Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.24. 14:42

hamoriarpi írta:Én homokoltatnám és porfestetném.

Igen, a szinterezés mindig ott van a lehetőségek között a felni és futómű mizériám után, akkor láttam, hogy jó eljárás, a rugókra és stabrúdra is ez ment.
De az ablaktörlő karoknál nem jó.
A homokfújás önmagában sem, mivel apró krátereket képez a felületen, így az alapozás után sem lesz szép a felület az egyszerű spray fújásához.
A porfestés pedig szintén kerülendő, mert csapszegek és a nagyobbik karon csapágyak is vannak.
A porfestés pedig elég vastag réteget képez, így a kar felhúzása is akadályba ütközhet, ha összeég a réteg a két különálló felületen.
Szóval a legjobb a gyári verzió, ami szintén fújás volt.
A csapszegeknél így is lesz nyoma, ha vastag réteget sikerül ráfújni.
Az előkészítés és maszkolás lesz a legmacerásabb.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: hamoriarpi
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.24. 21:04

Bandi1978 írta:
hamoriarpi írta:Én homokoltatnám és porfestetném.

Igen, a szinterezés mindig ott van a lehetőségek között a felni és futómű mizériám után, akkor láttam, hogy jó eljárás, a rugókra és stabrúdra is ez ment.
De az ablaktörlő karoknál nem jó.
A homokfújás önmagában sem, mivel apró krátereket képez a felületen, így az alapozás után sem lesz szép a felület az egyszerű spray fújásához.
A porfestés pedig szintén kerülendő, mert csapszegek és a nagyobbik karon csapágyak is vannak.
A porfestés pedig elég vastag réteget képez, így a kar felhúzása is akadályba ütközhet, ha összeég a réteg a két különálló felületen.
Szóval a legjobb a gyári verzió, ami szintén fújás volt.
A csapszegeknél így is lesz nyoma, ha vastag réteget sikerül ráfújni.
Az előkészítés és maszkolás lesz a legmacerásabb.

Igazad van, Fődim! :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.24. 23:57

sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.25. 01:06

dreizwanzig írta:sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Rendszerint van petty. Egy scanner 5 perc alatt megoldja.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.25. 12:24

Gallaca írta:
dreizwanzig írta:sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Rendszerint van petty. Egy scanner 5 perc alatt megoldja.

koszi! mit kell csinalni a scannerben, hogy eltunjon?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.25. 20:52

A régifajta, ellenállásosztós klímaventi felújítható? Működik rendesen, csak búg. Főleg 2. fokozaton.

Csapágycserére, vagy zsírzásra gondolok.

Köszi.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.31. 09:15

dreizwanzig írta:
Gallaca írta:
dreizwanzig írta:sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Rendszerint van petty. Egy scanner 5 perc alatt megoldja.

koszi! mit kell csinalni a scannerben, hogy eltunjon?

Átírni az alváz és vagy km számot. :)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.31. 13:47

sziasztok,

DSC, ABS, minden működik, kormányszög-jeladó is pontosan középen ad 0 fokot. Mi lehet a baj? Scanner azt írja ki, hogy újra kell kalibrálni a jeladót, a Rheingold meg ezt:




Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.05.31. 23:53

atesz155 írta:sziasztok,

DSC, ABS, minden működik, kormányszög-jeladó is pontosan középen ad 0 fokot. Mi lehet a baj? Scanner azt írja ki, hogy újra kell kalibrálni a jeladót, a Rheingold meg ezt:




Kép

Scannerrel tudod "identifikálni".

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.06.01. 09:44

Jerry írta:
dreizwanzig írta:
Gallaca írta:
dreizwanzig írta:sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Rendszerint van petty. Egy scanner 5 perc alatt megoldja.

koszi! mit kell csinalni a scannerben, hogy eltunjon?

Átírni az alváz és vagy km számot. :)
az a baj, hogy a scannerrel nem tudod atirni a faceliftes e46-nak a km ora allasat :(


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.06.01. 10:29

dreizwanzig írta:
Jerry írta:
dreizwanzig írta:
Gallaca írta:
dreizwanzig írta:sziasztok!

nem e39, hanem e46, de sztem ez nem relevans. Szoval az E46-on, ha kicserelem az oracsoportot egy masikra, akkor ugye vilagitani fog a kis potty, mert nem stimmel az alvazszam. Ha kesobb visszakerul az eredeti oracsoport, akkor szinten ott lesz a kis potty, mert akkor meg mar a km allas nem fog stimmelni a tobbi modulban tarolttal, vagy az ebben az esetben mindegy, nem lesz potty, mert csak az alvazszam szamit?

Rendszerint van petty. Egy scanner 5 perc alatt megoldja.

koszi! mit kell csinalni a scannerben, hogy eltunjon?

