Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

xenonlámpák

2006.10.25. 20:17

azért iro ezt a témát mert szeretném a lámpáimat az e39-en xenonosra át szerelni.mennyiért lehet ezt megvalositani,mert nekem 60 000ft-t mondtak.az kevés vagy sok?

Re: xenonlámpák

2006.10.25. 20:23

hajni523i írta:azért iro ezt a témát mert szeretném a lámpáimat az e39-en xenonosra át szerelni.mennyiért lehet ezt megvalositani,mert nekem 60 000ft-t mondtak.az kevés vagy sok?


az jó ár! pontosan mit adnak a 60 ezerbe?

xenonlámpák

2006.10.25. 21:23

hát a komplet átépités xenonra munkadijjal eggyutt.pontosan nem tudom hogy ez miket tartalmaz

xenonlámpák

2006.10.25. 21:27

hát azt nem tudom pontosan hogy miket tartalmaz csak azt mondták a komplett átépités munkadijjal egyutt kerul 60-ba.

xenon

2006.10.26. 07:10

Ha már xenon...nem tud valaki segíteni, hogy a jobb oldali xenon-om miért világít sokkal erősebben mint a bal??

Köszi!!!

Svan.

2006.10.26. 13:29

60 ezerért sztem teljesen korrekt ár,abban a xenon ív,meg a trafó van benne,de igazából más nem is kell.Csak sztem nem mind1,hogy milyet vesz az ember.Az enyém is utólagosan lett belerakva,egy fél óra alatt,már lassan egy éve.Koreai,jol bírja! :)

Re: xenon

2006.10.26. 15:08

svan írta:Ha már xenon...nem tud valaki segíteni, hogy a jobb oldali xenon-om miért világít sokkal erősebben mint a bal??

Köszi!!!

Svan.


1.Nézd meg,hogy egyforma izzó van e benne (márka,hőfok-kelvin)
2.Régi az izzó és veszített az erejéból,esetleg hibás és cserélni kell

Én a régi kocsimnál mindkettővel találkoztam és csak a csere segített,persze párban,11eft a villányi úton,őket ajánlom,máshol is vettem már,de az fél év után behalt és nem is volt elég a fényerő!
Esetleg,ha érdekel használt D2S izzó,akkor szóljál,mert én cserélni fogom 6000k vagy 8000k-ra a gyárit és lehet,hogy eladó lesz! :lol:
Üdv: olee

Re: xenon

2006.10.26. 20:17

svan írta:Ha már xenon...nem tud valaki segíteni, hogy a jobb oldali xenon-om miért világít sokkal erősebben mint a bal??

Köszi!!!

Svan.


Szerintem első lépésként nézd meg,hogy nem mozdult-e el az égő a foglalatban.Amikor én így jártam pont úgy nézett ki mintha gyengébb lenne az égő.

2006.10.27. 09:35

Egyetértek az előttem szólóval, nálam is pont ennyo volt a hiba. Egy mozulat és rendben volt.

2006.10.27. 10:09

Köszönöm Uraim!!

Már csak egy kérdésem lenne....azt nézzem meg, amelyik gyengébben világít vagy azt amelyik erősebben :roll:
És tekergessem az izzót? Nyúzzam húzzam?:))

Köszi!
Svan

2006.10.27. 21:07

svan írta:Köszönöm Uraim!!

Már csak egy kérdésem lenne....azt nézzem meg, amelyik gyengébben világít vagy azt amelyik erősebben :roll:
És tekergessem az izzót? Nyúzzam húzzam?:))

Köszi!
Svan

Azt nézd meg amelyik nyengébb,de csak óvatosan mert nagyfeszültséggel működik.Az izzót elvileg csak egyféleképpen lehet betenni,de olyan idióta módon kell rögzíteni,hogy közben gyakran kiugruk a helyéről.

2006.10.31. 18:38

Sőt nekem még egyszer az is előfordult, hogy a helyzetjelző izzónak el volt repedve a foglalata. Egy kis szigetelő szalag megoldotta a problémát.
Szóval nézegesd, mert nem biztos, hogy csere.

2006.11.01. 17:16

Nekem is gyengébben világít az egyik, de nem rögtön bekapcsolás után csak kb 1-2 perc elteltével kezd sárgára halványodni.Ebből izzó csere lesz! :cry:

2006.12.28. 22:29

Nekem olyan problémám van, hogy bekapcsoláskor csak az egyik oldali kezd világítan. Ilyenkor lekapcsololom, majd vissza és világít mind a kettő. A következő alkalommal ugyan ez a jelenség, csak fordítva. Tehát hol a bal, hol a jobb gyullad ki előbb. Egy ki-be kapcsolás után, mind a kettő világít. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

2006.12.28. 23:40

Jancsii írta:Nekem olyan problémám van, hogy bekapcsoláskor csak az egyik oldali kezd világítan. Ilyenkor lekapcsololom, majd vissza és világít mind a kettő. A következő alkalommal ugyan ez a jelenség, csak fordítva. Tehát hol a bal, hol a jobb gyullad ki előbb. Egy ki-be kapcsolás után, mind a kettő világít. Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?


Én már találkoztam ilyennel egy 96 os 7es bömösben, mindig hol az egyik hol a másik villant fel, sajna hogy mivolt a gáz azt nemtudjuk meg soha mert azóta haver rongyá törte :(

2006.12.29. 09:34

egyszerűen köszön az autó kacsint egyet :P :D :lol:

xenon lámpa hiba

2006.12.29. 14:13

Az eggyik gyujtótrafód fog tönkremenni nekem is ezt csinálta lehet hogy még egy darabig kihúzod vele ,de lehet a xenon égőtől is de azt nem hiszem cseréld át a két égőt és nézd meg úgy mit csinál!

Hogyan kell állítani a xenon világítást?l

2006.12.30. 20:58

Hali!
Én azt tapasztalom, hogy nagyon rövid távon világít a tompítottam. :idea: Más autóimban feljebb csavartam azt annyi. De itt nem lehet! :o
Mit tudnátok javasolni :?:
Felkapcsolom... villan egyet, majd halványabból felerősödik a fény és beáll egy bizonyos magasságra. Így kell működnie?
Nem lehet feljebb tekerni a magasságát? A többi kocsimon, ha már nem lehetett belülről, akkor szépen a motorházat felnyitva a lámpánál feljebb állítottam és kész. :drive Üdv

Re: Hogyan kell állítani a xenon világítást?l

2006.12.30. 22:45

kz írta:Hali!
Én azt tapasztalom, hogy nagyon rövid távon világít a tompítottam. :idea: Más autóimban feljebb csavartam azt annyi. De itt nem lehet! :o
Mit tudnátok javasolni :?:
Felkapcsolom... villan egyet, majd halványabból felerősödik a fény és beáll egy bizonyos magasságra. Így kell működnie?
Nem lehet feljebb tekerni a magasságát? A többi kocsimon, ha már nem lehetett belülről, akkor szépen a motorházat felnyitva a lámpánál feljebb állítottam és kész. :drive Üdv



Ez így jónak tűnik működésileg. Állítási lehetőségről én nem tudok. De lesznek itt profibbak is :) addig ne vedd biztosra

Üdv Zoli

Re: Hogyan kell állítani a xenon világítást?l

2006.12.31. 01:39

bmw írta:
kz írta:Hali!
Én azt tapasztalom, hogy nagyon rövid távon világít a tompítottam. :idea: Más autóimban feljebb csavartam azt annyi. De itt nem lehet! :o
Mit tudnátok javasolni :?:
Felkapcsolom... villan egyet, majd halványabból felerősödik a fény és beáll egy bizonyos magasságra. Így kell működnie?
Nem lehet feljebb tekerni a magasságát? A többi kocsimon, ha már nem lehetett belülről, akkor szépen a motorházat felnyitva a lámpánál feljebb állítottam és kész. :drive Üdv



Ez így jónak tűnik működésileg. Állítási lehetőségről én nem tudok. De lesznek itt profibbak is :) addig ne vedd biztosra

Hi!

A xenonos autoknál automata a szintszabályzás,az elsö és a hátsó futomünél van egy szintszabályzó ott elöfordulhat kontakt hiba vagy meghibásodás,de mielött kicserélnéd elötte probálkoz egy kontakt sprayvel hátha tudsz egy-kis pénz magot sporolni!Valahol a forumon már volt ez téma és ott találsz képet is hol keresd.Az auto jobb oldali kerekei mögött találod! :roll:

Üdv Zoli
Hozzászólás küldése

VigLink badge