Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

2006.03.19. 14:11

hello

2006.03.19. 15:50

sziasztok üdvözlök mindenkit most vagyok itt elöször gratulalok a laphoz
nagyon jo hogy létrehoztátok. :taps:
hagy dicsekedjek egy kicsit sikerült megvennem életem első igazi
autoját. egy 530d . nagyon nagy élmény volt először vezetni.
bika erő van benne rettentően szeretne menni.a sándorok jozsefek meg
hozzák a jo időt .ezuttal nagyon sok boldog névnapot kivánok nekik. :taps: :taps: :bmw

szeretném egy pár kérdésben asegitségemre lnnétek.
e39d.van benne kieg fűtés. hogyan és mikorműködik/nagy navis/ nem
programozható a fűtés.át lehet e alakitani? szeretném ha állo motornál is
fűtene.
szeretnék magyar nyelvű leirást akár fénymasolat is.
nem kaptam vele telefont hol lehet beszerezni siemens bit2.
a segitségeteket nagyon meg köszönöm. :!: :bmw

gyuri.

2006.03.19. 18:40

Szia Gyuri!!

Légy üdvözölve a csapatba.Magyarnyelvü leírást szerintem nem fogsz találni szerintem mert sokan kerestek már és még nem halotam,hogy valaki találtvolna. :sírás:
Kiegészitő kályha minden dieselbe van és azt hiszem hogy 16C°-alat müködik és adig megy mig a vizhőfok mutató kinem ér a kék mezőből.Ezt lehet átprogramozni állófütésé.és akkor betudod programozni,hogy mikkor kapcsoljon be.Ez ügyben keresd meg Rhantost vagy itt az oldalon Pü-be vagy az index fórum e39 topicba.

2006.03.20. 22:58

Kőszönöm Laci a segitséget :!:
Ez a kályha még 0 fok ban sem működött. Lehet hogy valahol be kell kapcsolni? :?: :cry: :cry:

Gyri

2006.03.21. 00:15

gyuri4911 írta:Kőszönöm Laci a segitséget :!:
Ez a kályha még 0 fok ban sem működött. Lehet hogy valahol be kell kapcsolni? :?: :cry: :cry:

Gyri


Onan tudod,hogy müködik a kályha hogyha párperc után leálitod a motort a kályhának továb kell még járnia kb 1-2percig.
BMW Power nevü tagunk foglalkozot a témával azthiszem neki izzitó gyertya gondja volt.De az indexen a fórumba e39 topicba voltrólaszó visza kell keresni.Nem lesz egyszerü a sok hozzászólásmiat!!

2006.03.21. 16:41

Üdv

Szóval a kályha. Idei tél lehető leghidegebb napján döglött meg nekem.
Jelenség: lehetetlenül lassan melegszik be, ha egyáltalán sikerűl neki. Nekem kályha nélkül hogy a kék mezőn kiérjen minimum 5 km kellett ugy hogy elötte még ketyegett pár percet indulás elött. Kályhával ugyanez 500m sem, és már meleget fúj mikor beülök kapubecsukás után.
Működését hallani is lehet, a bal első kerék utastér felöli részén a küszöb kezdeténél a doblemez mögött ül a kályha. Zúg hangosan is.
Én kivettem, darabokraszedtem, kitakarítottam, a hiba összeszereléskor lett meg mikor rápróbáltam a keringető szivattyúra 12V-ot, de meg sem moccant. Ebben az esetben nem engedi inditani a kályhát a vezérlés. Szóval csere volt, összeraktam és első indításnál már ment is, igaz kicsit büdösen napokig, de jó lett. Ugyanez a helyzet ha kiég az izzitó gyertya, akkor sem indul el. De ezek a dolgok szétszereléssel könnyen diagnosztizálhatók.
A baj az hogy még a szétszerelés elött felhívtam a webasto képviseletét, ők egyenesen a bmw-hez irányítottak mert állítólag csak a kocsi ecu-ján keresztül diagnosztizálható. Aztán jött a szokásos szervizes misztifikáció hogy milyen bajai lehetnek stb stb, na ilyenkor szoktam letenni a telefont és inkább -20 fokban aláfekszem és szétszedem. Szóval 90% ban vagy az izzitógyertya vagy a keringető szivattyú hal meg, csere és kész.
Szivattyú az olyan Kb.22e ha jól emlékszem, izzitó gondolom ennyi sem. Webastonál van minden, bmw szervíz kerülős, ők meg úgyis a webastohoz küldenek. Van egy állófűtés topic az index fórumon, van egy Csacskamacka nickü csajszi, ő mond árakat mindenre, elég segítőkész, de most hirtelen nemtom melyik websato képviseletnél dolgozik.
A kályhánk tipusa Thermo Top valami, ott van felül egy matrica a toronynál is belül a motortérben.
Röviden ennyi.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek BMW_Power az itt látható tagok köszönték meg: bmw520ds
Értékelés: 4.76%

2006.03.21. 22:07

Üdvözölek
Köszi a segitséget :!:
A kalyhám:thermotop c a matricát a tornyon meg találtam.A pollen szürő haz alatt találtam a viz bekötést de itt mást nem láttam.Gondolom a kerék dob lemez mögött rejtözködik.Még nem mertem hozzányulni nem akartam hülyeséget csinálni. Hogy kezdjekhzzá?
Nagy navis ebben a menüben:zeit 1
zeit 2
standlüftung
ez müködik. Akkor ez nekem inditáskor automatikusan kellene hogy induljon ? siricsend izzito gyetyát találtam 8000 ért
Az elinulásban még egy kis segitságet köszi

gyuri.
l

2006.03.21. 22:22

Üdv,

Engem az érdekelne hogy át lehet e programozni úgy, hogy én tudjam ki be kapcsolni ha szükségem van rá.
Van mikor nem kellene hogy menjen, viszont jó lenne ha a meleg szobából bekapcsolnám és mire kiérek már meleg legyen.

