Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

E39 Rádió

2006.03.15. 12:59

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tavaly vásároltam egy 1997-es E39 525 TDS Touring BMW-t. Sajnos az előző gazdája olyan gyökér volt, hogy kiszedte belőle a gyári rádiót és rakott bele egy Kenwood cd-s rádiót.(biztos olcsóbb volt mint egy cd-tár) Én most szeretném visszaállítani az eredeti, gyári megoldásokat. Az e-bay nevű honlapon láttam ehhez elég sok variációt, de onnan nem merek vásárolni. Ha valakinek esetleg lenne egy eladó gyári rádiója kérem jelentkezzen. Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Horváth Zsolt
Tel:70/9465689

Re: E39 Rádió

2006.03.15. 14:56

zsolti írta:Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni. Tavaly vásároltam egy 1997-es E39 525 TDS Touring BMW-t. Sajnos az előző gazdája olyan gyökér volt, hogy kiszedte belőle a gyári rádiót és rakott bele egy Kenwood cd-s rádiót.(biztos olcsóbb volt mint egy cd-tár) Én most szeretném visszaállítani az eredeti, gyári megoldásokat. Az e-bay nevű honlapon láttam ehhez elég sok variációt, de onnan nem merek vásárolni. Ha valakinek esetleg lenne egy eladó gyári rádiója kérem jelentkezzen. Előre is köszönöm! Üdvözlettel: Horváth Zsolt
Tel:70/9465689


Szia,
keresd Rhantos-t, azt hiszem Ő szokott ilyeneket kínálni.

Sepi

2006.05.02. 22:44

Hali!
Nincs valakinek elfekvőbe MID-hez rádiója?
Előre is kösz.

2006.09.05. 06:57

Üdv Néktek!

Volna egy kis problémám, amiben a segítségeteket kérném.
A gépemben kazettás rádió van (BMW Business RDS és IRIS, a csatolt linken beazonosítottam) és szeretnék bele gyári CD-s rádiót. Az biztos, hogy a Rádió és a Magnó egy egységet képez.
A kérdésem az lenne, ha kicserélem akkor lehet használni azonnal (Pug&Play), vagy okosítani kell hozzá az autót?
Vagy esetleg érdemesebb CD tárat beletenni.

2006.09.05. 13:00

CD tárat betenni nagyobb macera, mint a fejegységet kicserélni, mivel az teljesen P&P, ha jól tudom. A CD tárhoz húzni kell egy kábelt hátra, és akkor már nem biztos, hogy költségben alacsonyabb lenne ez a megoldás - mert ha jól tudom egy CD tár olcsóbb, mint egy fejegység. Egyébként mindketőtt lehet kapni a surányi hifinél újonnan.
A problémát az jelentheti, ha egybe van építve a kijelző a rádióval, ugyanis akkor a fejegység csere egy MID beszerzését is kötelezővé teszi. Akkor meg már a CD-tár olcsóbb.
A MID viszont elegánsab...

2006.09.05. 13:27

jól emlékszem, hogy valaki közülünk iPOD-al váltotta ki a cd-tárat?
erre tudtok megoldást?

2006.09.05. 20:37

kis 7' lcd kijelző érintőképernyős persze, laptop az ülés alá tv-rádió kártyával, usb-s gps kari és full multimédia a gép :)

2006.09.06. 22:27

Pitbull írta:kis 7' lcd kijelző érintőképernyős persze, laptop az ülés alá tv-rádió kártyával, usb-s gps kari és full multimédia a gép :)


LOL!Jól kivágtad a rezet!!! :taps:

2006.09.23. 00:33

Szisztok!

Valahol találkoztam a problémámmal, csak nem tudom mi lett rá a megoldás: a rádióm (cd-s) mindig elfelejti a Balance és a Fader beállításokat. Elég snassz, hogy minden indulásnál újra be kell állítani mert a szélső értékekre áll vissza...van valakinek erre egy megoldása? (egyébként szerett kocsim a forumokon leírt szinte mindegyik problémával rendelkezik (első lámpa beázástól (xenon és nincs hozzá mosó és gyári kinézetű a dolog?) kezdve mind a kettő kijelző változó pixelhibás, elkezdett tegnaptól égni a légzsák lámpa, rádiót mindig be kell állítani, szintén tegnaptól a hátsó el. roló nem megy fel teljesen a helyére). Érdekes még, hogy a számítógép álladóan olyan hibákat ír ki, amelyeket orvosolok de továbbra is zaklat miatta (pl hűtővíz igénye, első tompatott lámpát jelez pedig mind működik, kifogásolta a tolató lámpát ami tényleg nem égett, kicseréltem, majd egy hét után észrevette és legalább azt abbahagyta. MInden előremozdító tanácsot szívesen vennék, elsősorban az itthon is átlagos képességekkel elvégezhetőeket. A kocsit egyébként szeretem, most kapott 2 lengőkart és 2 gömbfejet, két hátsó rugót (el voltak törve!!) felső tányérral, szilenteket és négy új tárcsát betétekkel és kezifékkötelekkel...

Üdv,

András

2006.09.23. 21:16

Hali!

Ha ki akarom cserélni a magnót mp3 lejátszóra, van rá megoldás, hogy utána a fabetét visszazárható legyen?
Egy haveromnak csak úgy tudták megcsinálni, hogy attól kezdve a fabetét mindig vízszintesen kiállt, nem túl esztétikus?
IRIS-es Buisness

2006.09.23. 21:31

zolkika írta:Hali!

Ha ki akarom cserélni a magnót mp3 lejátszóra, van rá megoldás, hogy utána a fabetét visszazárható legyen?
Egy haveromnak csak úgy tudták megcsinálni, hogy attól kezdve a fabetét mindig vízszintesen kiállt, nem túl esztétikus?
IRIS-es Buisness

Szia!

Ha nem akkarod elronditani 1DIN-es fejel akkor vagy egy MP3-as CD-tárat szerez feltéve ha csatlakoztatható a fejegységedhez,vagy egy MP3-as gyári CD fejegységet előre és a kazetást kidobod.De akkor lehet kell egy Mid is az IRIS helyet.
Egyik verzió sem olcsó de megmarad a gyárikinézet.Mert szerintem amugy ronda.

Bm54

2006.10.18. 17:36

Sziasztok!

Nemtud valaki olyan szervizt(szerelőt) aki BM54-et(rádiómodul) tud javitani.Valószinü végfok hiba.
Előre is köszönöm.

IRIS+CD csere

2006.10.24. 22:26

Sziasztok!

Egy E39 520i-ben defektes az IRIS. Lehet, hogy a bekapcsgomb halt meg, de ez nem 100%. Ezért arra gondoltam, hogy cserélném az egész cuccot egy 2 DIN-es fullképernyős kombó egységre. A kérdésem az lenne, hogy van-e 2DIN-es beépítőkeret (mert szerintem az egység keskenyebb, mint a Philips-csoda), és befér-e egy normál mélységű egység. Az IRIS-t ma vetettem ki a helyéről, és úgy láttam, nincs túl sok hely hagyva a fejegységeknek. Az eredeti cucc is kb. 7cm-re megy be.
Ha valakinek van ilyen beépítésről fotója, feltétlen írjon :)

Szerk:
És még valami: találtam az e-bay-en egy 2 részes rádiós magnót (IRIS-es). Ennek az IRIS-e megy az én CD-mel? Látszólag ugyanolyan, mint a Business CD-é.

2007.02.02. 13:36

admin írta:
zolkika írta:Hali!

Ha ki akarom cserélni a magnót mp3 lejátszóra, van rá megoldás, hogy utána a fabetét visszazárható legyen?
Egy haveromnak csak úgy tudták megcsinálni, hogy attól kezdve a fabetét mindig vízszintesen kiállt, nem túl esztétikus?
IRIS-es Buisness

Szia!

Ha nem akkarod elronditani 1DIN-es fejel akkor vagy egy MP3-as CD-tárat szerez feltéve ha csatlakoztatható a fejegységedhez,vagy egy MP3-as gyári CD fejegységet előre és a kazetást kidobod.De akkor lehet kell egy Mid is az IRIS helyet.
Egyik verzió sem olcsó de megmarad a gyárikinézet.Mert szerintem amugy ronda.


