Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Hűtőviz

2006.12.15. 10:11

Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor

Re: Hűtőviz

2006.12.15. 10:17

540 írta:Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor


A tágulási tartályban van a hűtőviz szintjeladó. Vedd le a tágulásit szereld ki
a jeladót (egy egyszerű úszó) takarítsd meg. Valószínű az üledéktől megszorult (alsó helyzetben) és ezért "üzen hülyeségeket".

2006.12.15. 18:48

Hali!! Nekem 530d m van és nekemis néha ki írja a viz szintet pedig a kiegy tartály alján ami van érzékelö azt kicseréltem!!!!!!! :evil: Legalábis nekem nem a kiegy tart ba van és nem egy uszó hanem egy elektromos érzékelö !!!!! Nyilván az évjárat különbség miatt!!!!! Gyárit tettem bele vizszint jó ,ugyhogy gözöm sincs milehet :twisted: Viszont az lehet hogy a hiba üzenet bent maradt és lehet ho ez az oka hogy mindig visszajön!!

2006.12.15. 19:00

Mikor letekerem a kupakot az úszó kijön teljesen,tehát nem szorul meg alsó helyzetben.

2006.12.15. 20:02

540 írta:Mikor letekerem a kupakot az úszó kijön teljesen,tehát nem szorul meg alsó helyzetben.


Bocsi akkor elektromos zavar van. (csak azért mertem ezt tippelni
mert ez sokkal gyakoribb)
Azért először a stekker körül vizsgálódnék.

Re: Hűtőviz

2006.12.16. 02:14

540 írta:Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor


Szia 540!

Nézd meg a bordban, hány fokos a vízed!
Minimum 107 és 110 között kell lenni!
A klima ventilátorod megfelelöen müködik?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kbhont az itt látható tagok köszönték meg: echtelevy
Értékelés: 4.76%

2006.12.16. 14:39

Nekem akkor jelezte,hogy nem megfelelő a hűtőviz szintje, amikor a fagyállóm nem volt megfelelő. (Túl híg volt) A teljes hűtőfolyadék lecserélése után nem jelezte többé ezt a problémát. Próbáljátok meg a hűtőkupakot óvatosan kicsit megnyitni amikor a hibaüzenet megjön és kiengedni egy kis gőzt.Nekem ezután a gyujtás levétel és ismételt ráadást követően amíg a motor meleg volt nem írta ki, hogy alacsony a vízszint. (Nagyon vigyázzatok a kupak megnyitásánál, mert leforrázhatjátok magatokat.)

2006.12.16. 15:02

laci03 írta:Nekem akkor jelezte,hogy nem megfelelő a hűtőviz szintje, amikor a fagyállóm nem volt megfelelő. (Túl híg volt) A teljes hűtőfolyadék lecserélése után nem jelezte többé ezt a problémát. Próbáljátok meg a hűtőkupakot óvatosan kicsit megnyitni amikor a hibaüzenet megjön és kiengedni egy kis gőzt.Nekem ezután a gyujtás levétel és ismételt ráadást követően amíg a motor meleg volt nem írta ki, hogy alacsony a vízszint. (Nagyon vigyázzatok a kupak megnyitásánál, mert leforrázhatjátok magatokat.)


Szerinem a fagyálló töménységét nem nagyon méri ez a szenzor csak a szintjét, akár bodzaszörp is lehetne benne (Ne legyen igazam....). A kupak levétele meleg benzines motornál pedig valóban necces mert piszok kemény a nyomás, szerintem a légtelenítő csavar kevésbé veszélyes.

Re: Hűtőviz

2006.12.16. 18:26

kbhont írta:
540 írta:Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor


Szia 540!

Nézd meg a bordban, hány fokos a vízed!
Minimum 107 és 110 között kell lenni!
A klima ventilátorod megfelelöen müködik?
Sziasztok! kbhont A 30d nek kb hányfokosnak kéna lenni??????? mert nekem a bord 75-80 úgy hogy az óra vagy tök középen vagy egy mutatónyit a hideg fele van!!!!

2006.12.16. 18:37

Diabolica írta:
laci03 írta:Nekem akkor jelezte,hogy nem megfelelő a hűtőviz szintje, amikor a fagyállóm nem volt megfelelő. (Túl híg volt) A teljes hűtőfolyadék lecserélése után nem jelezte többé ezt a problémát. Próbáljátok meg a hűtőkupakot óvatosan kicsit megnyitni amikor a hibaüzenet megjön és kiengedni egy kis gőzt.Nekem ezután a gyujtás levétel és ismételt ráadást követően amíg a motor meleg volt nem írta ki, hogy alacsony a vízszint. (Nagyon vigyázzatok a kupak megnyitásánál, mert leforrázhatjátok magatokat.)


Szerinem a fagyálló töménységét nem nagyon méri ez a szenzor csak a szintjét, akár bodzaszörp is lehetne benne (Ne legyen igazam....). A kupak levétele meleg benzines motornál pedig valóban necces mert piszok kemény a nyomás, szerintem a légtelenítő csavar kevésbé veszélyes.


Csak a tapasztalataimat írtam le. Én sem értem pontosan, hogyan működik, de állítolag lehetséges, hogy a kiegyenlítőtartályban lévő érzékelő téves jeleket kap ha nem megfelelő a hűtőfolyadék. Nálam a folyadék cseréje óta nem jelentkezett a probléma, előtte pedig rendszeres volt.

2006.12.16. 18:44

nem lehet hogy levegős a rendszer?És légteleniteni kellene.És ez megoldódot a cserénél :!:

2006.12.16. 19:24

admin írta:nem lehet hogy levegős a rendszer?És légteleniteni kellene.És ez megoldódot a cserénél :!:


Lehet, hogy igazad van, de próbáltuk légteleníteni többször is eredménytelenül.

2006.12.16. 21:49

Szerinem a fagyálló töménységét nem nagyon méri ez a szenzor csak a szintjét, akár bodzaszörp is lehetne benne (Ne legyen igazam....). A kupak levétele meleg benzines motornál pedig valóban necces mert piszok kemény a nyomás, szerintem a légtelenítő csavar kevésbé veszélyes.[/quote]

Csak a tapasztalataimat írtam le. Én sem értem pontosan, hogyan működik, de állítolag lehetséges, hogy a kiegyenlítőtartályban lévő érzékelő téves jeleket kap ha nem megfelelő a hűtőfolyadék. Nálam a folyadék cseréje óta nem jelentkezett a probléma, előtte pedig rendszeres volt.[/quote]

Én is, félre ne értsd! Kb egy hónapi szívtam a vízzel miután összeraktam a motoromat és nálam is a légtelenítéssel volt a gond, forraltam állandóan.

Re: Hűtőviz

2006.12.16. 21:50

dcs73 írta:
kbhont írta:
540 írta:Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor


Szia 540!

Nézd meg a bordban, hány fokos a vízed!
Minimum 107 és 110 között kell lenni!
A klima ventilátorod megfelelöen müködik?
Sziasztok! kbhont A 30d nek kb hányfokosnak kéna lenni??????? mert nekem a bord 75-80 úgy hogy az óra vagy tök középen vagy egy mutatónyit a hideg fele van!!!!

Szia Dcs73!

Nem vagyok egy nagy dizus, de az "Anisits" féle nagynyomású motorok, szerintem mind 100c fok körül mennek!
A 75c biztos hogy kevés.
Utána nézek!

Re: Hűtőviz

2006.12.16. 23:50

[quote="kbhont"][quote="dcs73"][quote="kbhont"][quote="540"]Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor[/quote]

Szia 540!

Nézd meg a bordban, hány fokos a vízed!
Minimum 107 és 110 között kell lenni!
A klima ventilátorod megfelelöen müködik?[/quote] Sziasztok! kbhont A 30d nek kb hányfokosnak kéna lenni??????? mert nekem a bord 75-80 úgy hogy az óra vagy tök középen vagy egy mutatónyit a hideg fele van!!!![/quote]
Szia Dcs73!

