Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.05. 09:52

A sok vitát kavart "Hiba és megoldás" topik mellé nyitunk egy ilyet is. Hátha így a helyére kerülnek a dolgok.
Ide jöhet minden, amit nem tudsz a tematikus csoportba feltenni vagy egyszerűen csak lusta vagy kikeresni!

Köszönjük az észrevételeket!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: SvidronyA
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 10:40

Nalam mostanaban nem mukodik a hiba es megoldas topik. Ujabban legtobbszor csak a hibat/ hiba leirast jeleniti meg Mi lehet a baj?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 11:23

morv írta:Nalam mostanaban nem mukodik a hiba es megoldas topik. Ujabban legtobbszor csak a hibat/ hiba leirast jeleniti meg Mi lehet a baj?


No, ez jó magas labda volt; ebből lesz még csihi-puhi :mrgreen:

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 11:35

morv írta:Nalam mostanaban nem mukodik a hiba es megoldas topik. Ujabban legtobbszor csak a hibat/ hiba leirast jeleniti meg Mi lehet a baj?

:facepalm:

:piroslap

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 12:04

Jerry!
Akkor már a e60-e61 is nyithatsz egy ilyen toppicok :lol:

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 12:17

Sziasztok!

Akkor rögtön egy problémával nyitok. Lehet már van olyan fórum, ahol fűtés/hűtés problémáról esett szó, de nem találtam.

Helyzet: tegnap hibátlanul működött az autó, este leáll ennyi. Reggel beindítom, nem megy a fűtőventillátor. Míg elértem a munkába persze szétfagytam, így muszáj voltam bevinni a helyi szervizbe: itt szétszedték és azt mondták nem a süni, mert max áramnál sem csinál semmit a motor. Tippjük szerint a motor halt meg, így csere.
Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bajordi az itt látható tagok köszönték meg: Jerry
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 12:24

Bajordi írta:Sziasztok!

Akkor rögtön egy problémával nyitok. Lehet már van olyan fórum, ahol fűtés/hűtés problémáról esett szó, de nem találtam.

Helyzet: tegnap hibátlanul működött az autó, este leáll ennyi. Reggel beindítom, nem megy a fűtőventillátor. Míg elértem a munkába persze szétfagytam, így muszáj voltam bevinni a helyi szervizbe: itt szétszedték és azt mondták nem a süni, mert max áramnál sem csinál semmit a motor. Tippjük szerint a motor halt meg, így csere.
Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám


Mérnék egy ellenállást a motor vezetékein (piros/zöld-fekete/zöld), a süni csatlakozóján, és/vagy direkt 12V-ot rátenni, 100%-ra kiderülne...
Meg hogy a 12V ott van-e?

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 13:14

KissGSV írta:
Bajordi írta:Sziasztok!

Akkor rögtön egy problémával nyitok. Lehet már van olyan fórum, ahol fűtés/hűtés problémáról esett szó, de nem találtam.

Helyzet: tegnap hibátlanul működött az autó, este leáll ennyi. Reggel beindítom, nem megy a fűtőventillátor. Míg elértem a munkába persze szétfagytam, így muszáj voltam bevinni a helyi szervizbe: itt szétszedték és azt mondták nem a süni, mert max áramnál sem csinál semmit a motor. Tippjük szerint a motor halt meg, így csere.
Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám


Mérnék egy ellenállást a motor vezetékein (piros/zöld-fekete/zöld), a süni csatlakozóján, és/vagy direkt 12V-ot rátenni, 100%-ra kiderülne...
Meg hogy a 12V ott van-e?

Így van!
Előbb méricskélj, ellenőrizd a biztosítékokat, aztán a méreg drága szervíz.
Az, hogy mit mondanak sokszor csak találgatás. Más f.szával viszont könnyű verni a csalánt. Majd az ügyfél úgyis kifizeti alapon.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: Bajordi
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 13:31

Bajordi írta:Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám

Lehet! Lehet! Nem!

Venti csere = műszerfal ki!

Admin képei között van 1-2 inspiráló fotó! :D

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 13:33

Offtopic :
Az új topichoz gratula!
De inkább a régi nevét kéne változtatni mert félreérthető!
Pl. Megoldott hibák. Vagy valami hasonló.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 13:54

Imco írta:
Offtopic :
Az új topichoz gratula!
De inkább a régi nevét kéne változtatni mert félreérthető!
Pl. Megoldott hibák. Vagy valami hasonló.