Ha jól tudom mindegyik fej kezeli a cd-tárat a BMW Reverse RDS Variáció 1. -t kivéve. Nekem BMW Reverse RDS Variáció 2-m van és símán megy az MP3-as CD tár, bár előfordul hogy lefagy, viszont ennek kezelésére beszereltettem egy áramtalanító gombot (reset) gyanán és így már tökéletes. Ha valakinek BMW Reverse RDS Variáció 2-nél magasabbrendő fej egysége van nyugodt lehet kezelni fogja a CD-tárat. BMW Reverse RDS Variáció 2-nél ráadásul vezetékelni sem kellett mert gyárilag meg volt csinálva az előkészítés + vezeték.

Re: Bm54

2007.02.02. 16:53

admin írta:Sziasztok!

Nemtud valaki olyan szervizt(szerelőt) aki BM54-et(rádiómodul) tud javitani.Valószinü végfok hiba.
Előre is köszönöm.


www.autocomputer.hu . Itt kérdezted? Meg van még egy ilyen hely , de most hirtelen nem jut eszembe a neve...

Re: Bm54

2007.02.02. 17:48

Diabolica írta:
admin írta:Sziasztok!

Nemtud valaki olyan szervizt(szerelőt) aki BM54-et(rádiómodul) tud javitani.Valószinü végfok hiba.
Előre is köszönöm.


www.autocomputer.hu . Itt kérdezted? Meg van még egy ilyen hely , de most hirtelen nem jut eszembe a neve...


Köszi az infót de már megoldódot a probléma!!

2007.02.17. 10:29

Üdvözlök mindenkit. Tud e valaki segiteni? A következö a hiba a radiom FM vételen menetközben lakott területan fém oszlopok melett elhaladva enyhe csuklas a vételben álohejzetben tökéletes.Gondolom az antena a hátsoszévédön az a kétoldalt alhejezkedő keret ami hibas lepergett a fém bevonat van e tökéletes megoldás a szélvédő csere nélkül? Köszönöm Gyuri.

2007.02.17. 12:39

gyuri4911 írta:Üdvözlök mindenkit. Tud e valaki segiteni? A következö a hiba a radiom FM vételen menetközben lakott területan fém oszlopok melett elhaladva enyhe csuklas a vételben álohejzetben tökéletes.Gondolom az antena a hátsoszévédön az a kétoldalt alhejezkedő keret ami hibas lepergett a fém bevonat van e tökéletes megoldás a szélvédő csere nélkül? Köszönöm Gyuri.

Véletlenül nem a navid akar dumálni csak nem hallod mert levan véve a navi hangerő mert akkor is elcsuklik én igyjártam.

2007.02.17. 13:57

admin írta:
gyuri4911 írta:Üdvözlök mindenkit. Tud e valaki segiteni? A következö a hiba a radiom FM vételen menetközben lakott területan fém oszlopok melett elhaladva enyhe csuklas a vételben álohejzetben tökéletes.Gondolom az antena a hátsoszévédön az a kétoldalt alhejezkedő keret ami hibas lepergett a fém bevonat van e tökéletes megoldás a szélvédő csere nélkül? Köszönöm Gyuri.

Véletlenül nem a navid akar dumálni csak nem hallod mert levan véve a navi hangerő mert akkor is elcsuklik én igyjártam.

Bisztos nem a navi. fém oszlopok melett haladva lehet érzékelni. Gyuri

2007.02.17. 14:13

gyuri4911 írta:
admin írta:
gyuri4911 írta:Üdvözlök mindenkit. Tud e valaki segiteni? A következö a hiba a radiom FM vételen menetközben lakott területan fém oszlopok melett elhaladva enyhe csuklas a vételben álohejzetben tökéletes.Gondolom az antena a hátsoszévédön az a kétoldalt alhejezkedő keret ami hibas lepergett a fém bevonat van e tökéletes megoldás a szélvédő csere nélkül? Köszönöm Gyuri.

Véletlenül nem a navid akar dumálni csak nem hallod mert levan véve a navi hangerő mert akkor is elcsuklik én igyjártam.

Bisztos nem a navi. fém oszlopok melett haladva lehet érzékelni. Gyuri


Biztosan tudod hogy hibás? :?: Az antenna szál gyárilag nem folytonos! :!:
Hozzászólás küldése

VigLink badge