Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Közlekedési esetek avagy mit tanuljuk a KRESZ-ből

2010.01.14. 12:46

Gondoltam nyitok egy topikot, hogy ide olyan történeteket rakjunk amiből tanulunk egy kicsit KRESZ-ből.

Tehát olyan velem mi történt és mit rontottam el vagy a másik fél mit rontott el amire figyeljetek ti is a jövőben történetek.
Tehát nem az anyázás hanem a tanulságok a topik lényege. Avagy mit ne rontsunk el mások kárán tanulva.

Jackson, a topik nyitó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jackson 2010.01.14. 12:47-kor.

2010.01.14. 12:46

Friss ropogós "anyád" sztory avagy Janinak rossz napja lett.
ui: Janiktól bocs, de igy hangzik jól :wink:

Vidáman megyek át Ferihegyi útról a Pesti úton keresztül a Cinkotai őt felé. Térkép link oda: LINK ODA
ui: bocs nem jött össze a link nyomd be az út vonal tervezést és kérd a start:Ferihegyi út és vége:Cinkotai útvonalat
A ferihegyi út két sávos és balra kanyarodik a ugyancsak két sávos Pesti útra. A Pesti út jobb oldalán nehezitett pályaként pont a kereszteződésben egy busz öböl is van. No ezt rendszeresen elszokták rontani.
Nevezetes a KRESZ azon paragrafusát, hogy ha a belső sávból kanyarodunk balra nagy ivben akkor csak a belsőbe érkezhetünk (ha felfestés másképpen nem rendelkezik) és a többi sáv természetesen balra sorolva érkezik.
KRESZ paragrafusa: LINK Amoda is

A többség ugyan ezen az útvonalon közlekedik tehát felkanyarodik ballra a Pesti útra majd utánna nem sokkal jobbra (ott is külön jobbra soroló sávba) kanyarodik. Na ezt sokan elrontják tehát a baloldali sávból a jobb szélsőbe kanyarodik (közben sávot váltva) és a jobb szélső meg vészfék/félre rántva érkezik meg a buszöbölbe.

Helyi kemény csávó Jani a X3-asal áll a bal sávban (én vagyok a helyi fasza gyerek). Jackson a jobb oldaliban. Zöld indulunk mivel ismerem a trükköt csak fékezéssel reagálok amikor megérkezik pofám elé a szélső sávba és mivel utánna nem megy.
Kick-Down és miközben gyorsit a bal sávban (párhuzamos közlekedés) szépen kielőzöm ahogy kell. Amikor felháborodottan rám villog akkor meg mutatom neki az index jelet, hogy talán azt nem kellett volna kihagyni. Fék és be jobbra a kanyarodóba.
A jobbra kanyarodó sáv piros lett megállunk a Cinkotai út elött. Csávó kipattan és jön (fülében Bluethoot fejhallgató ezek szerint a kihangositó szet és kocsi kártyára nem tellik :lol: :
"Hát hogyan képzelem, hogy kielőztem őt?" én mondom:
"Csókolom a bal sávból indultál és a jobb sávba érkeztél talán bal sávba kellene érkezned".
Dödödö nem érdekli csak hajtogatja a magáét. Rohadtul nem érdekli, hogy mellesleg sávot váltott, leszoritott stb.

Ami a röhej, hogy akkor előzöm ki párhuzamos úton amikor akarom, de ez baszta fel az agyát mert a helyi kemény csávót alaposan leallázták.

X3 (E83)-as lehet:
Benzinesben 2.0i: 150LE/6200rpm és 200Nm/3750-től. Egészen a 3.0si: 272LE/6650rpm és 315Nm/2750rpm
Diesel: 1.8d-től egészen 3.0d-ig ami 204LE/4000rpm és 410Nm/1500-3250rpm
Egyetlen üditő kivétel a 3.0sd/xDrive35d névre hallgató 286LE/4400rpm és 580Nm/1750-2250rpm ami még teljesit a 6,7-es gyorsulásom alatt de tegyük hozzá magyar garast a foghoz verő csapatban nagyon kicsi az esélye talákozni.
- Jackson, aki csak szerény (ugyancsak USA mértékegységben): 286LE/5400rpm és 440Nm/3600rpm-en igaz lassitva automatával és a Touring dobozzal igy "csak" 6,7 alatt van 100on.
Tehát nem kell nagy jós tehetség hozzá, hogy meg lehessen jósolni egy gyorsulási összehasonlitás eredményét. Nekem ez 1 másodperc alatt sikerült ezért tapostam bele és előztem ki.

Jackson, aki porig alázta a X3-as lelkét (legalábbis szerinte)

........

2010.01.14. 13:10

És Jackson örül, hogy nem verték szarrá a fejét. 8) :lol:

2010.01.14. 13:26

Helo Jackson
Te minden héten versenyzel valakivel :wink:
egyszer majd JÓL megpofoznak :wink: :wink:
üdv zoli

Re: ........

2010.01.14. 13:27

pistino1 írta:És Jackson örül, hogy nem verték szarrá a fejét. 8) :lol:


Egy fekete maffiózó kocsiban ááá nem volt olyan nagy habzó a szája.

Don Jackson, aki maffiózi már mint a kocsi miatt 8)

Re: ........

2010.01.14. 13:28

jackson írta:
pistino1 írta:És Jackson örül, hogy nem verték szarrá a fejét. 8) :lol:


Egy fekete maffiózó kocsiban ááá nem volt olyan nagy habzó a szája.

Don Jackson, aki maffiózi már mint a kocsi miatt 8)

Helo
Ha X3 sd lett volna az odavág állórajtból
üdv zoli

Re: ........

2010.01.14. 14:26

jackson írta:
pistino1 írta:És Jackson örül, hogy nem verték szarrá a fejét. 8) :lol:


Egy fekete maffiózó kocsiban ááá nem volt olyan nagy habzó a szája.

Don Jackson, aki maffiózi már mint a kocsi miatt 8)

Ahhoz még körbe kell sötétítened az üvegeket. Ilyen esetben pedig csak éppen megpöccinteni az ablaklehúzót épp annyira, hogy a pisztoly csöve kiférjen :lol:
Több kérdése nem lett volna...
Te is inkább a négykarikásokat szívasd! Beletapostál szegény márkatárs önérzetébe :lol:

2010.01.14. 15:48

Jackson,vigyázz magadra kérlek!Mi lesz velünk ha valaki rommá ver,eltapos,felnyársal,megöl első indíttatásból???Ki fogja a hülye hibáinkat behatárolni,kiolvasni,orvosolni?Hát neked ennyire fontos a presztizs,meg hogy ki hova érkezik?Ilyenkor mindig a fórum tagokra gondolj!Mi lesz velünk nélküled?!?Ne versenyezz többé országúton,városban és faluban!Ejnye-bejnye!:)

2010.01.14. 17:03

Akkor lefordítom zöldséges nyelvre:

Nem az anyázás a lényeg:
- balra kanyarodásnál mindig a belső sávba kell érkezni. Ezt jegyezzétek meg.
- A csávó kvázi leszorított az útról ha sima országút akkor akár árokba is lökhetett volna. Akkor másképpen beszélnétek.
- Miután bevágta magát elém szart menni (nem volt semmilyen versenyzés 0-100-ra, csak egy tahó aki elálta az utat).
- Miután a kétsávos úton úgy megelőztem, hogy belső sávba be gyorsítás és eltávolodva tőle bementem vissza a jobb sávba x.másodperc után ért csak utol. Tehát nem akadályoztam csak szimplán gyorsabb voltam nála.
- És ezt szóvá tette mint "hogyan mersz közlekedni az utakon ha én is itt vagyok" szellemében. Tisztára mint az oviban "Óvó néni a Janika megelőzte a machbox-omat". Na azért csókolom közutakon vagyunk és akkor elözzük ki egymás amikor akarjuk.

Azt ugye nem gondoljátok, hogy ha "Ő" jön az úton akkor elbújik mindenki? :lol:

Jackson, aki nem esik hasra egy X3-as (megemelt 3-astól) hiába gondolja a gazdája az ellenkezőjét

2010.01.14. 17:45

Ez így van!Akkor hogy jelezzem a viccet és az íróniát a történtekre reagálva?Zöldséges nyelven:vigyázz magadra,nehogy valami kivagyi bunkó összetörje a vasat és az álmodat!Hát a Kresz vajon mi?Így már érted hogy veled vagyok???

2010.01.14. 18:06

Kép

2010.01.14. 18:07

Látom nagyon ON-topikok vagytok :wink:

Jackson, aki alig jut net közelbe ma

2010.01.14. 19:20

MChris írta:Kép


Ez milyen jó :!: :!: :hehe és milyen igaz... :?

2010.01.22. 11:15

Egy ide vágó cikk: http://index.hu/bulvar/hirek/2010/01/21/nem_vette_eszre_a_kerekesszekes_jelet_szazezerre_buntettek/
Amcsiban a magánépület (nem középület) elötti parkolók 10-20 darab csak és kizárólag mozgás sérült volt és üres parkolóban a tábla 250USD bírság ha ide állsz.
Saját sztorim: Nem hogy nem szégyelte mágát még leányázott egy OFF bunkó akire rászóltam egy McDöncinél amikor nagy ívben bekanyarodott a bejárati mozgássérülthelyre. Két dolog fordult akkor meg a fejemben:
- miért nem vagyok rendőr mert most szolgálatba helyeztem volna magamat (nincs rendőr kalapos szmájli, pedig kéne)
- addig verem ami tényleg mozgássérült lesz :lol:

Jackson, privát véleménye szerintem megérdemelte típustól függetlenül

2010.01.22. 12:17

jackson írta:Egy ide vágó cikk: http://index.hu/bulvar/hirek/2010/01/21/nem_vette_eszre_a_kerekesszekes_jelet_szazezerre_buntettek/
Amcsiban a magánépület (nem középület) elötti parkolók 10-20 darab csak és kizárólag mozgás sérült volt és üres parkolóban a tábla 250USD bírság ha ide állsz.
Saját sztorim: Nem hogy nem szégyelte mágát még leányázott egy OFF bunkó akire rászóltam egy McDöncinél amikor nagy ívben bekanyarodott a bejárati mozgássérülthelyre. Két dolog fordult akkor meg a fejemben:
- miért nem vagyok rendőr mert most szolgálatba helyeztem volna magamat (nincs rendőr kalapos szmájli, pedig kéne)
- addig verem ami tényleg mozgássérült lesz :lol:

Jackson, privát véleménye szerintem megérdemelte típustól függetlenül

Az a baj, ennél a fajtánál az erőszak csak olaj a tűzre, némi iróniával két vállra lehet fektetni, azt úgysem érti. Oda kellett volna menni hozzá és szegény "mozgáskorlátozottat" kisegíteni az autóból, szerintem csak nézett volna.
Egyébként ezekre a parkolóhelyekre én is pöccenek, és sajnos magunk ellen kell szólnom, (természetesen tisztelet a kivételnek) általában benga BMW-k és mergák állnak itt. Én nem bírságolnék, helyszínen jogsi kettétör, aztán majd 5 év múlva fuss neki cimbi a vizsgáknak. Jómultkor saját szememmel láttam, 3 rokkant parkolóhelyen állt 2 aprócska gengszter autó, persze rokkant mindegyik, az öreg néni a kis Trabi Hycomatjával meg nem győzte meresztgetni a nyakát hogy hogyan férhetne be melléjük, nehogy meghúzza valamelyik kedves törvénytisztelő honfitársunk verejtékkel megkeresett cirkálóját.
Undorító. :cry: :cry: :cry:

2010.01.22. 12:45

jackson írta:Egy ide vágó cikk: http://index.hu/bulvar/hirek/2010/01/21/nem_vette_eszre_a_kerekesszekes_jelet_szazezerre_buntettek/
Amcsiban a magánépület (nem középület) elötti parkolók 10-20 darab csak és kizárólag mozgás sérült volt és üres parkolóban a tábla 250USD bírság ha ide állsz.
Saját sztorim: Nem hogy nem szégyelte mágát még leányázott egy OFF bunkó akire rászóltam egy McDöncinél amikor nagy ívben bekanyarodott a bejárati mozgássérülthelyre. Két dolog fordult akkor meg a fejemben:
- miért nem vagyok rendőr mert most szolgálatba helyeztem volna magamat (nincs rendőr kalapos szmájli, pedig kéne)
- addig verem ami tényleg mozgássérült lesz :lol:

Jackson, privát véleménye szerintem megérdemelte típustól függetlenül

Rendőr kalapos szmájli Jacksonnak:
:police

!

2010.01.22. 12:45

Még a Pesti időkbe "cetliztem" ki úgy egy OFF oooo ótót, mozgás korlátozott helyen / Persze miután 2* megnéztem, hogy nincs-e lecsúszva a kártya / hogy ezt írtam rá.: Ez a testi fogyatékossággal élő emberek parkoló helye, nem pedig a szellemi . . . :d

2010.01.26. 11:37

Avagy hol is kell megállni a STOP táblánál:
http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2010/01/22/stop_ketszer_kell_megallni/

Jackson, aki simán benézte volna dettó

2010.01.26. 12:02

jackson írta:Avagy hol is kell megállni a STOP táblánál:
http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2010/01/22/stop_ketszer_kell_megallni/

Jackson, aki simán benézte volna dettó


De ennél a kereszteződésnél csak maga a tábla volt, nem volt vonal felfestve. Ettől a táblától kb. 6 méterre volt felfestve egy stop vonal. . . Most volt vonal vagy nem? Tök mindegy biztos, hogy nem állt meg sehol. :D

2010.01.26. 12:34

charlie01 írta:
jackson írta:Avagy hol is kell megállni a STOP táblánál:
http://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/2010/01/22/stop_ketszer_kell_megallni/

Jackson, aki simán benézte volna dettó


De ennél a kereszteződésnél csak maga a tábla volt, nem volt vonal felfestve. Ettől a táblától kb. 6 méterre volt felfestve egy stop vonal. . . Most volt vonal vagy nem? Tök mindegy biztos, hogy nem állt meg sehol. :D


Szerintem csak kis kereset kiegészítésre volt szüksége a rendőrnek hogy este el tudjon menni megnézni az Avatart végre láthasson igazi kék embereket :D
Hozzászólás küldése

VigLink badge