Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.13. 21:31

Bandi1978 írta:
atesz155 írta:Sziasztok,
touring hátsó kis stabilizátort, első alsó hátsó lengőkart valamint axiálcsuklót mennyire problémás cserélni? Kell hozzá akna?
M-mes futómű
köszi

Megoldható akna nélkül is. Attól függ, mennyire mozgékony és tehertűrő aki csinálja.
Ezen alkatrészek tekintetében szinte teljesen egyforma a lépcsőshátúval.
A hátsó stabpálca előrefelé eső csavarjához elég nehéz hozzáférni, be kell játszani mindkét kulcsot.
Idegölő a talajon feküdve, pláne ha jól ráhúzták és még rá is korrodált.
És nem árt, ha vízszintesen áll közben a kocsi, mert a stabrúd igyekszik egy nyugalmi pontba állni, amint leoldod a csavart.

Az első hátsó lengő és a nyomtávrúd cseréhez pedig lehet vissza kell emelni picit a csonkállványt, hogy ki tudd húzni a perselyekből a gömbfejeket.
Én ezt egy emelővel és az első lengő anyájára illesztett 22-es dugóval oldottam meg.
Továbbá ennek a belső csavarját leeresztett kocsinál kell meghúzni, ha nem is súlyozva... majd a futóműves meghúzza súllyal... A szilentblokk miatt...

Ha a nyomtáv belső gömbfejét is cserélnéd, akkor ahhoz meg nem árt egy ilyen célszerszám:



Persze egy sima 32-es kulccsal is oldható, csak akkor alá kell férni rendesen.
Meg ugye kell egy ilyen is:


Mint ahogy az ilyen témájú videókban láthatod is, kell hozzá pár fura szerszám meg idő és türelem.


köszönöm a teljesség igényével megírt hozzászólást :franko:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.20. 10:00

Sziasztok.
Érdeklödnék melyik diagnosztikai gépet érdemes megvenni ha lehet a linket is.
E39 530d 2002évj.
Köszi a segitséget

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.21. 09:26

FreaKKush írta:Sziasztok.
Érdeklödnék melyik diagnosztikai gépet érdemes megvenni ha lehet a linket is.
E39 530d 2002évj.
Köszi a segitséget

Én a BMW scanner-re szavazok.
Egyszerű telepíthetőség, egyszerű használat, alacsony ár.
Ebay-en böngészhetsz.
Élő adatot ha minden igaz viszont nem tud nézni, bár ebben nem vagyok biztos, én nem is kerestem ilyet rajta soha.

A többit tiszta nyűg telepíteni, hacsak nem egy hivatalos csomagot vesz valaki.
Ami pedig valljuk be az e39-ek és magánszemélyek esetében irreális gondolat az ára miatt.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.21. 13:21

Bandi1978 írta:
FreaKKush írta:Sziasztok.
Érdeklödnék melyik diagnosztikai gépet érdemes megvenni ha lehet a linket is.
E39 530d 2002évj.
Köszi a segitséget

Én a BMW scanner-re szavazok.
Egyszerű telepíthetőség, egyszerű használat, alacsony ár.
Ebay-en böngészhetsz.
Élő adatot ha minden igaz viszont nem tud nézni, bár ebben nem vagyok biztos, én nem is kerestem ilyet rajta soha.

A többit tiszta nyűg telepíteni, hacsak nem egy hivatalos csomagot vesz valaki.
Ami pedig valljuk be az e39-ek és magánszemélyek esetében irreális gondolat az ára miatt.

