Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kipufogórendszer

2015.09.14. 18:42

Sziasztok. A katalizator volt a hibas. Felnyitottuk, kivettuk az osszeegett szurot es visszahegesztettuk. Azota ha nyomom neki, kekes fust jon a kipuffbol. Ez ugye olaj vagy benzin. Nem lesz gond ettol a geppel? :/

Re: Kipufogórendszer

2015.09.14. 19:13

cetabraham írta:Sziasztok. A katalizator volt a hibas. Felnyitottuk, kivettuk az osszeegett szurot es visszahegesztettuk. Azota ha nyomom neki, kekes fust jon a kipuffbol. Ez ugye olaj vagy benzin. Nem lesz gond ettol a geppel? :/

Ettől nem. De hogy ha olajat éget az nem jó jel.

Re: Kipufogórendszer

2015.09.14. 20:20

Imco írta:
cetabraham írta:Sziasztok. A katalizator volt a hibas. Felnyitottuk, kivettuk az osszeegett szurot es visszahegesztettuk. Azota ha nyomom neki, kekes fust jon a kipuffbol. Ez ugye olaj vagy benzin. Nem lesz gond ettol a geppel? :/

Ettől nem. De hogy ha olajat éget az nem jó jel.

Es mit kene kegnezni? Vagy ez mitol van? Lehet hogy ezert egett ossze a kati is?

Re: Kipufogórendszer

2015.09.14. 21:17

cetabraham írta:
Imco írta:
cetabraham írta:Sziasztok. A katalizator volt a hibas. Felnyitottuk, kivettuk az osszeegett szurot es visszahegesztettuk. Azota ha nyomom neki, kekes fust jon a kipuffbol. Ez ugye olaj vagy benzin. Nem lesz gond ettol a geppel? :/

Ettől nem. De hogy ha olajat éget az nem jó jel.

Es mit kene kegnezni? Vagy ez mitol van? Lehet hogy ezert egett ossze a kati is?

Hát ja! Talán egy szag emberrel kéne konzultálni róla.
Eszi, nem eszi? Mennyire eszi, ha eszi? Mennyit fogyaszt? ...és hasonló kérdések megválaszolása után lenne értelme érdemben vizsgálgatni.

Re: Kipufogórendszer

2015.11.09. 11:10

Megneztem. Annyira nem veszes az olajfogyasom. A szaki azt mondta hogy szelepszar szinering cserere saccolna.. :/ nem tudjatok veletlenul hogy 523i alatt 50es vagy 60as rendszer fut? Szeretnek egy hatso sprtdobot ra.

Re: Kipufogórendszer

2015.11.10. 15:16

cetabraham írta:Megneztem. Annyira nem veszes az olajfogyasom. A szaki azt mondta hogy szelepszar szinering cserere saccolna.. :/ nem tudjatok veletlenul hogy 523i alatt 50es vagy 60as rendszer fut? Szeretnek egy hatso sprtdobot ra.


60as
És ha szimering akkor lesz ott más is szóval ánusz összeszorít mert az könnyen félmillás játék ... Kompressziót mérnek sok helyen.

Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 12:51

Sziasztok!

Egy kis segítségre volna szükségem az 523i kipufogóval kapcsolatban.
Próbáltam információt szerezni, de nem jutottam sokra.
A problémám, hogy kilyukadt a kipufogóm, melyet a kipufogós meghegesztett, de mondta, hogy ez csak ideiglenes megoldás.
A legjobb az volna ha a komplett rendszert cserélném szerinte, mert meglehetősen korrodált több helyen.
A jelenlegi kipufogóm így néz ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/160124/saj_ ... es.hu_.jpg

Találtam a közelben egy bontottat, de máshogy néz ki és máshol van a katalizátor:
http://kepfeltoltes.hu/view/160124/bont ... es.hu_.jpg

A kérdésem az volna, hogy a kettő rendszer kompatibilis-e egymással.

Köszi előre is a segítséget.

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:01

gosgyo írta:
A kérdésem az volna, hogy a kettő rendszer kompatibilis-e egymással.

Köszi előre is a segítséget.


99% hogy egyik sem jó a 2 kép közül amit felraktál.
Feltéve,ha az adatlapod szerinti,m52tu motorod van.
A tiédben már a leömlőben van a 2 katalizátor:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=11_2181

Vin kódból meg tudom mondani.

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:16

99% hogy egyik sem jó a 2 kép közül amit felraktál.
Feltéve,ha az adatlapod szerinti,m52tu motorod van.
A tiédben már a leömlőben van a 2 katalizátor:
http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... Id=11_2181

Vin kódból meg tudom mondani.[/quote]


Szia!

VIN kód az alábbi: GR16278
Igazad van, az előbb amire azt írtam, hogy ilyenem van, tényleg rossz.
A katalizátor valóban a leömlőben van, de a többi a képpel megegyező.

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:21

gosgyo írta:
A katalizátor valóban a leömlőben van, de a többi a képpel megegyező.


Igen,este van már. :facepalm:
Az első kép jó amit felraktál.
A 2. kép az 1 vanos 28i.

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:28

Padre540 írta:
gosgyo írta:
A katalizátor valóban a leömlőben van, de a többi a képpel megegyező.


Igen,este van már. :facepalm:
Az első kép jó amit felraktál.
A 2. kép az 1 vanos 28i.



Akkor nem megoldható ezek szerint a csere?
Amiatt, hogy máshol van a katalizátor?

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:32

gosgyo írta:
Padre540 írta:
gosgyo írta:
A katalizátor valóban a leömlőben van, de a többi a képpel megegyező.


Igen,este van már. :facepalm:
Az első kép jó amit felraktál.
A 2. kép az 1 vanos 28i.



Akkor nem megoldható ezek szerint a csere?
Amiatt, hogy máshol van a katalizátor?


Nem,a lambdák is fent vannak a tiédnél,a másiknál lent.
Neked kipuff. dob van ott ahol a másiknál 2 henger katalizátor.

Re: Kipufogórendszer 523i

2016.01.24. 22:37

Padre540 írta:
gosgyo írta:
Padre540 írta:
gosgyo írta:
A katalizátor valóban a leömlőben van, de a többi a képpel megegyező.


Igen,este van már. :facepalm:
Az első kép jó amit felraktál.
A 2. kép az 1 vanos 28i.



Akkor nem megoldható ezek szerint a csere?
Amiatt, hogy máshol van a katalizátor?


Nem,a lambdák is fent vannak a tiédnél,a másiknál lent.
Neked kipuff. dob van ott ahol a másiknál 2 henger katalizátor.



Köszönöm szépen a segítséget.
Akkor keresek majd teljesen hasonlót, bár a hirdetéseket nézve a nekem megfelelőből alig van.

Re: Kipufogórendszer

2016.06.04. 09:33

Sziasztok egy kis segítséget kérnék tudtok e valakit Komárom-Esztergom Megyében aki árul katalizátort a kisebbik kellene nekem 523i-hez

Re: Kipufogórendszer

2016.06.04. 10:09

Kicsirobi írta:Sziasztok egy kis segítséget kérnék tudtok e valakit Komárom-Esztergom Megyében aki árul katalizátort a kisebbik kellene nekem 523i-hez

keresd schnitzert az oldalon.én tőle vettem már vagy 6 éve és postán jött veszprémbe.az enyém a 28i alól van és jó.

Re: Kipufogórendszer

2016.06.04. 22:08

köszönöm

Re: Javítás, szerelgetés, Let's Build it!

2018.09.12. 21:55

Üdv!
2000évj 520i hátsó Y dobnál próbálta már valaki kimüteni a jobb oldali vakolást a dobból? Netalán hegesztve van a dugó?Mi a megoldás a dugózás eltávolításáta? Tudtok segíteni ez ügyben? Köszi!

Re: Kipufogórendszer

2019.04.19. 08:46

Sziasztok.

Segiteni tud-e valaki?
Hidegen beinditva a gépet rezgő hang jön addig amig rá nem lépek a kipufogó végére. Alá mentem a csövet megütögetve elöl egy úgy mondom kiszélesedésnél ( más gépeknél itt van a fonott rezgéscsillaitó ) adja a hangot. A leömlő után van az első dob vagy katalizátor és utánna egyből. Ez a hengeres hordó alak.
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=18_0416

Még 1 valami itt csak ütögetésre ad hangot és csak hidegen. Kérdésem az lenne hogy ennek a külsejét a csöhöz oda lehet-e heggeszteni..vagy ez is valami rezgéscsillapitó lenne?
Ugy nézem cserélni csak egyben lehet...


Köszönöm.

Re: Kipufogórendszer

2019.04.19. 10:51

520d2003 írta:Sziasztok.

Segiteni tud-e valaki?
Hidegen beinditva a gépet rezgő hang jön addig amig rá nem lépek a kipufogó végére. Alá mentem a csövet megütögetve elöl egy úgy mondom kiszélesedésnél ( más gépeknél itt van a fonott rezgéscsillaitó ) adja a hangot. A leömlő után van az első dob vagy katalizátor és utánna egyből. Ez a hengeres hordó alak.
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=18_0416

Még 1 valami itt csak ütögetésre ad hangot és csak hidegen. Kérdésem az lenne hogy ennek a külsejét a csöhöz oda lehet-e heggeszteni..vagy ez is valami rezgéscsillapitó lenne?
Ugy nézem cserélni csak egyben lehet...


Köszönöm.

Csá! Az a hengeres hordó alakú a rezgéscsillapító. Az is fonott, csak be van burkolva. Simán ki lehet vágni, és egy megfelelő hosszúságút be lehet hegeszteni a helyére. Az is megoldás, hogy oda hegeszted a csőhöz , de az csak ideiglenesen lesz jó. :franko:

Re: Kipufogórendszer

2019.04.20. 06:16

bendegúz írta:
520d2003 írta:Sziasztok.

Segiteni tud-e valaki?
Hidegen beinditva a gépet rezgő hang jön addig amig rá nem lépek a kipufogó végére. Alá mentem a csövet megütögetve elöl egy úgy mondom kiszélesedésnél ( más gépeknél itt van a fonott rezgéscsillaitó ) adja a hangot. A leömlő után van az első dob vagy katalizátor és utánna egyből. Ez a hengeres hordó alak.
https://www.realoem.com/bmw/enUS/showpa ... Id=18_0416

Még 1 valami itt csak ütögetésre ad hangot és csak hidegen. Kérdésem az lenne hogy ennek a külsejét a csöhöz oda lehet-e heggeszteni..vagy ez is valami rezgéscsillapitó lenne?
Ugy nézem cserélni csak egyben lehet...


Köszönöm.

Csá! Az a hengeres hordó alakú a rezgéscsillapító. Az is fonott, csak be van burkolva. Simán ki lehet vágni, és egy megfelelő hosszúságút be lehet hegeszteni a helyére. Az is megoldás, hogy oda hegeszted a csőhöz , de az csak ideiglenesen lesz jó. :franko:


Szia.
Köszi szépen , nem tudod hogy ilyet külön lehet-e kapni..mert első rendszerrel együtt találtam csak....Bontó?

Köszi
Hozzászólás küldése

VigLink badge