Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 02:55

hamoriarpi írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom.Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.


Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D

Mégsem! :D Annál ez azért már fejlettebb rendszer háliastennek! Bár még nem egy vószwágen :nyelves: Mikor tettük be a servotronicot az autómba, elsiklottunk a sebességjel bekötése felett. Nem ment addig míg nem kapta meg. Kiemeltem pirossal. Észrevette, letiltotta, hogy ne szállj el a túl könnyen aláforduló kormány miatt.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 07:44

hamoriarpi írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.


Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D


Azért gondoltam hogy van köze hozzá, mert menet közben, hol jó, hol nem a mutató, tehát ide oda ugrál és, ha létezik ilyen, akkor valamilyen vészüzemmódba kapcsolhat ilyenkor a szervó és azért nehéz.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 08:27

Rolly írta:
hamoriarpi írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.


Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D


Azért gondoltam hogy van köze hozzá, mert menet közben, hol jó, hol nem a mutató, tehát ide oda ugrál és, ha létezik ilyen, akkor valamilyen vészüzemmódba kapcsolhat ilyenkor a szervó és azért nehéz. Ja és elméletileg az ABS tömb rossz az autóban. Se ABS se kipörgésgátló...

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 09:37

Rolly írta:
Rolly írta:
hamoriarpi írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.


Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D


Azért gondoltam hogy van köze hozzá, mert menet közben, hol jó, hol nem a mutató, tehát ide oda ugrál és, ha létezik ilyen, akkor valamilyen vészüzemmódba kapcsolhat ilyenkor a szervó és azért nehéz. Ja és elméletileg az ABS tömb rossz az autóban. Se ABS se kipörgésgátló...
Nem elméletileg, hanem gyakorlatilag. Első körben azt kellene rendberakni, mivel onnan jön(ne) a sebességnél.

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 09:58

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.[/quote]

Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D[/quote][/quote]

Azért gondoltam hogy van köze hozzá, mert menet közben, hol jó, hol nem a mutató, tehát ide oda ugrál és, ha létezik ilyen, akkor valamilyen vészüzemmódba kapcsolhat ilyenkor a szervó és azért nehéz. Ja és elméletileg az ABS tömb rossz az autóban. Se ABS se kipörgésgátló...[/quote]Nem elméletileg, hanem gyakorlatilag. Első körben azt kellene rendberakni, mivel onnan jön(ne) a sebességnél.

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk[/quote]

Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 20:05

Rolly írta:Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Pixelfix


Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 20:42

PeterE39 írta:
Rolly írta:Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Pixelfix


Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Még egy kérdés. Kénytelen vagyok még egy darabig servotronic rásegítés nélkül járni, nehéz kormánnyal. Ez jár valami problémával? Okoz valami hibát, ha így járok?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 22:00

Rolly írta:
PeterE39 írta:
Rolly írta:Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Pixelfix


Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Még egy kérdés. Kénytelen vagyok még egy darabig servotronic rásegítés nélkül járni, nehéz kormánnyal. Ez jár valami problémával? Okoz valami hibát, ha így járok?

Nem! max. nagyobb ing kell, ha megcombosodsz. :D

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.15. 16:06

Gallaca írta:
Rolly írta:
PeterE39 írta:
Rolly írta:Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Pixelfix


Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Még egy kérdés. Kénytelen vagyok még egy darabig servotronic rásegítés nélkül járni, nehéz kormánnyal. Ez jár valami problémával? Okoz valami hibát, ha így járok?

Nem! max. nagyobb ing kell, ha megcombosodsz. :D


Nekem pont fordítva van. Amikor nem megy a forgásjeladó, akkor úgy veszi a szervó hogy állok és max rásegítéssel megy. Piszok könnyű a kormány ami nagyon zavaró.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.15. 16:41

gorcsev írta:
Gallaca írta:
Rolly írta:
PeterE39 írta:
Rolly írta:Esetleg valaki jó ABS tömb szakit tud? Pesten hallottam, hogy van. Azt hallottam meglehet várni az autót, nem kell otthagyni. Csak az a baj nem tudok nevet meg elérhetőséget.

Pixelfix


Sent from my SM-A520F using Tapatalk


Még egy kérdés. Kénytelen vagyok még egy darabig servotronic rásegítés nélkül járni, nehéz kormánnyal. Ez jár valami problémával? Okoz valami hibát, ha így járok?

Nem! max. nagyobb ing kell, ha megcombosodsz. :D


Nekem pont fordítva van. Amikor nem megy a forgásjeladó, akkor úgy veszi a szervó hogy állok és max rásegítéssel megy. Piszok könnyű a kormány ami nagyon zavaró.

Ebben az esetben Árpi teóriája a helytálló. Én ilyet még nem tapasztaltam. De ezek szerint minden lehet. Lehet, hogy csak akkor keresnek meg, ha nehéz a kormány. Ha túl könnyű nem zavarja őket.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.02.07. 22:20

Sziasztok! A napokban arra lettem figyelmes, hogy olykor-olykor a szervóm enyhén elnehezedik. Nem annyira észrevehető, de aki nagyon ismeri az autóját az észreveszi. Nem hallok semmi hangot a szervó felől, se kattogást, ha tekerem, se semmi oda nem illő hangot, zajt. Ha álló helyzetben tekerem alapjàraton akkor kicsit érezni, viszont, ha lassan, menet közben kb 45 fokban ki tekerem akkor azért érezni. Ki mit mond, merre keresgéljek a hibát. Ja egyébként még mindig rossz az ABS tömböm ami miatt néha elmegy a km/óra és az aktuális fogyasztás mutatóm és letilt a szervótronik, na akkor kőkemény a szervó.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.02.15. 20:52

Sziasztok!

Az normális, hogy, ha állóhelyzetben, alapjáraton a kormányt majdnem teljesen kitekerem balra-jobbra, akkor megfogja a motort, és a fordulat egy pillanatig lecsökken?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.02.16. 22:10

Rolly írta:Sziasztok!

Az normális, hogy, ha állóhelyzetben, alapjáraton a kormányt majdnem teljesen kitekerem balra-jobbra, akkor megfogja a motort, és a fordulat egy pillanatig lecsökken?

Igen, de ne tesztelgesd, nem tesz jót neki a végállás. Pillanatok alatt elmelegszik a szivattyú.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.03.22. 19:45

Sziasztok!
Srácok! Globoidos kormányműnél a segédkormány rúdja mennyire szokott szorulni? Nekem elég komoly erőt kell kifejteni az elfordításához!

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.03.31. 19:55

mi a különbség a 32 41 6765301, 32 41 6765300 szervócső között?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.04.01. 00:45

ST1 írta:mi a különbség a 32 41 6765301, 32 41 6765300 szervócső között?

32 41 6765301 jobbkormányos autóhoz való.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: ST1
Értékelés: 4.76%

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.05.10. 20:08

Sziasztok! Az mitől van, hogy a szervótartály szélén minden használat után olajfolyás található?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.05.10. 22:06

Rolly írta:Sziasztok! Az mitől van, hogy a szervótartály szélén minden használat után olajfolyás található?


Elfáradt az O-gyűrű a sapkában. Külön cserélhető. 2 évet bírt, mostani olajcserénél megint újat kap...

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.06.26. 22:34

Sziasztok,

Szerintetek normális hogy az újonnan vásárolt Sachs első lengéscsillapító becsúszószárán némi olaj szerű képződmény jelenik meg?

típus
jelenség

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.06.28. 15:19

bootforce írta:Sziasztok,

Szerintetek normális hogy az újonnan vásárolt Sachs első lengéscsillapító becsúszószárán némi olaj szerű képződmény jelenik meg?

típus
jelenség


Nekem is ilyen, szerintem ez simán csak egy kis finom zsír. a hétvégén beépítem.
Hozzászólás küldése

VigLink badge