Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Kipufogórendszer

2009.07.08. 14:03

Sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
E39 528ia-hoz szeretnék M5-optikás tehát 4x4-es végű kipufogórendszert.
Mivel nem ismerem annyira a szakikat, így örülnék ha tudnátok ajánlani valakit.
Elég sürgős lenne a dolog...

Köszi előre is a válaszokat.

Re: Kipufogórendszer

2009.07.08. 15:56

lukacsas írta:Sziasztok!

egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek.
E39 528ia-hoz szeretnék M5-optikás tehát 4x4-es végű kipufogórendszert.
Mivel nem ismerem annyira a szakikat, így örülnék ha tudnátok ajánlani valakit.
Elég sürgős lenne a dolog...

Köszi előre is a válaszokat.


Pesten kizárólag ők!

http://www.dinamitkipufogo.hu/

http://www.dinamitkipufogo.hu/kepgaleria.php keress rá az 540-re és így a legegyszerűbb megcsinálni küllemre... :wink:

üdv.strobi.

2009.07.09. 09:37

Köszi strobi.
Amúgy az 540 és az 528 alváza ugyanolyan? Mármint hátul a pótkerék dobnál.
Szerintem én anno náluk voltam, de elhajtottak, hogy nem tudják megcsinálni.

2009.07.09. 10:36

lukacsas írta:Köszi strobi.
Amúgy az 540 és az 528 alváza ugyanolyan? Mármint hátul a pótkerék dobnál.
Szerintem én anno náluk voltam, de elhajtottak, hogy nem tudják megcsinálni.


Igen olyan... azért mondtam,hogy nézdd meg a képet mert csak így lehet megcsinálni amint a kép is mutatja... :oops:


Kép

Hátúl a löksi alatt vezetik át a jobboldali 2 csövet... :wink:

Optikailag olyan lesz mint az M5... 8)

üdv.

2009.07.09. 11:41

strobi írta:
lukacsas írta:Köszi strobi.
Amúgy az 540 és az 528 alváza ugyanolyan? Mármint hátul a pótkerék dobnál.
Szerintem én anno náluk voltam, de elhajtottak, hogy nem tudják megcsinálni.


Igen olyan... azért mondtam,hogy nézdd meg a képet mert csak így lehet megcsinálni amint a kép is mutatja... :oops:


Kép

Hátúl a löksi alatt vezetik át a jobboldali 2 csövet... :wink:

Optikailag olyan lesz mint az M5... 8)

üdv.




Már beszéltem is velük:) Kedden megyek...

2009.07.09. 11:59

Sziasztok!

Itt egy rozsdamentes változat: http://cgi.ebay.de/Edelstahl-Duplex-End ... 1|294%3A50

Amúgy ezt a tipust (amit Strobi ill. én belinkeltem) szerintem csak M-technik-es lökhárítónál lehet felrakni, különben nincs, ami eltakarja az átvezető csövet.

Üdv,
szpbmw

2009.07.09. 12:33

szpbmw írta:Sziasztok!

Itt egy rozsdamentes változat: http://cgi.ebay.de/Edelstahl-Duplex-End ... 1|294%3A50

Amúgy ezt a tipust (amit Strobi ill. én belinkeltem) szerintem csak M-technik-es lökhárítónál lehet felrakni, különben nincs, ami eltakarja az átvezető csövet.

Üdv,
szpbmw



Nekem M-es hátsó lökösöm van. A diffúzort a jobb oldalán ki kell vágni, hogy a másik csővégnek is legyen helye. Elvileg azt is megcsinálják helyben. De búcsút kell inteni a vonóhorognak... ( nemmintha használtam volna)

2009.07.09. 13:42

lukacsas írta:
strobi írta:
lukacsas írta:Köszi strobi.
Amúgy az 540 és az 528 alváza ugyanolyan? Mármint hátul a pótkerék dobnál.
Szerintem én anno náluk voltam, de elhajtottak, hogy nem tudják megcsinálni.