Ezt én is díjaznám sőt nem csak E39-re egy közös topic-ra mert sajna sok nincs az X5-nek! " Gondolom mert nincs sok baj velük! :nyelves: "

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 13:58

Imco írta:
Bajordi írta:Kérdésem: lehet minden előjel nélkül így meghaljon a motor? Este működik, de reggel már nem? Ha a süni lenne rossz, max állásban tényleg mennie kéne a ventillátornak? Megőrülök, egy hogy hideg van, kettő, hogy a venti és a szerelés egy vagyon lesz.

Köszi,
Ádám

Lehet! Lehet! Nem!

Venti csere = műszerfal ki!

Admin képei között van 1-2 inspiráló fotó! :D


Ne is mondd, botrányos nagy meló, és gyanítom szívesen megcsinálja egy lehúzós szerviz, csak hogy klasszul megcsapoljon. :evil:
Jövő hétre bejelentkeztem Muha úrhoz, rábízom a verdám inkább..

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bajordi az itt látható tagok köszönték meg: Jerry
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 14:20

Imco írta:
Offtopic :
Az új topichoz gratula!
De inkább a régi nevét kéne változtatni mert félreérthető!
Pl. Megoldott hibák. Vagy valami hasonló.

Nem tudok topik nevet változtatni.
Azt már Lacira vár...

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ?

2015.03.05. 18:25

Jerry írta:Nem tudok topik nevet változtatni.
Azt már Lacira vár...

Megoldotta! :D :franko: :taps:

Re: MEGOLDOTT---- HIBÁK!! (E39)

2015.03.10. 10:22

Szép napot!
Pici hiba, de érdekelne a megoldása...
1996. 528i sedan, csomagtartó sem a belső nyitóval, sem a kulcson lévő gombbal nem nyílik...kattanások hallatszanak a kesztyűtartó alól, de nem történik semmi, csak kulccsal kívülről tudok "behatolni"
Amire én gondolok, komfort elektronika dobozba vmi bekakilt (motorvezérlő melletti fekete modul)
Jó a tippem vagy esetleg máshol leledzik a hiba? :?:

Re: MEGOLDOTT---- HIBÁK!! (E39)

2015.03.10. 11:42

polizei írta:Szép napot!
Pici hiba, de érdekelne a megoldása...
1996. 528i sedan, csomagtartó sem a belső nyitóval, sem a kulcson lévő gombbal nem nyílik...kattanások hallatszanak a kesztyűtartó alól, de nem történik semmi, csak kulccsal kívülről tudok "behatolni"
Amire én gondolok, komfort elektronika dobozba vmi bekakilt (motorvezérlő melletti fekete modul)
Jó a tippem vagy esetleg máshol leledzik a hiba? :?:

Rossz helyre írtad, mert abban a topikban neked kellett volna szolgálnod a megoldással is rögtön.
Itt viszont várhatjuk a tippeket nyugodtan.
Én inkább a hátsó zárad motorjára gyanakodnék. Vezetéktörés esetleg az ajtópántnál?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Jerry az itt látható tagok köszönték meg: polizei
Értékelés: 4.76%

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 13:38

Tisztelt Márkatársak!

A visszaolvasások kapcsán süni problémára gyanakszom, azonban szeretnék egy kis megerősítést/útmutatást kérni tőletek. A középső szellőző hideg tartományba történő tekerése esetén nagyon jól érzékelhetően áramlik a hideg levegő, a meleg tartományba tekerve viszont szinte elenyésző az a meleg, amit az utastérbe fúj. Valóban süni problémáról lenne szó?

Másik kérdés, hogy a motor tartós járás esetén sem éri el az üzemi hőfokot, hanem a középső állás helyett a negatív tartományban marad. Termosztát csere lenne? Ha igen vki tudna némi instrukciót adni, hogy lehet hozzáférni a termosztáthoz M47D20 motor esetén? Találtam youtube videókat, de az mind 6 hengeres motorhoz van és más az elrendezés/hozzáférhetőség.

Előre is kösz!

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 13:48

Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 13:50

buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Sün -i.

Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)

2015.03.10. 13:52

Imco írta:
buscsaba írta:Helló. Van egy olyan problémám hogy tegnap óta semmilyen levegőt sem fúj be. Klíma se, semmi sem. Mi lehet a gondja? Köszönöm a segítséget előre is.

Sün -i.


Tuti hogy az lehet a gond?
Hozzászólás küldése

VigLink badge