* *
Pontos idő: 2024.04.18. 18:14

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 01:57 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.15. 11:33
Hozzászólások: 5768
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Adott köszi: 819 alkalommal
Kapott köszik: 1843 alkalommal
Széria kód: E63
Motor tipusa: N63B48tu
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
Hali!
Van valakinek tippje 30d-n mitől hullámozhat az alapjárat? Sőt, nem csak az alapjárat, hanem még 1500-2000-es fordulatnál is lüktet, hullámzik a teljesítmény.(menet közben is mikor húz) Légtömegmérőt lehúztam, nem változott. Nem tudom hol keressek hibát. Főleg hidegen. Melegen előfordul, hogy abbahagyja, de csak üresben. Valakinek tippje?

_________________
Ha gyári új, utángyártott vagy bontott alkatrészre van szükséged, kattints ide!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 


 
Hozzászólás adatai
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 09:25 
Offline
Újonc
Újonc
Avatar

Csatlakozott: 2011.06.25. 21:35
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Szigetvár
Adott köszi: 4 alkalommal
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: 28iA
Évjárata: 1998
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Gallaca írta:
Hali!
Van valakinek tippje 30d-n mitől hullámozhat az alapjárat? Sőt, nem csak az alapjárat, hanem még 1500-2000-es fordulatnál is lüktet, hullámzik a teljesítmény.(menet közben is mikor húz) Légtömegmérőt lehúztam, nem változott. Nem tudom hol keressek hibát. Főleg hidegen. Melegen előfordul, hogy abbahagyja, de csak üresben. Valakinek tippje?


Szia!

Nálam is probléma volt az alapjárat, sőt kiírta a gépezet hogy ellenőrizem az olajnyomást, de melegen jött elő, megnézték és az alapjárati motor csak egy pozícióba állt és nem reagált, igy leeset az lapjárat vagy 600 ra holott alapban 750 kéne lennie. De ez se oldotta meg a problémám, olajat is próbáltunk cserélni mivel az utolsó olajcserére jött elő castrol edge 5w-30 lett cserélve 10w-40 re, de ez se segített nagyon. Ki lett tisztítva a szívósor, kartergáz szűrő meg még sok minden, de nem oldódott meg, mindig 3-4 napig jó volt utána megint nem most már nagyon nem jó a helyzet, most olajpumpát cserélünk, remélem ez lesz az igazi ok, mert össze vissza ingadozik az olajnyomás főleg melegen.

Ez a helyzet nálam gondoltam leírom hátha segít valamiben.

Próbáld meg az alapjárati motort gépen hogy felveszi e a pozíciókat, de majd valaki okosabb megmondja a frankot.

Üdv.

_________________
The best car ever made
http://www.youtube.com/watch?v=247jhhDSgns


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 10:17 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.28. 00:00
Hozzászólások: 5155
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszi: 391 alkalommal
Kapott köszik: 934 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Fox007 írta:
Gallaca írta:
Hali!
Van valakinek tippje 30d-n mitől hullámozhat az alapjárat? Sőt, nem csak az alapjárat, hanem még 1500-2000-es fordulatnál is lüktet, hullámzik a teljesítmény.(menet közben is mikor húz) Légtömegmérőt lehúztam, nem változott. Nem tudom hol keressek hibát. Főleg hidegen. Melegen előfordul, hogy abbahagyja, de csak üresben. Valakinek tippje?


Szia!

Nálam is probléma volt az alapjárat, sőt kiírta a gépezet hogy ellenőrizem az olajnyomást, de melegen jött elő, megnézték és az alapjárati motor csak egy pozícióba állt és nem reagált, igy leeset az lapjárat vagy 600 ra holott alapban 750 kéne lennie. De ez se oldotta meg a problémám, olajat is próbáltunk cserélni mivel az utolsó olajcserére jött elő castrol edge 5w-30 lett cserélve 10w-40 re, de ez se segített nagyon. Ki lett tisztítva a szívósor, kartergáz szűrő meg még sok minden, de nem oldódott meg, mindig 3-4 napig jó volt utána megint nem most már nagyon nem jó a helyzet, most olajpumpát cserélünk, remélem ez lesz az igazi ok, mert össze vissza ingadozik az olajnyomás főleg melegen.

Ez a helyzet nálam gondoltam leírom hátha segít valamiben.

Próbáld meg az alapjárati motort gépen hogy felveszi e a pozíciókat, de majd valaki okosabb megmondja a frankot.

Üdv.


A 30d-n nincs alapjárati motor.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 12:49 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2012.06.30. 00:58
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Németország
Adott köszi: 6 alkalommal
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54-B22
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
[quote="jackson"]Vagy 100szor leirtam már, de hátha ebben a külön topikban elöbb meg találják.

A hiba forrása 3 ok lehet csak kicsit macerás végig nézni:
1. levegő probléma túl sok/kevés
2. tüzelőanyag gond kevés/sok
3. időben spricc és szikra avagy computer input adatok marhaságai. Itt az összes bejevő adatra kell gondolni.

Mindkettőtöknek azonos a házi feladat:
1.csoport levegő avagy a levegő beömlő útját ellenőrizni a hengerek-ig. Vagy ha már lambdás módban is jelentkezik (closed loop amikor már lambda alapján megy a befecskendezés) akkor a lambda szondáig:
- levegőszűrő koszos: szegény motor fuldoklik pláne alapjáraton amikor gyenge a vákum. csere és nem sport szűrőre.
- bármely műanyag cső amin fal levegőt szívhat (turbós fújhat) és a köztük lévő tömítések állapota. Ha nem látod akkor tömités csere.
- fojtószelep állapota koszos szorul egyebek (régi kocsikban a ASC-nek van egy másik azt is ellenőrizni kell). Pl. dme azt hiszi ő csak az alapjáratin enged levegőt közbe nem zárt be teljesen a kosz miatt.
- hengerfej beömlőnyílás tömitések (pl. V8-nál imádja ezt elzabálni a meleg miatt idővel)
- aztán amire nem gondolnál olajszeparátor ami a két olaj karterből a szívósor vákummal szivná a kartergázt. Ha alapjáraton is sziv baj van. Ekkor a megfelelő egység vagy tömités csere
- alsó kartel olajpálca résnyire kihúz és szíve befelé (cigi füst mint indikátor)
- felső vezérműtengely fedélnél a olaj sapkával ugyan ez.
- vákum csövek mármint a fék meg a minden féle tartály szellőzés anyám kínja felé. na ja mire végig mész a hibán minden csövet ismerni fogsz a motortérben.
- A poén, hogy még a dugatyú térben lévő dolgok is okozhatnak ilyen gondot. pl. bazi nagy rés a henger falnál ami melegedve csökken/eltünik. Nyomás mérést neki. Az majd kinyomja a szelep nem zár jól hidegen és egyéb hibákat.

2.Tüzelőanyag avagy nekem benya:
- első nyomás mérés műszerrel. Elcsattogni egy erre felszerelt mühelybe és bekötni a nyomó (amúgy bicigli szelp szerűen kinéző) csatlkakozójára. 3,5Bar kell ha esik ha fúj alapjáraton és padlógázon bármikor. Ja és mellesleg ejteni sem szabad a nyomást ha leáll akkor is maradnia kéne. Ha minden ok a méréskor akkor jó a tüzelőanyag rendszered lépj tovább. Egyedül a hibás injektorok okozhatnak még bajt mert az a nyomócső után van.
Lehetséges okok:
- szar üzemanyag pumpa na mindenki először erre gondol pedig van más is. Ha szar nincs más csere egy jó gyárira (bontott már ki lehelte a lelkét nyugottan szivathatod magad 3-4 darab megvásárlásával)
- üzemanyagszűrő mikor is cserélted? vajon ha tele van kosszal akkor át tud menni az anyag rajta. Nos ha nem akkor cseréld le most (de ha hibátlan a nyomásadatot akkor ő is az ne hogy cseréld)
- üzemanyag rendszer vissza engedő túlnyomás szelep. 1998/9(V8)-2000/1(S6 M54) elöttiek a motortérben az újabb motorosok már a szürőnél találják. Ha többet enged vissza ingadozik a nyomás (de ez látszik a műszeren)
- üzemanyagrendszer csövei alapból fémek nem szoktak ki lukadni. Na ja csak a csövek közötti csatlakozások nem ők gumiból vannak. Öreg elszűkűl és kevés nafta tud átmenni ráadásul nyomásra szórakozik nagyon van elég kereszt metszet kicsin nincs. Ha lukas meg elmegy a nyomás hiába küzd a pumpa a veszélyes kifolyt naftáról nem is beszélve.-
- Euro3 avagy secondary airpump na mivan ha akkor is megy be levegő amikor már nem kéne. Csere a pumpa és a szelep ha kell és főleg a vékony csövei. Végre tudni fogod mi a különbség a fék vákumcsövei és a sec.airpump csövei között.

3.szikra és spicc + Computer input adatok. Avagy ahogy ő látja a világot
- Hány adatot is kap? sokat pl. hőmérsékletből is többet. Pl. külső hőmérő annyit mutat-e mint amennyi tényleg van? Ha hideget érez bedúsit a -30-hoz és már egyből szar. Mutatja a diag: NEM mivel ez nem hibatárolós eset az élő adatokban kéne látni a szakinak nem szibériában van.
- légtömegmérő hibák tömege hiába pucolod ha szar azt csak padon lehet kimérni. Csere gyári újra az biztos. A bontott is szar lehet.
- levegőtömegmérő hőmérője vagy egybe épitett (már kicserélted a tömegmérővel ha lapos csatis van). Körcsatis levegőtömegmérősöknek külön van.
- gázpedál (folytószelep/ek) állása ha nem jól tudja mi a helyzet
- alapjárati szabályzó szelep. Ha szar lehet próbálkozni a pucolással nekem csak a gyári új jött be miután beraktam egy szar bontottat. Te ne is próbálkoz használtal az már úgy is szar.
- főtengely és vezérmű tengely jeladó ha nem jó adatot ad máskor fencskendezünk vagy szikrázunk mint kéne. Amúgy a tengelyeket nem elég kicserélni azoknak pontosan meghatározott helyük van nem lehet kábé berakni a helyére. Vanosost már macerásabb beállitani multiméter is kell meg a megfelelő beállító pöckök.
- összes tetves kábel ami kontakt hibás lehet. Hiába jó a szenzor ha nem tudja elküldeni az adatot. Mondjuk az én V8-amnál lista áron 150eFt a teljes motor kötegnek az anyag ára és még nem számoltuk a meló költséget). Forrasztások és buherálások előnye még plusz hiba lehetőség.
-szikrához kell jó gyertya (ha nem csere) traffó (na ezt nehéz bemérni de nem lehetetlen egyik klubtagnak bejött oda küldtem ahol ezt tényleg bemérték)
-gyújtás és befecskendezés hibás relék brrrrr. borzalom mit lehet ezzel is szopni és nem biztos behatárolható.
- szar lamba adatok (lambda szonda hibák) no itt inkább arra kell gondolni nincs jó fütés, lassan éled stb. Tudom drága (enyémbe pl. 45e darabja a 4db-nak) de ezért tud kevés fogyasztással menni a kocsink. Ha a lambda levegő többletet/hiányt ír és a diag szaki lambda cserét javasol akkor inkább a szakit cseréld le másra aki ért is hozzá. Azért a lambda hibák csak akkor szólna bele a dologba ha már a closed loop módban vagyunk hideg inditásnál. Az elején helyettesítő értékeket használ akkor még nem szólnak bele. diagban ordit mikor kapcsolt át. Hátsó lambdák annyira nem fontosan (pontositja az elsőt plusz katalizátor szar jelzés) a két elsőre fókuszálj.
- vanos és mi van ha a vanos nem akkor nyit mikor kéne: remélhetőleg beírja neked hibatárolóba

Jackson, aki hirtelen ezt tudta összedobni
ui: ha elfogyna a pénzed ne csodálkozz használt autót vettél ez nem új, türelem és csináld végig lépésenként[/quo
Szia ez aztán nem semmi vágod rendesen !


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2012.07.25. 12:59 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2012.06.30. 00:58
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Németország
Adott köszi: 6 alkalommal
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54-B22
Évjárata: 2001
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
üdv mindenkinek!
Nekem van egy olyanom hogy mikor beindítom akkor jó minden de adok egy kis gázt akkor úgy marad olyan 1000-1100 ason és nem változik de ha megmozdulok az autóval akkor megint minden rendben ez mitől lehet? vagy ezt tegnap tapasztaltam 30 fok minden rendeben jön egy kereszteződés kuplung visszaváltok és 1000 en marad a fordulat miért?? tudja valaki?? nem idegesítő de azért ha üzem meleg a motór akkor minek marad annyin a fordulat? nem értem! :x a másik velem is történt olyan hogy beindítom kora reggel és rázkódik az autó mintha nem menne egy henger de mégis, felmelegszik vagy melegedik elindulok, megint megállok minden rendben van apróságok de jó ha tudom hogy ezek miért vannak ! valaki tud nekem erre infót mondani?? előre is köszönöm!.


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.04. 23:56 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Helló!

Mekkora alapjárata van az 530d-nek? Mik a tapasztalatok, ha kicsi az alapjárat? (fogyi, menetteljesítmény...)

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 14:27 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Csongi írta:
Helló!

Mekkora alapjárata van az 530d-nek? Mik a tapasztalatok, ha kicsi az alapjárat? (fogyi, menetteljesítmény...)


Csak azért kérdem, mert a muteroméba kb. 7-800. Enyém pedig a 0 és 1000 között lévő első vonalon áll, ami kb. 3-400! Ettől függetlenül semmi probléma az autóval, de ami vidiket is néztem, mindegyikben olyan 7-800. Van valami mód az állítására itthon?

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 16:55 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.05.28. 00:00
Hozzászólások: 5155
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszi: 391 alkalommal
Kapott köszik: 934 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 204D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Csongi írta:
Csongi írta:
Helló!

Mekkora alapjárata van az 530d-nek? Mik a tapasztalatok, ha kicsi az alapjárat? (fogyi, menetteljesítmény...)


Csak azért kérdem, mert a muteroméba kb. 7-800. Enyém pedig a 0 és 1000 között lévő első vonalon áll, ami kb. 3-400! Ettől függetlenül semmi probléma az autóval, de ami vidiket is néztem, mindegyikben olyan 7-800. Van valami mód az állítására itthon?


Titkos menü mit mutat?


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 17:13 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
barbrady írta:
Csongi írta:
Csongi írta:
Helló!

Mekkora alapjárata van az 530d-nek? Mik a tapasztalatok, ha kicsi az alapjárat? (fogyi, menetteljesítmény...)


Csak azért kérdem, mert a muteroméba kb. 7-800. Enyém pedig a 0 és 1000 között lévő első vonalon áll, ami kb. 3-400! Ettől függetlenül semmi probléma az autóval, de ami vidiket is néztem, mindegyikben olyan 7-800. Van valami mód az állítására itthon?


Titkos menü mit mutat?


Nem néztem még, de majd megkuksizom :D

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 17:19 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
barbrady írta:
Csongi írta:
Csongi írta:
Helló!

Mekkora alapjárata van az 530d-nek? Mik a tapasztalatok, ha kicsi az alapjárat? (fogyi, menetteljesítmény...)


Csak azért kérdem, mert a muteroméba kb. 7-800. Enyém pedig a 0 és 1000 között lévő első vonalon áll, ami kb. 3-400! Ettől függetlenül semmi probléma az autóval, de ami vidiket is néztem, mindegyikben olyan 7-800. Van valami mód az állítására itthon?


Titkos menü mit mutat?


Melyik pont az alapjárat?

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 17:23 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2007.09.15. 00:00
Hozzászólások: 2704
Tartózkodási hely: Budapest XV. kerület.
Adott köszi: 461 alkalommal
Kapott köszik: 514 alkalommal
Széria kód: E46
Motor tipusa: 204D4
Évjárata: 2003
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Csongi írta:

Melyik pont az alapjárat?


7.2


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 17:32 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Padre540 írta:
Csongi írta:

Melyik pont az alapjárat?


7.2


Valami nem f@asza. Nem tudok belépni, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Muteréba ment, enyémben nem... Mit csesztem el? Egy kattanásig fordítom a kulcsot, majd hosszan a nullázó gomb. De semmi, csak lenulláztam a km-t :?

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 19:53 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2009.12.01. 01:00
Hozzászólások: 8419
Tartózkodási hely: Dunakeszi
Adott köszi: 2 alkalommal
Kapott köszik: 955 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: M54
Évjárata: 2001
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (0)
Csongi írta:
Padre540 írta:
Csongi írta:

Melyik pont az alapjárat?


7.2


Valami nem f@asza. Nem tudok belépni, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Muteréba ment, enyémben nem... Mit csesztem el? Egy kattanásig fordítom a kulcsot, majd hosszan a nullázó gomb. De semmi, csak lenulláztam a km-t :?


Ne a nullázót hanem a jobb oldalit.

_________________
:szerintem
Üdv! Imco
A közlekedők csak akadály, amit le kell küzdeni! /from Kopa/


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.05. 21:48 
Offline
haladó
haladó
Avatar

Csatlakozott: 2011.11.11. 02:29
Hozzászólások: 219
Tartózkodási hely: Debrecen
Adott köszi: 9 alkalommal
Kapott köszik: 14 alkalommal
Széria kód: E38
Motor tipusa: m57d30
Évjárata: 1999
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Imco írta:
Csongi írta:
Padre540 írta:
Csongi írta:

Melyik pont az alapjárat?


7.2


Valami nem f@asza. Nem tudok belépni, pedig mindent a leírás szerint csináltam. Muteréba ment, enyémben nem... Mit csesztem el? Egy kattanásig fordítom a kulcsot, majd hosszan a nullázó gomb. De semmi, csak lenulláztam a km-t :?


Ne a nullázót hanem a jobb oldalit.


Igen, igen! Okés, köszi, holnap megnézem!

_________________
üdv,
Csongi


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 00:32 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.15. 11:33
Hozzászólások: 5768
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Adott köszi: 819 alkalommal
Kapott köszik: 1843 alkalommal
Széria kód: E63
Motor tipusa: N63B48tu
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
Üdv!
Biztos olvastátok küzdelmem, a szarakodó, hullámzó alapjáratomról, hullámzó, lüktető teljesítményleadásról. Gondoltam leírom...
Cseréltem injektorokat, kettőt. Aztán még kettőt. Aztán elvittem beméretni/megjavíttatni, nem szűnt meg, változott. Alapjárat már csak hidegen ingadozott, a teljesítmény pedig kis terhelésen. De elkezdte, hogy néha be-berántott egyet-egyet, mintha le akarna állni.
Bemérettem a nyomásszabályzót is, mert arra gyanakodtam, azt mondták icipicit hibázik néha de nem lehet ez a baj.
Elvittem Mpowerbe diagolni, ott átnézték, azt mondták nem reagál az EGR a kapcsolgatásra,(nem bontották meg, csak hallgatóztak) vákuumcsöveket át kell nézni, ha rendben vannak akkor vezérlőszelep csere. Ha ez megvan és nem javul, menjek vissza tovább vizsgálják.
OK! Hazamentem diagra rá, százalékos arányban kapcsolgattam, minden kérést teljesített, 90 százalék felett megfojtotta a motort, leállt, tehát működik. DIS-ben hiába aktiválgattam tényleg semmit nem lehetett érezni hallani. Ebben az INPA volt a partner. Csöveket egy szálig újra cseréltem biztos ami biztos, mert már porlott a felületük. Semmi változás.
Nem vittem vissza. Túl hamar leráztak, lenézték az öreg kocsit! Meghallgattam, hogy a németek már nem akarnák, hogy ezzel az öreg BMW-vel járjunk. Azt mondták én vagyok a legrosszabb fajta, otthon diagolgatok szerelgetek!

Aztán tibi666 írt egy hozzászólást, injektorral kapcsolatban, ami szöget ütött a fejembe, az utolsó szöget. Ezen fennakadtam. Neki is hullámzott az alapjárat, fura hanggal. "5er ben mondták, hogy nyomásszabályzócsere". Csere után jó is lett.
De én bemérettem az enyém, és nem hibás. Vagy mégis? Más nem mondta, hogy ez rossz lehet. Mindenki az injektorokat okolta! Azóta ezen gondolkodtam, meg azon, honnan szerezhetnék egy próbadarabot. Potyára nem akartam egyet venni 35 ezerért. Nem volt ötletem
Aztán elővettem egy onboard videofelvételt, amit a fiam készített, és amin az a dicső pillanat volt, mikor a sikeres beindítást követően, először tudtam menni az autóval, az eredetvizsgára. Alapjárat teljes hiányával, automata kocsiban. Észrevettem, hogy akkor még simán húzott, nem hullámzott, szép hangja volt. Megnéztem ötször! Erre nem emlékeztem! Túlságosan el voltam foglalva azzal, hogy kanyarban ne engedjem 800 alá a fordulatot, vagy a gázpedált alapra, mert leállt azonnal. Csak féktisztítóval az EGR-be indult be újra. El kellett jutnom oda!
Utána cseréltem benne nyomásszabályzót, bontottra.
Onnantól pöcc-röff indult.
....Meg hullámzott!
Aztán tegnap délelőtt eldurrant az agyam, próbadarab híján, dupla vagy semmi alapon rendeltem egy nyomásszabályzót. Majd lesz valami, gondoltam! Ötkor átvettem, haza, csere! Hétkor mentem próbakörre! Öbölbe értem, hullámzás kisimult. Tökéletes lett! Már ideje volt!
Reméltem, hogy még reggel is így lesz! Már többször volt jó egy darabig, aztán megint rámhozta a frászt! Szerencsére így lett!
Tehát alapjárat pipa! 8) Szelep kuka! :facepalm:
:kösz a szöget tibi666!

_________________
Ha gyári új, utángyártott vagy bontott alkatrészre van szükséged, kattints ide!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: kzolee
Értékelés: 4.76%
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 00:36 
Offline
Törzsvendég
Törzsvendég
Avatar

Csatlakozott: 2008.12.19. 01:00
Hozzászólások: 737
Tartózkodási hely: Érd
Adott köszi: 29 alkalommal
Kapott köszik: 21 alkalommal
Széria kód: E39
Motor tipusa: 30d
Évjárata: 2000
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
ez az a szelep ami a üzemanyag cső végén van?
ha igen, akkor nálam is kuka :facepalm:

_________________
Unod már az autód színét? Zavar az állandó napsütés vezetés közben? Esetleg éjszaka már nem látsz a bemattult lámpáid miatt?
Akkor keress az alábbi elérhetőségeken:

30-435-1355
info
Autófóliázás
facebook-on


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 00:50 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.15. 11:33
Hozzászólások: 5768
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Adott köszi: 819 alkalommal
Kapott köszik: 1843 alkalommal
Széria kód: E63
Motor tipusa: N63B48tu
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
peteeqe írta:
ez az a szelep ami a üzemanyag cső végén van?
ha igen, akkor nálam is kuka :facepalm:

A nagynyomású szivattyú hátulján van. Kép

_________________
Ha gyári új, utángyártott vagy bontott alkatrészre van szükséged, kattints ide!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 02:11 
Offline
Újonc
Újonc

Csatlakozott: 2012.12.29. 01:39
Hozzászólások: 69
Tartózkodási hely: Székesfehérvár
Adott köszi: 21 alkalommal
Kapott köszik: 0
Széria kód: E39
Motor tipusa: M57 256 D1
Évjárata: 2002
Kivitele: Sedan
Blog: Blog megtekintése (0)
Sziasztok,nekem is ez a problémám mint az előttem szólóknak,cseréltem porlasztót mindegyik jól működik,de mégis be berugdal az alapjárat,és alapjárat-és 1300as fordulatig kicsit darál ha üresben odalépek neki,vajon itt is ez a szabályzó szelep a hibás? diagnosztika nem mutatott semmit...mi a rendes neve ennek a szelepnek?és hol lehet kapni

üdv


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 07:30 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2010.07.15. 00:00
Hozzászólások: 5707
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Adott köszi: 1427 alkalommal
Kapott köszik: 1376 alkalommal
Széria kód: E61
Motor tipusa: M57 Dés
Évjárata: 2004
Kivitele: Touring
Blog: Blog megtekintése (3)
Gallaca írta:
Meghallgattam, hogy a németek már nem akarnák, hogy ezzel az öreg BMW-vel járjunk. Azt mondták én vagyok a legrosszabb fajta, otthon diagolgatok szerelgetek!


Ezt a remek ügyfélbarát hozzáállást... :facepalm:

Gondolom ezután nem az Mpower lesz a törzshelyed. :wink:


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Képtár  
 
 Hozzászólás témája: Re: Alapjárati probléma.
HozzászólásElküldve: 2013.02.07. 19:26 
Offline
E39 FAN
E39 FAN
Avatar

Csatlakozott: 2012.04.15. 11:33
Hozzászólások: 5768
Tartózkodási hely: Dunaharaszti
Adott köszi: 819 alkalommal
Kapott köszik: 1843 alkalommal
Széria kód: E63
Motor tipusa: N63B48tu
Évjárata: 2006
Kivitele: Coupe
Blog: Blog megtekintése (2)
kzolee írta:
Gallaca írta:
Meghallgattam, hogy a németek már nem akarnák, hogy ezzel az öreg BMW-vel járjunk. Azt mondták én vagyok a legrosszabb fajta, otthon diagolgatok szerelgetek!


Ezt a remek ügyfélbarát hozzáállást... :facepalm:

Gondolom ezután nem az Mpower lesz a törzshelyed. :wink:

Háát, "barátilag" voltam ott, fizetnem nem kellett, így csak röhögtem az egészen. Kicsit kényelmetlenül éreztem magam, de Lángi Atti már csak ilyen. Mondták, hogy nála E60-tól létezik ötös BMW. Csak jó lett volna jutni valamire...

_________________
Ha gyári új, utángyártott vagy bontott alkatrészre van szükséged, kattints ide!


Megosztás FacebookMegosztás TwitterMegosztás Google+
Vissza a tetejére
 Profil Facebook  
 
Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 143 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra [ nyi ]


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 30 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.

Ugrás:  
cron
Booking.com

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség

Az E39.hu egy privát rajongói oldal ami nincs semilyen kapcsolatba a BMW AG-val és leányvállalataival. A BMW név, jelzés, M csíkos logó és a kerek logó mind az X3, X5 és X6 megjelölés amit a honlapon használunk a BMW AG tulajdona.

© 2009 E39.hu. All rights reserved. E39.HU is a private enthusiast site not associated with BMW AG. The BMW name, marks, M stripe logo, and Roundel logo as well as X3, X5 and X6 designations used in the pages of this Web Site are the property of BMW AG. This web site is not sponsored or affiliated in any way with BMW AG or any of its subsidiaries.

Az oldalon található termék- és cégelnevezések tulajdonosaik védjegyoltalma alá eshetnek. A hozzászólások szerzőik tulajdonai, minden más tartalom: © 2006-2014 E39 Klub.




VigLink badge
Free xml sitemap generator