Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: E39 Rádió

2017.02.24. 20:45

PeterE39 írta:
mrbenedict írta:
PeterE39 írta:
mrbenedict írta:Ez oké, de ha csak bedugom a nagy midet, akkor működni fog minden? 96-os az autó, jó lenne látni a fogyasztást és társait

A lényeg nem ment át, fussunk neki mégegyszer: milyen BC van az autódban?

Konkrétan semmilyen. A kmoran csak a hőmérséklet van, a nyitott ajtókat sem jelzi. A radiom CD-s professional, nincsen egyben a 2 rész, és az is a kis kijelzos fajta (2 gombsoros)

Akkor a MID-en sem lesznek BC funkciók.
A műszeregység (és sallangjai) cseréjével kellene kezdeni a procedúrát.

Ha kis BC-s orat teszek bele, működni fog a kar cseréje után?

Re: E39 Rádió

2017.03.23. 09:52

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy e39 520d facelift modellt amiben reverse rds van, de nem kapcsol be, csak a vilagítása gyul fel a lámpa felkapcsolásakor. Vittem szervizbe és talán proceszor baja van, de nem voltak bíztosak benne. Valaki járt már így, esetleg lehet tudni a pontos hibáját?

Re: E39 Rádió

2017.03.23. 20:32

Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok. Nemrég vásároltam egy e39 520d facelift modellt amiben reverse rds van, de nem kapcsol be, csak a vilagítása gyul fel a lámpa felkapcsolásakor. Vittem szervizbe és talán proceszor baja van, de nem voltak bíztosak benne. Valaki járt már így, esetleg lehet tudni a pontos hibáját?

Látatlanba esélyed sincs.
Töltsd ki az adatlapod, talán van egy bontós a környékeden.
Csere, teszt, és kiderül.
Vagy diagold meg.
Nem drága tételről van szó. Schnitzer, Gallaca biztos megoldja.

Re: E39 Rádió

2017.03.26. 14:57

Most szereztem egy business rds két részes rádiót, mivel az eredeti reverse rds nincs kábel beszerelve a MID-nek ezért még be kell szerelni azt is. Valaki csinált már ilyent, mekkora gondal jár, megéri beszerelni? Ha valaki tudja pontosan mivel jár kérem irja le. Köszönöm. :)

Re: E39 Rádió

2017.03.31. 16:05

Sikerűlt berakni a kábelt a helyére de mivel nincs programozva (gondolom) ezért nem mutat semmit csak a világítás megy a miden, radió rész működik de nem látszik semmi a kijelzőn:) :/ remélem találok egy modic programozót.

Re: E39 Rádió

2017.03.31. 16:31

Zsoltee.e39 520d írta:Sikerűlt berakni a kábelt a helyére de mivel nincs programozva (gondolom) ezért nem mutat semmit csak a világítás megy a miden, radió rész működik de nem látszik semmi a kijelzőn:) :/ remélem találok egy modic programozót.

qwerty klubtarsat keresheted bizalommal programozas ugyben, de biztos van mas is, aki meg tudja oldani a dolgot.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Re: E39 Rádió

2017.03.31. 17:00

Zsoltee.e39 520d írta:Sikerűlt berakni a kábelt a helyére de mivel nincs programozva (gondolom) ezért nem mutat semmit csak a világítás megy a miden, radió rész működik de nem látszik semmi a kijelzőn:) :/ remélem találok egy modic programozót.

Én FL előttibe raktam BMW Reverse RDS helyett MID-et, Business RDS-sel, de ott nem kellett semmit programozni, ment izibe.
Hogy érted hogy működik a rádió, de nem látszik a kijelzőn semmi?

Re: E39 Rádió

2017.03.31. 21:16

PeterE39 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sikerűlt berakni a kábelt a helyére de mivel nincs programozva (gondolom) ezért nem mutat semmit csak a világítás megy a miden, radió rész működik de nem látszik semmi a kijelzőn:) :/ remélem találok egy modic programozót.

Én FL előttibe raktam BMW Reverse RDS helyett MID-et, Business RDS-sel, de ott nem kellett semmit programozni, ment izibe.
Hogy érted hogy működik a rádió, de nem látszik a kijelzőn semmi?

Nem kell programozni, eddig még sohasem kellett.

Re: E39 Rádió

2017.04.01. 07:31

A rádió rész működik, fm modulátorral megy a zene de nem lehet látni a kijelzőn semmit, mert a mid nem kapcsol be, csak a világítása megy. A kormányról állítható a hangerő és rádiójel.

Re: E39 Rádió

2017.04.01. 07:34

Nem hiszem hogy a baj a midel lenne,bár nem kizárt, csak nem volt benne gyárilag ezért nem megy programozás nélkul ahogy hallottam.

Re: E39 Rádió

2017.04.01. 07:40

Zsoltee.e39 520d írta:Nem hiszem hogy a baj a midel lenne,bár nem kizárt, csak nem volt benne gyárilag ezért nem megy programozás nélkul ahogy hallottam.

Ha tippelni kéne, én az I bus hiányára gondolnék első körben.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Re: E39 Rádió

2017.04.02. 17:44

Az mit jelent és hogyan lehet segíteni rajta, valaki elmagyarázná?! Egyáltalán megoldható hogy a mid működjön?

Re: E39 Rádió

2017.04.02. 19:41

Zsoltee.e39 520d írta:Az mit jelent és hogyan lehet segíteni rajta, valaki elmagyarázná?! Egyáltalán megoldható hogy a mid működjön?

Klubtársaim nevében, kérlek, először mutatkozz be ITT, ezt követően -bár némi időt igénybe vesz- olvass vissza a topicban! A megtalálható tudástárat is időbe került megtapasztalni-létrehozni-megírni! :roker: Ha ezután sem találod, amit keresel, természetesen segítünk. :wink:

Re: E39 Rádió

2017.04.02. 21:56

Meg volt a bemutatkozás, elnézést hogy ilyen későn. Na szoval, keresgéltem, olvastam de nem kapom a megfelelő választ. Nekem volt egy reverse rds egy részes rádió ami halott volt mikor megvettem az autót. Na most, vettem egy business 2 részes kazettás verziót mid-el, és beszereltem a kábelt is hozzá, de csak a gombok világítása megy a lámpa felkapcsolásakor mint a régi halott rádón. Az autóm facelift uj csatlakozos a rádió. Valaki meg tudja pontosan mondani hogy kelle programozni hogy működjön a mid része, mert csak a kormanyról megy a hangerő és nem latszik semmi a mid kijelzőjén?! Vagy esetleg rossz a mid egység?

Re: E39 Rádió

2017.04.02. 22:32

Zsoltee.e39 520d írta:Meg volt a bemutatkozás, elnézést hogy ilyen későn. Na szoval, keresgéltem, olvastam de nem kapom a megfelelő választ. Nekem volt egy reverse rds egy részes rádió ami halott volt mikor megvettem az autót. Na most, vettem egy business 2 részes kazettás verziót mid-el, és beszereltem a kábelt is hozzá, de csak a gombok világítása megy a lámpa felkapcsolásakor mint a régi halott rádón. Az autóm facelift uj csatlakozos a rádió. Valaki meg tudja pontosan mondani hogy kelle programozni hogy működjön a mid része, mert csak a kormanyról megy a hangerő és nem latszik semmi a mid kijelzőjén?! Vagy esetleg rossz a mid egység?

Írtuk, hogy nem kell programozni! Ha gyári MID kábeled van, megfogod azt, és a rádió csatiját, illetve a vezetékeit, és mint a kártyában, színre, színt teszel. Ez a legegyszerűbb. Különös tekintettel a fehér-sárga-szürke vezetékre ami az I-bus kommunikációs vezeték. Akkor mennie kell. De ha a vezetékek helyesen vannak bekötve, akár lehet rossz a MID is.
De ha ilyen szerelésekbe kezdesz nem árt elsajátítani előbb a WDS biztonságos használatát, ellenkező esetben minduntalan itt fogsz kikötni, meg van csinálva, csak mégsincs.

Re: E39 Rádió

2017.04.03. 07:44

Szoval akkor nem muszály a fél kocsit lebontani csak simán a rádió vezetékeihez hozzá lehet kötni utólag a mid vezetékeit. Rendben, még egyszer átnézem minden jól vane bekötve, teszek még egy próbát és ha nem, akkor végső esetben cserélem a midet. Köszönöm a felvilágosítást. Ha sikerűlt valamire mennem jelentkezek.

Re: E39 Rádió

2017.04.03. 20:52

Helló!
"Új versenyző" vagyok a BMW-s táborban. Mindjárt belefutottam a rádió kód kérdésébe. A kereskedőnél nem gondoltam, hogy ez így működik, csak otthon jöttem rá, hogy nem tudom bekapcsolni.. A kocsi 2000 évjáratú 525D, navis. Van amikor be tudok lépni a code menübe, van amikor ki sem lehet választani.
Ugyan a kereskedő felajánlotta, hogy kérdezzem meg a BMW-nél, és ha nem járok sikerrel akkor vigyem vissza Pestre és megcsináltatja, de érdekelne, hogy lenne-e egyszerűbb megoldás?
Előre is kösz a segítséget, ha van ilyen!
Itt egy kép róla: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 155620.jpg

Re: E39 Rádió

2017.04.03. 22:56

szepy írta:Helló!
"Új versenyző" vagyok a BMW-s táborban. Mindjárt belefutottam a rádió kód kérdésébe. A kereskedőnél nem gondoltam, hogy ez így működik, csak otthon jöttem rá, hogy nem tudom bekapcsolni.. A kocsi 2000 évjáratú 525D, navis. Van amikor be tudok lépni a code menübe, van amikor ki sem lehet választani.
Ugyan a kereskedő felajánlotta, hogy kérdezzem meg a BMW-nél, és ha nem járok sikerrel akkor vigyem vissza Pestre és megcsináltatja, de érdekelne, hogy lenne-e egyszerűbb megoldás?
Előre is kösz a segítséget, ha van ilyen!
Itt egy kép róla: http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?fil ... 155620.jpg

Helló!
A megfelelő topicban történő bemutatkozás, és az adatlap kitöltése után, javasolnék egy használati utasítás böngészést! Akkor nem jársz úgy, hogy a Code menübe belépve úgy letiltod az autód, hogy arrébb sem tudsz menni vele. :D Közhiedelmekkel ellentétben az E39-ben nincs, soha nem volt rádiókód :!: Az egy immobilizer, a leállításnál beütött kódot kell indítás előtt beütni, ellenkező esetben nem indul a verda. Ha nem szól a rádiód, akkor a rádiómodulod halt meg. Évjárat szerint BM24 van benne, ezek szétrázódnak az évek alatt. Ha a kereskedő valamit meg akar csináltatni, akkor azt csináltassa meg. :wink:

Re: E39 Rádió

2017.04.09. 20:21

Sziasztok! Nemrég vettem egy 528I touringot 97-es évjárat! Megtudná nekem valaki mondani hogy tudom kiszerelni a gyári kazettás magnót? Youtubon vannak fent videók de nekem nincs semmi csavar a hangerő gomb mögött! A válaszokat előre is köszönöm!

Re: E39 Rádió

2017.04.09. 22:13

Krausz13 írta:Sziasztok! Nemrég vettem egy 528I touringot 97-es évjárat! Megtudná nekem valaki mondani hogy tudom kiszerelni a gyári kazettás magnót? Youtubon vannak fent videók de nekem nincs semmi csavar a hangerő gomb mögött! A válaszokat előre is köszönöm!

Nem mindegyiken van tekerő, némelyiken csavarhúzónak van nút, abba kell beakasztani, elhúzni. De ezt neked kell látni, mi nem látjuk, ha érted mire gondolok. :wink:
Utóirat: Egy kérdés, egy helyre kéretik! Ahogy a szabályzatban szerepel. :roker:
Hozzászólás küldése

VigLink badge