Nem vagyok egy nagy dizus, de az "Anisits" féle nagynyomású motorok, szerintem mind 100c fok körül mennek!
A 75c biztos hogy kevés.
Utána nézek![/quote]
LÉgyszi ha megoldható nézz utána köszi!!! de akkor azért még azt megkérdezném hogy az óra mi a f szt keres az üzemi hőfokon???????megugye ez azt is felveti hogy sokallom amenyit eszik a gép, pedig finoman hajtom tényleg, igaz hogy elég sokat indítok de a 10 litykót beveszi, nameg ugye a termosztátok is átlagbann ojan 85C körül nyitanak!!!!!! tehát a motor nemüzem meleg amitöl a fogyasztás megnöhet!!!

Re: Hűtőviz

2006.12.16. 23:57

dcs73 írta:
kbhont írta:
dcs73 írta:
kbhont írta:
540 írta:Sziasztok!

540i-m van és állandóan kiirja,hogy ellenőrizzem a hűtővizet.A hőfok rendben a mennyisége is megfelelő.??????
Várom az ötlataiteket!
Előre is köszönöm!
Viktor


Szia 540!

Nézd meg a bordban, hány fokos a vízed!
Minimum 107 és 110 között kell lenni!
A klima ventilátorod megfelelöen müködik?
Sziasztok! kbhont A 30d nek kb hányfokosnak kéna lenni??????? mert nekem a bord 75-80 úgy hogy az óra vagy tök középen vagy egy mutatónyit a hideg fele van!!!!

Szia Dcs73!

Nem vagyok egy nagy dizus, de az "Anisits" féle nagynyomású motorok, szerintem mind 100c fok körül mennek!
A 75c biztos hogy kevés.
Utána nézek!

LÉgyszi ha megoldható nézz utána köszi!!! de akkor azért még azt megkérdezném hogy az óra mi a f szt keres az üzemi hőfokon???????megugye ez azt is felveti hogy sokallom amenyit eszik a gép, pedig finoman hajtom tényleg, igaz hogy elég sokat indítok de a 10 litykót beveszi, nameg ugye a termosztátok is átlagbann ojan 85C körül nyitanak!!!!!! tehát a motor nemüzem meleg amitöl a fogyasztás megnöhet!!!


Feltétlen nézd meg az elektronika hány fokosnak látja, aztán ráérünk gondolkodni!

2006.12.17. 00:23

Hgyérted azt hogy az elektronika hány fokosnak látja??????? Holnézem meg?

2006.12.17. 00:33

dcs73 írta:Hgyérted azt hogy az elektronika hány fokosnak látja??????? Holnézem meg?


Bord titkos menü!
7.0 menü! KTMP

2006.12.17. 00:37

kbhont írta:
dcs73 írta:Hgyérted azt hogy az elektronika hány fokosnak látja??????? Holnézem meg?


Bord titkos menü!
7.0 menü! KTMP

Hát innét mondtam hogy 80c körüli itt néztem énis!!!! :D
Baszus egyszerüenn nemtudlak felvenni az MSN re beirjahogy megtörtént és nemvagy meg :evil: egyépként szoktad használni??

2006.12.18. 16:00

dcs73 írta:
kbhont írta:
dcs73 írta:Hgyérted azt hogy az elektronika hány fokosnak látja??????? Holnézem meg?


Bord titkos menü!
7.0 menü! KTMP

Hát innét mondtam hogy 80c körüli itt néztem énis!!!! :D
Baszus egyszerüenn nemtudlak felvenni az MSN re beirjahogy megtörtént és nemvagy meg :evil: egyépként szoktad használni??


Szia Csaba!

Megnéztem! A 3D termosztátja 87c' -on nyit.
Tehát az üzemi 88c'!
A 80-85 kevés!
Üdv
Hozzászólás küldése

VigLink badge