Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

generátor

2006.08.24. 11:01

sziasztok!

Figyelem! egyre gyakrabban világit a töltés jelzö(már csak ritkán alszik el),van valakinek pontos infoja mi lehet a gáz?fesz.szabályzó?szénkefe?vagy valami más?
bordás szij jó!

kösz elöre is!

Re: generátor

2006.08.24. 11:07

mentoslaci írta:sziasztok!

Figyelem! egyre gyakrabban világit a töltés jelzö(már csak ritkán alszik el),van valakinek pontos infoja mi lehet a gáz?fesz.szabályzó?szénkefe?vagy valami más?
bordás szij jó!

kösz elöre is!


Hi,
nekem sokszor volt generátor bajom (még a BMW előtt). Ilyen sorrendben ahogy írtad, aztán volt mág csapágy is. Elvileg komplett felújításkor cserélnek mindent, jobb helyeken.

Én rámérnék az akksira, hogy ha nincs töltés ott sem akkor gáz van és irány egy elektromos, mert valahol ottmaradsz.

Sepi

2006.08.24. 23:00

A műszerfalra a check control helyére (ami persze a comp. is) ki tudod tenni a feszültséget is. Titkos menü.. Nekem már jól jött.. 8)

2006.08.25. 00:47

Nkem is pillogot és felújíttatam ,mert nem lett volna jó ha otthagy az út szélén. :D

Dióda hid

2007.05.08. 09:19

Cseréltem dióda hidat!

20000Ft volt! gyári bosch!

2007.05.08. 10:26

Szia !

BP vII Kertész u

Generátor és Inditó..

Gyors és korrekt..

2007.08.03. 10:49

joreggelt.

meg tudna nekem mondani valaki, hogy honnan latom, ha a bordasszijam csereerett darab? ma reggel 2-3x felvillant az aksi visszajelzoje, ezert az elobb a menubol megneztem, hogy mit mutat a beepitett feszultsegmero kbhont utmutatasai alapjan.

eszerint
- nyugalomban 12.2-12.3V
- alapjáraton 13.7-13.8V
- terhelten 13.5-13.6V

...hatszoval pont az also ertekek. tudomasom szerint meg nem volt generator cserelve, az ora 160e km-nel tart.
ha mondjuk nem a bordasszij a hunyo, mit javasoltok, erdemes felujittatni a generatort, vagy vegyek inkabb bele egy masikat? egyaltalan valaki ment mar felujitottal, hogy az utana mennyit birt meg?

udv es koszonet a valaszokert

2007.08.03. 12:27

[quote="atizba"]joreggelt.

meg tudna nekem mondani valaki, hogy honnan latom, ha a bordasszijam csereerett darab? ma reggel 2-3x felvillant az aksi visszajelzoje, ezert az elobb a menubol megneztem, hogy mit mutat a beepitett feszultsegmero kbhont utmutatasai alapjan.

eszerint
- nyugalomban 12.2-12.3V
- alapjáraton 13.7-13.8V
- terhelten 13.5-13.6V

...hatszoval pont az also ertekek. tudomasom szerint meg nem volt generator cserelve, az ora 160e km-nel tart.
ha mondjuk nem a bordasszij a hunyo, mit javasoltok, erdemes felujittatni a generatort, vagy vegyek inkabb bele egy masikat? egyaltalan valaki ment mar felujitottal, hogy az utana mennyit birt meg?


Szia!

Igen, érdemes felujítani!
Szerintem Neked kefés lett!
Ilyenkor új csapággyal szoktuk őssze rakni!
Kérdésedre a válasz: Közel annyit elmegy mint egy új!

2007.08.03. 12:29

Bár így utolag, ahogy az adatokat nézem, lehet dióda is!!!!!

2007.08.03. 12:49

nafranko.

akkor ha valaki ismer egy megbizhato generatorfelujitokezikisiparosmestert, orokre halas lennek erte
de ha szabad kernem legalabb nevet/telefonszamot, mer nem akarok csak azert bemenni pestre es a 7.ker-ben vegigautozni a kerteszuccan, hogy kerjek egy idopontot felujitasra ;-)

ezt az egyet szivesebben csinalnam inkabb telefonon... :D

meg1x thx

2007.08.08. 20:46

Szia :)

www.oninditogenerator.hu

gondolom telefon is van a veblapon..

