Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.01. 09:39

Sziasztok!

Megtudja valaki mondani nekem, hogy E39 525tds manuális váltó kuplungtárcsájának gyári vastagságát?

Előre is köszönöm

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 12:54

borsika01 írta:Sziasztok!

Megtudja valaki mondani nekem, hogy E39 525tds manuális váltó kuplungtárcsájának gyári vastagságát?

Előre is köszönöm


UP! Ez engem is érdekelne.

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 13:00

Mercoory írta:
borsika01 írta:Sziasztok!

Megtudja valaki mondani nekem, hogy E39 525tds manuális váltó kuplungtárcsájának gyári vastagságát?

Előre is köszönöm


UP! Ez engem is érdekelne.

Mi az a manuális váltó? :shock: 8)

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 19:51

Jerry írta:
Mercoory írta:
borsika01 írta:Sziasztok!

Megtudja valaki mondani nekem, hogy E39 525tds manuális váltó kuplungtárcsájának gyári vastagságát?

Előre is köszönöm


UP! Ez engem is érdekelne.

Mi az a manuális váltó? :shock: 8)


Akkor kézi, bár az automata is kézi:)

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 21:39

Jerry írta:Mi az a manuális váltó? :shock: 8)


Az, amivel a vezetni tudó sofőrök kapcsolják a sebességfokozatokat. Akik nem tűrnek meg fortyogó olajat a hajtásláncban a közvetlen kapcsolat helyett. Vagy akiknek ez jutott véletlenül. Minden másra ott a mastercard és az automata. :mrgreen:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: jlaci74
Értékelés: 4.76%

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 22:03

Jerry írta:Mi az a manuális váltó? :shock: 8)

A manuális váltó tudjátok az a dolog, amit Amerikában kevésbé ismernek. :) Így a gyengébbek kedvéért még tutorial videókat is készítettek róla. :)

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.06. 23:32

dirtydog87 írta:
Jerry írta:Mi az a manuális váltó? :shock: 8)

A manuális váltó tudjátok az a dolog, amit Amerikában kevésbé ismernek. :) Így a gyengébbek kedvéért még tutorial videókat is készítettek róla. :)



BTW valaki tud ON választ adni a kérdéssel kapcsolatban :)

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.09. 20:17

Sziasztok

5-ös kézi váltóban szeretnék olajat cserélni.
Hol tudnám le lesni a minőségi, és mennyiségi adatokat?

köszi
üdv.

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.09. 20:35

Gabii írta:Sziasztok

5-ös kézi váltóban szeretnék olajat cserélni.
Hol tudnám le lesni a minőségi, és mennyiségi adatokat?

köszi
üdv.

TIS
Kezelési könyv
Bármelyik normális olajválasztó
Net egyéb zugai.

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.10. 07:39

Gabii írta:Sziasztok

5-ös kézi váltóban szeretnék olajat cserélni.
Hol tudnám le lesni a minőségi, és mennyiségi adatokat?

köszi
üdv.

Pl: LINK

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: Gabii
Értékelés: 4.76%

Re: Kézi váltó felújítása

2013.11.21. 20:23

Nem E39, hanem az öreg, de kb. ennyi cucc kell, hogy pontos legyen a kulissza. Ráadásul nem is vészes összeg.

Majd még hamoriarpi megírja, mit felejtettem el. :D

Kép

Re: Kézi váltó felújítása

2014.04.15. 08:34

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Végül is eldöntöttem, hogy a csúszó kupplung-omat megcsináltatom egy komplett LUK szettel.
Viszont akkor már a váltó kulisszát is megreparáltatnám, hogy pontos legyen. Leginkább 1-2-ben rakoncátlankodik.

Szóval egy szaki segítségét szeretném kérni, hogy pontosan mi kell nekem kompletten ahhoz, hogy ez pontos legyen. A váltókar egyébként pontosan a helyén van, nem lóg-lötyög. De ha ehhez még 2-3 rugó kellene pluszba, akkor az már ne legyen probléma, mehet új bele.

Szerintem ez a két link a célterület, ha ezzel segítek:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E39-S ... ting_parts

http://bmwfans.info/parts-catalog/E39-S ... ng_parts_2

Ha ez megvolna, akkor egy korrekt szerelő ajánlás is jöhetne, aki tapasztalt ebben, nem csillagászati áron.....

Előre is köszönöm a segítséget.

Re: Kézi váltó felújítása

2014.04.15. 09:31

Az előzőt kiegészíteném, Wallis Pest ezt a rajzot küldte, ebben kell kutakodni:

http://bmwfans.info/parts-catalog/E39-S ... ting_part/

Üdv.

Re: Kézi váltó felújítása

2014.04.15. 10:13

banderasz77 írta:Ha ez megvolna, akkor egy korrekt szerelő ajánlás is jöhetne, aki tapasztalt ebben, nem csillagászati áron.....

Előre is köszönöm a segítséget.


Ha gyöngyösi lennék, akkor vagy Takács Lacihoz vinném Egerben, vagy felhoznám Pestre Muha Atihoz, esetleg 5er. Csalódni egyikőjükben sem fogsz.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: Schnitzer
Értékelés: 4.76%

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 19:21

Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 19:40

csabi525tds írta:Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

izzó milyen? nem égett ki? :mrgreen:
biztosítékok a csomagtartó jobb oldalán hátul a burkolat mögött vannak, ill a kesztyűtartó plafonján ki kell csavarni és lenyílik!

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 20:01

csabi525tds írta:Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

Ezért fel ne újítsd a váltódat! :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Imco az itt látható tagok köszönték meg: Gallaca
Értékelés: 4.76%

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 20:05

Gabesz81 írta:
csabi525tds írta:Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

izzó milyen? nem égett ki? :mrgreen:
biztosítékok a csomagtartó jobb oldalán hátul a burkolat mögött vannak, ill a kesztyűtartó plafonján ki kell csavarni és lenyílik!


Az izzóhibát nem kellene a műszerfalon hibajelként jeleznie? :roll: (vagy ez pont a tolatólámpára nem vonatkozik?)

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 21:10

Zo78 írta:
Gabesz81 írta:
csabi525tds írta:Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

izzó milyen? nem égett ki? :mrgreen:
biztosítékok a csomagtartó jobb oldalán hátul a burkolat mögött vannak, ill a kesztyűtartó plafonján ki kell csavarni és lenyílik!


Az izzóhibát nem kellene a műszerfalon hibajelként jeleznie? :roll: (vagy ez pont a tolatólámpára nem vonatkozik?)

De, hacsak nincs kikapcsolva az lcm-ben.

Tapatalk

Ezt a hozzászólást a szerzőnek barbrady az itt látható tagok köszönték meg: Zo78
Értékelés: 4.76%

Re: Kézi váltó felújítása

2014.05.12. 21:29

Imco írta:
csabi525tds írta:Valaki tudná segíteni,hogy mi lehet a bánata a tolató lámpámnak? Nem világit,de a biztosítékot se tudom,hogy hol van! 525D 2001

Ezért fel ne újítsd a váltódat! :D
:hehe
Hozzászólás küldése

VigLink badge