Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.18. 23:58

Touring csomagtérajtó különálló részét nem tudom kinyitni. Gombnyomásra nem történik semmi. Pár hétig csinálta azt, ha beljebb löktem az ablakot, – és jó kedve volt – akkor kinyílt, de mostmár egyáltalán nem reagál. Valaki járt már így? Van kijárt út az orvoslásra?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.19. 17:09

bzsoltie írta:Touring csomagtérajtó különálló részét nem tudom kinyitni. Gombnyomásra nem történik semmi. Pár hétig csinálta azt, ha beljebb löktem az ablakot, – és jó kedve volt – akkor kinyílt, de mostmár egyáltalán nem reagál. Valaki járt már így? Van kijárt út az orvosldásra?

Mikrokapcsoló, zárnyitó puska, átvezető kábel,-ezek okozhatják a hibát.
Többnyire a kapcsolóval szokott gond lenni, ebben az estben diaggal nyitható.
Ha diaggal nem nyílik akkor az ajtóboritás aljának lebontása után hozzáférsz a zár nyitókarjához. Ne próbáld teljesen levenni a boritást, mert az üveg alatt is van csavarja.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockolo77 az itt látható tagok köszönték meg: bzsoltie
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.19. 22:04

Sziasztok!

Ötletre van szükségem. A fényezés miat teljesen szét lett borítva az autó, a motor is ki lett véve a helyéről. Most, hogy összerakta a fényezőm minden szuper és fasza, csak a motor nem indul. Gyújtás van, kulcs fordul ameddig kell, ac kap működik. Minden elektromos funkció működik, csak nem teker az önindító. Akksi teljesen feltöltve.

Mi lehet a gond ?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.19. 23:09

Afterdark írta:Sziasztok!

Ötletre van szükségem. A fényezés miat teljesen szét lett borítva az autó, a motor is ki lett véve a helyéről. Most, hogy összerakta a fényezőm minden szuper és fasza, csak a motor nem indul. Gyújtás van, kulcs fordul ameddig kell, ac kap működik. Minden elektromos funkció működik, csak nem teker az önindító. Akksi teljesen feltöltve.

Mi lehet a gond ?


Apám autójával történt olyan kb. 1 hónapja, hogy reggel bement dolgozni autóval, majd mikor 2 órával később el akart indulni, akkor minden működött, csak az önindító nem.
16:9 van benn gyárilag, a kijelzőn a CODE felirat jelent meg.
Már éppen trélert akartunk hívni, amikor próbaképpen beírtam négy db 0 - t a kode helyett (mivel nem tudtuk, hogy van -e kód megadva korábbról), és az autó indult azonnal.

A másik tippem: testkábel, ha jól rémlik akkor az egyik motortartó környékén is van egy testkábel.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kovessyroli az itt látható tagok köszönték meg: Afterdark
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.19. 23:33

kovessyroli írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Ötletre van szükségem. A fényezés miat teljesen szét lett borítva az autó, a motor is ki lett véve a helyéről. Most, hogy összerakta a fényezőm minden szuper és fasza, csak a motor nem indul. Gyújtás van, kulcs fordul ameddig kell, ac kap működik. Minden elektromos funkció működik, csak nem teker az önindító. Akksi teljesen feltöltve.

Mi lehet a gond ?


Apám autójával történt olyan kb. 1 hónapja, hogy reggel bement dolgozni autóval, majd mikor 2 órával később el akart indulni, akkor minden működött, csak az önindító nem.
16:9 van benn gyárilag, a kijelzőn a CODE felirat jelent meg.
Már éppen trélert akartunk hívni, amikor próbaképpen beírtam négy db 0 - t a kode helyett (mivel nem tudtuk, hogy van -e kód megadva korábbról), és az autó indult azonnal.

A másik tippem: testkábel, ha jól rémlik akkor az egyik motortartó környékén is van egy testkábel.


