Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Fóliázás.....

2013.09.20. 20:11

hamoriarpi írta:
admin írta:
coole84 írta:megpróbálok fóliával elérni minél szebb végeredményt elérni, ha kész rakok fel képet!

Ha szépet akarsz akkor én is a fényezőt ajánlanám!! Van olcsóbb fényező is szerintem.


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Állítólag ezzel a zongoralakk kinézettel iszonyatos mennyiségű pöcsölés van, mire üveg felület lesz.

Nem mondta hogy zongoralakkot szeretne csak feketét :) :)


Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Re: Fóliázás.....

2013.10.02. 16:08

3D fólia lehet olcsóbb mint nálunk

ebay

Kép

Re: Fóliázás.....

2013.10.24. 23:25

Egyszerűen nem kapok egyértelmű választ,hogy fóliázásnál kell új forgalmi stb.Rendesen be kell vinni szemlére egy műszaki vizsga állomásra aztán az okmányba vagy sem?Mert az autóklubnál ezt mondták.Az okmányba meg nem tudtak egyértelmű választ adni(!)
Most nekem kéne rábeszélnem őket hogy simán csak jegyeztessük be? :)

Re: Fóliázás.....

2013.10.25. 06:53

coole84 írta:Sziasztok!
Szeretném lefóliázni a fadekoros részeket és a segítségeteket szeretném kérni, h hogy szerelhetőek le ezek a darabok az ajtótól kezdve körbe minden érdekelne (még hülye vagyok hozzá és nem azzal szeretném kezdeni, h letörök valamit), a kocsi automata váltós! Valamint nem karbonnal szeretném csinálni, hanem sima feketével aminek fénye is van, ilyet nem tudjátok hol lehet beszerezni?
Köszönöm


Racing-en van fent egy komplett szett 20e. Fekete, fenyes...igaz szalcsiszolt jellegu a kinezete...lementettem otthon a linket, estebmegnezem ha kell...

Tapatalk-kal küldve az én GT-N7105-el

Re: Fóliázás.....

2013.10.25. 07:05

Johny540 írta:Egyszerűen nem kapok egyértelmű választ,hogy fóliázásnál kell új forgalmi stb.Rendesen be kell vinni szemlére egy műszaki vizsga állomásra aztán az okmányba vagy sem?Mert az autóklubnál ezt mondták.Az okmányba meg nem tudtak egyértelmű választ adni(!)
Most nekem kéne rábeszélnem őket hogy simán csak jegyeztessük be? :)


Be kell menni az NKH-hoz (Mozaik u. Szigetszentmiklós), ott szemle, fényképezés, majd Okmányiroda és ott írják be kézzel a forgalmiba, hogy az autón fólia található :wink: 3-4 e ft.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek peteeqe az itt látható tagok köszönték meg: Johny540
Értékelés: 4.76%

Re: Fóliázás.....

2013.11.03. 22:09

Elkészült az új design :D

Kép

Kép

Kép

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: 3 Haminda, kzolee, Padre540
Értékelés: 14.29%

Re: Fóliázás.....

2013.11.03. 22:16

barbrady írta:Elkészült az új design :D


esz iszt sőőőn ...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: barbrady
Értékelés: 4.76%

Re: Fóliázás.....

2013.11.03. 22:25

barbrady írta:Elkészült az új design :D


Kép



Mondjuk ha egy drágább ecsettel csinálod akkor nem látszik ennyire az ecset nyoma a festékben ... :mrgreen:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bummer, hamoriarpi
Értékelés: 9.52%
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára jlaci74 2013.11.10. 00:22-kor.

Re: Fóliázás.....

2013.11.03. 22:45

jlaci74 írta:
barbrady írta:Elkészült az új design :D


Kép



Mondjuk egy ha egy drágább ecsettel csinálod akkor nem látszik ennyire az ecset nyoma a festékben ... :mrgreen:

De legalább megfolyva nincs :mrgreen:

Tapatalk 4

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: jlaci74
Értékelés: 4.76%

Re: Fóliázás.....

2013.11.04. 08:22

Nekem ez a szalcsiszolt alu nagyon bejön, az enyemben sima van. :roker:

Re: Fóliázás.....

2014.02.01. 14:50

Sziasztok, nagy sokára sikerült kiválasztanom a számomra megfelelő fóliát, a faberakásra...szálcsiszolt acél, ez pont úgy néz ki mint a fenti kolégáé, csak sötétebb árnyalatban, így kicsit egyedibb lesz, de szerintem elegáns! Viszont kellene egy kis segítség, a kazettás egységet takaró részt hogy lehet kivenni? Vagy kompletten ki kell hozzá venni az egész rádió modult? Ha kész megpróbálok pár képet fellőni ide!

Re: Fóliázás.....

2014.02.01. 15:14

coole84 írta:Sziasztok, nagy sokára sikerült kiválasztanom a számomra megfelelő fóliát, a faberakásra...szálcsiszolt acél, ez pont úgy néz ki mint a fenti kolégáé, csak sötétebb árnyalatban, így kicsit egyedibb lesz, de szerintem elegáns! Viszont kellene egy kis segítség, a kazettás egységet takaró részt hogy lehet kivenni? Vagy kompletten ki kell hozzá venni az egész rádió modult? Ha kész megpróbálok pár képet fellőni ide!


Én úgy csináltam, hogy lefeszegettem a 3 kis rögzítő alátétet, majd fóliázás után kétoldalú ragasztóval raktam vissza.

Tapatalk

Re: Fóliázás.....

2014.02.01. 17:50

Sziasztok!

Ilyet valaki próbált már? Vagy van jó alternatíva itthon? Esetleg Nyíregyháza környékén tudtok valakit, aki ezzel foglalkozik? Gondolkozom rajta, hogy meg kellene ejteni a kocsin egy ilyen shadowline átalakítást :)

Re: Fóliázás.....

2014.02.01. 20:48

ulics1987 írta:Sziasztok!

Ilyet valaki próbált már? Vagy van jó alternatíva itthon? Esetleg Nyíregyháza környékén tudtok valakit, aki ezzel foglalkozik? Gondolkozom rajta, hogy meg kellene ejteni a kocsin egy ilyen shadowline átalakítást :)


Hámoriárpi vett hasonlót vagy pont ilyet, de még nem helyezte fel a gépjárműre ... :)
Van profi dekoros ember Nyh.-n, ha itthon leszel csörgess meg és útba igazítalak ...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek jlaci74 az itt látható tagok köszönték meg: ulics1987
Értékelés: 4.76%

Re: Fóliázás.....

2014.02.01. 21:19

jlaci74 írta:
ulics1987 írta:Sziasztok!

Ilyet valaki próbált már? Vagy van jó alternatíva itthon? Esetleg Nyíregyháza környékén tudtok valakit, aki ezzel foglalkozik? Gondolkozom rajta, hogy meg kellene ejteni a kocsin egy ilyen shadowline átalakítást :)


Hámoriárpi vett hasonlót vagy pont ilyet, de még nem helyezte fel a gépjárműre ... :)
Van profi dekoros ember Nyh.-n, ha itthon leszel csörgess meg és útba igazítalak ...

Köszi Laci, tudtam,hogy rád számíthatok :) Ha aktuális lesz, akkor csörgök mindenképpen!

Re: Fóliázás.....

2015.02.15. 17:06

Hali

Az első ajtók fóliázása miatt elvették a forgalmi engedélyt a szervek,jövő héten vihetem műszaki vizsgára
Valamilyen okosságból kifolyólag lehetséges-e az A és B oszlop közötti ablakok sötétítése
Természetesen csak vizsga után

Re: Fóliázás.....

2015.02.15. 18:29

lepke írta:Hali

Az első ajtók fóliázása miatt elvették a forgalmi engedélyt a szervek,jövő héten vihetem műszaki vizsgára
Valamilyen okosságból kifolyólag lehetséges-e az A és B oszlop közötti ablakok sötétítése
Természetesen csak vizsga után


Én úgy tudom, hogy rendelet szerint lehet fóliázni a vezető oldali ablakokat is ha a fényáteresztő képesség legalább 70%.
http://kepfeltoltes.hu/150215/screensho ... es.hu_.png
(7/175 paragrafus, a lap alján)

Az más kérdés, hogy én még nem találkoztam olyan vizsgáztatóval aki ezt a rendeletet ismerte volna. Kategorikusan kijelenti mindegyik, hogy semmilyen fólia nem lehet.
Ha a rendelet ilyen formán még érvényben van (2013-05-04 még érvényes volt) és műszeres vizsgálat/hiteles bizonylat igazolta, hogy a fólia megfelel akkor nem jogos a büntetés. Szerintem.

Re: Fóliázás.....

2015.02.15. 18:41

Csakhogy ezt a 70 %-ot gyakorlatilag már a gyári üveg is majdnem kimeríti (ha jól emlékszem 73% volt az E39 gyári üvege a mérés szerint), így ha bármilyen, 100%-nál kisebb fényáteresztésűt felraksz, az már bukta lesz.
Gondolom a szervek sem szemre, hanem műszerrel vegzálták lepkét.

Re: Fóliázás.....

2015.02.15. 18:43

PeterE39 írta:Csakhogy ezt a 70 %-ot gyakorlatilag már a gyári üveg is majdnem kimeríti (ha jól emlékszem 73% volt az E39 gyári üvege a mérés szerint), így ha bármilyen, 100%-nál kisebb fényáteresztésűt felraksz, az már bukta lesz.

Sőt, ha víztisztát teszel rá, azzal is 5-8%-ot romlik a transzmisszió.

Re: Fóliázás.....

2015.02.15. 18:45

hamoriarpi írta:
PeterE39 írta:Csakhogy ezt a 70 %-ot gyakorlatilag már a gyári üveg is majdnem kimeríti (ha jól emlékszem 73% volt az E39 gyári üvege a mérés szerint), így ha bármilyen, 100%-nál kisebb fényáteresztésűt felraksz, az már bukta lesz.

Sőt, ha víztisztát teszel rá, azzal is 5-8%-ot romlik a transzmisszió.

Így van. Ezért ha valaki nem akar kockáztatni, akkor olyan fóliáshoz menjen, akinél műszer is van.
Hozzászólás küldése

VigLink badge