Átírni az alváz és vagy km számot. :)
az a baj, hogy a scannerrel nem tudod atirni a faceliftes e46-nak a km ora allasat :(


Gesendet von iPhone mit Tapatalk

De minden más modulét hozzáigazíthatod az óracsoporthoz.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.12. 23:39

Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 15:12

polip írta:Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Lyukas fejű?
Erre gondolsz?
:arrow:
Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 17:37

Bandi1978 írta:
polip írta:Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Lyukas fejű?
Erre gondolsz?
:arrow:
Kép


Ez a második a listámon, amire gondolok annak jóval mélyebb a furata és nem fekete. :)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 18:22

polip írta:
Bandi1978 írta:
polip írta:Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Lyukas fejű?
Erre gondolsz?
:arrow:
Kép


Ez a második a listámon, amire gondolok annak jóval mélyebb a furata és nem fekete. :)

Pedig ez a jobbik! Nekem ez az egyféle nem szorult meg az alufelniben. Jönnek az E39-ek 3 félével is.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 18:54

Gallaca írta:
polip írta:
Bandi1978 írta:
polip írta:Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Lyukas fejű?
Erre gondolsz?
:arrow:
Kép


Ez a második a listámon, amire gondolok annak jóval mélyebb a furata és nem fekete. :)

Pedig ez a jobbik! Nekem ez az egyféle nem szorult meg az alufelniben. Jönnek az E39-ek 3 félével is.


Oké, köszönöm szépen! Azért még hajszolom kicsit, aztán úgyis a fekete lesz, mivel ez meg jól menne az alpinweiss felnihez :D

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 21:51

polip írta:
Gallaca írta:
polip írta:
Bandi1978 írta:
polip írta:Sziasztok! Tudja valaki melyik BMW-n volt a lyukas fejű kerékcsavar, illetve mi a cikkszáma?

Lyukas fejű?
Erre gondolsz?
:arrow:
Kép


Ez a második a listámon, amire gondolok annak jóval mélyebb a furata és nem fekete. :)

Pedig ez a jobbik! Nekem ez az egyféle nem szorult meg az alufelniben. Jönnek az E39-ek 3 félével is.


Oké, köszönöm szépen! Azért még hajszolom kicsit, aztán úgyis a fekete lesz, mivel ez meg jól menne az alpinweiss felnihez :D

De ha ragaszkodsz a lyukas fejűhöz, túrok neked a műhelyben. Persze nem újak. Rendelni már csak a homorú fejűt lehet. a linkelt képen szereplő cikkszámmal.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.13. 23:08

Gallaca írta:De ha ragaszkodsz a lyukas fejűhöz, túrok neked a műhelyben. Persze nem újak. Rendelni már csak a homorú fejűt lehet. a linkelt képen szereplő cikkszámmal.


Na ettől féltem, túrtam már én is húszonnégyet, de nem szépek sajna. Kisütöttem olajban is őket, de idővel visszakorrodálnak... Ezért akartam újakat. Valszószínű a homorú fekete lesz. Köszi!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.14. 11:44

Sziasztok,

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy miután beszállok az autóba, nem alszik ki a belső világítás. Ha lezárom az ajtókat, vagy ráadom a gyújtást, akkor kialszik, de addig folyamatosan világít. Tudtomon kívül elnyomkodtam valamit, vagy valami gond lesz vele?

Másik kérdésem, hogy tudja e valaki, hol tudnék beszerezni egy új BMW jelet a verda nózijára, ami rajta van, az teljesen lekopott.

Előre is köszi a válaszokat.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.07.14. 12:27

Marcho írta:Sziasztok,

Mostanában arra lettem figyelmes, hogy miután beszállok az autóba, nem alszik ki a belső világítás. Ha lezárom az ajtókat, vagy ráadom a gyújtást, akkor kialszik, de addig folyamatosan világít. Tudtomon kívül elnyomkodtam valamit, vagy valami gond lesz vele?
Másik kérdésem, hogy tudja e valaki, hol tudnék beszerezni egy új BMW jelet a verda nózijára, ami rajta van, az teljesen lekopott.

Előre is köszi a válaszokat.

Lehet az ajtórögzítő (latch striker) gombja kopott ki.
Ezt egy darab papírral tesztelheted.
Vagy az időzítő hosszúra van állítva a moduljában, de ha eddig nem így volt, akkor ez nem valószínű.

Ebay-en 500.-/db, hazai aliexpress és eBay nepperek kb. 2000-5000.-ért adják darabját a vatera és jófogás oldalain.
Vagy gyáriban 17000.-/db körül van az ára.
82mm-es.
És lehet kell hozzá egy pár patenthüvely is, azt bármelyik unix-ban szereznek neked 150.-/db körül.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: Marcho
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge