Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Hűtőviz

2017.03.10. 15:57

stupeki69 írta:
Juhi990 írta:Sziasztok,

tegnap visszafelé jövet Pestre szétrepedt a kiegyenlítő tartályom. Pont parkolás után történt, úgyhogy nem maradtunk ott sehol szerencsére.
Bontottal nem kísérleteznék, veszek inkább újat.
Kérdésem az lenne, hogy milyen markát ajánlanátok ( Hella, Febi, Meyle, Vaico, Hans Pries ) és tudtok-e itt Pesten valami boltot, ahol azonnal meg tudom venni.
Sajnos nincs sok időm, kedden már mennem kell vissza Egerbe. Addig meg kéne csinálni.
Szerelésben tanács esetleg? Mennyire bonyolult ez?
Előre is köszi a válaszokat, mindenkinek további szép napot, üdv

Laci

Hüllő KFT Budapest XX.kerület. neten a pontos címe megvan fejből nem tudom ott ki is cserélik javítják ha lehet.


Még az E30-al voltam náluk amikor a XX.kerben laktam, de akkor azt mondták, hogy az annyira rideg műanyag, hogy nem tudják javítani.

Egyébként nyáron én 2hónapig rohangáltam a fáradt olajjal a csomagtartóban, és kb minden útbaeső kúton megálltam, megkérdezni, hogy leadhatom-e. Nem vették át sehol, ment az egymásramutogatás, hogy úúúúú talán a másik kúton, nekik nincs ilyen átvevő konténerük stb. Még vidéki kutakon is próbálkoztam, Nyíregyházán, Debrecenben is (épp arra jártam). Végül visszajött velem a fáradt olaj BP-re, meguntam is kiraktam a kuka mellé, azt eltűnt :facepalm:

Tényleg az ember környezettudatos akar lenni, nem önti ki a csatornába/wc-be/fogmosópohárba, és ez a hála.

Re: Hűtőviz

2017.03.10. 16:29

blueboi69 írta:
stupeki69 írta:
Juhi990 írta:Sziasztok,

tegnap visszafelé jövet Pestre szétrepedt a kiegyenlítő tartályom. Pont parkolás után történt, úgyhogy nem maradtunk ott sehol szerencsére.
Bontottal nem kísérleteznék, veszek inkább újat.
Kérdésem az lenne, hogy milyen markát ajánlanátok ( Hella, Febi, Meyle, Vaico, Hans Pries ) és tudtok-e itt Pesten valami boltot, ahol azonnal meg tudom venni.
Sajnos nincs sok időm, kedden már mennem kell vissza Egerbe. Addig meg kéne csinálni.
Szerelésben tanács esetleg? Mennyire bonyolult ez?
Előre is köszi a válaszokat, mindenkinek további szép napot, üdv

Laci

Hüllő KFT Budapest XX.kerület. neten a pontos címe megvan fejből nem tudom ott ki is cserélik javítják ha lehet.


Még az E30-al voltam náluk amikor a XX.kerben laktam, de akkor azt mondták, hogy az annyira rideg műanyag, hogy nem tudják javítani.

Egyébként nyáron én 2hónapig rohangáltam a fáradt olajjal a csomagtartóban, és kb minden útbaeső kúton megálltam, megkérdezni, hogy leadhatom-e. Nem vették át sehol, ment az egymásramutogatás, hogy úúúúú talán a másik kúton, nekik nincs ilyen átvevő konténerük stb. Még vidéki kutakon is próbálkoztam, Nyíregyházán, Debrecenben is (épp arra jártam). Végül visszajött velem a fáradt olaj BP-re, meguntam is kiraktam a kuka mellé, azt eltűnt :facepalm:

Tényleg az ember környezettudatos akar lenni, nem önti ki a csatornába/wc-be/fogmosópohárba, és ez a hála.


Ahol veszed az olajat kötelességük visszavenni. :)

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 16:01

Segítsetek kérlek.

Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.

Köszönöm a válaszokat. :taps:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Afterdark 2017.03.17. 16:58-kor.

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 16:36

[quote="Afterdark"]Segítsetek kérlek.

Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.

Köszönöm a válaszokat. :taps:

Nem látható a kép.

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 16:38

Afterdark írta:Segítsetek kérlek.
Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.
Köszönöm a válaszokat. :taps:

Nekem az M54-nél a szívósor alatt is rejtőzködtek szivárgó csőkígyók, és ahogy az ETK-ban nézem az M62-nél is van hibalehetőség bőségesen, ráadásul a méret miatt láthatatlan/hozzáférhetetlen helyeken.

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 17:00

PeterE39 írta:
Afterdark írta:Segítsetek kérlek.
Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.
Köszönöm a válaszokat. :taps:

Nekem az M54-nél a szívósor alatt is rejtőzködtek szivárgó csőkígyók, és ahogy az ETK-ban nézem az M62-nél is van hibalehetőség bőségesen, ráadásul a méret miatt láthatatlan/hozzáférhetetlen helyeken.


Remélem mostmár látható a kép.

Mindent, de tényleg mindent ki akarok cserélni a hűtőrendszerben, ehhez szeretném összegyűjteni a teljes alkatrész listát.

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 17:49

Afterdark írta:
PeterE39 írta:
Afterdark írta:Segítsetek kérlek.
Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.
Köszönöm a válaszokat. :taps:

Nekem az M54-nél a szívósor alatt is rejtőzködtek szivárgó csőkígyók, és ahogy az ETK-ban nézem az M62-nél is van hibalehetőség bőségesen, ráadásul a méret miatt láthatatlan/hozzáférhetetlen helyeken.


Remélem mostmár látható a kép.

Mindent, de tényleg mindent ki akarok cserélni a hűtőrendszerben, ehhez szeretném összegyűjteni a teljes alkatrész listát.

Van ehhez még egy lista: a másik lapon.

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 18:11

Afterdark írta:Mindent, de tényleg mindent ki akarok cserélni a hűtőrendszerben, ehhez szeretném összegyűjteni a teljes alkatrész listát.


Azt a darabot is cseréled, ami hajtja a vízpumpát?

Short engine néven hivatkozik rá az ETK. :D

Re: Hűtőviz

2017.03.17. 22:39

kzolee írta:
Afterdark írta:Mindent, de tényleg mindent ki akarok cserélni a hűtőrendszerben, ehhez szeretném összegyűjteni a teljes alkatrész listát.


Azt a darabot is cseréled, ami hajtja a vízpumpát?

Short engine néven hivatkozik rá az ETK. :D


Az a vicc, hogy nem vicc, tényleg lesz engine csere is. :D

Re: Hűtőviz

2017.03.19. 23:18

PeterE39 írta:
Afterdark írta:
PeterE39 írta:
Afterdark írta:Segítsetek kérlek.
Valahol folyamatosan eltűnik a hűtővizem. Hetente 3-4 decit kell rátöltenem. A hűtő néhány hónapos, a kiegyenlítő tartály új, a kupakja szintén. Leállítás után érezhető a kocsi körül a fagyálló szaga. Szeretném az összes hűtőcsövet újra cserélni. A képeken látható csöveken kívül kell kell e esteleg más csövet cserélni, vagy érdemes e mást is csinálni ebben a témában, ha már úgyis foglalkozunk vele.
Köszönöm a válaszokat. :taps:

Nekem az M54-nél a szívósor alatt is rejtőzködtek szivárgó csőkígyók, és ahogy az ETK-ban nézem az M62-nél is van hibalehetőség bőségesen, ráadásul a méret miatt láthatatlan/hozzáférhetetlen helyeken.


Remélem mostmár látható a kép.