Köszi de mielőt észbekaphattam volna a nagyfiam megelözött és ez lett iCarsoft CR Plus OBD2 professionelles Diagnose-Gerät CANBus
remélem használható

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.22. 19:17

Sziasztok! e39 touring memóriás tükör javitással foglalkozik vki az országban?Problémám a következő nem hajtja be a tükröket gombnyomásra kicsit megmozdul mindkettő de annyiban is marad.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.22. 20:02

Sziasztok
a kérdésem annyi lenne e39 touring légrugós
a műszerfalon világit a hasmagasság hiba ,és automatikus nem emel nem tart szinten
diagnosztikát rákötve semmi hiba kód ,és diagnosztikából lehet emelni megy a kompresszor és minden
valakinek nincs ötlete mi lehet a gond?
köszönöm

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.24. 08:08

dodo123 írta:Sziasztok
a kérdésem annyi lenne e39 touring légrugós
a műszerfalon világit a hasmagasság hiba ,és automatikus nem emel nem tart szinten
diagnosztikát rákötve semmi hiba kód ,és diagnosztikából lehet emelni megy a kompresszor és minden
valakinek nincs ötlete mi lehet a gond?
köszönöm


Hello!
Haverom ugyanígy járt. Megvette a bontott légrugót, majd elkezdte volna cserélni és a csomiban az egyik csati valahogy "széthúzódott". Össze dugta a csatit és egyből működött a rendszer.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.24. 10:06

nálam ami a problémát csinálta hátuljában a reléket megcseréltem utána ment valószínű az egyik relé be van égve

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.25. 20:05

Sziasztok, jó estét.
Az lenne a kérdésem nekem, hogy esetleg valaki meg tudná mondani hogy a kuplung munkahengernek húzó vagy nyomó kialakitasu és hogy milyen helyen van pontosan, esetleg mennyire nehéz a cseréje?
Na és a termosztát csere mennyire nagy/nehéz meló?
Ha nem muszály nem vinném szervizbe...

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.26. 08:46

Zsoltee.e39 520d írta:Sziasztok, jó estét.
Az lenne a kérdésem nekem, hogy esetleg valaki meg tudná mondani hogy a kuplung munkahengernek húzó vagy nyomó kialakitasu és hogy milyen helyen van pontosan, esetleg mennyire nehéz a cseréje?
Na és a termosztát csere mennyire nagy/nehéz meló?
Ha nem muszály nem vinném szervizbe...


Helló!
Nem akarlak "lehurrogni", de ha ilyen kérdésed van, akkor inkább bízd szervízre/szakemberre...
(Ha mégis otthon akarsz mókolni, akkor a youtube-on pl. vannak videók a cseréről)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.26. 19:56

Sziasztok!

Touring hátsó ajtón a rendszám feletti króm egységet hogyan lehet leszedni? Találtam négy csavart ami elvileg tartja, de mikor tekerem le hallani hogy a műanyagházban recseg ropog, és elforog az egész. Egy csavar meg se mozdul. Roncsolással megoldható? Ha igen hogyan? Csinált már ilyet valaki?

HJ

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.27. 00:02

Hege525d írta:Sziasztok!

Touring hátsó ajtón a rendszám feletti króm egységet hogyan lehet leszedni? Találtam négy csavart ami elvileg tartja, de mikor tekerem le hallani hogy a műanyagházban recseg ropog, és elforog az egész. Egy csavar meg se mozdul. Roncsolással megoldható? Ha igen hogyan? Csinált már ilyet valaki?

HJ

Nem jön le rendszerint. Kiszakadnak a házból a csavarok, azért nem lehet bontva jó állapotút venni.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.03. 22:51

Sziasztok!
A rádióantenna rendszer tesztelésére van valami bevett protokol, vagy logika?
Valamiért úgy érzem, hogy nincs túl erős jel a rádiónak!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.04. 10:03

kbhont írta:Sziasztok!
A rádióantenna rendszer tesztelésére van valami bevett protokol, vagy logika?
Valamiért úgy érzem, hogy nincs túl erős jel a rádiónak!


AM és FM sávon is gyenge? Városban vagy városon kívűl is gyengének érzed? Nézd át a hátsó szélvédő fűtőszálait, hátha az egyik kiesett mert az antenna is egyben, esetleg kontakthiba ha volt piszkálva a c oszlop vagy a középkonzol.

