Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kipufogórendszer

2014.11.06. 23:43

csiatt írta:
Bummer írta:
csiatt írta:
Igen de ez nem M-es lököshöz való. Annak máshol van a kivágás. Amit linkeltél 530i-t az M-eshez való, mert van benne egy S kanyar a végen. Szerintem a nem M-es az megint más (egyenes). Így dupla véggel az M-es lenne még érdekes.


Kb azzal jarnal a legjobban, ha dupla veg kell, h a jelenlegi gyari veget levagjak es egy "y" duplat ravarrnak....ami szepen illeszkedik a lokihez...en a kipu rendszert nem vagnam meg egy dob miatt...a veg meg belefer...komplett rendszer meg...hmmm...ritkaaaaa....

Ha jutsz valamire a kesobbiekben ne tartsd magadba...

Aztan lehet jon egy pro es megmondja a tuttit...en csak szakbarbarkodom


Igen csak a diffuzornak máshol van a kivágása mint ahol a dobból kijön a cső, ezért van a gyári végben kanyar. A kanyar miatt meg nincs hely Y elágazásra. Ezért vagyok tanácstalan. Kipufogósok ezt a megoldást nem vállalták.
Ja nekem diesel van :)

Hihihi...pedig ismerek olyantot akinek csak a veget cicomaztak :D

De mar ertem :D

Ket kemenyen jobban fustol?!

Csak vigyazz nehogy mozdonynak nezzek

De a HAMANN felnik gyonyoruek (ha jol emlekszem azon gordulsz)...

Re: Kipufogórendszer

2014.11.07. 03:37

csiatt írta:
Igen csak a diffuzornak máshol van a kivágása mint ahol a dobból kijön a cső, ezért van a gyári végben kanyar. A kanyar miatt meg nincs hely Y elágazásra. Ezért vagyok tanácstalan. Kipufogósok ezt a megoldást nem vállalták.
Ja nekem diesel van :)


Dobd ki a dobot alola es maris lesz hely a dupla csovegnek.

Re: Kipufogórendszer

2014.11.07. 11:21

Bummer írta:
csiatt írta:
Bummer írta:
csiatt írta:
Igen de ez nem M-es lököshöz való. Annak máshol van a kivágás. Amit linkeltél 530i-t az M-eshez való, mert van benne egy S kanyar a végen. Szerintem a nem M-es az megint más (egyenes). Így dupla véggel az M-es lenne még érdekes.


Kb azzal jarnal a legjobban, ha dupla veg kell, h a jelenlegi gyari veget levagjak es egy "y" duplat ravarrnak....ami szepen illeszkedik a lokihez...en a kipu rendszert nem vagnam meg egy dob miatt...a veg meg belefer...komplett rendszer meg...hmmm...ritkaaaaa....

Ha jutsz valamire a kesobbiekben ne tartsd magadba...

Aztan lehet jon egy pro es megmondja a tuttit...en csak szakbarbarkodom


Igen csak a diffuzornak máshol van a kivágása mint ahol a dobból kijön a cső, ezért van a gyári végben kanyar. A kanyar miatt meg nincs hely Y elágazásra. Ezért vagyok tanácstalan. Kipufogósok ezt a megoldást nem vállalták.
Ja nekem diesel van :)

Hihihi...pedig ismerek olyantot akinek csak a veget cicomaztak :D

De mar ertem :D

Ket kemenyen jobban fustol?!

Csak vigyazz nehogy mozdonynak nezzek

De a HAMANN felnik gyonyoruek (ha jol emlekszem azon gordulsz)...


Hartge Classic nem Hamann :)

Ezt a hozzászólást a szerzőnek csiatt az itt látható tagok köszönték meg: Bummer
Értékelés: 4.76%

Re: Kipufogórendszer

2014.11.07. 11:21

morv írta:
csiatt írta:
Igen csak a diffuzornak máshol van a kivágása mint ahol a dobból kijön a cső, ezért van a gyári végben kanyar. A kanyar miatt meg nincs hely Y elágazásra. Ezért vagyok tanácstalan. Kipufogósok ezt a megoldást nem vállalták.
Ja nekem diesel van :)


Dobd ki a dobot alola es maris lesz hely a dupla csovegnek.


Szeretném megtartani relatív a gyári állapotot, csak kicsit csinosabb köntösben.

Re: Kipufogórendszer

2015.06.17. 18:20

Hátra beköltözött egy M-technic lökhárító, emiatt nagyon hülyén néz ki a lefelé álló csővég, plusz a diffúzoron a gyárilag kivágott rész a dob és a katalizátor közé került.

Szeretnék hátra egy dupla véget, hogyan lehetne megoldani?

Re: Kipufogórendszer

2015.06.17. 20:49

Afterdark írta:Hátra beköltözött egy M-technic lökhárító, emiatt nagyon hülyén néz ki a lefelé álló csővég, plusz a diffúzoron a gyárilag kivágott rész a dob és a katalizátor közé került.

Szeretnék hátra egy dupla véget, hogyan lehetne megoldani?


Ilyesmi megoldást javaslok....
http://www.dinamit-dob.hu/galeria_nez/bmw-e39

Re: Kipufogórendszer

2015.06.17. 20:54

csiatt írta:Hartge Classic nem Hamann :)


Ugye nem 17-es, ugye nem.... :facepalm:

Mert akkor kénytelen leszek kényszeríteni az eladásra. :lol:

Re: Kipufogórendszer

2015.06.17. 21:49

Padre540 írta:
Afterdark írta:Hátra beköltözött egy M-technic lökhárító, emiatt nagyon hülyén néz ki a lefelé álló csővég, plusz a diffúzoron a gyárilag kivágott rész a dob és a katalizátor közé került.

Szeretnék hátra egy dupla véget, hogyan lehetne megoldani?


Ilyesmi megoldást javaslok....
http://www.dinamit-dob.hu/galeria_nez/bmw-e39


Nem szeretnék dobot cserélni. Feltétlenül szükséges?

Re: Kipufogórendszer

2015.06.17. 21:53

Afterdark írta:
Padre540 írta:
Afterdark írta:Hátra beköltözött egy M-technic lökhárító, emiatt nagyon hülyén néz ki a lefelé álló csővég, plusz a diffúzoron a gyárilag kivágott rész a dob és a katalizátor közé került.

Szeretnék hátra egy dupla véget, hogyan lehetne megoldani?


Ilyesmi megoldást javaslok....
http://www.dinamit-dob.hu/galeria_nez/bmw-e39


Nem szeretnék dobot cserélni. Feltétlenül szükséges?

Ha nem akarsz nagy hangot,és a gyári dobot szeretnéd megtartani (én is így csinálnám)
Kép

Re: Kipufogórendszer

2015.06.18. 09:39

Johny540 írta:
Afterdark írta:
Padre540 írta:
Afterdark írta:Hátra beköltözött egy M-technic lökhárító, emiatt nagyon hülyén néz ki a lefelé álló csővég, plusz a diffúzoron a gyárilag kivágott rész a dob és a katalizátor közé került.

Szeretnék hátra egy dupla véget, hogyan lehetne megoldani?


Ilyesmi megoldást javaslok....
http://www.dinamit-dob.hu/galeria_nez/bmw-e39


Nem szeretnék dobot cserélni. Feltétlenül szükséges?

Ha nem akarsz nagy hangot,és a gyári dobot szeretnéd megtartani (én is így csinálnám)
Kép


Most arra utalsz, hogy csak az egyik oldalát építsem fel?

Re: Kipufogórendszer

2015.06.18. 12:11

Afterdark írta:Most arra utalsz, hogy csak az egyik oldalát építsem fel?

Úgy gondolom,hogy csak 2db. kis csövet kell felhegeszteni a gyári dobra,úgy ahogy eze(ke)n a dobon látod.A dupla dobnak a jobb oldali végét is "meg kell nyitni" hogy oda is fel tudd hegeszteni a csövet.Köreimben csináltak már néhányan ilyet,és a hangja is nagyon jó lett.Egyáltalán nem lett hangosabb,csak mélyebben duruzsol.

Re: Kipufogórendszer

2015.06.18. 13:31

Johny540 írta:
Afterdark írta:Most arra utalsz, hogy csak az egyik oldalát építsem fel?

Úgy gondolom,hogy csak 2db. kis csövet kell felhegeszteni a gyári dobra,úgy ahogy eze(ke)n a dobon látod.A dupla dobnak a jobb oldali végét is "meg kell nyitni" hogy oda is fel tudd hegeszteni a csövet.Köreimben csináltak már néhányan ilyet,és a hangja is nagyon jó lett.Egyáltalán nem lett hangosabb,csak mélyebben duruzsol.


Hátööööö nem is tudom. Azt hittem a dobcserén kívül van valami "gyáriasabb" megoldás.

Re: Kipufogórendszer

2015.06.18. 16:16

Afterdark írta:
Johny540 írta:
Afterdark írta:Most arra utalsz, hogy csak az egyik oldalát építsem fel?

Úgy gondolom,hogy csak 2db. kis csövet kell felhegeszteni a gyári dobra,úgy ahogy eze(ke)n a dobon látod.A dupla dobnak a jobb oldali végét is "meg kell nyitni" hogy oda is fel tudd hegeszteni a csövet.Köreimben csináltak már néhányan ilyet,és a hangja is nagyon jó lett.Egyáltalán nem lett hangosabb,csak mélyebben duruzsol.


Hátööööö nem is tudom. Azt hittem a dobcserén kívül van valami "gyáriasabb" megoldás.


Pedig Johny ezt írta. :)
A tiéden is ugyanilyen 2 nagy henger dob van,de csak a bal oldalon.A bal oldaliból jön ki a vég.A jobbot is meg kell nyitni és felhegeszteni egy véget úgy,ahogy a képen van.

Re: Kipufogórendszer

2015.06.18. 16:19

Padre540 írta:
Afterdark írta:
Johny540 írta:
Afterdark írta:Most arra utalsz, hogy csak az egyik oldalát építsem fel?

Úgy gondolom,hogy csak 2db. kis csövet kell felhegeszteni a gyári dobra,úgy ahogy eze(ke)n a dobon látod.A dupla dobnak a jobb oldali végét is "meg kell nyitni" hogy oda is fel tudd hegeszteni a csövet.Köreimben csináltak már néhányan ilyet,és a hangja is nagyon jó lett.Egyáltalán nem lett hangosabb,csak mélyebben duruzsol.


Hátööööö nem is tudom. Azt hittem a dobcserén kívül van valami "gyáriasabb" megoldás.


Pedig Johny ezt írta. :)
A tiéden is ugyanilyen 2 nagy henger dob van,de csak a bal oldalon.A bal oldaliból jön ki a vég.A jobbot is meg kell nyitni és felhegeszteni egy véget úgy,ahogy a képen van.


Az, hogy kivágjék nem fog bekavarni semmibe sem? Mindig tartok a gyári megoldások szétdarabolásától.

Re: Kipufogórendszer

2015.06.21. 13:26

Afterdark írta:Az, hogy kivágjék nem fog bekavarni semmibe sem? Mindig tartok a gyári megoldások szétdarabolásától.

Nem lesz semmi baj belőle,nem fog többet fogyasztani,nem lesz hülye hangja.....
Sokkal jobb mint ha bármilyen kis méretű Jóska Pista stb. dobot feltennél rá,összetoldott (hol 63-as hol 55-ös) csövekkel.

Re: Kipufogórendszer

2015.09.09. 21:40

Sziasztok! 523i-nél szetesett a középső dobom vagy a katalizátor. Bár a katalizátor fél éve lett cserélve újra. Ha kivágom és cső megy a helyére az erdményez valami változást? Teszem fel hibát vagy ilyesmit a jeladók miatt?

Re: Kipufogórendszer

2015.09.09. 22:10

cetabraham írta:Sziasztok! 523i-nél szetesett a középső dobom vagy a katalizátor. Bár a katalizátor fél éve lett cserélve újra. Ha kivágom és cső megy a helyére az erdményez valami változást? Teszem fel hibát vagy ilyesmit a jeladók miatt?

A lambda szonda nem fog örülni neki! :)
Ettől még vígan működhet, de ez így nem szabályos! :)

Re: Kipufogórendszer

2015.09.09. 22:19

Imco írta:
cetabraham írta:Sziasztok! 523i-nél szetesett a középső dobom vagy a katalizátor. Bár a katalizátor fél éve lett cserélve újra. Ha kivágom és cső megy a helyére az erdményez valami változást? Teszem fel hibát vagy ilyesmit a jeladók miatt?

A lambda szonda nem fog örülni neki! :)
Ettől még vígan működhet, de ez így nem szabályos! :)


Koszonom a gyors valaszt :) es az hogy a szonda nem orul mit takar? Rangatni nem fog vagy hasonlok? Illetve fogyasztas novekedes? Hang? :P

Re: Kipufogórendszer

2015.09.09. 22:44

cetabraham írta:Koszonom a gyors valaszt :) es az hogy a szonda nem orul mit takar? Rangatni nem fog vagy hasonlok? Illetve fogyasztas novekedes? Hang? :P

Rángatni nem fog, és + fogyi sem lesz.
Hang minimálisan változik.
Elsősorban a káros anyag kibocsájtás változik, de olvass a témában.
( létezik katalizátor nélküli DME szoftver is. )

Re: Kipufogórendszer

2015.09.09. 22:52

Imco írta:
cetabraham írta:Koszonom a gyors valaszt :) es az hogy a szonda nem orul mit takar? Rangatni nem fog vagy hasonlok? Illetve fogyasztas novekedes? Hang? :P

Rángatni nem fog, és + fogyi sem lesz.
Hang minimálisan változik.
Elsősorban a káros anyag kibocsájtás változik, de olvass a témában.
( létezik katalizátor nélküli DME szoftver is. )


Köszönöm szépen az infót :)
Hozzászólás küldése

VigLink badge