Mindent, de tényleg mindent ki akarok cserélni a hűtőrendszerben, ehhez szeretném összegyűjteni a teljes alkatrész listát.

Van ehhez még egy lista: a másik lapon.


Összeállt a teljes lista, bemásolom, hátha valakinek még hasznos lehet.

vízcső 11531745595
vízcső 11531741409
vízcső 11531741404
bilincs 07129952119 - 2 db
bilincs 11531708296 - 2 db
bilincs 07129952121 - 2 db
bilincs 11531708296 - 2db
kábel tartó 61131379136 - 1 db
billincs 64218367179 - 3 db
bilincs 07129952113 - 3 db
vízcső 17111427156
billincs 32411712735 2 db
tömítés 11531731833 2db
vízcső 11531741202
tömítés 11531710048 - 2db
vízcső 11531736831
tömítés 11531710055 2 db

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Afterdark az itt látható tagok köszönték meg: 3 eddy, F_E_K_, spnq
Értékelés: 14.29%

Re: Hűtőviz

2017.05.12. 17:27

Üdv. E39 530d

Olyan kérdés bementem benzinkútra majd jöttem ki indulok el hallom megy a ventilátor elől az elektromos klímáé (klíma nem ment)
Utána leállt fél percére nézem vízhőfokot BC-n 99fok(mutató középen). Ez meg mondom mi? Visco síri csend már rég húznia kéne ezerrel nem nyit... Érdekes mert ha állás után elindulok meg hallom viscot süvíteni.

Kampec a visconak? Hogy tudnám kideríteni? Most kimentem állt 20 perce bestartoltam autót viscot simán lefogom egy darab ronggyal utána alig bír elindulni. Gondolom ennek annyi.

Utólag próbáltam:
Halott lesz, 99ig engedi feljebb nem megy.

93-94foknál már olyannak kéne lenni mint az űrhajónak. Leállítottam motort még 10 másodpercig forgott magának tovább a ventilátor mire leállt totálisan. Csak érdekes, ha meleg motorral megállsz egy 15 percére rá megint kinyit a visco egy darabig aztán annyi.

Előre is köszi

Re: Hűtőviz

2017.06.07. 20:25

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jöttem hazafele ma a munkából, és elkezdtem nézegetni a hőfokot a titkosmenüben.
Az alábbiakat láttam:
79-81 fok - 10 perc autópálya 130 km/h
82-84 fok - 5perc autópálya bevezető 80 km/h
90-91 fok - 30 perc város max. 50 km/h

Klíma nem ment, és persze fűtés se.

Kérdésem az az lenne, hogy nem kevés a 90-91 fok egy 2002-s E39 530DA-nak?
Mennyi ennek a motornak az üzemi hőfoka?

Annyit még hozzáteszek, hogy a múlt héten lett cserélve az EGR termosztát.

A segítséget előre is köszönöm!

Re: Hűtőviz

2017.07.20. 15:22

Hello..engemet erdekelne h.a hutovizet ugymondd antifrizt mien idokozonkent kell cserelni?minden rendbe van most vele a mutato allasa stabil..ne fo fel..de a tartalyban eleg csunya szine van es mar nem sok van benne..raerek osszel lecserelni nem fog befolyasolni semmit?bmv 530drol van szo 2000evjarat..

Re: Hűtőviz

2017.07.20. 15:43

Norek írta:Hello..engemet erdekelne h.a hutovizet ugymondd antifrizt mien idokozonkent kell cserelni?minden rendbe van most vele a mutato allasa stabil..ne fo fel..de a tartalyban eleg csunya szine van es mar nem sok van benne..raerek osszel lecserelni nem fog befolyasolni semmit?bmv 530drol van szo 2000evjarat..

A fagyásponttól függetlenül a hűtőfolyadék cserére szorul, ez általában 2-3 évente esedékes. Ennyi idő alatt ugyanis kémiailag átalakul a folyadék, és komoly korróziós veszélyt jelent a fém alkatrészekre, bizonyos alumíniumötvözetek különösen érzékenyek az "elöregedő" hűtőfolyadékra.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek SvidronyA az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.07.20. 22:54

Norek írta:Hello..engemet erdekelne h.a hutovizet ugymondd antifrizt mien idokozonkent kell cserelni?minden rendbe van most vele a mutato allasa stabil..ne fo fel..de a tartalyban eleg csunya szine van es mar nem sok van benne..raerek osszel lecserelni nem fog befolyasolni semmit?bmv 530drol van szo 2000evjarat..

Már itt is :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Ez mi a sz@rt jelent :?: :doglotlo: Ha ez így megy, azt hiszem innen is letiplizek, facebookot is daedalonnal kell már megnyitni. :siros :siros :siros :siros

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 6 Bandi1978, bendegúz, kzolee, NagyMatyas, NagySándor, SvidronyA
Értékelés: 28.57%

Re: Hűtőviz

2017.07.21. 07:30

Gallaca írta:
Norek írta:Hello..engemet erdekelne h.a hutovizet ugymondd antifrizt mien idokozonkent kell cserelni?minden rendbe van most vele a mutato allasa stabil..ne fo fel..de a tartalyban eleg csunya szine van es mar nem sok van benne..raerek osszel lecserelni nem fog befolyasolni semmit?bmv 530drol van szo 2000evjarat..

Már itt is :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Ez mi a sz@rt jelent :?: :doglotlo: Ha ez így megy, azt hiszem innen is letiplizek, facebookot is daedalonnal kell már megnyitni. :siros :siros :siros :siros

Erre csak egy magyarázatot tudnék elfogadni, mégpedig, hogy a kolléga nem magyar.
Ellenkező esetben qrva nagy gáz van! :doglotlo:
Laca, Te pedig ha lelépsz úgy megöllek, hogy meg is halsz!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.09.12. 19:12

bendegúz írta:
Gallaca írta:
Norek írta:Hello..engemet erdekelne h.a hutovizet ugymondd antifrizt mien idokozonkent kell cserelni?minden rendbe van most vele a mutato allasa stabil..ne fo fel..de a tartalyban eleg csunya szine van es mar nem sok van benne..raerek osszel lecserelni nem fog befolyasolni semmit?bmv 530drol van szo 2000evjarat..

Már itt is :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: Ez mi a sz@rt jelent :?: :doglotlo: Ha ez így megy, azt hiszem innen is letiplizek, facebookot is daedalonnal kell már megnyitni. :siros :siros :siros :siros

Erre csak egy magyarázatot tudnék elfogadni, mégpedig, hogy a kolléga nem magyar.
Ellenkező esetben qrva nagy gáz van! :doglotlo:
Laca, Te pedig ha lelépsz úgy megöllek, hogy meg is halsz!


Ne aggódjatok, hullócsillag!
3-4 hozzászólás és nem is látjuk többet a "kollégát".
Volt itt már jó néhány ilyen.
Gyors fellángolás, ahogy pedig jönnek a hibák, szegény verda lassan megy a bontóba leadásra...
:szerintem

Re: Hűtőviz

2017.09.13. 07:24

Spidee írta:Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Jöttem hazafele ma a munkából, és elkezdtem nézegetni a hőfokot a titkosmenüben.
Az alábbiakat láttam:
79-81 fok - 10 perc autópálya 130 km/h
82-84 fok - 5perc autópálya bevezető 80 km/h
90-91 fok - 30 perc város max. 50 km/h

Klíma nem ment, és persze fűtés se.

Kérdésem az az lenne, hogy nem kevés a 90-91 fok egy 2002-s E39 530DA-nak?
Mennyi ennek a motornak az üzemi hőfoka?

Annyit még hozzáteszek, hogy a múlt héten lett cserélve az EGR termosztát.

A segítséget előre is köszönöm!