Rosszabb esetben antenna erősítő. Nyitáshoz nem kell túl közel menni az autóhoz?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.04. 10:08

attila94 írta:
kbhont írta:Sziasztok!
A rádióantenna rendszer tesztelésére van valami bevett protokol, vagy logika?
Valamiért úgy érzem, hogy nincs túl erős jel a rádiónak!


AM és FM sávon is gyenge? Városban vagy városon kívűl is gyengének érzed? Nézd át a hátsó szélvédő fűtőszálait, hátha az egyik kiesett mert az antenna is egyben, esetleg kontakthiba ha volt piszkálva a c oszlop vagy a középkonzol.

Rosszabb esetben antenna erősítő. Nyitáshoz nem kell túl közel menni az autóhoz?

Szia!
FM-t használok csak!
Városon kívűl, de belül se tökéletes. Esetleg tudja valaki mekkora a gyári ellenállása az antennának?
A távirányító tökéletesen működik.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.04. 12:29

kbhont írta:
attila94 írta:
kbhont írta:Sziasztok!
A rádióantenna rendszer tesztelésére van valami bevett protokol, vagy logika?
Valamiért úgy érzem, hogy nincs túl erős jel a rádiónak!


AM és FM sávon is gyenge? Városban vagy városon kívűl is gyengének érzed? Nézd át a hátsó szélvédő fűtőszálait, hátha az egyik kiesett mert az antenna is egyben, esetleg kontakthiba ha volt piszkálva a c oszlop vagy a középkonzol.

Rosszabb esetben antenna erősítő. Nyitáshoz nem kell túl közel menni az autóhoz?

Szia!
FM-t használok csak!
Városon kívűl, de belül se tökéletes. Esetleg tudja valaki mekkora a gyári ellenállása az antennának?
A távirányító tökéletesen működik.


Gondoltam, hogy FM-t használsz senki se használ AM-t. :D

Az antenna ellenállását nem fogod tudni kimérni, inkább szakadásmérővel próbáld de óvatosan le ne vakard a szélvédőről a szálat.

Bekapcsolt hátsó szélvédőfűtéssel romlik a vétel?

Gyors keresés után, volt akinek a C oszlopot és rádiót összekötő koax kábellal volt érintkezési problémája.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.06. 23:12

Lehet rossz helyen kérdezem elnézést , de bezártam a kulcsomat a csomagtartóba és nem találom a topikot , ahol leirják , hogy hogyan nyissam ki valaki esetleg tudna segiteni ????

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.07. 12:05

Sziasztok, 520d 2002-es, leállítás után hallat egy furcsa zúgó hangot kb fél percig a bal első kerék/ajtó körül, találkozott vki ilyennel, mi lehet? Köszi.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.07. 14:24

eliot667 írta:Sziasztok, 520d 2002-es, leállítás után hallat egy furcsa zúgó hangot kb fél percig a bal első kerék/ajtó körül, találkozott vki ilyennel, mi lehet? Köszi.


Helló. A kályhád az. A bal első kerék mögött van. +8 fok alatt kapcsol be. Ha többet akarsz tudni róla, akkor van külön topikja, ott olvasgass.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek leslie az itt látható tagok köszönték meg: eliot667
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.11.07. 19:14

leslie írta:
eliot667 írta:Sziasztok, 520d 2002-es, leállítás után hallat egy furcsa zúgó hangot kb fél percig a bal első kerék/ajtó körül, találkozott vki ilyennel, mi lehet? Köszi.


Helló. A kályhád az. A bal első kerék mögött van. +8 fok alatt kapcsol be. Ha többet akarsz tudni róla, akkor van külön topikja, ott olvasgass.

+5 alatt úgy tudom, végül is 111 :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek bendegúz az itt látható tagok köszönték meg: eliot667
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge