Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 06:55

kbhont írta:
491523 írta:
kbhont írta:Nekem azt gondolom, hogy nem világított rosszul a fényszóróm, de azért a LED 4szeres fényerőt produkál és vizes aszfalton is lenyűgöző!


Lehet hogy félreértettem. Nem a helyzetjelzőt (angeleye) cserélted le ledes fényforrásra hanem a "tompított/városi" és "reflektor/távolsági" fényszórókat?

Szia! A helyzetjelzőm LED, a tompított xenon és a távolsági is LED.
Egyébként mind a három 6000kelvin szín hőmérsékletű, tehát teljesen egyforma színű!

A hidegteszt villogását hogy oldottad meg?
Továbbá milyen led-készletek ezek?
Úgy értem, hogy vannak egyszerűbb darabok:

Kép

és vannak a feltehetően fókuszpontra tervezett jóval drágább, általában kétoldalas fénykibocsájtási pontosok és vezérlő elektronikájuk is van:

Kép

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 10:55

Bandi1978 írta:
kbhont írta:
491523 írta:
kbhont írta:Nekem azt gondolom, hogy nem világított rosszul a fényszóróm, de azért a LED 4szeres fényerőt produkál és vizes aszfalton is lenyűgöző!


Lehet hogy félreértettem. Nem a helyzetjelzőt (angeleye) cserélted le ledes fényforrásra hanem a "tompított/városi" és "reflektor/távolsági" fényszórókat?

Szia! A helyzetjelzőm LED, a tompított xenon és a távolsági is LED.
Egyébként mind a három 6000kelvin szín hőmérsékletű, tehát teljesen egyforma színű!

A hidegteszt villogását hogy oldottad meg?
Továbbá milyen led-készletek ezek?
Úgy értem, hogy vannak egyszerűbb darabok:

Kép

és vannak a feltehetően fókuszpontra tervezett jóval drágább, általában kétoldalas fénykibocsájtási pontosok és vezérlő elektronikájuk is van:

Kép

a távolsági led engem is érdekelne,ha nem dob hibát rá.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek atti523i az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 13:01

Én ezt a típust vettem!

https://zdatt.aliexpress.com/store/1964061

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kbhont az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 13:12

atti523i írta:A távolsági led engem is érdekelne, ha nem dob hibát rá.

Én teszteltem egy pár HB3-as egyszerű darabot, vagy 2000.- volt az eBay-ről.
Hibát érdekes módon nem ír, mert can-bus átverőset hozattam, de villogott felváltva 20 másodpercenként, ha nincs felkapcsolva.
És ugye a régi LCM-ben a hidegteszt nem pipálható.
Rettentő idétlen, zavaró és félreérthető, továbbá simán büntetik szerintem.
Pár hónapja láttam az utcán egy e38-ast, be-be villanó távolságival, az is ilyen volt, nagyon tré úgy.
A helyzetjelzőben ugyanez volt a jelenség, némi plusz vibrálással toldva...
Rendszámtábla fény ugyanez, de az lefelé villan és nem olyan feltűnő kikapcsolt állapotban a bevillanás.
Szóval vagy az LCM magasabb sorozatú darabja kell, amiben kapcsolható a tesztelés, vagy valami elektronika a kiküszöbölésre.
Csak ugye gondolom az új LCM-et fel kell programozni a kocsihoz, de ezt még nem vágom, de remélhetőleg megtudjuk.
Majd itt is visszakeresek a témában...

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 13:14

kbhont írta:Én ezt a típust vettem!

https://zdatt.aliexpress.com/store/1964061

És az LCM-ed milyen?
Mert az évjárat alapján 1-es lehet.

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 13:15

Bandi1978 írta:
kbhont írta:Én ezt a típust vettem!

https://zdatt.aliexpress.com/store/1964061

És az LCM-ed milyen?
Mert az évjárat alapján 1-es lehet.

I-es!
Ezért cserélem, mert engem idegesít az indítás után a 6db felvillanás!
Egyébként hibajelzést nem küld...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kbhont az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 13:18

kbhont írta:I-es!
Ezért cserélem, mert engem idegesít az indítás után a 6db felvillanás!
Egyébként hibajelzést nem küld...

És a helyzetjelzőbe milyet tettél?
Engem is az idegbaj kerülgetett amikor megláttam, hogy stroboszkóp lett a kocsi elejéből...

Re: xenonlámpák

2018.09.24. 19:10

kbhont írta:
Bandi1978 írta:
kbhont írta:Én ezt a típust vettem!

https://zdatt.aliexpress.com/store/1964061

És az LCM-ed milyen?
Mert az évjárat alapján 1-es lehet.

I-es!
Ezért cserélem, mert engem idegesít az indítás után a 6db felvillanás!
Egyébként hibajelzést nem küld...

ha jól értem az lcm-et is cserélted?az én gépem 97-es,akkor ebben is a lcm 1 van?

Re: xenonlámpák

2018.09.25. 06:40

Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek attila94 az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2018.09.25. 07:24

attila94 írta:Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

A xenonnál nincs ilyen gond. A filléres darabok valóban rossz megoldások ahol H7 a tompított, mert össze-vissza van benne a ledek halmaza, de ha tervezett egyoldalast tesz bele, akkor nincs ilyen gond, mert a foncsor lefelé üti a fényt.
Persze általában az egyszerűbbek kerülnek beszerelésre és az tényleg gond, sokat látok az utcán régi gépeket fehér fénnyű tompítottal, olyan mintha távolságit használna a fent említett elhelyezési probléma miatt.

Kép

Re: xenonlámpák

2018.09.25. 11:17

Bandi1978 írta:
attila94 írta:Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

A xenonnál nincs ilyen gond. A filléres darabok valóban rossz megoldások ahol H7 a tompított, mert össze-vissza van benne a ledek halmaza, de ha tervezett egyoldalast tesz bele, akkor nincs ilyen gond, mert a foncsor lefelé üti a fényt.
Persze általában az egyszerűbbek kerülnek beszerelésre és az tényleg gond, sokat látok az utcán régi gépeket fehér fénnyű tompítottal, olyan mintha távolságit használna a fent említett elhelyezési probléma miatt.

Kép

én ilyenkor nyomok refit a parasztnak,hogy érezze a törődést :D

Re: xenonlámpák

2018.09.25. 17:10

Bandi1978 írta:
attila94 írta:Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

A xenonnál nincs ilyen gond. A filléres darabok valóban rossz megoldások ahol H7 a tompított, mert össze-vissza van benne a ledek halmaza, de ha tervezett egyoldalast tesz bele, akkor nincs ilyen gond, mert a foncsor lefelé üti a fényt.
Persze általában az egyszerűbbek kerülnek beszerelésre és az tényleg gond, sokat látok az utcán régi gépeket fehér fénnyű tompítottal, olyan mintha távolságit használna a fent említett elhelyezési probléma miatt.

Kép


"tervezett"

:hehe

Re: xenonlámpák

2018.09.25. 17:12

atti523i írta:
Bandi1978 írta:
attila94 írta:Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

A xenonnál nincs ilyen gond. A filléres darabok valóban rossz megoldások ahol H7 a tompított, mert össze-vissza van benne a ledek halmaza, de ha tervezett egyoldalast tesz bele, akkor nincs ilyen gond, mert a foncsor lefelé üti a fényt.
Persze általában az egyszerűbbek kerülnek beszerelésre és az tényleg gond, sokat látok az utcán régi gépeket fehér fénnyű tompítottal, olyan mintha távolságit használna a fent említett elhelyezési probléma miatt.

Kép

én ilyenkor nyomok refit a parasztnak,hogy érezze a törődést :D


Én is, csak ritkán segít mert alacsony az autóm (by gyári ültetés), eleve a típus is alacsonyan hordja a távolságit, SUV, kisbusz ellen hatástalan.

Re: xenonlámpák

2018.10.01. 20:26

attila94 írta:
Bandi1978 írta:
attila94 írta:Nem bánnám ha tompítottba hanyagolnátok ezeket a vackokat. Néha szembe is jönnek...

A xenonnál nincs ilyen gond. A filléres darabok valóban rossz megoldások ahol H7 a tompított, mert össze-vissza van benne a ledek halmaza, de ha tervezett egyoldalast tesz bele, akkor nincs ilyen gond, mert a foncsor lefelé üti a fényt.
Persze általában az egyszerűbbek kerülnek beszerelésre és az tényleg gond, sokat látok az utcán régi gépeket fehér fénnyű tompítottal, olyan mintha távolságit használna a fent említett elhelyezési probléma miatt.

Kép


"tervezett"

:hehe

helló fiuk!van már valami új infó?lengem refibe érdekelne.esetleg posta miatt érdemes lenne összeállni?

Re: xenonlámpák

2018.10.02. 12:29

atti523i írta:Helló fiúk! Van már valami új infó? Engem refibe érdekelne... Esetleg posta miatt érdemes lenne összeállni?

Ha a villogó ledek jelenségre gondolsz, akkor az csak LCM cserével oldható meg a talán 2000/09 előtti gyártású gépeknél.
Ezek a termékek általában ingyenes szállításúak, jellemzően külföldről jönnek, szállítási díj a keletről érkezőknél nincs.

Re: xenonlámpák

2018.11.20. 23:15

Sziasztok!
Attól tartok kisebb parázsvitát fogok kiváltani. ( Legalábbis remélem :twisted: , mert az azt jelenti, hogy sokan hozzászólnak ).

Nem látok rendesen! Tanácsot kérek, mi tévő legyek.

Következő eszközök adottak:
  • FL előtti sima halogén lámpapár - ebben foncsoroztattam gyömrőn, de kb 1,5 hónap után homályos lett (Rendes Osram izzó). Nem vittem vissza, mert így is voltak döccenők
  • FL utáni sima halogén lámpapár - ebben kb kuka a foncsor, és sajnos anyagában picit matt a plexi

Felmerült ötletek:
  1. Költség hatékonyan : Vigyem el megint foncsoroztatni a jelenlegi Facelift előtti lámpapárt, elég fényt kell annak adnia - picit karcos üveggel is
  2. Facelift halogén lámpát vigyem el foncsoroztatni és szerezzek rá plexit
  3. Facelift halogén lámpát építtessem/építsem át xenonra egy utánygártott projektorral ( Morimoto , Q5 ... akármi )
  4. Eladom mind a két pár lámpát, és megkérem a mikulást vegyen egy szett gyári Hella Xenon-t
    • Gondolom, ha használtan veszem, akkor ezt is lehet felújítani
    • Húzósabb áron megveszem felújítva mondjuk Bimmer-től (gondolom a használtak amiket árul fel vannak újítva)
    • Sokan mondják, hogy a gyári projektor alapból nem volt elég, és rakatni kell még bele Morimoto-t vagy RANDOM MÁRKA (nem vagyok otthon bennük), ez megint sok pénz lenne
  5. Facelift halogén lámpa kapjon foncsort, és ilyet tennék a legkevésbé, de kapjon egy RENDES, minőségi - szabálytalan - LED-et ( ami nem össze vissza világít )

Kérlek titeket, ha akadnak ötletek, nézőpontok, lehetőségek osszátok meg velem! Nagyon hálás lennék a tanácsaitokra.

U.I.: Elnézést a részben OFF topic miatt, de ezt gondoltam a legközelebbinek. Természetesen xenonos döntésnél beépíteném szépen a szintezőket, és lámpamosót is. Nem szeretem a szabálytalan dolgokat, ezért HA netán tényleg a LED jönne ki győztesen, csak olyan ami tökéletes képet vetít és nem zavar másokat.

Re: xenonlámpák

2018.11.21. 00:03

Mercoory írta:Sziasztok!
Attól tartok kisebb parázsvitát fogok kiváltani. ( Legalábbis remélem :twisted: , mert az azt jelenti, hogy sokan hozzászólnak ).

Nem látok rendesen! Tanácsot kérek, mi tévő legyek.

Következő eszközök adottak:
  • FL előtti sima halogén lámpapár - ebben foncsoroztattam gyömrőn, de kb 1,5 hónap után homályos lett (Rendes Osram izzó). Nem vittem vissza, mert így is voltak döccenők
  • FL utáni sima halogén lámpapár - ebben kb kuka a foncsor, és sajnos anyagában picit matt a plexi

Felmerült ötletek:
  1. Költség hatékonyan : Vigyem el megint foncsoroztatni a jelenlegi Facelift előtti lámpapárt, elég fényt kell annak adnia - picit karcos üveggel is
  2. Facelift halogén lámpát vigyem el foncsoroztatni és szerezzek rá plexit
  3. Facelift halogén lámpát építtessem/építsem át xenonra egy utánygártott projektorral ( Morimoto , Q5 ... akármi )
  4. Eladom mind a két pár lámpát, és megkérem a mikulást vegyen egy szett gyári Hella Xenon-t
    • Gondolom, ha használtan veszem, akkor ezt is lehet felújítani
    • Húzósabb áron megveszem felújítva mondjuk Bimmer-től (gondolom a használtak amiket árul fel vannak újítva)
    • Sokan mondják, hogy a gyári projektor alapból nem volt elég, és rakatni kell még bele Morimoto-t vagy RANDOM MÁRKA (nem vagyok otthon bennük), ez megint sok pénz lenne
  5. Facelift halogén lámpa kapjon foncsort, és ilyet tennék a legkevésbé, de kapjon egy RENDES, minőségi - szabálytalan - LED-et ( ami nem össze vissza világít )

Kérlek titeket, ha akadnak ötletek, nézőpontok, lehetőségek osszátok meg velem! Nagyon hálás lennék a tanácsaitokra.

U.I.: Elnézést a részben OFF topic miatt, de ezt gondoltam a legközelebbinek. Természetesen xenonos döntésnél beépíteném szépen a szintezőket, és lámpamosót is. Nem szeretem a szabálytalan dolgokat, ezért HA netán tényleg a LED jönne ki győztesen, csak olyan ami tökéletes képet vetít és nem zavar másokat.

Szia!
Szóval:
Én maximum a fényszoró LED-ben tudok tanácsot adni! Nálam a Z-Datt led (fentebb linkeltem) vált be! Kb 6 típust rendeltem és próbáltam ki az elmúlt hónapban és egyik se olyan jó mint az! Nagyon meg vagyok vele elégedve! Fantasztikus fénye van! A tompitott xenon, olyan mintha viharlámpa égne, pedig az is baromi jól világít!

Re: xenonlámpák

2018.11.21. 00:18

Köszönöm Kbhont!

kbhont írta:
Mercoory írta:Sziasztok!...

Szia!
...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Mercoory 2018.11.21. 16:30-kor.

Re: xenonlámpák

2018.11.21. 01:13

1. Fl előtti lámpát nem foncsoroztatnám, soha nem lesz olyan mint a gyári foncsor. Ilyet lehet szép állapotú foncsorral kapni, nem érdemes bajlódni vele.
2. Fl lámpa foncsorát BimmerDanival megfoncsoroztatod, az tartósnak bizonyul. Feleségem autójában van egy általa részlegesen felújított lámpa, kb 3 éve jó. Sajátom a Garancia2000 lámpaboltban csináltattam az Üllői úton, az is jó volt 3 évig míg nálam volt az autó.
Ezek a lámpák xenonok voltak, halogén forró, nem tudom, hogy azt a hőt hogy bírja az utólagos foncsor.
Polírozni simán fel lehet a plexit, ha rendesen lecsiszolják róla a repedezős retek lakkot, évekig szép lesz a búra. Én megcsináltam magamnak is, Asszony autójában is, több mint 1 éve, itt áll a ház előtt a szabadban, mindenki meg akarja venni a lámpákat, mert milyen szép. Nincs rajta se fólia, se lakk, nem mattul le, pedig mindenki azzal fáraszt.
LED szerintem csak projektoros lámpával jó.

Re: xenonlámpák

2018.11.21. 16:06

Mercoory írta:
kbhont írta:
Mercoory írta:Sziasztok!...

Szia!
...

Köszönöm szépen! :)


Szia, nekem is ez volt a gondom.
Úgy oldottam meg, hogy vettem egy pár új, 3 colos (ekkora az E39 projektorja) projektort ami 100%-ig kompatibilis a gyári projektorral, de annyiban még többet is tud, hogy a fényterelő lemezt egy elektromágnes mozgatja, ha áramot kap, ergo ezt rákötöd a reflektorod vezetékére, refi ráadásakor a tompított projektorod is fényszóróként fog funkcionálni. Gyönyörű, tökéletes vetítési képe van, a 4 fényszóró éjszaka meg nagyon-nagyon jó 8) (vagyis csak 3, mert az egyik lámpám 2003-as, szélvédőragasztóval van összerakva, nem tudtam még szétszedni)
Hozzászólás küldése

VigLink badge