Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2016.11.23. 22:44

Bementek a kocsiba faceliftes ülések.

Viktorék villanyszerelője kötötte be őket, viszont az ülésfűtés kapcsolója maradt a régi tekerős.

Lehet ebből valamilyen probléma?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2016.12.12. 00:10

Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a FL. előtti konfort ülés(vezető oldali) magasság emeléséért melyik motor felel az ülésben? Le van bontva, csak váz van de nem tudtam rájönni sajnos.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2016.12.12. 22:21

LesD írta:Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a FL. előtti konfort ülés(vezető oldali) magasság emeléséért melyik motor felel az ülésben? Le van bontva, csak váz van de nem tudtam rájönni sajnos.


Szia, írtam pü-t, de annyit még az ülésről, hogy 99-es évjárat, és mint a hozzáértők mondták, az ülések terén 98-ban volt a váltás, nem 2000-ben mint a motornál.
Ettől még lehet, hogy a magasság emelő motort tudod használni, de ezt kérdezd meg hozzáértőktől előtte.
Üdv.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.01.16. 14:26

Üdv!

Adott egy fl e39 gyári ülésfűtéssel manuál bőr. A beszerelendő egy nem fl komfort ülésszett (teljes kábelköteg megvan kormányoszlopostól, memóriástól, mindenestől.). Ülésfűtés terén egy külföldi oldalon azt írták gond nélkül megy a fl panellel az old ülés is (ez igaz? vagy szétég?).
Ennek ellenére lehet jobb lenne az old tekerős vezérlőt beszerelnem?
Arra is gondoltam, hogy lefejtem az üléseket, a fl ülésekből szépen kiszedem a fűtőszálat mind1 hogy vart szétbontom, majd a régebbiből kivágom a fűtést de a bőrt épen hagyom. Ezt követően berögzítem hogy ne csúszkáljon el a fűtőszál még ha nincs is bevarrva a bőrre csak alá van téve, így megtarthatnám a fl középgombsorom. Az egyszerűség kedvéért szerintem a második eljárás könnyebb, mert nyugiban a nappaliban megoldható, míg kábelezgetni nem biztos h sok kedvem lenne (és persze a 120w fűtés komolyabbnak tűnik a 80 w-nál.).

Valaki tapasztalat?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.01.17. 15:20

Nikon86 írta:Üdv!

Adott egy fl e39 gyári ülésfűtéssel manuál bőr. A beszerelendő egy nem fl komfort ülésszett (teljes kábelköteg megvan kormányoszlopostól, memóriástól, mindenestől.). Ülésfűtés terén egy külföldi oldalon azt írták gond nélkül megy a fl panellel az old ülés is (ez igaz? vagy szétég?).
Ennek ellenére lehet jobb lenne az old tekerős vezérlőt beszerelnem?
Arra is gondoltam, hogy lefejtem az üléseket, a fl ülésekből szépen kiszedem a fűtőszálat mind1 hogy vart szétbontom, majd a régebbiből kivágom a fűtést de a bőrt épen hagyom. Ezt követően berögzítem hogy ne csúszkáljon el a fűtőszál még ha nincs is bevarrva a bőrre csak alá van téve, így megtarthatnám a fl középgombsorom. Az egyszerűség kedvéért szerintem a második eljárás könnyebb, mert nyugiban a nappaliban megoldható, míg kábelezgetni nem biztos h sok kedvem lenne (és persze a 120w fűtés komolyabbnak tűnik a 80 w-nál.).

Valaki tapasztalat?

Szia! Nekem a facelift kapcsoló panelről gond nélkül megy a fl előtti ülés fűtése.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.01.18. 07:45

Kedves RCKDJ!

Mik a tapasztalataid vele? A fokozatok is mennek? Valami különösebb bekötést igényelt? Egy külföldi fórumon olvastam, hogy az anyós oldalit máshogy kell bekötni mint a vezető oldalit különben nem megy. Tudnál nekem kábel színpárosítást írni?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.01.18. 12:00

Nikon86 írta:Kedves RCKDJ!

Mik a tapasztalataid vele? A fokozatok is mennek? Valami különösebb bekötést igényelt? Egy külföldi fórumon olvastam, hogy az anyós oldalit máshogy kell bekötni mint a vezető oldalit különben nem megy. Tudnál nekem kábel színpárosítást írni?

Nincs vele különösebb "tapasztaltom", működik minden ahogy kell. Bekötésről nem tudok nyilatkozni, Bömbölő Dani csinálta pár éve, Ő rakta be a kapcsolócentrumot is (fl előtti az autóm).

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.02.28. 14:28

Halihó! Sikerült isofixes touringhoz nem isofixes bőr belsőt vennem, amit Gallaca szakszerűen be is épített nekem. Pacsi is érte. Viszont azóta megszületett a baba. Tudtok olyan kárpitost ajánlani aki kivágja nekem az ülőlapból azt a pár darab lyukat, hogy isofixes gyerekülsést tudjak venni? Köszönöm

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.03.29. 00:35

Az ülésfűtésnek mennyi idő alatt kéne felfűtenie az ülést?

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.03.29. 07:31

bzsoltie írta:Az ülésfűtésnek mennyi idő alatt kéne felfűtenie az ülést?

-10-be farmerba kb 1-2 percen belül érzem, hogy müködik.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.03.29. 07:52

Imco írta:
bzsoltie írta:Az ülésfűtésnek mennyi idő alatt kéne felfűtenie az ülést?

-10-be farmerba kb 1-2 percen belül érzem, hogy müködik.

Köszi. Akkor gyanús, hogy nálam valami baj van... Az enyémben csak addigra érződik a működése, mire már az ülésfűtés nélküli ülést sem érzi hidegnek az ember.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.03.29. 18:26

bzsoltie írta:
Imco írta:
bzsoltie írta:Az ülésfűtésnek mennyi idő alatt kéne felfűtenie az ülést?

-10-be farmerba kb 1-2 percen belül érzem, hogy müködik.

Köszi. Akkor gyanús, hogy nálam valami baj van... Az enyémben csak addigra érződik a működése, mire már az ülésfűtés nélküli ülést sem érzi hidegnek az ember.

Diaggal meg lehet nézni. Nálam pont az a baj hogy a zsír leolvad rólam kb 8-10' után! :D
Múltkor nézegettük, de nem volt sok idő rá. Asszem 3. fokozaton /legmelegebb/ a FL fűtés 36 foknak kéne lennie.
Hozzá teszem, hogy az autónkat ismerve, lehet hogy már nem fog menni a tesztelés, mert figyeli külső hőmérsékletet is.
Ennek járj utána.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.04. 21:24

Sziasztok!

Egyenlőre csak igényfelmérés szinten. Érdekel e valakit a komplett bézs belsőm.

- Egri Viktorék által felújítva
- fűthető
- 4 bicolor ajtópanellel

Egyenlőre csak tőletek kérdezem, facebookra a rengeteg kretén miatt nem kerül fel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.05. 10:27

Sziasztok!
Adott egy 2002-es 530d touring, friss vétel. Lenne egy olyan gondom, hogy a memóriás ülést a kézikönyv leírása szerint nem tudom újraprogramozni.
A leírás szerint beállítás után gyújtáson kellene a M memória gombot benyomni, akkor az világít, és utána az 1,2,3 gombok egyikének megnyomásával valamelyikre elmenteni, M gomb világítása kialszik.
Nekem ott elbukik a dolog, hogy az M gomb eleve nem kezd el világítani! A korábban memorizált pozíciókat az ülés/kormány/tükrök felveszik, de nem tudok elmenteni újat. Lehet, én vagyok a láma....
Köszi előre is a segítséget.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.05. 10:32

Afterdark írta:Sziasztok!

Egyenlőre csak igényfelmérés szinten. Érdekel e valakit a komplett bézs belsőm.

- Egri Viktorék által felújítva
- fűthető
- 4 bicolor ajtópanellel

Egyenlőre csak tőletek kérdezem, facebookra a rengeteg kretén miatt nem kerül fel.


Nagyon szépek az ülések. Mikor csinálták, és mit kértek érte? Meg mennyire voltak lelakva??!!

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.07. 13:11

Malter írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Egyenlőre csak igényfelmérés szinten. Érdekel e valakit a komplett bézs belsőm.

- Egri Viktorék által felújítva
- fűthető
- 4 bicolor ajtópanellel

Egyenlőre csak tőletek kérdezem, facebookra a rengeteg kretén miatt nem kerül fel.


Nagyon szépek az ülések. Mikor csinálták, és mit kértek érte? Meg mennyire voltak lelakva??!!

en is ott csinaltattam, pont ilyen szinu uleseket. Asszem 35-ert csinaltak nekem az ulesek darabjat. Az enyem nem volt igazan lelakva, csak kopott volt, meg piszkos. nem volt kirepedezve vagy ilyesmi.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.07. 13:12

Afterdark írta:Sziasztok!

Egyenlőre csak igényfelmérés szinten. Érdekel e valakit a komplett bézs belsőm.

- Egri Viktorék által felújítva
- fűthető
- 4 bicolor ajtópanellel

Egyenlőre csak tőletek kérdezem, facebookra a rengeteg kretén miatt nem kerül fel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

jol latom, hogy levendula szinu e38 ules lett az utod, piperetukorrel meg talcaval??????

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.07. 21:31

dreizwanzig írta:
Afterdark írta:Sziasztok!

Egyenlőre csak igényfelmérés szinten. Érdekel e valakit a komplett bézs belsőm.

- Egri Viktorék által felújítva
- fűthető
- 4 bicolor ajtópanellel

Egyenlőre csak tőletek kérdezem, facebookra a rengeteg kretén miatt nem kerül fel.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

jol latom, hogy levendula szinu e38 ules lett az utod, piperetukorrel meg talcaval??????


Az csak az addig került bele, amíg elkészülek az elsők.

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.07. 21:39

Remélem az telefaxos lesz. ;)

Re: A nagy e38 e39 közös-ülés topic

2017.04.07. 21:44

kzolee írta:Remélem az telefaxos lesz. ;)


Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki, hogy sikerült szereznem egy patika e38 sandbeige sport contour ülést. Szerencsétlen módon most kaptam rá egy ajánlatot, mikor megvettem egy garnitúra fahéj színű sport ülést, amit élőben egyedül PAPI-nál láttam, beteg jól néz ki az a szín, úgyhogy nem tudtam rá nemet mondani. Viszont alig férek majd a garázsban az ülésektől :D
Hozzászólás küldése

VigLink badge