Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: kuplung és váltórudazat

2011.01.10. 20:39

pistino1 írta:
kábé mibe kerül?


Munka időt is írj mellé légyszi.

Jackson, aki a kihullott hajak számára is kiváncsi :lol:

Re: kuplung és váltórudazat

2011.01.10. 21:59

jackson írta:
pistino1 írta:
kábé mibe kerül?


Munka időt is írj mellé légyszi.

Jackson, aki a kihullott hajak számára is kiváncsi :lol:

5 óra hossza alatt kényelmesen, alkatrészmosásostól, mindenestől meg lehet csinálni. Gondolom egy rutinos szakember, akinek már a vérében van a következő mozdulat, jóval hamarabb végez vele. Eddigi kuplungcseréim közül magasan ez volt a legegyszerűbb. (Jó, a VW Bogarat leszámítva... :D).

2011.01.10. 23:56

Labi írta:Csak sorjában! :D

Levi ...hogy érted azt, hogy az micsoda? :oops: ....hogy mitől szarik be? kb 300.000km-től! :lol: Képeket sajna nem csináltunk, Ati elmondása szerint nem volt túl nagy értelme és igaza is volt, mert túl sok nem látszott volna. váltó le, lendkerék, kuplung összerak és vissza. ...dióhéjban. :lol:
A melódia kb fél, egy nap volt. Azért nem tudom, hogy mennyi volt pontosan, mert más dolgot is csinált rajta az Attila.
A lendkereket olcsón vettem, 140.000.-ért, de a bolti ára kb 250.000.- körül van. vettem hozzá márka azonos kuplung szettet is, így a váltó szereléssel kb 200.000.- körül állt meg.

a szintjelző problémám is megoldódott! Ati megoldotta végül. valami bisbasz volt rossz helyen, de sikerült végül és az is tökéletesen működik! 8) (Laci ez ügyben is még egyszer köszi a segítséged!)


Szia Labi! Nekem ugyanezek lettek cserélve az autómon. A kérdésem az hogy te bendix fogaskereket is cseréltél? Mert nekem azt is kell ugyanis a rég bendix fogaskerekem el van kopva az új lendkerék fogaskerekei ugyebár újak, és mikor indítózok elég zörejes hangok jönnek a motortérből. :roll:

2011.01.11. 22:37

Cyri írta:
Labi írta:Csak sorjában! :D

Levi ...hogy érted azt, hogy az micsoda? :oops: ....hogy mitől szarik be? kb 300.000km-től! :lol: Képeket sajna nem csináltunk, Ati elmondása szerint nem volt túl nagy értelme és igaza is volt, mert túl sok nem látszott volna. váltó le, lendkerék, kuplung összerak és vissza. ...dióhéjban. :lol:
A melódia kb fél, egy nap volt. Azért nem tudom, hogy mennyi volt pontosan, mert más dolgot is csinált rajta az Attila.
A lendkereket olcsón vettem, 140.000.-ért, de a bolti ára kb 250.000.- körül van. vettem hozzá márka azonos kuplung szettet is, így a váltó szereléssel kb 200.000.- körül állt meg.

a szintjelző problémám is megoldódott! Ati megoldotta végül. valami bisbasz volt rossz helyen, de sikerült végül és az is tökéletesen működik! 8) (Laci ez ügyben is még egyszer köszi a segítséged!)


Szia Labi! Nekem ugyanezek lettek cserélve az autómon. A kérdésem az hogy te bendix fogaskereket is cseréltél? Mert nekem azt is kell ugyanis a rég bendix fogaskerekem el van kopva az új lendkerék fogaskerekei ugyebár újak, és mikor indítózok elég zörejes hangok jönnek a motortérből. :roll:


Na látod ezt csak Muhaati tudja neked megmondani, de nekem valószínű jó volt, mert nem volt semmilyen hangja! remélem segítettem :oops:

2011.01.12. 07:20

Labi írta:
Cyri írta:
Labi írta:Csak sorjában! :D

Levi ...hogy érted azt, hogy az micsoda? :oops: ....hogy mitől szarik be? kb 300.000km-től! :lol: Képeket sajna nem csináltunk, Ati elmondása szerint nem volt túl nagy értelme és igaza is volt, mert túl sok nem látszott volna. váltó le, lendkerék, kuplung összerak és vissza. ...dióhéjban. :lol:
A melódia kb fél, egy nap volt. Azért nem tudom, hogy mennyi volt pontosan, mert más dolgot is csinált rajta az Attila.
A lendkereket olcsón vettem, 140.000.-ért, de a bolti ára kb 250.000.- körül van. vettem hozzá márka azonos kuplung szettet is, így a váltó szereléssel kb 200.000.- körül állt meg.

a szintjelző problémám is megoldódott! Ati megoldotta végül. valami bisbasz volt rossz helyen, de sikerült végül és az is tökéletesen működik! 8) (Laci ez ügyben is még egyszer köszi a segítséged!)