A nagy termosztátod szerintem nem okés.

E39 25d és E60 35d-ből tudok kiindulni. Pályán mindkét esetben stabil 90 fok, városban pedig klímától függően elnéz 100 fok környékéig.

Re: Hűtőviz

2017.11.27. 10:55

csikes77 írta:
blueboi69 írta:
stupeki69 írta:
Juhi990 írta:Sziasztok,

tegnap visszafelé jövet Pestre szétrepedt a kiegyenlítő tartályom. Pont parkolás után történt, úgyhogy nem maradtunk ott sehol szerencsére.
Bontottal nem kísérleteznék, veszek inkább újat.
Kérdésem az lenne, hogy milyen markát ajánlanátok ( Hella, Febi, Meyle, Vaico, Hans Pries ) és tudtok-e itt Pesten valami boltot, ahol azonnal meg tudom venni.
Sajnos nincs sok időm, kedden már mennem kell vissza Egerbe. Addig meg kéne csinálni.
Szerelésben tanács esetleg? Mennyire bonyolult ez?
Előre is köszi a válaszokat, mindenkinek további szép napot, üdv

Laci

Hüllő KFT Budapest XX.kerület. neten a pontos címe megvan fejből nem tudom ott ki is cserélik javítják ha lehet.


Még az E30-al voltam náluk amikor a XX.kerben laktam, de akkor azt mondták, hogy az annyira rideg műanyag, hogy nem tudják javítani.

Egyébként nyáron én 2hónapig rohangáltam a fáradt olajjal a csomagtartóban, és kb minden útbaeső kúton megálltam, megkérdezni, hogy leadhatom-e. Nem vették át sehol, ment az egymásramutogatás, hogy úúúúú talán a másik kúton, nekik nincs ilyen átvevő konténerük stb. Még vidéki kutakon is próbálkoztam, Nyíregyházán, Debrecenben is (épp arra jártam). Végül visszajött velem a fáradt olaj BP-re, meguntam is kiraktam a kuka mellé, azt eltűnt :facepalm:

Tényleg az ember környezettudatos akar lenni, nem önti ki a csatornába/wc-be/fogmosópohárba, és ez a hála.


Ahol veszed az olajat kötelességük visszavenni. :)



Sajnos nem igaz! Egyszerűen lerázzák az ügyfelet, most ez nincs, aztán menj máshová... :facepalm:
Szóval ez az ország szégyene!
Volt, ahol átvennék, de minimum 200 litert! :nyelves: Ez, mondjuk 6 literével számolva; 33 év alatt össze is jön, jó - nem?
Szóval nemcsak az olaj lesz "fáradt" - hanem... :doglotlo:

Ez van!

Re: Hűtőviz

2017.11.30. 21:08

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem. Egy hónapja vásároltam egy 530D automata váltós autót. Pár napja, hogy a hőmérséklet tartósan a 0 fok közelében tetőzik, arra lettem figyelmes, hogy a vízhőfok jelző nem áll be középre még hosszabb út során sem. 11 óra környékén megáll, és onnan nem hajlandó feljebb mászni. Olvasgattam, beüzemeltem a "titkos" menüt, és ma leteszteltem mit is mutat. 39 fokos hűtővízzel indultam neki az útnak, és 30 km megtétele közben kemény 67 fokig fel is ment a víz. Az út végén leparkolva álló helyben járatva felment 71 fokig, és a mutató beállt középre, onnan nem mozdult tovább. Fűtés van, és ha ki is kapcsolom, jelentős hőmérséklet emelkedést nem tudtam vele elérni(de legalább jól bepárásodott a szélvédő :D ) . Nem vagyok túl nagy szakember, de azt azért már sejtem, hogy valami nincs rendben. Mit tudnátok nekem javasolni ezzel a problémával kapcsolatban? Előre is köszönöm a választ. :cry:
Hozzászólás küldése

VigLink badge