Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.06.24. 16:13

Sziasztok klubtagok!

Nagy tisztelettel kérdezném hogy: Miből tudom hogy az autómban (E39 523I ÉVJ.:96.03.03, 4 küllős "Trottyos", :D multi kormánnyal) lévő kormányom, egy vagy két indítós e? Illetve 3 küllős modernebb változatot be tudom szerelni úgy, hogy a kormányról vezérelhető maradjon a történet?

Köszi a válaszokat, Üdv.: Frenk

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.06.25. 10:13

BimmerFrenk írta:Sziasztok klubtagok!

Nagy tisztelettel kérdezném hogy: Miből tudom hogy az autómban (E39 523I ÉVJ.:96.03.03, 4 küllős "Trottyos", :D multi kormánnyal) lévő kormányom, egy vagy két indítós e? Illetve 3 küllős modernebb változatot be tudom szerelni úgy, hogy a kormányról vezérelhető maradjon a történet?

Köszi a válaszokat, Üdv.: Frenk



http://bmw.e39.hu/kormany/kormany.html
viewtopic.php?f=1&t=108

1 indítós.
Be tudod szerelni: kormányoszlopot, LCM modult kell cserélni, vezetékelni, programozni.
De van 3 küllősből 1 indítós is.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.06.25. 11:53

Köszi a választ, akkor a 3 kullős egy indítóssal nincs programozás és modul csere, stb?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.06.30. 12:33

attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki hogy melyik modul felelős a hátulsó touring ablaktörlő vezérléséért?
Kb 3 hónapja nem megy se mosó se törlés, lett motor cserélve is de semmi. Ezért gyanítom a modult, csak nem tudom pontosan melyik es hol találom.
Köszönöm :)


Átvezető?


A napokban át néztem a vezetékeket de minden rendben, s még mindig nem működik a hátsó ablaktörlő rendszerem... :/
Valami ötlet hogy még hol keressem a hibát?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.06.30. 17:27

Zsoltee.e39 520d írta:
attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki hogy melyik modul felelős a hátulsó touring ablaktörlő vezérléséért?
Kb 3 hónapja nem megy se mosó se törlés, lett motor cserélve is de semmi. Ezért gyanítom a modult, csak nem tudom pontosan melyik es hol találom.
Köszönöm :)


Átvezető?


A napokban át néztem a vezetékeket de minden rendben, s még mindig nem működik a hátsó ablaktörlő rendszerem... :/
Valami ötlet hogy még hol keressem a hibát?

Nem is jut oda az áram?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.02. 21:19

bendegúz írta:
Zsoltee.e39 520d írta:
attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki hogy melyik modul felelős a hátulsó touring ablaktörlő vezérléséért?
Kb 3 hónapja nem megy se mosó se törlés, lett motor cserélve is de semmi. Ezért gyanítom a modult, csak nem tudom pontosan melyik es hol találom.
Köszönöm :)


Átvezető?


A napokban át néztem a vezetékeket de minden rendben, s még mindig nem működik a hátsó ablaktörlő rendszerem... :/
Valami ötlet hogy még hol keressem a hibát?

Nem is jut oda az áram?

De igen, ugy vettem észre az áram ott van, csak nem reagál a parancsra. :/

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.03. 19:30

Zsoltee.e39 520d írta:
bendegúz írta:
Zsoltee.e39 520d írta:
attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki hogy melyik modul felelős a hátulsó touring ablaktörlő vezérléséért?
Kb 3 hónapja nem megy se mosó se törlés, lett motor cserélve is de semmi. Ezért gyanítom a modult, csak nem tudom pontosan melyik es hol találom.
Köszönöm :)


Átvezető?


A napokban át néztem a vezetékeket de minden rendben, s még mindig nem működik a hátsó ablaktörlő rendszerem... :/
Valami ötlet hogy még hol keressem a hibát?

Nem is jut oda az áram?

De igen, ugy vettem észre az áram ott van, csak nem reagál a parancsra. :/

Akkor maga az ablaktörlő motor, abban van az elektronika is.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.05. 21:49

bendegúz írta:
Zsoltee.e39 520d írta:
attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Meg tudná mondani nekem valaki hogy melyik modul felelős a hátulsó touring ablaktörlő vezérléséért?
Kb 3 hónapja nem megy se mosó se törlés, lett motor cserélve is de semmi. Ezért gyanítom a modult, csak nem tudom pontosan melyik es hol találom.
Köszönöm :)


Átvezető?


A napokban át néztem a vezetékeket de minden rendben, s még mindig nem működik a hátsó ablaktörlő rendszerem... :/
Valami ötlet hogy még hol keressem a hibát?

Nem is jut oda az áram?

De igen, ugy vettem észre az áram ott van, csak nem reagál a parancsra. :/[/quote]
Akkor maga az ablaktörlő motor, abban van az elektronika is.[/quote]
Abalktörlő motrot is cseréltem bontottból :(

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.12. 15:17

Üdv!
Szeretném megkérdezni hogy hol lehet illetve érdemes gyári féktárcsát és betétet beszerezni :?:
Köszönöm.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.12. 18:35

broton írta:Üdv!
Szeretném megkérdezni hogy hol lehet illetve érdemes gyári féktárcsát és betétet beszerezni :?:
Köszönöm.


http://www.kekfeher.hu/

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.13. 11:46

Sziasztok!