Szia Labi! Nekem ugyanezek lettek cserélve az autómon. A kérdésem az hogy te bendix fogaskereket is cseréltél? Mert nekem azt is kell ugyanis a rég bendix fogaskerekem el van kopva az új lendkerék fogaskerekei ugyebár újak, és mikor indítózok elég zörejes hangok jönnek a motortérből. :roll:


Na látod ezt csak Muhaati tudja neked megmondani, de nekem valószínű jó volt, mert nem volt semmilyen hangja! remélem segítettem :oops:


Akkor dobok 1 PÜ-t a Muhaatira. De azért köszi. :D

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.15. 20:28

Üdv.

Nekem volna egy súlyos egyenlőre láthatatlan problémám. Laikusként írok, a váltóban a nyelestengelynek hangja volt ezért vettem egy jobb állapotú váltót 25e-ért, amikor szétszedtük láttuk,hogy a kuplungot és a lendkereket ia ki kell cserélni, ezeket is gyorsan beszereztem egy huszasért.Mindezeket kicseréltük és megdöbbenve észleltük,hogy a kuplung nem emel ki!
Most szerzem be a 3. alsó kuplungmunkahengert, ha felpumpáljuk a kuplungot akkor lehet váltani, de aztán megint nem emel ki.
Merre induljunk el?Hol keressük a hibát?Légyszi segítsetek :cry: .
SOS, mert nagy szarban vagyunk.
Előre is köszi.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.15. 20:34

edo84 írta:Üdv.

Nekem volna egy súlyos egyenlőre láthatatlan problémám. Laikusként írok, a váltóban a nyelestengelynek hangja volt ezért vettem egy jobb állapotú váltót 25e-ért, amikor szétszedtük láttuk,hogy a kuplungot és a lendkereket ia ki kell cserélni, ezeket is gyorsan beszereztem egy huszasért.Mindezeket kicseréltük és megdöbbenve észleltük,hogy a kuplung nem emel ki!
Most szerzem be a 3. alsó kuplungmunkahengert, ha felpumpáljuk a kuplungot akkor lehet váltani, de aztán megint nem emel ki.
Merre induljunk el?Hol keressük a hibát?Légyszi segítsetek :cry: .
SOS, mert nagy szarban vagyunk.
Előre is köszi.

Fölső munkahenger ellenőrzése, légtelenítés.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.15. 20:48

Rendben.Ezt fogom csinálni
A lenti csövet elszorítva benyomhatatlan a kuplung, talán ez jó, de mindenképpen cserélem,ha oda jutok. Már a hidraulika csövet is cseréltem, de nem baj cserélgetek tovább.
Van még ötleted?
Köszi.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.16. 12:20

edo84 írta:Rendben.Ezt fogom csinálni
A lenti csövet elszorítva benyomhatatlan a kuplung, talán ez jó, de mindenképpen cserélem,ha oda jutok. Már a hidraulika csövet is cseréltem, de nem baj cserélgetek tovább.
Van még ötleted?
Köszi.

Ne cserélgess, míg nem lokalizáltad a hibát.
Legelőször tökéletesen légtelenítsd ki. Ügyelj, hogy a tartály mindig csurig legyen. Egyébként ha sokat nyomkodod üresben, kilégteleníti magát egy idő után.
Légtelenítést követően engedd vissza a szintet a MAX jelig.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.16. 20:15

Köszi a választ.
Mindent megpróbáltunk, de nem emel ki a kuplung úgyhogy újra levesszük a váltót, és mindent aprólékosan átnézünk.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.16. 20:24

edo84 írta:Köszi a választ.
Mindent megpróbáltunk, de nem emel ki a kuplung úgyhogy újra levesszük a váltót, és mindent aprólékosan átnézünk.


Hívj fel, telcsin, mondom a lehetőségeket. Leírni túl hosszú lenne. Egy ilyen sok alkatrészes cserénél sok "benézés" lehet.

Ati

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.16. 20:34

edo84 írta:Köszi a választ.
Mindent megpróbáltunk, de nem emel ki a kuplung úgyhogy újra levesszük a váltót, és mindent aprólékosan átnézünk.

A munkahenger lökőrúdja a helyén van??? Munkahenger terheletlenül dolgozik???

