Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Fűtés-hűtés

2017.01.29. 00:44

Sziasztok.

Lenne egy kérdésem, találkoztam egy hibaüzenettel: P0480. Ugyan nem tapasztaltam semmiféle hibás működést még, de mégis szeretnék a végére járni a témának. Azt tudom, hogy a LOW SPEED FAN áramkörére utalhat a hiba, mondjuk a relé meghibásodására, de...
Hol a fenébe van ez a relé? Annyit kiderítettem, hogy a K201 névre hallgat, de nem tudom hol lehet. A légszűrőház alatti E-BOXban nincs.
Azt már szétszedtem, holnap jönne a kesztyűtartó mögötti relé doboz, de ha nem muszáj nem bontanám szét, így gondoltam előbb kérdezek.
Köszi a segítséget előre is.

Az autó: 525d touring 2003.10 manuál.

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.06. 13:14

Üdv. Hűtőtömlőkből milyen márkát és hol érdemes venni? Mert minden hol csak noname utángyártottakat látok...Vagy lényegtelen, hogy milyent veszek?

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.06. 18:20

Istvan520i írta:Üdv. Hűtőtömlőkből milyen márkát és hol érdemes venni? Mert minden hol csak noname utángyártottakat látok...Vagy lényegtelen, hogy milyent veszek?

Azert nem mindegy,de ajanlotak par kolegat aki beszerzi neked jo arasitva az alkatreszeket szerintem irj nekik privatban egy listat es bearazak neked.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.11. 21:26

Üdv márkatársak! Olyan problémám van hogy a fűtőventillátort leveszem a legalacsonyabb fordulatra de menet közben olyan mintha sebességfüggő lenne mert minél gyorsabban megyek annál erősebben jön be a levegő. Mitől lehet? Valami behalt a fűtésboxba? Meg a másik probléma hogy állandóan nyomja a meleget még akkor is ha már elérte a megfelelő hőmérsékletet,belső hőmérséklet érzékelő miatt van? Előtte is e39-em volt abban ha elérte nem nyomta a meleget észnélkül tovább és annál még a fordulatot is visszavette automatikusan.

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.12. 10:34

Csabae39 írta:Üdv márkatársak! Olyan problémám van hogy a fűtőventillátort leveszem a legalacsonyabb fordulatra de menet közben olyan mintha sebességfüggő lenne mert minél gyorsabban megyek annál erősebben jön be a levegő. Mitől lehet? Valami behalt a fűtésboxba? Meg a másik probléma hogy állandóan nyomja a meleget még akkor is ha már elérte a megfelelő hőmérsékletet,belső hőmérséklet érzékelő miatt van? Előtte is e39-em volt abban ha elérte nem nyomta a meleget észnélkül tovább és annál még a fordulatot is visszavette automatikusan.


Hajlamos beszívni a port a hőmérsékletérzékelőknél, ott kis rácsoknál. Könnyű kifújni, fent a tippeknél a "A klíma kezelőegységének kiszerelése"-ben szépen le vagyon írva. Nem árt néha.
Esetleg még nézd meg a pollenszűrő dobozait is. Ezek pattintósak és alul jó nagy műanyag csövön van bevezetve az utastérbe. Ha ezek kimozdulnak lehet, hogy áramlik be levegő, de akkor az a motortérből jön. Ennek a ventillátorhoz nincs köze.

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.12. 10:51

Csabae39 írta:Üdv márkatársak! Olyan problémám van hogy a fűtőventillátort leveszem a legalacsonyabb fordulatra de menet közben olyan mintha sebességfüggő lenne mert minél gyorsabban megyek annál erősebben jön be a levegő. Mitől lehet? Valami behalt a fűtésboxba? Meg a másik probléma hogy állandóan nyomja a meleget még akkor is ha már elérte a megfelelő hőmérsékletet,belső hőmérséklet érzékelő miatt van? Előtte is e39-em volt abban ha elérte nem nyomta a meleget észnélkül tovább és annál még a fordulatot is visszavette automatikusan.


Mindenhol nyomja a meleget, vagy csak az ablakra és a lábtérre megy meleg?

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.12. 13:10

atesz155 írta:
Csabae39 írta:Üdv márkatársak! Olyan problémám van hogy a fűtőventillátort leveszem a legalacsonyabb fordulatra de menet közben olyan mintha sebességfüggő lenne mert minél gyorsabban megyek annál erősebben jön be a levegő. Mitől lehet? Valami behalt a fűtésboxba? Meg a másik probléma hogy állandóan nyomja a meleget még akkor is ha már elérte a megfelelő hőmérsékletet,belső hőmérséklet érzékelő miatt van? Előtte is e39-em volt abban ha elérte nem nyomta a meleget észnélkül tovább és annál még a fordulatot is visszavette automatikusan.