Azon gondolkodom, hogy beszerzek egy ilyen fix menetrögzítő kamerát: KATT
Namost, mivel ezt a visszapillantó mögé kell felragasztani, az tűnik a legjobb megoldásnak, ha a tükör melletti lámpasorra kötöm rá (hisz oda már fel van vezetve az áram): mennyiben fogja ez zavarni az LCM-et? Ki fog-e dobni valamiféle hibát?
Az őrült kínaiak a leírásban azt javasolják, hogy tekerje rá a vásárló az egyik biztosíték lábaira a vezetékeket, azt jóvan: én ezt elég nomád megoldásnak gondolom, ti hogyan kötnétek be szakszerűen?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.13. 13:46

sziasztok, segítségre lenne szuksegem, adott egy e39 523i 1998 as, a probléma a következő, a co szintem alapjáraton jó, fordulaton kicsit magas 0.39-0.55 között ugrál, ami cserelve volt: gyertyák, levegőszűrő, lambdasonda, gyári siemens, légtömegmérő, kartercső tisztítás, vákumcsőveken valo hibakereses is megtortent.. az értetek nem változnak semmit a cserélt alkatrészekkel, esetleg valakinek valami tipp??

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.13. 16:25

zsoldos34 írta:sziasztok, segítségre lenne szuksegem, adott egy e39 523i 1998 as, a probléma a következő, a co szintem alapjáraton jó, fordulaton kicsit magas 0.39-0.55 között ugrál...

Akkor marad a katalizátor, befecskendezők, rossz keverékképzés (ez utóbbi elég tág oksági kör).

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.13. 16:36

Bandi1978 írta:
zsoldos34 írta:sziasztok, segítségre lenne szuksegem, adott egy e39 523i 1998 as, a probléma a következő, a co szintem alapjáraton jó, fordulaton kicsit magas 0.39-0.55 között ugrál...

Akkor marad a katalizátor, befecskendezők, rossz keverékképzés (ez utóbbi elég tág oksági kör).



a katalizator ma lett bevizsgavla, az is rendben van.. ezt elfelejtettem irni.. illetve hibakod sincs.. köszönöm a válaszod

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.13. 16:39

zsoldos34 írta:
Bandi1978 írta:
zsoldos34 írta:sziasztok, segítségre lenne szuksegem, adott egy e39 523i 1998 as, a probléma a következő, a co szintem alapjáraton jó, fordulaton kicsit magas 0.39-0.55 között ugrál...

Akkor marad a katalizátor, befecskendezők, rossz keverékképzés (ez utóbbi elég tág oksági kör).



a katalizator ma lett bevizsgavla, az is rendben van.. ezt elfelejtettem irni.. illetve hibakod sincs.. köszönöm a válaszod


rossz keverék képzés elkepzelheto, benzin szaga van a kipufogonak.. túl dús a keverék, nem tudom ezen hogy tudok segíteni, hetfon megy Tüv re (muszakira) a kocsi..

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.18. 16:20

Sziasztok,

A klíma-ventillátorommal olyan probléma van, hogy azon kívül, hogy rettentő hangos, álló autónál szabályos ütemben változik a fordulatszám a következő szerint: néhány másodpercig szinte hangtalanul megy, majd utána egy 10 másodpercre felpörög max fordulaton, mintha fel akarna szállni. Utána a fordulatszám leesik kb. 10 másodpercre, majd utána újra felbőg, és így tovább.

A ventillátor négyvezetékes, pár hónapja tettem be (Szabitól vettem bontottan), úgyhogy gyanítom, a vezérléssel lesz valami gond. Járt már így valaki? Merre induljak el a hiba megoldásának érdekében?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.19. 19:35

Sziasztok.
Aktovaltattam az US stylet a 2002 e39 emen és elegge gyengén égnek az indexek az angel eyes-al, nem tudtunk mas fokozatot allitani hogy kisse élénkebben működjön, igy nappal alig látható.
Valaki volt még igy, vagy van ötletetek mit lehet tenni ennek érdekében?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.21. 10:31

GA0425 írta:Sziasztok,

A klíma-ventillátorommal olyan probléma van, hogy azon kívül, hogy rettentő hangos, álló autónál szabályos ütemben változik a fordulatszám a következő szerint: néhány másodpercig szinte hangtalanul megy, majd utána egy 10 másodpercre felpörög max fordulaton, mintha fel akarna szállni. Utána a fordulatszám leesik kb. 10 másodpercre, majd utána újra felbőg, és így tovább.

A ventillátor négyvezetékes, pár hónapja tettem be (Szabitól vettem bontottan), úgyhogy gyanítom, a vezérléssel lesz valami gond. Járt már így valaki? Merre induljak el a hiba megoldásának érdekében?


Diaggal meg kéne nézni mit érzékelnek a hőmérséklet jeladók valamint a klíma nyomáskapcsolója. Túl meleg motornál pörög fel, vagy ha elért x-bar nyomást a klíma.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.21. 10:32

Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Aktovaltattam az US stylet a 2002 e39 emen és elegge gyengén égnek az indexek az angel eyes-al, nem tudtunk mas fokozatot allitani hogy kisse élénkebben működjön, igy nappal alig látható.
Valaki volt még igy, vagy van ötletetek mit lehet tenni ennek érdekében?


Ledesítés van benne vagy utólagos belekókányolás?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2019.07.21. 13:09

attila94 írta:
Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok.
Aktovaltattam az US stylet a 2002 e39 emen és elegge gyengén égnek az indexek az angel eyes-al, nem tudtunk mas fokozatot allitani hogy kisse élénkebben működjön, igy nappal alig látható.
Valaki volt még igy, vagy van ötletetek mit lehet tenni ennek érdekében?


Ledesítés van benne vagy utólagos belekókányolás?


Minden gyári, a funkció lett aktiválva csak.
Hozzászólás küldése

VigLink badge