2007.08.09. 12:30

Hello gejzir,

kösszép! nem tudja veletlen valaki a generator szamat? akkor megneznek, hogy van-e pont nekik a polcon egy cseredarab, nem kene megvarnom reggeltol amig delutanig felujitjak a mostanit.

2007.08.09. 22:19

atizba írta:Hello gejzir,

kösszép! nem tudja veletlen valaki a generator szamat? akkor megneznek, hogy van-e pont nekik a polcon egy cseredarab, nem kene megvarnom reggeltol amig delutanig felujitjak a mostanit.


szia!

ird be a vin-kododat alvázszám 7 utolso karaktere és keresd ki a generátorod gyári számát,az

engine electrical system-generator menüben


http://www.realoem.com/bmw/select.do

remélem boldogulsz!

üdv Laci

2007.08.17. 11:38

mentoslaci írta:szia!

ird be a vin-kododat alvázszám 7 utolso karaktere és keresd ki a generátorod gyári számát,az

engine electrical system-generator menüben


http://www.realoem.com/bmw/select.do

remélem boldogulsz!

üdv Laci


Szeva Laci,
koszi, meglett a dolog, de sajnos nincs nekik polcon, ugyhogy felujittatok. mondjuk meg addig belemegy ugy 5ezer km, emiatt kicsit azert parazok, h kiesik alolam a bringa...
:roll:

2007.08.17. 15:50

atizba írta:
mentoslaci írta:szia!

ird be a vin-kododat alvázszám 7 utolso karaktere és keresd ki a generátorod gyári számát,az

engine electrical system-generator menüben


http://www.realoem.com/bmw/select.do

remélem boldogulsz!

üdv Laci


Szeva Laci,

koszi, meglett a dolog, de sajnos nincs nekik polcon, ugyhogy felujittatok. mondjuk meg addig belemegy ugy 5ezer km, emiatt kicsit azert parazok, h kiesik alolam a bringa...
:roll:


oké!vigyázz nehogy ugy járj mint én ,nekem majdnem megállt az auto mert annyi energia sem volt az aksiban hogy az ac-kat müködtesse....!!!!


:mereg:

2007.09.25. 22:40

Következő gondom van valószínűleg a generátorom csapágyas elég furán szól az okosok azt mondják csapágy az lenne a kérdésem fel lehet e újítani a generátort vagy újat kell venni mert olyat hallottam hogy nincs lehetőség a felújításra mert egybe van öntve a generátor és csak a csere oldja meg a bajt. Köszi a segítséget.

2007.09.26. 10:44

Szia :)

Biztos hogy nem igy van ! az enyimét most javitották a Kertész Utcában és tökéletes ! nem volt egybeöntve !

2007.09.26. 11:23

Igen fellehet ujítani ,ha csapágyas akkor kilehet cserélni neg még egy két dolgot DE hamár több mindentkell cserélni rajt akkor a felujitott generátor is meggondolandó 70 ropi!! :D Ugyanis csak gyári alkatrész van hozzá és ha pl kell egy dióda híd vagy egy feszab akkor ez a 2 dolog gyáriban anyi mint egy teljesen felujított generátor :!:

2007.09.26. 12:57

Köszi a segítséget ez így megnyugtatóbb mert már új generátor is szóba került valami nagyon vad áron akkor lehet marad a felújítás vagy csak csapágyazás

2007.09.26. 18:20

528 írta:Következő gondom van valószínűleg a generátorom csapágyas elég furán szól az okosok azt mondják csapágy az lenne a kérdésem fel lehet e újítani a generátort vagy újat kell venni mert olyat hallottam hogy nincs lehetőség a felújításra mert egybe van öntve a generátor és csak a csere oldja meg a bajt. Köszi a segítséget.


Ez csak a vízhűtésesre igaz!
A többi javítható!
Hozzászólás küldése

VigLink badge