* *
Pontos idő: 2018.02.20. 13:30

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2048 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: NEM MŰKÖDIK! MI LEHET A BAJ? (E39)
HozzászólásElküldve: 2018.02.08. 11:38 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 2 alkalommal
Kapott köszik: 7 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54
Évjárata: 2002
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
kzolee írta:
Pekka írta:
morv írta:
Pekka írta:
Pekka írta:
Sziasztok!

A járgányom (530i Touring - 2002. 03. havi) nyitható hátsó ablakát nem tudom felnyitni (tegnap még használtam). Hogy lehet hozzáférni és javítani?

Előre is köszönöm, ha valaki tudna segíteni!

Talán elsikkadt ez a kérdésem, ha tudna valaki segíteni ebben? Hol és hogyan férek hozzá a touring hátsó ablak nyitóhoz, ha nem nyílik?

Köszönöm előre is!
Ha jol tudom diaggal nyithato az ablak, utana talan mar konnyebb lesz a hozzaferes is.

Kerítek valakit a közelben (Békéscsabán), aki diaggal ki tudja nyitni és köszönöm a javaslatodat! :)

Norbi az MHSZ udvarban vagy Attila az autóklubnál meg tudja oldani.

Nagyon szépen köszönöm!
Jelzek, ha sikerült megjavítani. :taps:

Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére

Hozzászólás adatai
HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 11:05 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 1
Kapott köszik: 0
Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Sziasztok!
Van egy kis problémám egy 2000-es évjáratú 136lovas E39 520d-vel. Nemrég vettem és semmi problémája nem volt vásárlásnál (illetve az eladó mondta, hogy ha 15liter alá megy a tank, akkor nehezen indul, de csak télen). Megvettük, semmi gond nem volt, pöccre indult hidegen és melegen is, de az egyik nap hazamentem vele és másnap nem akart elindulni. Feltűnően sokáig égett az izzítólámpa a műszerfalon. Hidegindítóval beindult, utána semmi gond nem volt indításnál kb 1 hétig. Izzítórelét kicseréltük, izzítógyertyákat megmértük, üzemanyagszivattyút szétkaptuk, megtakarítottuk (kis dzsuva volt benne), a pumpát kivéve teszteltük és működik. Tegnap indult normálisan. Ma reggel meg kb 5-szöri indításra indult be (hidegindító nélkül). Olyan mintha leeresztené a gázolajat, vagy nem tudom.
Ja és egyszer olyan is volt, hogy hidegen/hosszú állás után elindult és rögtön leállt. Aztán nehezen indult be.
Tapasztalt már valaki hasonlót?
Tudnátok segíteni, hogy mit kéne még javítani/cserélni rajta, hogy üzembiztos legyen?
Köszönöm.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.15. 12:37 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 64 alkalommal
Kapott köszik: 33 alkalommal
Motor tipusa: 525D
Évjárata: 2003
Kivitele: Sedan
jostibeee írta:
Sziasztok!
Van egy kis problémám egy 2000-es évjáratú 136lovas E39 520d-vel. Nemrég vettem és semmi problémája nem volt vásárlásnál (illetve az eladó mondta, hogy ha 15liter alá megy a tank, akkor nehezen indul, de csak télen). Megvettük, semmi gond nem volt, pöccre indult hidegen és melegen is, de az egyik nap hazamentem vele és másnap nem akart elindulni. Feltűnően sokáig égett az izzítólámpa a műszerfalon. Hidegindítóval beindult, utána semmi gond nem volt indításnál kb 1 hétig. Izzítórelét kicseréltük, izzítógyertyákat megmértük, üzemanyagszivattyút szétkaptuk, megtakarítottuk (kis dzsuva volt benne), a pumpát kivéve teszteltük és működik. Tegnap indult normálisan. Ma reggel meg kb 5-szöri indításra indult be (hidegindító nélkül). Olyan mintha leeresztené a gázolajat, vagy nem tudom.
Ja és egyszer olyan is volt, hogy hidegen/hosszú állás után elindult és rögtön leállt. Aztán nehezen indult be.
Tapasztalt már valaki hasonlót?
Tudnátok segíteni, hogy mit kéne még javítani/cserélni rajta, hogy üzembiztos legyen?
Köszönöm.

Csak tipp, de nálam a hidegben való első indításnál, az üzemanyagszűrő csere nagyon sokat javított. Hidegben megdermed benne a dzsuva. (De elég egy helyre is feltenni a kérdést. Ki fogsz kapni! :twisted: )

Ezt a hozzászólást a szerzőnek NagySándor az itt látható tagok köszönték meg: jostibeee
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.16. 17:37 
Újonc
Újonc

Adott köszi: 0
Motor tipusa: 30d
Évjárata: 1999
Sziasztok!
Világítással szenvedtem, össze vissza ment az irányjelző minden állásban balra ment, lezártam az autót volt, hogy egy szer csak felkapcsolódott valamelyik helyzetjelző ha jól gondolom lcm modul cserével megoldódik a gond?! Lcm III modult fel kell tanítani? Másik a komfort modul nem megy a jobb tükör ill. a jobb bal tükörfűtés meg a ablakmosó fúvóka fűtés, szereztem típusra azonos modult össze dugtam de utána sem volt jó! Ezt is fel kell tanítani? A hőfok érzékelők jók.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 12:30 
Újonc
Újonc

Széria kód: ?
Motor tipusa: ?
Évjárata: ?
Kivitele: ?
Sziasztok!
Olyan hiba jelentkezett ma az autómnál,hogy nincs visszajelzése a műszerfalon az indexnek sem fény sem hang és ezzel egyidőben a rádió sem reagál semmire.Sem a saját paneljéről sem a kormányról nem lehet vezérelni.Nem lehet kis sem kapcsolni csak miután gyújtást leveszem,akkor kapcsol ki.
520 D 2001-es!
Ha valakinek van ötlete vagy találkozott már ezzel a hibával kérem írjon!
Köszönöm!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2018.02.17. 23:24 
Újonc
Újonc

Motor tipusa: 30d
Évjárata: 1999
kissnorbip1 írta:
Sziasztok!
Olyan hiba jelentkezett ma az autómnál,hogy nincs visszajelzése a műszerfalon az indexnek sem fény sem hang és ezzel egyidőben a rádió sem reagál semmire.Sem a saját paneljéről sem a kormányról nem lehet vezérelni.Nem lehet kis sem kapcsolni csak miután gyújtást leveszem,akkor kapcsol ki.
520 D 2001-es!
Ha valakinek van ötlete vagy találkozott már ezzel a hibával kérem írjon!
Köszönöm!

Lcm modul lehet a hibás!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: Tegnap, 12:30 
haladó
haladó

Adott köszi: 24 alkalommal
Kapott köszik: 11 alkalommal
Motor tipusa: M52B28
Évjárata: 1997
Szilar6d írta:
Sziasztok!
Világítással szenvedtem, össze vissza ment az irányjelző minden állásban balra ment, lezártam az autót volt, hogy egy szer csak felkapcsolódott valamelyik helyzetjelző ha jól gondolom lcm modul cserével megoldódik a gond?! Lcm III modult fel kell tanítani? Másik a komfort modul nem megy a jobb tükör ill. a jobb bal tükörfűtés meg a ablakmosó fúvóka fűtés, szereztem típusra azonos modult össze dugtam de utána sem volt jó! Ezt is fel kell tanítani? A hőfok érzékelők jók.

Az LCM modult biztos fel kell tanítani. A komfort modult csak tippelem hogy igen. Miért ne kellene. :P

Vissza a tetejére
 Profil Facebook  

HozzászólásElküldve: Tegnap, 14:51 
haladó
haladó

Adott köszi: 219 alkalommal
Kapott köszik: 50 alkalommal
Motor tipusa: M52B28
Évjárata: 1998
gorcsev írta:
Szilar6d írta:
Sziasztok!
Világítással szenvedtem, össze vissza ment az irányjelző minden állásban balra ment...

Az LCM modult biztos fel kell tanítani. A komfort modult csak tippelem hogy igen. Miért ne kellene. :P

Nem lehet, hogy a kormánykapcsoló a rossz, kontakthibás?
Egy másik típusnál hasonló tünetek voltak és nálunk ezen kapcsoló cseréje oldotta meg a dolgot.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2048 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 99, 100, 101, 102, 103

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]