Mindkét tipp nagyon jó, gondolom kódot nagyboard esetén is kérne. Nem tudjuk megnézni, mert a belső beleértve a boardot is nem a műhelyben van. A testkábel tipp is hasznos, mert a Bak újra lett cserélve.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.20. 08:04

Afterdark írta:
kovessyroli írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Ötletre van szükségem. A fényezés miat teljesen szét lett borítva az autó, a motor is ki lett véve a helyéről. Most, hogy összerakta a fényezőm minden szuper és fasza, csak a motor nem indul. Gyújtás van, kulcs fordul ameddig kell, ac kap működik. Minden elektromos funkció működik, csak nem teker az önindító. Akksi teljesen feltöltve.

Mi lehet a gond ?


Apám autójával történt olyan kb. 1 hónapja, hogy reggel bement dolgozni autóval, majd mikor 2 órával később el akart indulni, akkor minden működött, csak az önindító nem.
16:9 van benn gyárilag, a kijelzőn a CODE felirat jelent meg.
Már éppen trélert akartunk hívni, amikor próbaképpen beírtam négy db 0 - t a kode helyett (mivel nem tudtuk, hogy van -e kód megadva korábbról), és az autó indult azonnal.

A másik tippem: testkábel, ha jól rémlik akkor az egyik motortartó környékén is van egy testkábel.


Mindkét tipp nagyon jó, gondolom kódot nagyboard esetén is kérne. Nem tudjuk megnézni, mert a belső beleértve a boardot is nem a műhelyben van. A testkábel tipp is hasznos, mert a Bak újra lett cserélve.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Csatlakozom a testkábel / testelési pont felülvizsgálatát szorgalmazókhoz.
A fényezők előszeretettel maszatolnak össze mindent aminek fémtisztának kellene maradnia. :D

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.20. 09:35

Este jön a villamossági szakember orvosolni a problémát, szinte kivétel nélkül mindenki testelési problémára tippel.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.21. 21:38

Sziasztok!
Szeretnèk segítséget kérni.Veszprém megyébe keresek szerelőt,aki érdemben tud nekem segíteni.Szeretnék személyesen beszélni valakivel az autómról,vagy esetleg ha rápillantani.Kit tudtok ajànlani?Köszönöm.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.22. 10:33

RB Roli írta:Sziasztok!
Szeretnèk segítséget kérni.Veszprém megyébe keresek szerelőt,aki érdemben tud nekem segíteni.Szeretnék személyesen beszélni valakivel az autómról,vagy esetleg ha rápillantani.Kit tudtok ajànlani?Köszönöm.

A LINKEN található Kollégákat próbáld elérni, ők bizonyára rendelkeznek a megfelelő kapcsolatokkal.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.22. 17:29

SvidronyA írta:
RB Roli írta:Sziasztok!
Szeretnèk segítséget kérni.Veszprém megyébe keresek szerelőt,aki érdemben tud nekem segíteni.Szeretnék személyesen beszélni valakivel az autómról,vagy esetleg ha rápillantani.Kit tudtok ajànlani?Köszönöm.

A LINKEN található Kollégákat próbáld elérni, ők bizonyára rendelkeznek a megfelelő kapcsolatokkal.

PÜ ment.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 16:24

bendegúz írta:
bendegúz írta:
kzolee írta:Eljut a tankból az üzemanyag a motorhoz?

Annyira még nem merültem bele, de ha fordulaton megy akkor gondolom. Vagy nem biztos?

Na, levettem a csövet a szűrőről, és a gázolaj hűtőről is, de egy csepp sem csepegett ki belőle. Gyújtáson sem jön egy csepp sem.
Lehet, hogy a tankszivattyúm nem megy, és ezért nem indul el?

