Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 19:07

Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, szeretnék segítséget kérni, 525i-ről (M54B25) van szó.
Ma reggel vizet találtam az olajban a nivópálcán és meg is emelkedett a olaj szintem.
Azelött csipegette az olajat (szokásos M54 betegség), de mostmeg látszik, hogy keveredve van a hütővízzel.
Ez akkor 100%, hogy hengerfejes ha jó gondolom. Vigyáztam rá hidegen, nem nyomtam neki sosem.
Mennyibe fog kerülni kompletten? Tanácsokat szeretnék kérni. Esetleg szerelőt, gépmunkást akit tudtok ajánlani.

Köszi!

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 21:27

virag.tamas írta:Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, szeretnék segítséget kérni, 525i-ről (M54B25) van szó.
Ma reggel vizet találtam az olajban a nivópálcán és meg is emelkedett a olaj szintem.
Azelött csipegette az olajat (szokásos M54 betegség), de mostmeg látszik, hogy keveredve van a hütővízzel.
Ez akkor 100%, hogy hengerfejes ha jó gondolom. Vigyáztam rá hidegen, nem nyomtam neki sosem.
Mennyibe fog kerülni kompletten? Tanácsokat szeretnék kérni. Esetleg szerelőt, gépmunkást akit tudtok ajánlani.

Köszi!

Mielőtt leveszitek a hengerfejet ellenőrizzétek a motorolaj hőcserélőjét az olajszűrőnél, ott is összefolyhattak a levek!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockolo77 az itt látható tagok köszönték meg: virag.tamas
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 23:12

Köszönöm szépen, ezt csekkolom, ilyesmire nem gondoltam.

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 23:16

rockolo77 írta:
virag.tamas írta:Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, szeretnék segítséget kérni, 525i-ről (M54B25) van szó.
Ma reggel vizet találtam az olajban a nivópálcán és meg is emelkedett a olaj szintem.
Azelött csipegette az olajat (szokásos M54 betegség), de mostmeg látszik, hogy keveredve van a hütővízzel.
Ez akkor 100%, hogy hengerfejes ha jó gondolom. Vigyáztam rá hidegen, nem nyomtam neki sosem.
Mennyibe fog kerülni kompletten? Tanácsokat szeretnék kérni. Esetleg szerelőt, gépmunkást akit tudtok ajánlani.

Köszi!

Mielőtt leveszitek a hengerfejet ellenőrizzétek a motorolaj hőcserélőjét az olajszűrőnél, ott is összefolyhattak a levek!

25i benzin! Ott nincs ilyen.

Re: Hűtőviz

2017.01.14. 23:46

Gallaca írta:
rockolo77 írta:
virag.tamas írta:Sziasztok,

Nem tudom jó helyre írok-e, szeretnék segítséget kérni, 525i-ről (M54B25) van szó.
Ma reggel vizet találtam az olajban a nivópálcán és meg is emelkedett a olaj szintem.
Azelött csipegette az olajat (szokásos M54 betegség), de mostmeg látszik, hogy keveredve van a hütővízzel.
Ez akkor 100%, hogy hengerfejes ha jó gondolom. Vigyáztam rá hidegen, nem nyomtam neki sosem.
Mennyibe fog kerülni kompletten? Tanácsokat szeretnék kérni. Esetleg szerelőt, gépmunkást akit tudtok ajánlani.

Köszi!

Mielőtt leveszitek a hengerfejet ellenőrizzétek a motorolaj hőcserélőjét az olajszűrőnél, ott is összefolyhattak a levek!

25i benzin! Ott nincs ilyen.

:neutral:

Re: Hűtőviz

2017.01.16. 20:42

hali!

elgurultam a kozelben levo szerelohoz aki ranezett a hutore, es szerinte is az van, hogy nem lett baja a hutonek, csak egy tomites engedett el, es ott nyomja ki a hutofolyadekot. elvallalni nem tudta, csak ket het mulva, de azt mondta, hogy ezt hazilag is ki tudom cserelni, csak figyeljek a legtelenitesre.

a kepen be van karikazva a csovon a bilincs, ami alatt jon ki a folyadek, ha jar a motor. aztmondta 100%, hogy a tomites ment el.

kerdeseim:

- lehet csak tomitest is venni, vagy egyben lehet csak cserelni az S alaku csovel ? mindket esetre szuksegem lenne cikkszamra, vagy esetleg konkret ajanlatra, amennyiert meg tudom venni. melyik gyartoktol lehet/erdemes ?

