* *
Pontos idő: 2018.08.17. 13:45

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1428 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Hűtőviz
HozzászólásElküldve: 2018.02.28. 01:33 
E39 FAN
E39 FAN

Adott köszi: 808 alkalommal
Kapott köszik: 1797 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 645ci/650i
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
sley1001 írta:
bendegúz írta:
sley1001 írta:
Sziasztok!
Nagyon nagy problémám van úgyhogy segítséget szeretnék kérni!
Adott egy 528ia sajnos párnapja néha elkezdett elmenni a fűtés, tehát csak hideget fújt.
Aztán a hőmérő is néha pirosba ment el. Viszont mostmár, egyáltalán nincs fűtés és a vizet is forralja, de a hűtőben hideg marad a víz. Nem tudom mi lehet a probléma, szerelő még nem látta, mivel nem ismerek egyet sem, aki árban is és szakértelemben is jó lenne. Termosztátot cseréltem és a vízpumpa is jónak tűnik. A hűtő nincs eldugulva, vagy legalábbis átfolyik rajta a folyadék.
Szerintetek hengerfejes? Valaki tudna ajánlani olcsó szerelőt Budapesten. Köszi előre is.

Valahonnan levegő jut a rendszerbe, könnyen lehet, hogy hengerfejes lesz.

Azt hogyan tudnám ellenőrizni?

Nem érzel itt nagy ellentmondásokat? A vízpumpát kivetted és ellenőrizted, hogy a lapátok megvannak-e, vagy mitől tűnik jónak? Termosztátcsere előtt is forralta a vizet? Termosztátot milyet tettél bele?Légtelenítettél rendesen?
Ha a hűtőben hideg a víz, nincs fűtés, mégis forralja a vizet, akkor nem forog a víz a rendszerben. Vagy nincs benne elég, vagy nincs ami forgassa, vagy valami útját állja. Ha a termosztát nem nyit, de van benne elég víz akkor fűtenie kellene. Ha levegős a rendszer elégtelen légtelenítés miatt, akkor sem forog át a víz. Ha megpusztult a pumpa kereke, akkor sem.
Ha hengerfejes, akkor a színültig töltött kiegyenlítőtartályon látod, hogy pezseg folyamatosan.

Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, NagyMatyas
Értékelés: 9.52%
Vissza a tetejére

Hozzászólás adatai
HozzászólásElküldve: 2018.02.28. 15:44 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Motor tipusa: 528ia
Évjárata: 1997
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Gallaca írta:
sley1001 írta:
bendegúz írta:
sley1001 írta:
Sziasztok!
Nagyon nagy problémám van úgyhogy segítséget szeretnék kérni!
Adott egy 528ia sajnos párnapja néha elkezdett elmenni a fűtés, tehát csak hideget fújt.
Aztán a hőmérő is néha pirosba ment el. Viszont mostmár, egyáltalán nincs fűtés és a vizet is forralja, de a hűtőben hideg marad a víz. Nem tudom mi lehet a probléma, szerelő még nem látta, mivel nem ismerek egyet sem, aki árban is és szakértelemben is jó lenne. Termosztátot cseréltem és a vízpumpa is jónak tűnik. A hűtő nincs eldugulva, vagy legalábbis átfolyik rajta a folyadék.
Szerintetek hengerfejes? Valaki tudna ajánlani olcsó szerelőt Budapesten. Köszi előre is.

Valahonnan levegő jut a rendszerbe, könnyen lehet, hogy hengerfejes lesz.

Azt hogyan tudnám ellenőrizni?

Nem érzel itt nagy ellentmondásokat? A vízpumpát kivetted és ellenőrizted, hogy a lapátok megvannak-e, vagy mitől tűnik jónak? Termosztátcsere előtt is forralta a vizet? Termosztátot milyet tettél bele?Légtelenítettél rendesen?
Ha a hűtőben hideg a víz, nincs fűtés, mégis forralja a vizet, akkor nem forog a víz a rendszerben. Vagy nincs benne elég, vagy nincs ami forgassa, vagy valami útját állja. Ha a termosztát nem nyit, de van benne elég víz akkor fűtenie kellene. Ha levegős a rendszer elégtelen légtelenítés miatt, akkor sem forog át a víz. Ha megpusztult a pumpa kereke, akkor sem.
Ha hengerfejes, akkor a színültig töltött kiegyenlítőtartályon látod, hogy pezseg folyamatosan.

A vizpumpát kivettem minden lapát ép rajta. Nemrég cserélhették elég újszerűnek tűnik. Az autót 2 hete vásároltam. Termosztátot azért cserélten mert ez a hiba előjött gondoltam zárva maradt, egyébként Gates termosztát. A kiegyenlítőn nem pezseg, viszont mikor elkezd forrni akkor emelkedik a vízszint és valahol kinyomja a gőzt. Próbáltam légteleníteni de ott is csak gőz jött ki.
Lehet, hogy valamit nem jól csináltam! Telefonon kérdeztem egy bmw-s szakit azt mondta vagy hengerfej vagy termosztát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 00:27 
E39 FAN
E39 FAN

Adott köszi: 414 alkalommal
Kapott köszik: 436 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
sley1001 írta:
Próbáltam légteleníteni de ott is csak gőz jött ki.

Az a baj, hogy csak "próbáltad". Nem olyan egyszerű légteleníteni ezeket, tapasztalatból mondom. Nagyságrendileg általában egy órás macera és utána még egy pár km után érdemes megnézni még egyszer a légtelenítőket.

A folyamat valami hasonló:
1. Elindítod az autót és megállsz egy kisebb emelkedőn orral felfele. Ahogy szépen hagyod az autót alapjáraton ketyegni maxra ráadod a fűtést, leveszed a kiegyenlítőtartály kupakját, illetve kinyitod a légtelenítőket.
2. Megfog forrni a vized a motorban, majd ha kinyitott a termosztát (már, ha jó), akkor ezen a ponton fog a kiegyenlítőben változni a vízszint. Ahogy telik múlik az idő szépen mindig utána töltögetsz, elzárod egy kis időre a légtelenítőket, majd kinyitod őket, vizet töltögetsz, ha kell és csinálod ezt türelemmel, amíg ki nem jött az utolsó levegőbuborék.

Légy türelmes. :wink: Ha nincs változás, akkor pedig szépen ki kell venni a termosztátot és fazékban le kell csekkolni, hogy valóban működik. Ha egy autó hengerfejes, akkor felfújja a vízcsöveket, kinyomja a vizet a légtelenítő tartályból stb.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagyMatyas az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 08:58 
haladó
haladó

Adott köszi: 254 alkalommal
Kapott köszik: 62 alkalommal
Motor tipusa: M52B28
Évjárata: 1998
NagyMatyas írta:
sley1001 írta:

Ha nincs változás, akkor pedig szépen ki kell venni a termosztátot és fazékban le kell csekkolni, hogy valóban működik.

Még annyit fűznék hozzá, hogy termosztátból érdemes gyárit betenni, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy az utángyártottakat valamilyen oknál fogva nem tudják jó minőségűre kalibrálni a készítők és nem működnek megfelelően.
Ez is többször ki lett tárgyalva már itt, valószínűleg megéri a felárat a gyári.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 14:17 
Törzsvendég
Törzsvendég

Adott köszi: 79 alkalommal
Kapott köszik: 54 alkalommal
Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Bandi1978 írta:
NagyMatyas írta:
sley1001 írta:

Ha nincs változás, akkor pedig szépen ki kell venni a termosztátot és fazékban le kell csekkolni, hogy valóban működik.

Még annyit fűznék hozzá, hogy termosztátból érdemes gyárit betenni, mert a tapasztalatok azt mutatják, hogy az utángyártottakat valamilyen oknál fogva nem tudják jó minőségűre kalibrálni a készítők és nem működnek megfelelően.
Ez is többször ki lett tárgyalva már itt, valószínűleg megéri a felárat a gyári.

így van.nálam is volt gates,elég hamar megadta magát.esetleg behr.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.03.01. 15:53 
E39 FAN
E39 FAN

Adott köszi: 414 alkalommal
Kapott köszik: 436 alkalommal
Széria kód: E60
Motor tipusa: 535d
Évjárata: 2005
Bandi1978 írta:
NagyMatyas írta:
sley1001 írta:

Én már lemondtam az utángyártott sz*rokról, mert amit eddig cseréltem, azt most egy éven belül cserélhetem újra. Csak a gyárit érdemes betenni mindenből futómű alkatrészeket leszámítva, mert ott a Lemförder, Boge, Sachs még hozza a szintet. :franko: Fékből meg esetleg ATE, bár az sem a régi már.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 22:14 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 0
Kapott köszik: 0
Motor tipusa: M57D30
Évjárata: 2002
Sziasztok.

Olajcserekor szeretném hűtővizet is cserélni BMW-ben E39 530d. Viszont nem tudom mit is kéne pontosan fagyálló szempontjából.

Elvileg G11 való bele szerintem mivel vasblokkos, meg keresők is ezt dobják ki 99%ban. Például: Febi zöld G11 [link]
Jelenleg ilyen barnás zöldes van benne ami szerintem zöld volt fénykorában.

Még olyan ha jól láttam leengedni, hűtő aljában levő csappal lehet ugye? Gondolom blokk oldalán is kell lenni valahol leengedőnek vagy hűtőn keresztül lejön onnan is?

Előre is köszönöm :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.05.17. 23:04 
E39 FAN
E39 FAN

Adott köszi: 808 alkalommal
Kapott köszik: 1797 alkalommal
Motor tipusa: 645ci/650i
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
erikk93 írta:
Sziasztok.

Olajcserekor szeretném hűtővizet is cserélni BMW-ben E39 530d. Viszont nem tudom mit is kéne pontosan fagyálló szempontjából.

Elvileg G11 való bele szerintem mivel vasblokkos, meg keresők is ezt dobják ki 99%ban. Például: Febi zöld G11 [link]
Jelenleg ilyen barnás zöldes van benne ami szerintem zöld volt fénykorában.

Még olyan ha jól láttam leengedni, hűtő aljában levő csappal lehet ugye? Gondolom blokk oldalán is kell lenni valahol leengedőnek vagy hűtőn keresztül lejön onnan is?

Előre is köszönöm :)

Azért barnás-zöldes mert fel lett öntve egy kis rózsaszínnel a kékeszöld. A turbó mellett van a blokkból leengedő csavar, a blokkból ott jön le. A többi a piros csapon a hűtőn. Febi jó bele, de a gyári a legjobb. Az nem eszi szét a műanyagokat. 3300ft egy 1.5 literes, 1:1-ben keverve is -40 fokos.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 1428 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 68, 69, 70, 71, 72

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]