2006.03.21. 22:28

Ez lehet hogy érdekelne engem is :)
Várom az okosságokat.

2006.03.22. 13:52

Állófűtést fel kell programozni MoDic-al, hogy működjön, mert alapértelmezésben csak ráfűt a motorra ha már beindult, azért, hogy minél hamarabb elérje az üzemi hőfokot.
Akinek nincs távirányítója, vagy ThermoCall-ja, annak nem működik állófűtésként sem. Ahhoz, hogy fel lehessen programozni, minimum MID-nek kell lennie a kocsiban, ha attól jobb van, akkor baj nem lehet :)
Programozás után a Standlüftung-nál tudod majd beállítani az időt, hogy mikor kezdjen el működni, valahol megváltozik Standheizung-ra a felirat is, de nem mindegyiknél :)
Fél órát megy, aztán kikapcsol.

2006.03.22. 15:44

Köszi a segitséget.
Épp most jöttem fől már össze is raktam találtam benne egy kis kokszot
izzíto jo szivattyu jó továbra sem müködik.A vastag kábelen mértem 12 v ot . Gyujtást levettem akkor is megvolt. Ijen időben is be kéne indulnia?
A készülék adatai:Heizgerat typ Termotop z/c-D
Ha va még ötletetek meg köszönöm. Digit klima van Nem ismerem azt a kifejezést amit irtál Hogy tudom meg hogy van e nekem ojan


Thermocal MID
Köszi.

2006.03.22. 18:18

Ittvagyok ujra egy kissé füstőlgök :mereg:

Bosszant ez afűtés , a hőmérséklet érzékelőt nem lehet becsapni?
Gondolom az egyik az ami a dobra fől van szerelve .
Ha ez az akkor egy rövidzár.
Ugyanis a sorrend índul a ventilátor,izzít, índ a porlasztás .és be van gyujtva.

Ki probáltam a ventilátort is de csak belefujtam a csőbe gyönyörűen ment. Maradt az üzemanyag pumpa, és az elektronika :!: Lehet hogy itt a baly? :?: :cry: Mit szoltok hozzá?

2006.03.22. 19:18

MID
Képhttp://www.e39.hu/keptar/albums/userpics/10003/mid.jpg

2006.03.22. 20:05

Bordcomputer van nagy monitor 16:9

2006.03.22. 22:58

gyuri4911 írta:Bordcomputer van nagy monitor 16:9


Akkor nálad is csak programozni kellene, de persze ehhez kell, hogy működjön a kályha. Egy kályhásat tudok a Soroksári úton, ha kell, akkor szerzek telefonszámot.

2006.03.23. 10:21

Hi!

Szoval azt mondjatok sima programozas es megy az allofutes?
A kerdesem h semmi mas nem kell hozza?
Ugyan az mindha gyariba megvettem volna extrakent csak nincs hozza taviranyito?

2006.03.23. 21:11

Sziasztok!

Engem is érdekelne a felprogramozása az állófütésnek!530DA-m van mid-es,távirányitó nélkül.Hol,mennyiért,stb.?Elöre is köszönöm!!!

2006.03.23. 23:09

Nem lesz teljes értékű, de mindenképp jobb, mint a semmi. Rookienak van tapasztalata is a használatban, ő volt az első a brigádban, akinek fel lett programozva.
Reggelente nem minusz derékszögről indult a kocsi, és langyi leveő áramlott be, ill. a havat is leolvasztja :)

2006.03.25. 00:22

Sziasztok: Új fejlemény kályha ügyben, beszéltem a webasto szervizzel, elmodtam az átvizsgálás eredményeit. Nagyon rendesek voltak, szerintük a kályha jó az inditó jellel lehet a baj , amit a klima vezérlő paneljárol kap. A kályhát belehet inditani direktben is a kályhára két kábel csatlakozik a vastag a betáp /12V/ a másikon az inditó jelet kaplya. ezt a csatit kihúzzuk a tüskére adunk velameik lábra + égőn keresztűl akkor indulni kell. /amire a vez jel csatlakozik/ MÉG NEM VOLT IDŐM KI PROBÁLNI. BMW szervizben csinálnak diagnosztikát, és ott kiderül aturpiszság.

üdv gyuri.

2006.03.26. 09:24

Üdvözölek benneteket .
Itt vagyok újra, ki probáltam az előzőekben leirt kályha inditást nem idult be. Meg néztem a panelt a csavarok nehezen jöttek ki a német be ragasztotta. Találtam benne hő érzékelőt lehet hogy ez a ludas.

Ha panelt kell cserélnem tudtok e segiteni? bontott vagy új legyen mibe kerűl?
BMW diagnosztika mibe kerül mert kérdeztem a szervizt aztmondta előre nem tudja.
Hozzászólás küldése

VigLink badge