itt szívni más vérét mert egy kicsit más a véleménye tipikus magyar szokás ha valaki nem, áll be a sorba az egy ...!!


Állj Kedves Uram, valami fogalom zavarban szenved. Az nem magyar szokás, hogy sajnos beszállítónként nem csak az ár változik, hanem a minőség is, ugyanis nem mindenes esetben azonos a megkövetelt beszállítói minőség, illetve minőségellenőrzés (vagy annak hiánya).

Szándékosan úgy kezdtem a mondandómat, hogy nem kívánok más pénztárcájában turkálni. Azért, mert te nem veszel bele gyári minőségű alkatrészeket, nem leszel megbélyegezve, csak kérlek ne állíts olyan dolgokat, amik nem állják meg a helyüket. Vehetsz Meyle vagy akár milyen lengőkarokat, én nem fogok, mert többe kerül még egyszer idő előtt cseréltetni, mint kifizetni a felárat a Lemförderre. Nekem épp elég bosszúság az, hogy nem lettek jók a bakjaim, vehetek újat, illetve cseréltethetem ki, pedig nem lett volna drágább a gyári, sőt. Ugyan ezt eljátszottam főtengely ékszíjtárcsánál, mert először elhoztam egy Gates-et nem kevés pénzért, majd felszerelés után nézhettem, ahogy üt. Nem kevés energia volt elintézni a papírmunkát, hogy visszavegyék. Nem azt mondom, hogy minden esetben gond lesz az olcsóbb alkatrészekkel, de sajnos növekvő tendencia, hogy bosszúságot okoznak a vevőnek.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 14:44 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2010.03.28. 01:00
Hozzászólások: 275
Tartózkodási hely: Budapest XVIII.ker. Gyál
Adott köszi: 39 alkalommal
Kapott köszik: 15 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: 525d
Évjárata: 2009
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
NagyMatyas írta:
stupeki69 írta:
NagyMatyas írta:
Lehet itt szívni más vérét mert egy kicsit más a véleménye tipikus magyar szokás ha valaki nem, áll be a sorba az egy ...!!


Állj Kedves Uram, valami fogalom zavarban szenved. Az nem magyar szokás, hogy sajnos beszállítónként nem csak az ár változik, hanem a minőség is, ugyanis nem mindenes esetben azonos a megkövetelt beszállítói minőség, illetve minőségellenőrzés (vagy annak hiánya).

Szándékosan úgy kezdtem a mondandómat, hogy nem kívánok más pénztárcájában turkálni. Azért, mert te nem veszel bele gyári minőségű alkatrészeket, nem leszel megbélyegezve, csak kérlek ne állíts olyan dolgokat, amik nem állják meg a helyüket. Vehetsz Meyle vagy akár milyen lengőkarokat, én nem fogok, mert többe kerül még egyszer idő előtt cseréltetni, mint kifizetni a felárat a Lemförderre. Nekem épp elég bosszúság az, hogy nem lettek jók a bakjaim, vehetek újat, illetve cseréltethetem ki, pedig nem lett volna drágább a gyári, sőt. Ugyan ezt eljátszottam főtengely ékszíjtárcsánál, mert először elhoztam egy Gates-et nem kevés pénzért, majd felszerelés után nézhettem, ahogy üt. Nem kevés energia volt elintézni a papírmunkát, hogy visszavegyék. Nem azt mondom, hogy minden esetben gond lesz az olcsóbb alkatrészekkel, de sajnos növekvő tendencia, hogy bosszúságot okoznak a vevőnek.

ÉN csak azért írtam ezeket mert itt egy két ember riógat másokat hogy csak miliókból lehet fenntartani ilyen autókat ("7 éve nem vettél BMW akkor az nem a te autód" ) és ezt próbáltam megcáfolni.Az utóbbi 25 évben (más autóm nem volt) 4 BMW volt de volt egy időszak amikor 2 volt egyszerre ezt csak azért említettem meg mert én nem havonta cserélem az autóimat hanem hosszútávon használom (a meylét csak példának írtam a suzuki mellé de lehet hogy rossz példa volt) és nekem ezek a tapasztalataim mivel általában saját magam szervizelem őket. Vagy pl mondok egy példát próba képen 4 éve az egyik hátsó lengőkarom gömbfeje kotyogott és halottam hogy ÉRDEN van egy műhely ahol két év garanciával megcsinálják (nem összenyomják a gömbfejet hanem kicserélik a lengőkarban) mindössze 6000ft ért plusz ki be szerelés. Azóta is hibátlan.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár  
 
 Hozzászólás témája: Re: E39 vásárlás
HozzászólásElküldve: 2017.04.16. 15:32 
Offline
E39 FAN
E39 FAN

Csatlakozott: 2013.05.17. 21:23
Hozzászólások: 2286
Adott köszi: 427 alkalommal
Kapott köszik: 479 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
stupeki69 írta:
általában saját magam szervizelem őket.


Most erre mondjam azt, hogy téves kényszerképzet az, hogyha valaki a saját szabadidejét ingyenesnek tekinti? Én addig inkább dolgozok. Ne érts félre, tényleg nem akarok szőrszálhasogató lenni, de ez az egész pro és kontrának nem állja meg a helyét szerintem. Van olyan, amit te mondasz, de valósabb tendencia az, hogy zsebbe kell nyúlni, ha az ember jót akar. Szerintem. :franko:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 14757 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 722, 723, 724, 725, 726, 727, 728 ... 738  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator