Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 15:27

babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 15:38

admin írta:
babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem


Zsír, és azt hogy veszem ki ???

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 15:41

babigabi írta:
admin írta:
babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem


Zsír, és azt hogy veszem ki ???

Vannak rá módszerek de én nem tudom hogy csinálják.Majd jönnek okosabbak és le írják.Vagy hengerfej leszedős de az nem olcsó :(

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 18:52

babigabi írta:
admin írta:
babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem


Zsír, és azt hogy veszem ki ???

Keresd Muha mestert valamikor olvastam neki van hozzá valami spéci szerszáma.
Vagy a másik tipp tekerd ki a gyertyát ugy is bele van már törve és inditsd be a kocsit hátha kilövi de jó mesze álj a kocsitol,de ezt csak saját felelöségre.

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 19:00

rockerekhu írta:
babigabi írta:
admin írta:
babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem


Zsír, és azt hogy veszem ki ???

Keresd Muha mestert valamikor olvastam neki van hozzá valami spéci szerszáma.
Vagy a másik tipp tekerd ki a gyertyát ugy is bele van már törve és inditsd be a kocsit hátha kilövi de jó mesze álj a kocsitol,de ezt csak saját felelöségre.


Nem birom kitekerni, csak forog körbe de nem jön ki, pedig már rángattam is.

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.16. 19:07

babigabi írta:
rockerekhu írta:
babigabi írta:
admin írta:
babigabi írta:Üdv.
Kis segítség kéne....
20d -ből hogy tudom kiszedni az izzítógyertyát ??
Az egyiket már meglazítottam, de nem jön ki csak forog. És mostmár seki se be.
Nem hinném hogy megszakítottam volna a menetet hacsak nem fordított menetes :?

Szerintem bele tört :( Nem a menet szakad meg hanem a gyertya nyaka törik el.Ezért forog körbe körbe :szerintem


Zsír, és azt hogy veszem ki ???

Keresd Muha mestert valamikor olvastam neki van hozzá valami spéci szerszáma.
Vagy a másik tipp tekerd ki a gyertyát ugy is bele van már törve és inditsd be a kocsit hátha kilövi de jó mesze álj a kocsitol,de ezt csak saját felelöségre.


Nem birom kitekerni, csak forog körbe de nem jön ki, pedig már rángattam is.

Akkor az nagy gáz mert nem az izzitó fej tört bele hanem maga a gyertya,vagy elöte roszul lett betekerve és a menetnek annyi Offon jártam igy én is régen.Hengerfej levétel lett a vége.

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.17. 00:16

rockerekhu írta:Hengerfej levétel lett a vége.
Erre tippelek én is!

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.17. 12:54

Imco írta:
rockerekhu írta:Hengerfej levétel lett a vége.
Erre tippelek én is!


Akkor bennemarad !

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.17. 20:20

babigabi írta:
Imco írta:
rockerekhu írta:Hengerfej levétel lett a vége.
Erre tippelek én is!


Akkor bennemarad !

Az most mar ne maradjon benne ha meghuzni sem tudod.Veletlenul elengedi magat kilovi mint a puska golyot.egy kicsit balesetveszelyes


Sent from my iPhone using Tapatalk

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.17. 20:28

rockerekhu írta:
babigabi írta:
Imco írta:
rockerekhu írta:Hengerfej levétel lett a vége.
Erre tippelek én is!


Akkor bennemarad !

Az most mar ne maradjon benne ha meghuzni sem tudod.Veletlenul elengedi magat kilovi mint a puska golyot.egy kicsit balesetveszelyes


Sent from my iPhone using Tapatalk

...és sajnos nagy valószínűséggel a nyomást sem tartja meg, amikor kell (a mozgás okán), azaz kompresszióveszteséggel is számolhatsz az adott hengernél :szerintem

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.17. 20:35

babigabi írta:
Imco írta:
rockerekhu írta:Hengerfej levétel lett a vége.
Erre tippelek én is!


Akkor bennemarad !


Meleg motornál próbálta elsőre?

Ha továbbra is egyedül akarod megoldani:
http://szerszampiac.hu/jarmuipar/celsze ... to_keszlet

Re: Segitség izzitás ügyben.

2015.05.19. 07:06

helo melegen 2-4 mp ig teker mire indul hidegen pöcc érdekelne a megoldás engem is tényleg adagoló másik kell ? :?

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.01.21. 10:52

Szisztok (e39 525 TDS)
Vettem denso izzító gyertyákat. Valaki leirná nekem a legelső lépéstől hogyan kezdjem a kiszedését? Olvastam meleg motornál kell kiszedni, elöző este nyomjam a gyertyához a csavarlazytót. Elöző este meleg motornál nyomjam a csavar lazítót vagy hidegen? Ha reggel felkelek akkor nyomjak még hozzá? Melegen? hidegen? aztán délután lehet probálni? Nem akarom beletörni, de sztem még a gyáriak vannak benne :) Eszméletlen mennyit elmennek a gyári cuccok és még mennyir gyári alkatrészem van benne :o

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.01.21. 11:10

Lexx írta:Szisztok (e39 525 TDS)
Vettem denso izzító gyertyákat. Valaki leirná nekem a legelső lépéstől hogyan kezdjem a kiszedését? Olvastam meleg motornál kell kiszedni, elöző este nyomjam a gyertyához a csavarlazytót. Elöző este meleg motornál nyomjam a csavar lazítót vagy hidegen? Ha reggel felkelek akkor nyomjak még hozzá? Melegen? hidegen? aztán délután lehet probálni? Nem akarom beletörni, de sztem még a gyáriak vannak benne :) Eszméletlen mennyit elmennek a gyári cuccok és még mennyir gyári alkatrészem van benne :o

Már meg ne sértődj, de ha ennyire nem vágod, akkor talán szakira kéne bízni.
Amíg könyv szerint megy addig még talán van esélyed, de ~20 éves autónál már mit sem ér a könyv.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: 2 jimbi525d, Lexx
Értékelés: 9.52%

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.01.21. 20:42

Imco írta:
Lexx írta:Szisztok (e39 525 TDS)
Vettem denso izzító gyertyákat. Valaki leirná nekem a legelső lépéstől hogyan kezdjem a kiszedését? Olvastam meleg motornál kell kiszedni, elöző este nyomjam a gyertyához a csavarlazytót. Elöző este meleg motornál nyomjam a csavar lazítót vagy hidegen? Ha reggel felkelek akkor nyomjak még hozzá? Melegen? hidegen? aztán délután lehet probálni? Nem akarom beletörni, de sztem még a gyáriak vannak benne :) Eszméletlen mennyit elmennek a gyári cuccok és még mennyir gyári alkatrészem van benne :o

Már meg ne sértődj, de ha ennyire nem vágod, akkor talán szakira kéne bízni.
Amíg könyv szerint megy addig még talán van esélyed, de ~20 éves autónál már mit sem ér a könyv.

Offos autómon cseréltettem izzítógyertyákat. Gondoltam rá hogy én cseréljem ki, de hát annyira hátul vannak a motor meg a tűzfal között, meg annyi mindent le kellett volna szedni hozzá hogy hozzáférjek (1.6 TDCi) úgyhogy elvittem szervizbe. És tök jól tettem, mert az egyik gyertyának az izzó feje beletört, és beesett a hengerbe. Szerencsére hengerfejet nem kellett levenni, csak a porlasztót kellett kiszedni, és azon keresztül mágnessel ki tudták szedni. Na most ha ez nálam esik be, ahol nincs célszerszám pl. porlasztó kiszedésére, mgbszhattam volna ott a helyszínen magam.
Úgy hogy vidd csak el szervízbe.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek atesz155 az itt látható tagok köszönték meg: Lexx
Értékelés: 4.76%

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.01.25. 16:03

Én is ugy döntöttem elviszem, holnapra kaptam időpontot, bár a szerelő azt mondta cseréljem ki nyugodtan szét is szedtem, de szerintem bátortalan voltam nem mert erőböl lazítani azt inkább össze raktam. Állítólag a tds eknél nem szokott beletörni.

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.02.10. 07:45

Sziasztok! 520d 2003-nál izzítógyertya cseréhez le kell venni a szívósort? Vagy hol keressem őket (először kimérném műszerrel)?

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.02.10. 08:03

öreglala írta:Sziasztok! 520d 2003-nál izzítógyertya cseréhez le kell venni a szívósort? Vagy hol keressem őket (először kimérném műszerrel)?

Az autószerelőnél! :)

Ne már!

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.02.10. 11:13

Imco írta:
öreglala írta:Sziasztok! 520d 2003-nál izzítógyertya cseréhez le kell venni a szívósort? Vagy hol keressem őket (először kimérném műszerrel)?

Az autószerelőnél! :)

Ne már!

Ahogy Imco mondja, ha alapbol ilyen ketsegekkel indulsz neki, akkor inkabb bizd szakemberre. A kimerest aze-boxban levo csatlakozoknal is el tudod vegezni.

Re: Segitség izzitás ügyben.

2016.02.12. 08:50

Imco írta:
öreglala írta:Sziasztok! 520d 2003-nál izzítógyertya cseréhez le kell venni a szívósort? Vagy hol keressem őket (először kimérném műszerrel)?

Az autószerelőnél! :)

Ne már!


1976 óta szerelegetek, eddig kb. 12 autóm volt a 33 év alatt, amióta hivatalosan vezetek, mostanában inkább sorhatok, mind magam javítottam, amit tudok (értsd: komlett adagoló cserétől kezdve teljes motorfelújítás). Most épp a rádiót cseréltem le MID-re. Mivel nem lógok állandóan a neten, ezért akartam megkérdezni. Bocsánat, hogy "hülye vagyok" ehhez, azt gondoltam itt választ kapok a buta kérdésemre...

Egyébként csak annyit kellett volna írni, hogy igen vagy nem. Mindegy, köszönöm, megtaláltam a választ máshol!
Hozzászólás küldése

VigLink badge