Igen olyan... azért mondtam,hogy nézdd meg a képet mert csak így lehet megcsinálni amint a kép is mutatja... :oops:


Kép

Hátúl a löksi alatt vezetik át a jobboldali 2 csövet... :wink:

Optikailag olyan lesz mint az M5... 8)

üdv.


Neked mit mondtak rá árban?
Az a jó,hogy van vagy 4 féle dobjuk mármint hangtónusilag... :wink:



Már beszéltem is velük:) Kedden megyek...

2009.07.09. 13:42

lukacsas írta:
strobi írta:
lukacsas írta:Köszi strobi.
Amúgy az 540 és az 528 alváza ugyanolyan? Mármint hátul a pótkerék dobnál.
Szerintem én anno náluk voltam, de elhajtottak, hogy nem tudják megcsinálni.


Igen olyan... azért mondtam,hogy nézdd meg a képet mert csak így lehet megcsinálni amint a kép is mutatja... :oops:


Kép

Hátúl a löksi alatt vezetik át a jobboldali 2 csövet... :wink:

Optikailag olyan lesz mint az M5... 8)

üdv.




Már beszéltem is velük:) Kedden megyek...




Neked mit mondtak rá árban?
Az a jó,hogy van vagy 4 féle dobjuk mármint hangtónusilag... :wink:

2009.07.09. 16:20

Nekem ugyanarra, amit belinkeltél 85.000.- re mondták

2009.07.09. 22:05

lukacsas írta:Nekem ugyanarra, amit belinkeltél 85.000.- re mondták


Az szerintem baráti!!!

2009.07.16. 23:03

lukacsas írta:

Már beszéltem is velük:) Kedden megyek...


Na milyen lett a kipufogó?!

2009.07.18. 22:15

az NT talin mikor megemelték az enyémet, hát fotóztam.

íme egy 35i kipuff rendszere: (eső volt, azért tacsakos az alja) :D

Kép


Kép

Kép

Kép

Nagyobb képek a képtárban

Javitottam ezt is! :lol:

Üdv,
MChris

2009.07.18. 22:17

Labi írta:az NT talin mikor megemelték az enyémet, hát fotóztam.

íme egy 35i kipuff rendszere: (eső volt, azért tacsakos az alja) :D

Kép


Kép


már megint azok a piros x-ek :oops:

2009.07.18. 22:17

Labi írta:az NT talin mikor megemelték az enyémet, hát fotóztam.

íme egy 35i kipuff rendszere: (eső volt, azért tacsakos az alja) :D

Kép


Kép

Helo Labi
Ez nagyon jó..elég tacsakos
üdv zoli

2010.03.18. 12:01

Üdv mindenkinek!

Sajnos tönkrement a kipufogóm. A középső dob hátsó végénél a cső hegesztése elrepedt. Így most gusztustalan a hangja és ha nem lenne felkötve egy darab dróttal :) a cső akkor lógna a hátsó kipufogó dob.

(nem is értem hogy miért csak egy oldalon van felfüggesztve a hátsó kipufogó dob?)

Alaposabban megnézve azt láttam, hogy az egész kipufogó rendszer mindenütt hegeszve van. Sehol egy illesztés.

- Ez a hegesztéses módszer gyárilag van így vagy ez az előző tulaj műve lehet?
- Kinek mennyire rozsdás a kipufogó rendszere? Az enyém szerintem nagyon. Bár autószerelő szerint ez nem így van.
- Mit érdemes ilyenkor tenni? Cseréljem le az egész rendszert a leömlő kivételével (kérdés hogy hol és mennyiért lehet ezt elintézni) vagy hegesszék vissza az elvált darabot?

A válaszokat előre is köszönöm.

2010.03.18. 13:18

491523 írta:Üdv mindenkinek!

Sajnos tönkrement a kipufogóm. A középső dob hátsó végénél a cső hegesztése elrepedt. Így most gusztustalan a hangja és ha nem lenne felkötve egy darab dróttal :) a cső akkor lógna a hátsó kipufogó dob.

(nem is értem hogy miért csak egy oldalon van felfüggesztve a hátsó kipufogó dob?)

Alaposabban megnézve azt láttam, hogy az egész kipufogó rendszer mindenütt hegeszve van. Sehol egy illesztés.

- Ez a hegesztéses módszer gyárilag van így vagy ez az előző tulaj műve lehet?
- Kinek mennyire rozsdás a kipufogó rendszere? Az enyém szerintem nagyon. Bár autószerelő szerint ez nem így van.
- Mit érdemes ilyenkor tenni? Cseréljem le az egész rendszert a leömlő kivételével (kérdés hogy hol és mennyiért lehet ezt elintézni) vagy hegesszék vissza az elvált darabot?

A válaszokat előre is köszönöm.

Szia!
Szerintem gyárilag hegesztve van a rendszer, az enyém legalábbis biztosan (98/2 528i). Ha nincsen belül szétesve a közép és hátsó dobod akkor szerintem keress egy kipufogóst aki összehegeszti/kijavítja a kérdéses csőszakaszt pár ezer forintért.
Üdv: RCKDJ

Re: Kipufogórendszer

2012.03.23. 19:13

Sziasztok most hoztam el az autót 2x2 es kivezetésűre, nagyon halk sportdobbal egyedileg gyártott,lehetséges hogy az autó veszitett a teljesitményéből???mert sztem nagyonis lehetséges elég sok pénzt otthagytam ezért bosszantó a dolog mert ha más is tapasztalt akkor csináltatom vissza gyárira az biztos sziasztok :facepalm: :facepalm:

Re: Kipufogórendszer

2012.03.23. 19:24

denny19 írta:Sziasztok most hoztam el az autót 2x2 es kivezetésűre, nagyon halk sportdobbal egyedileg gyártott,lehetséges hogy az autó veszitett a teljesitményéből???mert sztem nagyonis lehetséges elég sok pénzt otthagytam ezért bosszantó a dolog mert ha más is tapasztalt akkor csináltatom vissza gyárira az biztos sziasztok :facepalm: :facepalm:


Simán lehet teljesítmény csökkenés főleg mert 2 kivezetésed is van gondolom a bal oldali dobból jön tovább a jobboldalra egy50-es vagy 60-as cső...!!!

Van egy két "hozzá értő" versenyautókra gyártó kipufogós aki leömlőtől kezdve végig építi a rendszert és nem csak a hangja lesz iszonyat de a menetteljesítmény nem csökken ha nem inkább javúl... :wink:

Re: Kipufogórendszer

2012.03.23. 19:35

strobi írta:
denny19 írta:Sziasztok most hoztam el az autót 2x2 es kivezetésűre, nagyon halk sportdobbal egyedileg gyártott,lehetséges hogy az autó veszitett a teljesitményéből???mert sztem nagyonis lehetséges elég sok pénzt otthagytam ezért bosszantó a dolog mert ha más is tapasztalt akkor csináltatom vissza gyárira az biztos sziasztok :facepalm: :facepalm:


Simán lehet teljesítmény csökkenés főleg mert 2 kivezetésed is van gondolom a bal oldali dobból jön tovább a jobboldalra egy50-es vagy 60-as cső...!!!

Van egy két "hozzá értő" versenyautókra gyártó kipufogós aki leömlőtől kezdve végig építi a rendszert és nem csak a hangja lesz iszonyat de a menetteljesítmény nem csökken ha nem inkább javúl... :wink:


szia a középdob is ki lett véve (egyből ami a végdob mellett van az az igaz??),hogy minek az nem tudom ,komolyan mondom azon a ponton vagyok hogy kimegyek és lerugdosom ......... :x :x :x
Hozzászólás küldése

VigLink badge