- csak a motorhaz auto eleje feloli reszen levo ket legtelenito nyilas van, vagy van egy a motor mogott is ?

- ha esetleg hazilag lesz a csere, mire kell meg a legtelenitesen kivul figyelni?

- igaz az, hogy ha levegos picit a rendszer, akkor nem szogegyenesen all a homero, hanem picit feljebb? mert nekem ugy allt, miota megvettem marciusban tavaly, de tobben is azt mondtak ra, hogy nem gond.

Kép

koszi szepen, udv,
Andras

Re: Hűtőviz

2017.01.16. 22:45

spnq írta:


- lehet csak tomitest is venni, vagy egyben lehet csak cserelni az S alaku csovel ? mindket esetre szuksegem lenne cikkszamra, vagy esetleg konkret ajanlatra, amennyiert meg tudom venni. melyik gyartoktol lehet/erdemes ?


11531705223
Csak gyárit vegyél.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Padre540 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.21. 13:29

hali!

tömítést kéne tesztelni a hűtőcsövön, amihez fel kéne tölteni fagyállóval. nagy valószínűséggel ki fogja nyomni, ezért ha nem muszáj, nem vennék bele minőségit, lehet kapni a teszkóban 400ft körül literjét.

bele szabad tenni ilyet, vagy inkább ne?

Re: Hűtőviz

2017.01.21. 14:59

spnq írta:hali!

tömítést kéne tesztelni a hűtőcsövön, amihez fel kéne tölteni fagyállóval. nagy valószínűséggel ki fogja nyomni, ezért ha nem muszáj, nem vennék bele minőségit, lehet kapni a teszkóban 400ft körül literjét.

bele szabad tenni ilyet, vagy inkább ne?

Én inkább desztvízzel tesztelnék, és ha nem folyik mehet bele a rendes fagyálló.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockolo77 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%

Re: Hűtőviz

2017.01.21. 15:09

rockolo77 írta:
spnq írta:hali!

tömítést kéne tesztelni a hűtőcsövön, amihez fel kéne tölteni fagyállóval. nagy valószínűséggel ki fogja nyomni, ezért ha nem muszáj, nem vennék bele minőségit, lehet kapni a teszkóban 400ft körül literjét.

bele szabad tenni ilyet, vagy inkább ne?

Én inkább desztvízzel tesztelnék, és ha nem folyik mehet bele a rendes fagyálló.

nem merem vizzel mert kint all, es nehogy szetfagyjon, ha megis rossz a tomites, es allva marad meg par napig az auto .

Sent from my HT6 using Tapatalk

Re: Hűtőviz

2017.01.21. 16:47

A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:

Re: Hűtőviz

2017.01.22. 12:17

kovessyroli írta:A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:


Bármelyik nagyobb benzinkúton leadhatod! Tetszik a környezettudatosságod! :taps: 99%-ban a lefolyóban végzi. :)

Re: Hűtőviz

2017.01.22. 19:07

NagySándor írta:
kovessyroli írta:A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:


Bármelyik nagyobb benzinkúton leadhatod! Tetszik a környezettudatosságod! :taps: 99%-ban a lefolyóban végzi. :)


Holnap megkérdezem, bár erősen kétlem, hogy átveszik.
Fáradtolajat sem vesznek át és olajosdobozt sem. :(
Tavaly végigjártunk vagy 5-6 benzinkutat a Moltól a Shellig kb.

