Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: xenonlámpák

2016.12.21. 23:23

Afterdark írta:
kapitany írta:Sziasztok!

Elég gyenge lett a tompított világításom így elmentem a szakimhoz. Azt mondta, hogy nem az izzóval van a baj hanem a foncsor megégett azért ilyen gyenge. Nem szedte szét, csak ránézett így mielőtt megrendelem az alkatrészt gondoltam rákérdezek, hogy Ti találkoztatok már ilyen hibával?

Köszönöm!

Üdv,
Tamás


A 97-es autómban így nézett ki a foncsor. Szinte semmit nem lehetet vele látni.

Kép


Köszönöm a válaszokat, akkor nekem is ez lesz a megoldás. :franko:

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 11:32

Sziasztok,

olyannal találkozott már valaki, hogy xenon FL modellnél a búra nem a hőre lágyuló ragasztóval van tömítve, hanem sziloplaszt-szerű anyaggal, ami ráadásul nem is lágyul hőre? Teljesen gyári a cucc, nem utólag begányolt ragasztás.
Az ilyen lámpát hogy tudom szétszedni?
Projektort cserélek hella evo-xr-re, de emiatt most megakadt a projektem. A másik lámpa már kész, az simán szétjött egy kis melegítés után.

:help2

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 12:03

atesz155 írta:Sziasztok,

olyannal találkozott már valaki, hogy xenon FL modellnél a búra nem a hőre lágyuló ragasztóval van tömítve, hanem sziloplaszt-szerű anyaggal, ami ráadásul nem is lágyul hőre? Teljesen gyári a cucc, nem utólag begányolt ragasztás.
Az ilyen lámpát hogy tudom szétszedni?
Projektort cserélek hella evo-xr-re, de emiatt most megakadt a projektem. A másik lámpa már kész, az simán szétjött egy kis melegítés után.

:help2

2002.6-hó utáni a lámpa? Azokat nem lehet szétkapni csak úgy.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 12:30

Bor3sz írta:
atesz155 írta:Sziasztok,

olyannal találkozott már valaki, hogy xenon FL modellnél a búra nem a hőre lágyuló ragasztóval van tömítve, hanem sziloplaszt-szerű anyaggal, ami ráadásul nem is lágyul hőre? Teljesen gyári a cucc, nem utólag begányolt ragasztás.
Az ilyen lámpát hogy tudom szétszedni?
Projektort cserélek hella evo-xr-re, de emiatt most megakadt a projektem. A másik lámpa már kész, az simán szétjött egy kis melegítés után.

:help2

2002.6-hó utáni a lámpa? Azokat nem lehet szétkapni csak úgy.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Igen, 2003-as gyártású. Az autó 2002 májusi, a másik lámpa ami könnyen szétjött az 02 áprilisi. Gondolom a másik lámpa cserélve volt, amiatt nem stimmel a gyártási idő, de gyári.
Akkor ezeket csak roncsolással lehet szétszedni?

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 12:36

atesz155 írta:
Bor3sz írta:
atesz155 írta:Sziasztok,

olyannal találkozott már valaki, hogy xenon FL modellnél a búra nem a hőre lágyuló ragasztóval van tömítve, hanem sziloplaszt-szerű anyaggal, ami ráadásul nem is lágyul hőre? Teljesen gyári a cucc, nem utólag begányolt ragasztás.
Az ilyen lámpát hogy tudom szétszedni?
Projektort cserélek hella evo-xr-re, de emiatt most megakadt a projektem. A másik lámpa már kész, az simán szétjött egy kis melegítés után.

:help2

2002.6-hó utáni a lámpa? Azokat nem lehet szétkapni csak úgy.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével


Igen, 2003-as gyártású. Az autó 2002 májusi, a másik lámpa ami könnyen szétjött az 02 áprilisi. Gondolom a másik lámpa cserélve volt, amiatt nem stimmel a gyártási idő, de gyári.
Akkor ezeket csak roncsolással lehet szétszedni?

Így van, szélvédőragasztóval van összerakva.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: atesz155
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 22:13

Sziasztok,

ismert probléma, hogy a projektoros xenon/halogén lámpában a foncsor elöregszik, elég. Engem is elért ez a dolog, viszont a jobb oldali sokkal rosszabb állapotban volt, mint a bal.
Én viszont nem a foncsorozást választottam a felújításhoz, hanem a komplett projektor cseréjét újra, Hella evox-r típusúra.
Sajnos csak a jobb oldali lámpába tudtam beszerelni az új projektort, mivel a bal oldali már nem a hőre lágyuló ragasztóval van ragasztva, hanem szélvédő ragasztóval. Ezt majd még át kell gondolnom, hogy hogy a legpraktikusabb a megoldás: hogy csak búrát veszek, vagy bontott lámpát üresen, és roncsolás után a mostaninak átszerelem a belét, stb stb... ezt majd kitalálom.
Annyira nem részletezném a szétszedés menetét, csak 1-2 képet teszek fel róla, mert ezer meg egy leírás van róla neten/youtube-on hogy hogyan kell szétszedni a lámpát, inkább csak az eredményre fókuszálnék.

Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A beszerelés utáni eredmények magukért beszélnek. Nem teljesen jön át a képekről a különbség, ez élőben sokkal szembe tűnőbb, főleg amiatt, hogy végre már látok is valamit. A bal oldali a régi projektor (ami viszonylag jó állapotú) a jobb oldalon pedig az új Hella:

Kép Kép Kép

Az új projektorban van egy elektromágnes is, ami feszültség ráadásakor elmozdítja a terelő lemezt a foncsor elől, így reflektorként is működik a tompított. Brutális fénye van, ergo olyan mintha lenne még pluszban kettő (esetemben még csak egy :lol: ) reflektor az autón.

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 23:01

atesz155 írta:Sziasztok,

ismert probléma, hogy a projektoros xenon/halogén lámpában a foncsor elöregszik, elég. Engem is elért ez a dolog, viszont a jobb oldali sokkal rosszabb állapotban volt, mint a bal.
Én viszont nem a foncsorozást választottam a felújításhoz, hanem a komplett projektor cseréjét újra, Hella evox-r típusúra.
Sajnos csak a jobb oldali lámpába tudtam beszerelni az új projektort, mivel a bal oldali már nem a hőre lágyuló ragasztóval van ragasztva, hanem szélvédő ragasztóval. Ezt majd még át kell gondolnom, hogy hogy a legpraktikusabb a megoldás: hogy csak búrát veszek, vagy bontott lámpát üresen, és roncsolás után a mostaninak átszerelem a belét, stb stb... ezt majd kitalálom.
Annyira nem részletezném a szétszedés menetét, csak 1-2 képet teszek fel róla, mert ezer meg egy leírás van róla neten/youtube-on hogy hogyan kell szétszedni a lámpát, inkább csak az eredményre fókuszálnék.


A beszerelés utáni eredmények magukért beszélnek. Nem teljesen jön át a képekről a különbség, ez élőben sokkal szembe tűnőbb, főleg amiatt, hogy végre már látok is valamit. A bal oldali a régi projektor (ami viszonylag jó állapotú) a jobb oldalon pedig az új Hella:


Az új projektorban van egy elektromágnes is, ami feszültség ráadásakor elmozdítja a terelő lemezt a foncsor elől, így reflektorként is működik a tompított. Brutális fénye van, ergo olyan mintha lenne még pluszban kettő (esetemben még csak egy :lol: ) reflektor az autón.

Ha felújíttattad volna a gyári foncsort, hasonló változást tapasztalsz, ilyen határozott kontúrt, kontrasztot produkál a gyári is! A cserefoncsorral a bixenon funkció ami megéri a ráfordítást, nekem a hatosban gyárilag ilyen volt mint amit beletettél, fénykürtre a belsők villantak, refire mind a 4. Elég hatásos volt, jó ötlet beletenni E39-be.
Simán becsavarozható volt, vagy faragni kellett?

Re: xenonlámpák

2016.12.23. 23:49

Gallaca írta:Ha felújíttattad volna a gyári foncsort, hasonló változást tapasztalsz, ilyen határozott kontúrt, kontrasztot produkál a gyári is! A cserefoncsorral a bixenon funkció ami megéri a ráfordítást, nekem a hatosban gyárilag ilyen volt mint amit beletettél, fénykürtre a belsők villantak, refire mind a 4. Elég hatásos volt, jó ötlet beletenni E39-be.
Simán becsavarozható volt, vagy faragni kellett?


Egy-az-egyben belement, direkt e39-hez kerestem. Egyedül amivel egy kicsit variálni kellett, az a porvédő gumi volt, mivel az izzó rögzítése az nem a gyári rögzítőgyűrűvel történik, hanem máshogy, így az nem passzolt 100%-osan, de végül sikerült megoldani a gyári porvédővel.

Re: xenonlámpák

2016.12.28. 13:04

Sziasztok!
A kovetkezo a gondom:
Mar kb 1 eve elkezdte a kocsi, h a jobb oldali helyzetjelzo angel eye karika neha nem vilagit(gyari angel eye lampak). De nagyon ritkan csinalta es par perc utan mindig eletre kelt a lampa, ezert nem foglalkoztam vele. Most viszont egyaltalan nem mukodik. Izzot csereltem, semmi. A foglalatot atdugtam a balos lampa csatijara, ott tokeletesen mukodik. Probaltam a vezetekeket mozgatni, hatha kontakthiba, de semmi. Valakinek valami otlet? Esetleg LCM modul hiba???

Re: xenonlámpák

2016.12.29. 11:54

Sziasztok!

Segítene valaki, mert gugli nem volt a barátom. Az lenne a kérdésem, hogy van-e eltérés a facelift előtti xenon és halogén lámpatestek között?
Ismerősnek facelift előtte az autója, de nem xenon-os gyárilag (belülről állítható a világítási szög, nincs lámpamosó). Viszont első ránézésre a trafók és az izzók gyáriak. Nem tűnnek utángyártottnak, és német szöveg van rajtuk.

Így néz ki:

Kép

Kép

Kép


A gondja az, hogy elég gyengén világít és nem lát jól vele. Lehet foncsor baja is, de első sorban műszakin nem akarják átengedni a mosó hiánya miatt. Szóval, mit lehet erről tudni így? Ha nem xenon a lámpatest, akkor visszaalakítanánk halogénre, ha meg xenon, akkor elcserélné egy az egyben halogénre.

Re: xenonlámpák

2016.12.29. 13:24

blueboi69 írta:Sziasztok!

Segítene valaki, mert gugli nem volt a barátom. Az lenne a kérdésem, hogy van-e eltérés a facelift előtti xenon és halogén lámpatestek között?
Ismerősnek facelift előtte az autója, de nem xenon-os gyárilag (belülről állítható a világítási szög, nincs lámpamosó). Viszont első ránézésre a trafók és az izzók gyáriak. Nem tűnnek utángyártottnak, és német szöveg van rajtuk.

Így néz ki:

Kép

Kép

Kép


A gondja az, hogy elég gyengén világít és nem lát jól vele. Lehet foncsor baja is, de első sorban műszakin nem akarják átengedni a mosó hiánya miatt. Szóval, mit lehet erről tudni így? Ha nem xenon a lámpatest, akkor visszaalakítanánk halogénre, ha meg xenon, akkor elcserélné egy az egyben halogénre.

Maga a lámpatest ugyanolyan, a foncsor más, így csak komplett cserélni lehet.

Re: xenonlámpák

2016.12.29. 15:41

Gallaca írta:Maga a lámpatest ugyanolyan, a foncsor más, így csak komplett cserélni lehet.


Szia!
Az látszik a képről, hogy ez a lámpatest xenon-hoz való foncsort tartalmaz? Kétlem, hogy valaki csak a foncsort cserélte volna... De trafót, izzót könnyű cserélni, nem lehet, hogy úgy járt, hogy előző tulaj csak belerakta a xenon-t, de a lámpatest az halogén eredetileg? Egyáltalán a gyári halogén kábelköteg kompatibilis a xenon-al?
Köszi!

Re: xenonlámpák

2017.01.30. 12:20

Sziasztok!

Tudtok adni elérhetőséget olyan szakihoz, aki foncsor felújítást végez? (E39 facelift).
Bömbölőről olvastam, írtam is neki 2x, de a kimenő üzenetek mappában marad a levél, nem kerül elküldésre, nem tudom miért.
Esetleg ha valaki elküldené a számát, vagy bárki mást ajánlanátok, aki ilyenhez érte, az nagyon megköszönném.

Üdv!

Re: xenonlámpák

2017.01.30. 12:54

Csubakka2000 írta:Sziasztok!

Tudtok adni elérhetőséget olyan szakihoz, aki foncsor felújítást végez? (E39 facelift).
Bömbölőről olvastam, írtam is neki 2x, de a kimenő üzenetek mappában marad a levél, nem kerül elküldésre, nem tudom miért.
Esetleg ha valaki elküldené a számát, vagy bárki mást ajánlanátok, aki ilyenhez érte, az nagyon megköszönném.

Üdv!

Bömbölő számát legegyszerűbb a saját oldalán keresni.

Re: xenonlámpák

2017.01.30. 13:32

Csubakka2000 írta:Sziasztok!

Tudtok adni elérhetőséget olyan szakihoz, aki foncsor felújítást végez? (E39 facelift).
Bömbölőről olvastam, írtam is neki 2x, de a kimenő üzenetek mappában marad a levél, nem kerül elküldésre, nem tudom miért.
Esetleg ha valaki elküldené a számát, vagy bárki mást ajánlanátok, aki ilyenhez érte, az nagyon megköszönném.

Üdv!

Ha szét tudod szedni a lámpát, elviheted magad is a foncsort felújíttatni. http://www.garancia2000.hu/# Én itt csináltattam 3500/db volt, 2-3 nap, jó lett. Ha nem tudod szétszedni, akkor valóban Dani kell, vagy Petike, https://www.karosszeriaautofoliazas.hu/ ... ap-design/ aki szintén szokott ilyet csinálni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Csubakka2000
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2017.01.30. 14:07

Gallaca írta:
Csubakka2000 írta:Sziasztok!

Tudtok adni elérhetőséget olyan szakihoz, aki foncsor felújítást végez? (E39 facelift).
Bömbölőről olvastam, írtam is neki 2x, de a kimenő üzenetek mappában marad a levél, nem kerül elküldésre, nem tudom miért.
Esetleg ha valaki elküldené a számát, vagy bárki mást ajánlanátok, aki ilyenhez érte, az nagyon megköszönném.

Üdv!

Ha szét tudod szedni a lámpát, elviheted magad is a foncsort felújíttatni. http://www.garancia2000.hu/# Én itt csináltattam 3500/db volt, 2-3 nap, jó lett. Ha nem tudod szétszedni, akkor valóban Dani kell, vagy Petike, https://www.karosszeriaautofoliazas.hu/ ... ap-design/ aki szintén szokott ilyet csinálni.



Köszönöm!
Időközben sikerült elérnem!
És nem tudom szétszedni szerintem, vagy inkább nem merem :) úgyhogy az utóbbi opció játszik.

Re: xenonlámpák

2017.02.02. 19:44

Most kaptam egy hírlevelet, melyben ez is szerepelt:
Osram Xenarc Classic 66240 D2S xenon lámpa - 2év garancia: 5.990 Ft
Nem egy csúcsmodell, de nem is noname kategória.
Rendeltem is kettőt tartalékba.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek PeterE39 az itt látható tagok köszönték meg: rockolo77
Értékelés: 4.76%

Re: xenonlámpák

2017.02.18. 23:18

Sziasztok!e39 xenon làmpàt lehet e kézzel is àllítani vagy csak az automata àllítàssal àllítja be sajàt magât?vàlaszotokat köszi előre is! :)

Re: xenonlámpák

2017.02.19. 01:47

morpheus77 írta:Sziasztok!e39 xenon làmpàt lehet e kézzel is àllítani vagy csak az automata àllítàssal àllítja be sajàt magât?vàlaszotokat köszi előre is! :)

Lehet, az alap szintet a hátulján található 2 tekerővel tudod állítani, ötös, vagy hatos imbuszkulccsal.

Re: xenonlámpák

2017.02.19. 09:17

Gallaca írta:
morpheus77 írta:Sziasztok!e39 xenon làmpàt lehet e kézzel is àllítani vagy csak az automata àllítàssal àllítja be sajàt magât?vàlaszotokat köszi előre is! :)

Lehet, az alap szintet a hátulján található 2 tekerővel tudod állítani, ötös, vagy hatos imbuszkulccsal.

Hatos :D
Hozzászólás küldése

VigLink badge