Kicseréltem a szivattyút, gyújtás rá, szépen megtelt a szűrő, elindítom pörög, gázreakció lassú, mondom még levegős.
Gáz elenged, most megy alapjáraton, indul is pöccre, most meg nincs gáz. Az alapjárat is egy kicsit kicsi, bepadlózom a gázt, kb 50-et emelkedik és ennyi! :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo:
Mi a franc lehet a baja?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 16:45

bendegúz írta:
bendegúz írta:
bendegúz írta:
kzolee írta:Eljut a tankból az üzemanyag a motorhoz?

Annyira még nem merültem bele, de ha fordulaton megy akkor gondolom. Vagy nem biztos?

Na, levettem a csövet a szűrőről, és a gázolaj hűtőről is, de egy csepp sem csepegett ki belőle. Gyújtáson sem jön egy csepp sem.
Lehet, hogy a tankszivattyúm nem megy, és ezért nem indul el?

Kicseréltem a szivattyút, gyújtás rá, szépen megtelt a szűrő, elindítom pörög, gázreakció lassú, mondom még levegős.
Gáz elenged, most megy alapjáraton, indul is pöccre, most meg nincs gáz. Az alapjárat is egy kicsit kicsi, bepadlózom a gázt, kb 50-et emelkedik és ennyi! :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo:
Mi a franc lehet a baja?

Ha bemelegszik akkor is?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 18:26

Gallaca írta:
bendegúz írta:
bendegúz írta:
bendegúz írta:
kzolee írta:Eljut a tankból az üzemanyag a motorhoz?

Annyira még nem merültem bele, de ha fordulaton megy akkor gondolom. Vagy nem biztos?

Na, levettem a csövet a szűrőről, és a gázolaj hűtőről is, de egy csepp sem csepegett ki belőle. Gyújtáson sem jön egy csepp sem.
Lehet, hogy a tankszivattyúm nem megy, és ezért nem indul el?

Kicseréltem a szivattyút, gyújtás rá, szépen megtelt a szűrő, elindítom pörög, gázreakció lassú, mondom még levegős.
Gáz elenged, most megy alapjáraton, indul is pöccre, most meg nincs gáz. Az alapjárat is egy kicsit kicsi, bepadlózom a gázt, kb 50-et emelkedik és ennyi! :doglotlo: :doglotlo: :doglotlo:
Mi a franc lehet a baja?

Ha bemelegszik akkor is?

Nagyon nem melegedett be, de már félúton volt a mutató, akkor is.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 19:07

Sziasztok! 2002 es E39 530d. Holnap kellene hazamennünk Szarvasról Budapestre de nem tölt a generátor. Kb mikor elindultunk lefelé és félúton kezdett világítani a kis akksi ikon. Ha beindul a kocsi de lemerül az akksi akkor meg hazajutunk vagy leáll a kocsi mint az E36 om régen? Köszi

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 20:32

morgulfz írta:Sziasztok! 2002 es E39 530d. Holnap kellene hazamennünk Szarvasról Budapestre de nem tölt a generátor. Kb mikor elindultunk lefelé és félúton kezdett világítani a kis akksi ikon. Ha beindul a kocsi de lemerül az akksi akkor meg hazajutunk vagy leáll a kocsi mint az E36 om régen? Köszi

Leáll.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 20:43

Gallaca írta:
morgulfz írta:Sziasztok! 2002 es E39 530d. Holnap kellene hazamennünk Szarvasról Budapestre de nem tölt a generátor. Kb mikor elindultunk lefelé és félúton kezdett világítani a kis akksi ikon. Ha beindul a kocsi de lemerül az akksi akkor meg hazajutunk vagy leáll a kocsi mint az E36 om régen? Köszi

Leáll.


Szia! Elég szarul indított az előbb. Ha feltöltöm az akksit, ha lejutottam vele ide szerinted vissza is kibírja?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 21:41

morgulfz írta:
Gallaca írta:
morgulfz írta:Sziasztok! 2002 es E39 530d. Holnap kellene hazamennünk Szarvasról Budapestre de nem tölt a generátor. Kb mikor elindultunk lefelé és félúton kezdett világítani a kis akksi ikon. Ha beindul a kocsi de lemerül az akksi akkor meg hazajutunk vagy leáll a kocsi mint az E36 om régen? Köszi

Leáll.


Szia! Elég szarul indított az előbb. Ha feltöltöm az akksit, ha lejutottam vele ide szerinted vissza is kibírja?

Hát azt nem tudom megmondani, hogy mennyit tudsz elmenni vele, Szarvas nincs közel. Lámpa, rádió, fűtőventi, klíma nélkül elképzelhető, csak parás.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 21:51

Hát parázok én is. Asszonnyal 9 hónapos gyerekkel, agyig pakolva a kocsi. De hát vasárnap van holnap, fingom sincs mit csináljak.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 22:19

Nekem is hasonló a problémám, mint fentebb Afterdarknak volt.
Vettem egy E39 525d-t, elöl kicsit törött állapotban.
Hűtők, zárhíd, lámpák, motortető...szokásos.
Légzsákok nem nyiltak, szélvédő nem tört be.
Állt egy telepen 3 hónapig, akksi teljesen lemerült.

Hűtőket pótoltuk, majd megpróbáltuk indítani.

Közben feltűnt, hogy az automataváltó fokozatválasztójával valami gond van, nem lehet végigváltogatni.

Új akksi vásárlás után kiderült, hogy csak R-ig lehet feltolni a fokozatválasztót, P fokozatot nem tudunk kapcsolni.
Fölemelve az autót láttuk, hogy eltört a váltótartó konzol.
Vettem új konzolt, új gumipogácsát, stb., a váltó már a helyén, de a fokozatválasztóval ugyanúgy csak R-ig tudtam váltani.

És a legfontosabb: a motort nem tudjuk megindítani, van gyújtás, zümmög a pumpa, de az önindító nem forgatja meg a motort.

A fokozatválasztó bovdenjét alul fellazítottuk, és kézzel vissza is lett a váltón P-be állítva a kar, de a motor sehogy sem indul, pontosabban valami letiltja az indítást.

Mi a szar lehet?

Nem bontottunk kábeleket , nem vettük ki a motort, minden úgy tűnik, hogy egyben van, mégsem indul.......

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2017.09.23. 23:11

kovessyroli írta:Nekem is hasonló a problémám, mint fentebb Afterdarknak volt.
Vettem egy E39 525d-t, elöl kicsit törött állapotban.
Hűtők, zárhíd, lámpák, motortető...szokásos.
Légzsákok nem nyiltak, szélvédő nem tört be.
Állt egy telepen 3 hónapig, akksi teljesen lemerült.

Hűtőket pótoltuk, majd megpróbáltuk indítani.

Közben feltűnt, hogy az automataváltó fokozatválasztójával valami gond van, nem lehet végigváltogatni.

Új akksi vásárlás után kiderült, hogy csak R-ig lehet feltolni a fokozatválasztót, P fokozatot nem tudunk kapcsolni.
Fölemelve az autót láttuk, hogy eltört a váltótartó konzol.
Vettem új konzolt, új gumipogácsát, stb., a váltó már a helyén, de a fokozatválasztóval ugyanúgy csak R-ig tudtam váltani.

És a legfontosabb: a motort nem tudjuk megindítani, van gyújtás, zümmög a pumpa, de az önindító nem forgatja meg a motort.

A fokozatválasztó bovdenjét alul fellazítottuk, és kézzel vissza is lett a váltón P-be állítva a kar, de a motor sehogy sem indul, pontosabban valami letiltja az indítást.

Mi a szar lehet?

Nem bontottunk kábeleket , nem vettük ki a motort, minden úgy tűnik, hogy egyben van, mégsem indul.......

aksi sarunál a pozítív kábelnél,nincs a patron kilőve?
Hozzászólás küldése

VigLink badge