Re: Hűtőviz

2017.01.22. 21:29

kovessyroli írta:
NagySándor írta:
kovessyroli írta:A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:


Bármelyik nagyobb benzinkúton leadhatod! Tetszik a környezettudatosságod! :taps: 99%-ban a lefolyóban végzi. :)


Holnap megkérdezem, bár erősen kétlem, hogy átveszik.
Fáradtolajat sem vesznek át és olajosdobozt sem. :(
Tavaly végigjártunk vagy 5-6 benzinkutat a Moltól a Shellig kb.

https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapol ... -motorosok

Tapatalk

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 09:48

barbrady írta:
kovessyroli írta:
NagySándor írta:
kovessyroli írta:A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:


Bármelyik nagyobb benzinkúton leadhatod! Tetszik a környezettudatosságod! :taps: 99%-ban a lefolyóban végzi. :)


Holnap megkérdezem, bár erősen kétlem, hogy átveszik.
Fáradtolajat sem vesznek át és olajosdobozt sem. :(
Tavaly végigjártunk vagy 5-6 benzinkutat a Moltól a Shellig kb.

https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapol ... -motorosok

Tapatalk



Sziasztok!

Sajnos én is azt tapasztaltam, sehol nem veszik át! A leggúnyosabb a MOL kút volt, a megadott listából felhívtam a hozzám legközelebbit, azt mondta valaki (persze nem tudott bemutatkozni a telefonba), hogy vihetem. Húsz perc múlva ott voltam. Semmit nem vesznek át, kamu az egész!! Még ki is nevettek, mi a fenét akarok, öntsem ahova akarom! Nesze környezettudatosság meg környezetvédelem! Na, ez van... :(

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 12:07

" Még ki is nevettek, mi a fenét akarok"
Ha velem ilyen "kedvesek" lettek volna, én biztos, hogy adott benzinkút füvére öntöttem volna!

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 12:28

leslie írta:" Még ki is nevettek, mi a fenét akarok"
Ha velem ilyen "kedvesek" lettek volna, én biztos, hogy adott benzinkút füvére öntöttem volna!


Kár a füvet büntetni, nem ő nevette ki a kedves klubtársat. :wink:

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 12:34

Pekka írta:
barbrady írta:
kovessyroli írta:
NagySándor írta:
kovessyroli írta:A leengedett fagyállós hűtőfolyadékkal mit lehet kezdeni? :roll:
Hova tudom leadni? :roll:


Bármelyik nagyobb benzinkúton leadhatod! Tetszik a környezettudatosságod! :taps: 99%-ban a lefolyóban végzi. :)


Holnap megkérdezem, bár erősen kétlem, hogy átveszik.
Fáradtolajat sem vesznek át és olajosdobozt sem. :(
Tavaly végigjártunk vagy 5-6 benzinkutat a Moltól a Shellig kb.

https://mol.hu/hu/kenoanyag-es-autoapol ... -motorosok

Tapatalk



Sziasztok!

Sajnos én is azt tapasztaltam, sehol nem veszik át! A leggúnyosabb a MOL kút volt, a megadott listából felhívtam a hozzám legközelebbit, azt mondta valaki (persze nem tudott bemutatkozni a telefonba), hogy vihetem. Húsz perc múlva ott voltam. Semmit nem vesznek át, kamu az egész!! Még ki is nevettek, mi a fenét akarok, öntsem ahova akarom! Nesze környezettudatosság meg környezetvédelem! Na, ez van... :(


Meglepve hallom. Mai világban amikor annyira felkapott a környezetvédelem meg a szelektív hulladékgyűjtés, nagyon helyesen hozzáteszem, ilyen parasztok legyenek? Ha nagyon felhúznám magam, biztos felhívnám a MOL ügyfélszámát. De kinek hiányzik a cirkusz persze... :(

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 14:28

" Ha nagyon felhúznám magam, biztos felhívnám a MOL ügyfélszámát. De kinek hiányzik a cirkusz persze... :([/quote] "

OFF: ha már.... akkor én inkább a környezetvédőknek írnék.... :mrgreen: ( hogy a MOL-nál milyen elutasítást kaptam )

Re: Hűtőviz

2017.01.23. 18:07

leslie írta:" Ha nagyon felhúznám magam, biztos felhívnám a MOL ügyfélszámát. De kinek hiányzik a cirkusz persze... :(
"

OFF: ha már.... akkor én inkább a környezetvédőknek írnék.... :mrgreen: ( hogy a MOL-nál milyen elutasítást kaptam )[/quote]


Még jobb! :taps:
Hozzászólás küldése

VigLink badge