Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.04.23. 20:37

attila94 írta:
misika írta:Sziasztok!

Olvasgattam fel-alá a fórumot, de nem találtam hasonló hibát, talán a servotronicos rásegítés lehet a gond?!

Hidegben (mondjuk 5-10 fok alatt) indulva a szervóm egy rövid ideig szuperül működik, egy ujjal tudom tekerni a kormányt, de utána megszűnik a rásegítés (?), ami leginkább parkoláskor zavaró, amúgy nem igazán. Ha melegben indulok, akkor induláskor se jó.
Most, hogy egyik este 2 fok volt kint, megint feltűnt, hogy amíg kiálltam a parkolóhelyről, megint puha volt mint a vaj, fél percig...

Van ötletetek, hogy hol keressem a hibát?


Szervóolaj?

Az pont fordítva szok viselkedni. Hidegen - ha koszos és be van sűrűsödve - akkor sír a szivattyú és nehéz a kormány. Itt bármi lehet...
Szivattyú, Servotronic szelep, GM, stb. Végig kell ellenőrizni mindent.

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.05. 12:51

Üdv Urak!

98-as 523 IA. Egyszer csak nehezebb lett a kormányzás.Nincs hangja,olaj rendben.mitől lehet?Köszönöm

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.05. 20:46

540 írta:Üdv Urak!

98-as 523 IA. Egyszer csak nehezebb lett a kormányzás.Nincs hangja,olaj rendben.mitől lehet?Köszönöm

Szervó pumpa, kormánymű?

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.05. 21:49

Hát ez az,vajon melyik.A kormánymű miatt is lehet,hogy nehéz forgatni?

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.07. 09:11

540 írta:Hát ez az,vajon melyik.A kormánymű miatt is lehet,hogy nehéz forgatni?

Csak el kéne vinni egy szerelőhöz. :)
Látatlanba elég nehéz kitotózni. :)
Ha visszaolvasol, született 1-2 komolyabb értekezés a témában.
Kezdve a nem megfelelő olajtól, a szűrőn, pumpán át, a kopott kormányműig.

Barbrady talán még árulja a felújított kormányművét, kérdezz rá! -ha szükséges.
Pumpa van bontva dögivel. Igaz, nagyjaink szerint az nem jó. :) ;)

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.07. 10:59

Köszi!

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.07. 17:57

Sziasztok!
Nálunk a szervó szűrője egyben van a tartállyal, az pedig a szivattyúval?
Ezt gyanítom.

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.05.07. 19:58

bendegúz írta:Sziasztok!
Nálunk a szervó szűrője egyben van a tartállyal, az pedig a szivattyúval?
Ezt gyanítom.

Kályhánál úgy van sajnos.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.08.16. 08:39

Lenne néhány kérdésem:
- Van itt valaki, akinek a kormányoszlopban lévő csukló kopottsága bármiféle problémát okozott?
- Kopott kormánymű milyen tüneteket tud produkálni?
- Kormánymű felújítás alatt milyen munkafolyamatokat értenek, érdemes-e egyáltalán pénzt nyomni bele, vagy csak az új jöhet érdemben szóba?
Köszönöm, ha valaki hozzá tud szólni a témához.

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.08.16. 10:34

bzsoltie írta:Lenne néhány kérdésem:
- Van itt valaki, akinek a kormányoszlopban lévő csukló kopottsága bármiféle problémát okozott?
- Kopott kormánymű milyen tüneteket tud produkálni?
- Kormánymű felújítás alatt milyen munkafolyamatokat értenek, érdemes-e egyáltalán pénzt nyomni bele, vagy csak az új jöhet érdemben szóba?
Köszönöm, ha valaki hozzá tud szólni a témához.

Oszlopban lévö csukló az nagyon ritkán kopik ki de nem lehetetlen,azt észre veszed ha kopot a kormánymü nagy holt játék közép állasban kopogó hang,fékezéskor vagy akár menet közben ráz a kormány,felujitani csak azt tudják ugy tudom amelyik kormánymü folyik,a fogasléc kopását nem tudják felujitani.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek rockerekhu az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.08.16. 16:29

rockerekhu írta:
bzsoltie írta:Lenne néhány kérdésem:
- Van itt valaki, akinek a kormányoszlopban lévő csukló kopottsága bármiféle problémát okozott?
- Kopott kormánymű milyen tüneteket tud produkálni?
- Kormánymű felújítás alatt milyen munkafolyamatokat értenek, érdemes-e egyáltalán pénzt nyomni bele, vagy csak az új jöhet érdemben szóba?
Köszönöm, ha valaki hozzá tud szólni a témához.

Oszlopban lévö csukló az nagyon ritkán kopik ki de nem lehetetlen,azt észre veszed ha kopot a kormánymü nagy holt játék közép állasban kopogó hang,fékezéskor vagy akár menet közben ráz a kormány,felujitani csak azt tudják ugy tudom amelyik kormánymü folyik,a fogasléc kopását nem tudják felujitani.

Én is többször visszamentem a futóműveshez hogy valami kopog a kormányműben főleg kanyarodáskor és láss csodát kilazult a légzsák két rögzitő csavarja és az kopogott a kormányon. A kezemben a kormányon meg ugy éreztem mintha a kormánymű felöl jönne a koppanás.,

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.10.15. 23:17

Van valami tünete, ha megkotlik a szervó, vagy csak egyszerűen megszűnik létezni?

Nagyon nehéz lett a kormányom, végállásig kitekerve nincs kavitációs hang.

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.10.16. 19:28

Afterdark írta:Van valami tünete, ha megkotlik a szervó, vagy csak egyszerűen megszűnik létezni?

Nagyon nehéz lett a kormányom, végállásig kitekerve nincs kavitációs hang.

servotronic?

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.10.16. 21:40

Gallaca írta:
Afterdark írta:Van valami tünete, ha megkotlik a szervó, vagy csak egyszerűen megszűnik létezni?

Nagyon nehéz lett a kormányom, végállásig kitekerve nincs kavitációs hang.

servotronic?



Igen.

Már korábban sem voltam elégedett a szervo rendszerrel, de mióta kicseréltük a kormányművet és GM modult cseréltünk sokkal roszabb a helyzet. Servotronic szelepből kettőt is felpróbáltunk, a helyzet nem változott.

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.11.21. 02:11

Afterdark írta:
Gallaca írta:
Afterdark írta:Van valami tünete, ha megkotlik a szervó, vagy csak egyszerűen megszűnik létezni?

Nagyon nehéz lett a kormányom, végállásig kitekerve nincs kavitációs hang.

servotronic?



Igen.

Már korábban sem voltam elégedett a szervo rendszerrel, de mióta kicseréltük a kormányművet és GM modult cseréltünk sokkal roszabb a helyzet. Servotronic szelepből kettőt is felpróbáltunk, a helyzet nem változott.

GM jól fel van kódolva?

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.11.29. 14:22

Sziasztok! A problémám a következő. Ha koppra jobbá tekerem a kormányt és elindulok előre vagy hàtra akkor a balos keréknél recsegő, ropogó hangot hallok. Más kormány állásban ez a jelenség nincs. Néztem nem ér bele sehova a kerék. Esetleg valaki. (E39 525i 2000)

Re: Szervókormány gond + futómű

2017.11.29. 21:02

Toronycsapágy ok?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.11. 21:08

Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.11. 23:31

Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.

Re: Szervókormány gond + futómű

2018.01.12. 02:03

Gallaca írta:
Rolly írta:Sziasztok!

Servotronicos kormányművem van. Ma produkált egy olyat az autóm, hogy egyik pillanatról a másikra elment a km/h mutatóm, tehát 0 km/h-át mutatott, illetve a pillanatnyi fogyasztás mérőm. Aztán pár km után azt vettem észre, hogy bekeményedett a kormányom. Van a kettő között összefüggés?

Van, mivel sebességjellel dolgozik a sebességfüggő szervó.


Elméleti-logikai síkon ez nekem sánta kutya.
Nincs sebesség-jel, vagyis az autó áll. (Legalább is neki ezt kell éreznie a sebesség-jel alapján.) Ott kellene maximálisat segítsen a szervó.
Nem?
De.
:D
Hozzászólás küldése

VigLink badge