Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.08.31. 11:12

Az aktuátornak nevezett fekete karos doboz a zárat mozgatja. A zsanér pöcke bele van dugva a kis fekete dobozba ami a nyitógomb mellet van jobbra. A kis dobozban van a pozicíó érzékelő és ahogy forog onnan tudja a helyzetét. A képen pont nem látszik, oldalnézetből látszana.

Szerintem.

Szerk: "tilt sensor"-t ír, szóval lehet csak fel kell csavarozni valahova és a dölés érzékeli mint a riasztó felnilopás elleni érzékelője.

Hihetetlen milyen extrák léteztek abban az időben, gesztusvezérlés pff. :D

https://www.panjo.com/buy/e38-e39-hydraulic-trunk-automatic-boot-lid-retrofit-kit-201198

Szerk2: A linken linkelt .pdf-ben írja, hogy hall érzékelős szóval nincs köze a zsanérhoz, rögzíteni kell csak a csomagtartó belsejébe és bekötni. A cikkszám nem derült ki ha ezt kerested Afterdark én csak a gyártást látom rajta.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.08.31. 11:32

A gondom, hogy én teljes szett címén csak ennyi mindent kaptam. Gondolom így bajban leszek a beszereléssel...

Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.08.31. 11:38

Afterdark írta:A gondom, hogy én teljes szett címén csak ennyi mindent kaptam. Gondolom így bajban leszek a beszereléssel...

Kép
Itt a teljes lista ezen a linken: http://www.bimmerforums.com/forum/showt ... ?t=2310777

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.08.31. 13:05

Afterdark írta:
morv írta:
Afterdark írta:
morv írta:
Afterdark írta:Egy kis játék. :)

A képen szereplő alkatrészek közül melyik lehet az e38 csomagtérfedelének dőlésérzékelője?

Kép
Fekete doboz kis karral?


Kérdezed vagy mondod ? Mert én nem tudom... :oops:
En arra tippelek. Ket fix pontbol (teto rogzitese es a szenzor) es a kar mozgadabol ki tudja szamolni a teto doleset.


És melyik lehet a szenzor ?

A zármotor mellett balra, 2 csavar van benne.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.01. 10:18

Dupla üvegnek ilyen baja van a felső szélén , 1.5cm kb. Felhúzva nem látni, belecsúszik a kávába.
Javítható?
https://www.dropbox.com/sh/ft1ma0fi1mjc ... Gq-1a?dl=0
Mobilról vagyok, remélem sikerült

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.01. 11:25

Bor3sz írta:Dupla üvegnek ilyen baja van a felső szélén , 1.5cm kb. Felhúzva nem látni, belecsúszik a kávába.
Javítható?
https://www.dropbox.com/sh/ft1ma0fi1mjc ... Gq-1a?dl=0
Mobilról vagyok, remélem sikerült

Érdekes, hogy ezt a behatást kibírta és nem ugrott szét. Talán le tudják csiszolni gömbölyűre anélkül, hogy szétrobbanjon. Felépíteni nem hiszem, talán egy műkörmös builder-clearrel vagy víztiszta porcelánnal :D (egyébként nem vicc!) :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.01. 11:36

Gallaca írta:
Bor3sz írta:Dupla üvegnek ilyen baja van a felső szélén , 1.5cm kb. Felhúzva nem látni, belecsúszik a kávába.
Javítható?
https://www.dropbox.com/sh/ft1ma0fi1mjc ... Gq-1a?dl=0
Mobilról vagyok, remélem sikerült

Érdekes, hogy ezt a behatást kibírta és nem ugrott szét. Talán le tudják csiszolni gömbölyűre anélkül, hogy szétrobbanjon. Felépíteni nem hiszem, talán egy műkörmös builder-clearrel vagy víztiszta porcelánnal :D (egyébként nem vicc!) :D

akkor közelebb van a megoldás mint gondoltam
asszony műkörmözik :D

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.03. 10:05

Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy hogyan kell a tetőablakot programozni, mert nyitott állapotban automatikusan visszament, és egy diag után már nem . Próbáltam az akksi levételével de nem tudom hogy kell tanítani,(ha csak ez a baj.) Előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.03. 10:52

Hapcii írta:Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy hogyan kell a tetőablakot programozni, mert nyitott állapotban automatikusan visszament, és egy diag után már nem . Próbáltam az akksi levételével de nem tudom hogy kell tanítani,(ha csak ez a baj.) Előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Talan ugy, mint az ablakot, hogy a gombot nyomva minden iranyba vegig jaratod.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.03. 11:08

morv írta:
Hapcii írta:Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy hogyan kell a tetőablakot programozni, mert nyitott állapotban automatikusan visszament, és egy diag után már nem . Próbáltam az akksi levételével de nem tudom hogy kell tanítani,(ha csak ez a baj.) Előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Talan ugy, mint az ablakot, hogy a gombot nyomva minden iranyba vegig jaratod.


Fordban láttam ilyet, E39-ben sose kellett tanítani ablakot még. Vagy csak véletlenül úsztam meg? Volt már akksicsere, diag, akksi le-fel.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.03. 19:53

Hapcii írta:Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy hogyan kell a tetőablakot programozni, mert nyitott állapotban automatikusan visszament, és egy diag után már nem . Próbáltam az akksi levételével de nem tudom hogy kell tanítani,(ha csak ez a baj.) Előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

nekem volt tetőablak cserélve, nem kellett programozni

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.03. 20:13

attila94 írta:
morv írta:
Hapcii írta:Sziasztok! Meg tudná mondani valaki hogy hogyan kell a tetőablakot programozni, mert nyitott állapotban automatikusan visszament, és egy diag után már nem . Próbáltam az akksi levételével de nem tudom hogy kell tanítani,(ha csak ez a baj.) Előre is köszönöm.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről
Talan ugy, mint az ablakot, hogy a gombot nyomva minden iranyba vegig jaratod.


Fordban láttam ilyet, E39-ben sose kellett tanítani ablakot még. Vagy csak véletlenül úsztam meg? Volt már akksicsere, diag, akksi le-fel.
Igen már az akksit lekötöttem és nyomtam végig a gombot de ne javított a helyzeten. Diaggal is néztük de nem írt semmit.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.04. 19:40

Sziasztok!
Sikerült megcsinálnom.
Méghozzá úgy hogy a tetőablakot teljesen kinyitottam, becsukódás közben végig folyamatosan nyomtat a gombot és miután becsukodott még legalább 15mp. -ig addig amig magától megbukott felfelé. Csak ezután engedtem el a gombot. És műkszik.
Hát ha segít ez másnak is.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI VNS-L21 eszközömről

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.08. 08:43

sziasztok,

ha üzem közben egyszerűen csak elalszik az egyik tompítottam és ha lekapcsolom a lámpát majd vissza, újra begyújt, (de nem mindig), sőt van hogy első használatkor sem gyújt már be, akkor az egyértelműen trafó hiba? Másik xenon izzóval is próbáltam, ugyan ezt csinálja.
Fényerőben semmivel sem gyengébb a másiknál.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.08. 10:24

atesz155 írta:sziasztok,

ha üzem közben egyszerűen csak elalszik az egyik tompítottam és ha lekapcsolom a lámpát majd vissza, újra begyújt, (de nem mindig), sőt van hogy első használatkor sem gyújt már be, akkor az egyértelműen trafó hiba? Másik xenon izzóval is próbáltam, ugyan ezt csinálja.
Fényerőben semmivel sem gyengébb a másiknál.

cseréd meg a két trafót is,és kiderül egyből.... :roll: de szerintem az lesz "
van trafóm eladó ha esetleg kellene :roll: :wink:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Schnitzer az itt látható tagok köszönték meg: Bandi1978
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.08. 19:34

S.O.S. Bács-Kiskun megyéből kellene vki aki tud segíteni! A kocsiban minden előzmény nélkül felmegy a víz, fűtés mellett is. Ha a motor fordulata 2500 felett van akkor visszaáll a hőmérséklet. Holnap 500 km utazás előtt állok a családdal nagyon sürgős lenne. Szerintem vízszivattyú lapátok letörtek mert az e36 is produkált ilyet mikor elszállt a szivattyúlapát. 530d

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.09. 10:32

zsurkesz írta:S.O.S. Bács-Kiskun megyéből kellene vki aki tud segíteni! A kocsiban minden előzmény nélkül felmegy a víz, fűtés mellett is. Ha a motor fordulata 2500 felett van akkor visszaáll a hőmérséklet. Holnap 500 km utazás előtt állok a családdal nagyon sürgős lenne. Szerintem vízszivattyú lapátok letörtek mert az e36 is produkált ilyet mikor elszállt a szivattyúlapát. 530d


Ezt számodra belátható időn belül bizony csak egy szerviz tudja megoldani, bár így 15 óra távlatából már igen rájöttél :) . A fórumokon a gyors szükségállapotokhoz sajnos lassú a reakcióidő. Egyébként igen, valószínűsíthető a termosztát vagy pumpa probléma és ehhez bizony szerviz kell vagy legalábbis alkatrészek és idő, ha magad csinálod.
A lapát törés az valamelyest hallható lenne, nem?
Meg az nem okozhat dugulást, ha szétdarálja a letört darabot?
Hacsak nem a tengely törik el és üresben forog...

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.09. 18:43

zsurkesz írta:S.O.S. Bács-Kiskun megyéből kellene vki aki tud segíteni! A kocsiban minden előzmény nélkül felmegy a víz, fűtés mellett is. Ha a motor fordulata 2500 felett van akkor visszaáll a hőmérséklet. Holnap 500 km utazás előtt állok a családdal nagyon sürgős lenne. Szerintem vízszivattyú lapátok letörtek mert az e36 is produkált ilyet mikor elszállt a szivattyúlapát. 530d


Visco?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.11. 10:57

Az jó. Jeladó probléma volt.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.09.11. 11:12

Sziasztok!
Korabban már írtam ezzel kapcsolatban, de sajnos még eddig nem sikerült megoldani a problémát. Eltört az ablakmosó folyadékot a spricni-ig elvezető csövem. Van valami ötletetek hogy mivel lehetne kicserélni vagy megtoldani? Gyárít kellene vegyek bele vagy egy hasonló keresztmetszetű gumicsővel megoldható?
Ennek a csőnek a kicserélése mennyire lenne bonyolult? Nem autószerelőként érdemes nekiállni vagy inkább bízzam a szakikra?
Ha nagyon nem kell megbontani a dolgokat, akkor en is nekiállok :)

Kepek:
https://kephost.com/images/2017/09/11/I ... 184221.jpg
https://kephost.com/images/2017/09/11/I ... 184242.jpg

Előre is köszönöm.

üdv.:
Tamas
Hozzászólás küldése

VigLink badge