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.16. 21:11

hamoriarpi írta:
edo84 írta:Köszi a választ.
Mindent megpróbáltunk, de nem emel ki a kuplung úgyhogy újra levesszük a váltót, és mindent aprólékosan átnézünk.

A munkahenger lökőrúdja a helyén van??? Munkahenger terheletlenül dolgozik???


A harmadik alsó henger cserénél már csak-csak a helyén volt legalább egy.

A kuplung, ill. váltó cserénél nem kell megbontani a hidraulikát, úgyhogy a cserélt alkatrészeknél kellene keresni a gondot.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.17. 17:51

Köszönök mindenkinek mindent. Nagyon örültem, hogy rátaláltam egy ilyen segítőkész csapatra. Igazából a szerelőnk volt a bal..sz, aki fordítva rakta be a kuplungtárcsát és azért nem működött. Egy biztos oda többet nem viszem a kocsit.
Nagyon köszönök minden segítséget. Minden jót.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.05.18. 14:41

edo84 írta:Köszönök mindenkinek mindent. Nagyon örültem, hogy rátaláltam egy ilyen segítőkész csapatra. Igazából a szerelőnk volt a bal..sz, aki fordítva rakta be a kuplungtárcsát és azért nem működött. Egy biztos oda többet nem viszem a kocsit.
Nagyon köszönök minden segítséget. Minden jót.


Azt a qurva... 8O

Re: Kézi váltó felújítása

2011.06.06. 22:41

Üdv!

Na, nálam is megérett a váltófelújítás. Régóta olvasgattam ezt a topicot és gondolkodtam, hogy rászánjam-e magam. Az autó igazából jó volt, néha kicsit nehéz volt 4-esbe rakni a váltót, aztán néha az 1-es is akadozott, de simán el lehett vele közlekedni. A szerelőm is azt mondta, hogy igazából nem sürgős. De aztán csak rászántam magam. Megbeszéltük, hogy ha már a váltót le kell szedni, akkor a kuplungot is nézzük meg, bár nem éreztem semmi gondot vele. Hát, az is cserés lett :)
így aztán elkészült a nagy mű és ugyanazt mondhatom, mint itt már valaki korábban: a váltó szuper, a kuplung meg olyan lett mint a vaj :)
Megérte!

Re: Kézi váltó felújítása

2011.06.07. 08:07

szegedib írta:Üdv!

Na, nálam is megérett a váltófelújítás. Régóta olvasgattam ezt a topicot és gondolkodtam, hogy rászánjam-e magam. Az autó igazából jó volt, néha kicsit nehéz volt 4-esbe rakni a váltót, aztán néha az 1-es is akadozott, de simán el lehett vele közlekedni. A szerelőm is azt mondta, hogy igazából nem sürgős. De aztán csak rászántam magam. Megbeszéltük, hogy ha már a váltót le kell szedni, akkor a kuplungot is nézzük meg, bár nem éreztem semmi gondot vele. Hát, az is cserés lett :)
így aztán elkészült a nagy mű és ugyanazt mondhatom, mint itt már valaki korábban: a váltó szuper, a kuplung meg olyan lett mint a vaj :)
Megérte!


...a szex vajon mi?
...a kuplung vajon mi?!
:lol :dance3

Re: Kézi váltó felújítása

2011.06.07. 12:31

Üdv!
Egy olyan probléma lenne az autómmal hogy a kuplung pedál remeg. Olyan infókat kaptam h csapágy probléma de lehet hogy lendkerék is. Nyilván fel kell újítani a kérdés leginkább az hogy mennyire sürgőssen. Előre is köszi a válaszokat.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.06.07. 13:42

tgabri írta:Üdv!
Egy olyan probléma lenne az autómmal hogy a kuplung pedál remeg. Olyan infókat kaptam h csapágy probléma de lehet hogy lendkerék is. Nyilván fel kell újítani a kérdés leginkább az hogy mennyire sürgőssen. Előre is köszi a válaszokat.


A hibás kettőstömegű lendkerék a főtengelyt is el tudja törni, a helyedben nem várnék sokat.

Re: Kézi váltó felújítása

2011.06.08. 00:21

barbrady írta:
tgabri írta:Üdv!
Egy olyan probléma lenne az autómmal hogy a kuplung pedál remeg. Olyan infókat kaptam h csapágy probléma de lehet hogy lendkerék is. Nyilván fel kell újítani a kérdés leginkább az hogy mennyire sürgőssen. Előre is köszi a válaszokat.


A hibás kettőstömegű lendkerék a főtengelyt is el tudja törni, a helyedben nem várnék sokat.

És LUK, és drága :!:
Hozzászólás küldése

VigLink badge