Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.20. 11:06

Sziasztok Mindenki.
Tegnap sokat mentünk az autóval, és hiába kapcsoltuk ki a fűtést, hűtés, ugyan úgy nyomta befelé a levegőt. Leállítás után is. :/ olvasgattam, és arra jutottam, hogy ez a "süni" lesz a ludas, azt írták páran, hogy nem nagy meló cserélni, mielőtt vennék egy újat, gondoltam megnézem a régit, viszont egy kicsit el akadtam. Szét van szedve a kesztyűtarto alatt minden sok színes vastag vékony kábel van itt, de kimondottan nem jön velem szembe semmi hasonló. Esetleg rossz helyen kutakodom, vagy? Segítséget előre is köszönöm!
Kép

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.20. 11:18

Szomby írta:Sziasztok Mindenki.
Esetleg rossz helyen kutakodom, vagy?

Rossz helyen keresed. A süni az anyós lábától balra lévő burkolat mögött a középkonzol aljában lakik.
Kép

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: Szomby
Értékelés: 4.76%

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.20. 11:20

PeterE39 írta:
Szomby írta:Sziasztok Mindenki.
Esetleg rossz helyen kutakodom, vagy?

Rossz helyen keresed. A süni az anyós lábától balra lévő burkolat mögött a középkonzol aljában lakik.
Kép

Köszi! Vissza minden, újra tábla a műtét folytatódik.

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.20. 15:23

Szomby írta:
PeterE39 írta:
Szomby írta:Sziasztok Mindenki.
Esetleg rossz helyen kutakodom, vagy?

Rossz helyen keresed. A süni az anyós lábától balra lévő burkolat mögött a középkonzol aljában lakik.
Kép

Köszi! Vissza minden, újra tábla a műtét folytatódik.

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Vélemény "VEMO" ról? Kép

Tapatalkkal küldve az én A0001 eszközömről

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.25. 20:54

Sziasztok!
Tudnátok segíteni? A klimapanelem egyik pillanatról a másikra elfelejtett reagálni a gombokra, plusz a kijelző sem mutat semmit. Kiveszem a kulcsot és a fűtésventilátor tovább megy. Ha a fűtéspanelból kihúzom a kábeleket akkor megáll. Sünit most cseréltem, de semmi javulás! Akkumulátor sarut levettem kb. 10 percre, majd vissza. Semmi javulás. Ha a kábelcsatit lehúzom a fűtéspanelról akkor leáll, de ahogy ráadom a gyújtást egyből beindul. Mi lehet a baj?
Köszi a segítséget!

Üdv: Robi

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 00:58

Gallaca írta:
F_E_K_ írta:
Passguard írta:Sziasztok!

Furcsa hibát produkált a kocsim.
Leállítás után,- gyújtás le, kulcs ki- folyamatosan megy a szellőzőventillátor. Mi lehet az oka? Van ötletetek?

Köszönöm!

Valószínűleg Süni gond. Cseréld ki mielőtt kivégzi az akkut...

Asus Z00AD

Ez minimum 17500 x le van írva itt, de hogy még mindig megkérdezi valaki! :mrgreen: :hehe


Hali! Nekem is ilyesmi a problémám és a süni csere nem oldotta meg!

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 01:40

Robert74 írta:
Gallaca írta:
F_E_K_ írta:
Passguard írta:Sziasztok!

Furcsa hibát produkált a kocsim.
Leállítás után,- gyújtás le, kulcs ki- folyamatosan megy a szellőzőventillátor. Mi lehet az oka? Van ötletetek?

Köszönöm!

Valószínűleg Süni gond. Cseréld ki mielőtt kivégzi az akkut...

Asus Z00AD

Ez minimum 17500 x le van írva itt, de hogy még mindig megkérdezi valaki! :mrgreen: :hehe


Hali! Nekem is ilyesmi a problémám és a süni csere nem oldotta meg!

Ilyesmi, vagy ez? Nagyon nem mindegy :!: Neked valószínűleg a klímapaneled halt meg, nem is értem miért a sünit bolygatod, ha a panelen láthatóan nincs életjel. :shock:
Ha vennéd a fáradságot és kitöltenéd az adatlapod, milyen autód van és milyen évjárat, esetleg valaki megnézné a WDS-ben, hogy mi lehet a bibi. De addig nekem csak az jutott eszembe, hogy "köszönjük Emese!" :wink:

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 07:49

Gallaca írta:
Robert74 írta:
Gallaca írta:
F_E_K_ írta:
Passguard írta:Sziasztok!

Furcsa hibát produkált a kocsim.
Leállítás után,- gyújtás le, kulcs ki- folyamatosan megy a szellőzőventillátor. Mi lehet az oka? Van ötletetek?

Köszönöm!

Valószínűleg Süni gond. Cseréld ki mielőtt kivégzi az akkut...

Asus Z00AD

Ez minimum 17500 x le van írva itt, de hogy még mindig megkérdezi valaki! :mrgreen: :hehe


Hali! Nekem is ilyesmi a problémám és a süni csere nem oldotta meg!

Ilyesmi, vagy ez? Nagyon nem mindegy :!: Neked valószínűleg a klímapaneled halt meg, nem is értem miért a sünit bolygatod, ha a panelen láthatóan nincs életjel. :shock:
Ha vennéd a fáradságot és kitöltenéd az adatlapod, milyen autód van és milyen évjárat, esetleg valaki megnézné a WDS-ben, hogy mi lehet a bibi. De addig nekem csak az jutott eszembe, hogy "köszönjük Emese!" :wink:


Klíma panelt is cseréltem. Azzal is ugyan ezt csinálja! 2003-as 530d az alany

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 08:13

Hi Mindenki !

Visszaolvasva többen megénekelték, h. az után gyártott dolgok problémásak , pozitív példa vkinél ?
Konkrétan VISCO -t keresek. Tapasztalata vkinek márkákkal ? SACHS, Febi stb.

Ugyan ez a kérdés a vízpumpánál is: SKF, Febi stb.

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 09:26

Xjanchi írta:Hi Mindenki !

Konkrétan VISCO -t keresek. Tapasztalata vkinek márkákkal ? SACHS, Febi stb.
.


nekem új sachs került be, akárhányszor néztem, mindig full fordulaton és erővel pörgött. Ez visszafoghatja valamennyire a motort?

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 09:37

Xjanchi írta:Hi Mindenki !

Visszaolvasva többen megénekelték, h. az után gyártott dolgok problémásak , pozitív példa vkinél ?
Konkrétan VISCO -t keresek. Tapasztalata vkinek márkákkal ? SACHS, Febi stb.

Ugyan ez a kérdés a vízpumpánál is: SKF, Febi stb.

Ment pü.

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 20:40

Xjanchi írta:Hi Mindenki !

Visszaolvasva többen megénekelték, h. az után gyártott dolgok problémásak , pozitív példa vkinél ?
Konkrétan VISCO -t keresek. Tapasztalata vkinek márkákkal ? SACHS, Febi stb.

Ugyan ez a kérdés a vízpumpánál is: SKF, Febi stb.

SKF vízpumpa nekem bevált (eddig)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Zo78 az itt látható tagok köszönték meg: Xjanchi
Értékelés: 4.76%

Re: Fűtés-hűtés

2016.07.26. 20:41

awh írta:
Xjanchi írta:Hi Mindenki !

Konkrétan VISCO -t keresek. Tapasztalata vkinek márkákkal ? SACHS, Febi stb.
.


nekem új sachs került be, akárhányszor néztem, mindig full fordulaton és erővel pörgött. Ez visszafoghatja valamennyire a motort?

Igen

Re: Fűtés-hűtés

2016.08.27. 21:14

Akármilyen utángyártott viszkót veszel, fel fog pörögni indítás után teljes becsatolással.
Hőmérséklettől függ, hogy mennyi ideig marad így, 10mp-től 1 percig kb.

Más:
Megszűnt létezni a belső szellőztetőmotor. Gondolom süni csere vár rám, nem?
Más 2:
Klímahasználat mellett (minimumra állítva), belső keringetésen, fejre fújva a középkonzol végén lévő rostélyokon meleg levegő jön ki, azaz fűt.
Pontosan milyen leffentyűk-csappantyűk vannak a rendszerben?
nekem manuál klímás, leakadhatott valami, vagy valami elektromos állítás romolhatott el?

Re: Fűtés-hűtés

2016.08.30. 12:33

Imco írta:
csacs írta:Még 1 kérdés. Mennyire autótípus függő a süni? Gondolom csak az E39-é jó. Az is számít, hogy milyen motorral szerelt az autó?

E39, jó mind. TAlán 38 ba is ilyen van, de nem tudom biztosra.
Újat vegyél, 10-15e Ft.



Én is sünicsere előtt állok. Hol kapható ennyiért? Mert a bontott is 6-8ezer körül van. Ha 10-15ért lehet újat kapni, akkor eszemben sincs bontottat venni.

Re: Fűtés-hűtés

2016.08.30. 13:05

blueboi69 írta:
Imco írta:
csacs írta:Még 1 kérdés. Mennyire autótípus függő a süni? Gondolom csak az E39-é jó. Az is számít, hogy milyen motorral szerelt az autó?

E39, jó mind. TAlán 38 ba is ilyen van, de nem tudom biztosra.
Újat vegyél, 10-15e Ft.



Én is sünicsere előtt állok. Hol kapható ennyiért? Mert a bontott is 6-8ezer körül van. Ha 10-15ért lehet újat kapni, akkor eszemben sincs bontottat venni.

Igen mindenből jobb a GYÁRI!! ÚJ!!Mint egy bontott,ez tény"
De a bontott nem is 6-8e ft!!!Nálam csak 4e ft lenne :roll:

Re: Fűtés-hűtés

2016.08.31. 09:05

blueboi69 írta:
Imco írta:
csacs írta:Még 1 kérdés. Mennyire autótípus függő a süni? Gondolom csak az E39-é jó. Az is számít, hogy milyen motorral szerelt az autó?

E39, jó mind. TAlán 38 ba is ilyen van, de nem tudom biztosra.
Újat vegyél, 10-15e Ft.



Én is sünicsere előtt állok. Hol kapható ennyiért? Mert a bontott is 6-8ezer körül van. Ha 10-15ért lehet újat kapni, akkor eszemben sincs bontottat venni.


Majdnem oldal alja,1 db. akciós új Valeo 10000ft.:
viewtopic.php?f=8&t=1961&start=20

Re: Fűtés-hűtés

2016.11.01. 18:36

Sziasztok.

Járó motornál és csak gyújtáson hagyva is, hőmérsékletet 16°C felett állítva a vezető oldal felöl, kattogó hang hallatszik. Hőmérséklet 16°C-ra állítva a kattogás nem hallatszik. Szerintetek merre érdemes a hibát keresni? Köszönöm

Re: Fűtés-hűtés

2016.11.01. 20:06

echtelevy írta:Sziasztok.

Járó motornál és csak gyújtáson hagyva is, hőmérsékletet 16°C felett állítva a vezető oldal felöl, kattogó hang hallatszik. Hőmérséklet 16°C-ra állítva a kattogás nem hallatszik. Szerintetek merre érdemes a hibát keresni? Köszönöm

A fűtéscsapot hallod szerintem, a bal rugótornyon van. Szakaszos üzemmel állítja a vízmennyiséget. Fogd meg, érezni is lehet de vigyázz forróak a tekercsek.

Re: Fűtés-hűtés

2016.11.08. 23:06

Gallaca írta:
echtelevy írta:Sziasztok.

Járó motornál és csak gyújtáson hagyva is, hőmérsékletet 16°C felett állítva a vezető oldal felöl, kattogó hang hallatszik. Hőmérséklet 16°C-ra állítva a kattogás nem hallatszik. Szerintetek merre érdemes a hibát keresni? Köszönöm

A fűtéscsapot hallod szerintem, a bal rugótornyon van. Szakaszos üzemmel állítja a vízmennyiséget. Fogd meg, érezni is lehet de vigyázz forróak a tekercsek.


Köszi, valóban onnan jön a hang, menet közben is elég jól hallható a kattanás. Akkor lassan felkészülhetek a cseréjére?
Hozzászólás küldése

VigLink badge