Mindenhol nyomja a meleget, vagy csak az ablakra és a lábtérre megy meleg?



Nem csak éppen oda ahová beállítom. De a legkisebb fokozaton is úgy fújja menet közben mintha legalább félgőzzel menne de amint megállok alig lehet érezni hogy fúj.

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.12. 13:13

NagySándor írta:
Csabae39 írta:Üdv márkatársak! Olyan problémám van hogy a fűtőventillátort leveszem a legalacsonyabb fordulatra de menet közben olyan mintha sebességfüggő lenne mert minél gyorsabban megyek annál erősebben jön be a levegő. Mitől lehet? Valami behalt a fűtésboxba? Meg a másik probléma hogy állandóan nyomja a meleget még akkor is ha már elérte a megfelelő hőmérsékletet,belső hőmérséklet érzékelő miatt van? Előtte is e39-em volt abban ha elérte nem nyomta a meleget észnélkül tovább és annál még a fordulatot is visszavette automatikusan.


Hajlamos beszívni a port a hőmérsékletérzékelőknél, ott kis rácsoknál. Könnyű kifújni, fent a tippeknél a "A klíma kezelőegységének kiszerelése"-ben szépen le vagyon írva. Nem árt néha.
Esetleg még nézd meg a pollenszűrő dobozait is. Ezek pattintósak és alul jó nagy műanyag csövön van bevezetve az utastérbe. Ha ezek kimozdulnak lehet, hogy áramlik be levegő, de akkor az a motortérből jön. Ennek a ventillátorhoz nincs köze.


köszi! Majd megnézem őket :) Na akkor kiszerelem a panelt és megtakarítom a rendszert :D

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.28. 21:23

Sziasztok!

A helyzet a következő: időnként elkezd fűteni a kocsi, főleg amikor áll egy darabig, de nem hűl ki teljesen és utána megyek vele. Na akkor az elkezd fűteni, annyit tesz, hogy olyan forró levegőt fúj, ami már kellemetlen akár kéznek, akár lábnak. Tudom hülyén hangzik, de még szaga is van olyan forró. :facepalm: De közben mintha csak a vezető oldalon csinálná. Az utas oldalon nem olyan forró. A múltkor sikerült az is, hogy addig kapcsolgattam ki-be menet közben, hogy egyszer csak egyáltalán nem fűtött, csak a kinti hideget volt hajlandó befújni.
Ez most süni hiba, vagy fűtéscsap? Vagy egészen máshol kell keresni a hibát?
Mit nézzek meg?

Gorcsev

Re: Fűtés-hűtés

2017.03.28. 21:43

gorcsev írta:Sziasztok!

A helyzet a következő: időnként elkezd fűteni a kocsi, főleg amikor áll egy darabig, de nem hűl ki teljesen és utána megyek vele. Na akkor az elkezd fűteni, annyit tesz, hogy olyan forró levegőt fúj, ami már kellemetlen akár kéznek, akár lábnak. Tudom hülyén hangzik, de még szaga is van olyan forró. :facepalm: De közben mintha csak a vezető oldalon csinálná. Az utas oldalon nem olyan forró. A múltkor sikerült az is, hogy addig kapcsolgattam ki-be menet közben, hogy egyszer csak egyáltalán nem fűtött, csak a kinti hideget volt hajlandó befújni.
Ez most süni hiba, vagy fűtéscsap? Vagy egészen máshol kell keresni a hibát?
Mit nézzek meg?

Gorcsev


Nekem is csinálja azt, hogy menet közben egyszer csak elkezd dőlni a forró levegő a vezető oldalon egy idő után. Egyszer megálltam az út szélén mikor ilyen volt, és csak az egyik fűtéscsap szabályzott (kapcsolgatott), a másik nem. Nyilván megszorul a szelep. Szerintem Neked is ez lesz.

Re: Fűtés-hűtés

2017.04.03. 15:39

Sziasztok! Visszaolvasgattam de nem találtam meg amit szerettem volna, pedig volt már ez a kérdés tehát bocsi! Probléma, fűtés vagy klíma egyremegy csak az anyós oldalon fújja azt a levegőt amit beállítok, illetve a vezető oldalon csak ha fejre állítom. Ha automatán szeretném használni akkor hátra és a vezető oldalra forró levegőt nyom. A problémát a süni okozza? Vagy esetleg valami más?
Köszi előre is

Re: Fűtés-hűtés

2017.04.03. 23:23

morgulfz írta:Sziasztok! Visszaolvasgattam de nem találtam meg amit szerettem volna, pedig volt már ez a kérdés tehát bocsi! Probléma, fűtés vagy klíma egyremegy csak az anyós oldalon fújja azt a levegőt amit beállítok, illetve a vezető oldalon csak ha fejre állítom. Ha automatán szeretném használni akkor hátra és a vezető oldalra forró levegőt nyom. A problémát a süni okozza? Vagy esetleg valami más?
Köszi előre is

A süni a ventillátor előtét ellenállása, a ventisebességért felelős! Én a fűtéscsapot nézném meg.

Re: Fűtés-hűtés

2017.04.04. 10:19

Gallaca írta:
morgulfz írta:Sziasztok! Visszaolvasgattam de nem találtam meg amit szerettem volna, pedig volt már ez a kérdés tehát bocsi! Probléma, fűtés vagy klíma egyremegy csak az anyós oldalon fújja azt a levegőt amit beállítok, illetve a vezető oldalon csak ha fejre állítom. Ha automatán szeretném használni akkor hátra és a vezető oldalra forró levegőt nyom. A problémát a süni okozza? Vagy esetleg valami más?
Köszi előre is

A süni a ventillátor előtét ellenállása, a ventisebességért felelős! Én a fűtéscsapot nézném meg.


Köszi Laca! Azt még meg tudod mondani, hol tudok venni fűtéscsapot? Gondolom bontottal ne nagyon foglalkozzak.

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.22. 14:37

'96-os autó, REST gombos klímapanel,

A fűtésem enyhe időben (5...20fok) szakaszosan működik, már a második szezont kezdem így most szeretnék a végére járni. Elkezd fűteni, meleg is jön, a befúvás is jó aztán egyszercsak hűvöset (magyarul kintit) kezd befújni. Aztán 5-10km múlva megint elkezd langyosat fújni.
Télen 0 fok alatt tökéletes, meleget is fúj, és szépen beáll a szabályzása is (20...24 fokra állítva) 3. fokozatra valamint érzetre is jó. Amint csökken az eltérés a kinti hőmérséklet és a beállított hőmérséklet között a különbség, "elbizonytalanodik" ahol már finoman keverni kéne a hűtést a fűtéssel (pl. napsütésből hirtelen beborul). Nagy melegben (25+ celsius fok), a hűtés jól működik akkor is beáll egy idő után a szabályzás, gondolom ilyenkor nem kell hozzákeverni meleg levegőt.
A keringtető szivattyú dolgozik menetközben, az meghallhatott vagy akadozhat?
Egyszerre mindkét fűtéscsap tönkremehet? A probléma egyforma mind a két oldalon.
Pl. ma hajnalban (10-15 fok) már 28C fokra állított fűtéssel, kikapcsolt klímával se volt hajlandó tartani a hőmérsékletet, hol meleg, hol hűvős. Fűtőradiátor gondolom nem tömődhetett el, mert 32 fokra állítva dől a meleg befele, meg mitől is tömődhetne el...(sose volt benne csapvíz :D) A víz se fogy, valamint fagyálló szag sincsen szóval a szivárgás se valószínű.
Hűtővíz 2 éve volt cserélve, akkor is tiszta volt, idén esedékes a következő, egyébként nem fogy. A titkos szerint a motor hőháztartása is jó mert amint beáll 87...93 fok körülre ott is marad akármilyen a forgalmi szituáció.

Diag látja minden komponensét a fűtésnek? Beírja hibának vagy élőben kell produkálnia a hibát?

Köszi! :)

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.22. 20:32

Urak!

Miskolc, Debrecen, Nyíregyháza környékén klíma töltés, ellenőrzés témában tudnátok szakit ajánlani!

köszi

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.22. 21:31

Keresd Janek klubtársat Nyíregyházán, valahol van itt hírdetése is!

Tapatalk-kal küldve az én HUAWEI Y550-L01-el

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.22. 22:06

attila94 írta:'96-os autó, REST gombos klímapanel,

A fűtésem enyhe időben (5...20fok) szakaszosan működik, már a második szezont kezdem így most szeretnék a végére járni. Elkezd fűteni, meleg is jön, a befúvás is jó aztán egyszercsak hűvöset (magyarul kintit) kezd befújni. Aztán 5-10km múlva megint elkezd langyosat fújni.
Télen 0 fok alatt tökéletes, meleget is fúj, és szépen beáll a szabályzása is (20...24 fokra állítva) 3. fokozatra valamint érzetre is jó. Amint csökken az eltérés a kinti hőmérséklet és a beállított hőmérséklet között a különbség, "elbizonytalanodik" ahol már finoman keverni kéne a hűtést a fűtéssel (pl. napsütésből hirtelen beborul). Nagy melegben (25+ celsius fok), a hűtés jól működik akkor is beáll egy idő után a szabályzás, gondolom ilyenkor nem kell hozzákeverni meleg levegőt.
A keringtető szivattyú dolgozik menetközben, az meghallhatott vagy akadozhat?
Egyszerre mindkét fűtéscsap tönkremehet? A probléma egyforma mind a két oldalon.
Pl. ma hajnalban (10-15 fok) már 28C fokra állított fűtéssel, kikapcsolt klímával se volt hajlandó tartani a hőmérsékletet, hol meleg, hol hűvős. Fűtőradiátor gondolom nem tömődhetett el, mert 32 fokra állítva dől a meleg befele, meg mitől is tömődhetne el...(sose volt benne csapvíz :D) A víz se fogy, valamint fagyálló szag sincsen szóval a szivárgás se valószínű.
Hűtővíz 2 éve volt cserélve, akkor is tiszta volt, idén esedékes a következő, egyébként nem fogy. A titkos szerint a motor hőháztartása is jó mert amint beáll 87...93 fok körülre ott is marad akármilyen a forgalmi szituáció.

Diag látja minden komponensét a fűtésnek? Beírja hibának vagy élőben kell produkálnia a hibát?

Köszi! :)

Diag látja, lehet, hogy csak retkes a klímapanelben a hőérzékelő, olyankor előszeretettel viselkedik így. Esetleg megállt a kisventi, stb. :diag

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.22. 22:21

Gallaca írta:
attila94 írta:'96-os autó, REST gombos klímapanel,


Diag látja minden komponensét a fűtésnek? Beírja hibának vagy élőben kell produkálnia a hibát?

Köszi! :)

Diag látja, lehet, hogy csak retkes a klímapanelben a hőérzékelő, olyankor előszeretettel viselkedik így. Esetleg megállt a kisventi, stb. :diag


Osztom a véleményed, nekem ugyan ez volt anno. :wink:

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.23. 13:57

NagyMatyas írta:
Gallaca írta:
attila94 írta:'96-os autó, REST gombos klímapanel,


Diag látja minden komponensét a fűtésnek? Beírja hibának vagy élőben kell produkálnia a hibát?

Köszi! :)

Diag látja, lehet, hogy csak retkes a klímapanelben a hőérzékelő, olyankor előszeretettel viselkedik így. Esetleg megállt a kisventi, stb. :diag


Osztom a véleményed, nekem ugyan ez volt anno. :wink:


Köszi.

A klímapanelt kitakarítottam már 2 hónappal ezelőtt, ránézek még egyszer hátha a ventilátor állt meg, a hőérzékelőre külön vigyáztam a forrasztása ép. Ha a maga a panel a rossz, azt is látja a diag? Pl. megállt a ventilátor vagy rossz a hőérzékelő?

Re: Fűtés-hűtés

2017.05.23. 14:02

attila94 írta:
NagyMatyas írta:
Gallaca írta:
attila94 írta:'96-os autó, REST gombos klímapanel,


Diag látja minden komponensét a fűtésnek? Beírja hibának vagy élőben kell produkálnia a hibát?

Köszi! :)

Diag látja, lehet, hogy csak retkes a klímapanelben a hőérzékelő, olyankor előszeretettel viselkedik így. Esetleg megállt a kisventi, stb. :diag


Osztom a véleményed, nekem ugyan ez volt anno. :wink:


Köszi.

A klímapanelt kitakarítottam már 2 hónappal ezelőtt, ránézek még egyszer hátha a ventilátor állt meg, a hőérzékelőre külön vigyáztam a forrasztása ép. Ha a maga a panel a rossz, azt is látja a diag? Pl. megállt a ventilátor vagy rossz a hőérzékelő?


Elméletileg mindkettő diagolható. Lehet a ventit vezérelni, illetve a hőérzékelőt ha picit megmelegíted, akkor változnia kell az értéknek. (Egyébként E60-ban is most szart be nekem a venti :doglotlo: .)
Hozzászólás küldése

VigLink badge