Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 22:31

a turbó tengelye, a kipuff oldalon lereccsent. :D új középrésszel össze is raktam. több helyen azt írják, üzemanyag nélkül indítozzak 15-60 mp-ig első indításnál. mi ennek a legjobb módja? húzzam le az üzemeanyagcsövet az ACról? vagy vegyem le az injektorról a kábeleket? ( :

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 22:41

ST1 írta:a turbó tengelye, a kipuff oldalon lereccsent. :D új középrésszel össze is raktam. több helyen azt írják, üzemanyag nélkül indítozzak 15-60 mp-ig első indításnál. mi ennek a legjobb módja? húzzam le az üzemeanyagcsövet az ACról? vagy vegyem le az injektorról a kábeleket? ( :

Utóbbi megfelel beindulás ellen.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 23:29

Gallaca írta:
ST1 írta:a turbó tengelye, a kipuff oldalon lereccsent. :D új középrésszel össze is raktam. több helyen azt írják, üzemanyag nélkül indítozzak 15-60 mp-ig első indításnál. mi ennek a legjobb módja? húzzam le az üzemeanyagcsövet az ACról? vagy vegyem le az injektorról a kábeleket? ( :

Utóbbi megfelel beindulás ellen.

Vagy kihuzol egy-ket biztositekot.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.05. 21:38

Szerintem egy elég banális kérdés.... :facepalm:
Minden turingra lehet tetősint tenni V csak aminek ki van alakítva hozzá a tartó rész? Enyémről hiányzik és jó lenne ha lenne... 2001/530d

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.05. 23:43

Fazer írta:Szerintem egy elég banális kérdés.... :facepalm:
Minden turingra lehet tetősint tenni V csak aminek ki van alakítva hozzá a tartó rész? Enyémről hiányzik és jó lenne ha lenne... 2001/530d

Mindegyikre lehet tenni gyárilag ugy van kialakitva csak 1 tetö sin kell,anyi hogy a tetökárpitot le kell bontani hozzá.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.05. 23:48

Fazer írta:Szerintem egy elég banális kérdés.... :facepalm:
Minden turingra lehet tetősint tenni V csak aminek ki van alakítva hozzá a tartó rész? Enyémről hiányzik és jó lenne ha lenne... 2001/530d

Mindegyikre fel lehet tenni, lepattintod a lécet, alatta be van jelölve a furatok helye. Ott meg kell fúrni, felcsavarozni. A csavarokon vízzáró alátétek vannak, nem ázik be. Furatra kell egy kis cinkspray. Ha kell, Szabadkikötőnél megtalálsz.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.06. 16:57

Sziasztok

E39 23i tulajdonos vagyok.

Sajnos motor cserés lett a gépezet. Egy dupla vanos-os blokk volt benne.
Most bele került egy 1 vanos-os blokk.

Motor vezérlő nem lett cserélve.
Az autó indul megyen...

Az lenne a kérdésem, hogy ez a motor működésébe mennyire avatkozik bele? vagy megegyezik a 2 motor vezérlő???
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Adam92 2017.07.09. 21:19-kor.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.08. 20:44

sziasztok ! olyan kérdésem lenne ,hogy most vásároltam egy 25 d t és cseréltem benne olajat az előirt 6.5 litert töltötte be a szerelő előszőr csak 5 litert beinditotta kicsit a motort majd várt 1-2 percet majd rátöltötte a maradék olajat is és a nivopálcán allig érte el a minimum szintet nem értette ,hogy ez hogy lehet mert még fél litert utána rátöltött igy van most bent pontossan 7 liter de semmi ugyanúgy minimumon van ő szerinte rákéne még töltenem de én nem merek nemhogy szétcsessze a motort . Lehetséges ,hogy nem jol mér a nivopálca találkozott már valaki ilyennel ?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.08. 22:39

fsoul írta:sziasztok ! olyan kérdésem lenne ,hogy most vásároltam egy 25 d t és cseréltem benne olajat az előirt 6.5 litert töltötte be a szerelő előszőr csak 5 litert beinditotta kicsit a motort majd várt 1-2 percet majd rátöltötte a maradék olajat is és a nivopálcán allig érte el a minimum szintet nem értette ,hogy ez hogy lehet mert még fél litert utána rátöltött igy van most bent pontossan 7 liter de semmi ugyanúgy minimumon van ő szerinte rákéne még töltenem de én nem merek nemhogy szétcsessze a motort . Lehetséges ,hogy nem jol mér a nivopálca találkozott már valaki ilyennel ?

Általában 7 literrel szokott maxon lenni. Meg kellene nézned a nívópálca hosszát, hogy nincs-e esetleg kicserélve, és azt, hogy a hüvelye fel van-e csavarozva a szívósorra kókány nélkül.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.08. 23:01

Gallaca írta:
fsoul írta:sziasztok ! olyan kérdésem lenne ,hogy most vásároltam egy 25 d t és cseréltem benne olajat az előirt 6.5 litert töltötte be a szerelő előszőr csak 5 litert beinditotta kicsit a motort majd várt 1-2 percet majd rátöltötte a maradék olajat is és a nivopálcán allig érte el a minimum szintet nem értette ,hogy ez hogy lehet mert még fél litert utána rátöltött igy van most bent pontossan 7 liter de semmi ugyanúgy minimumon van ő szerinte rákéne még töltenem de én nem merek nemhogy szétcsessze a motort . Lehetséges ,hogy nem jol mér a nivopálca találkozott már valaki ilyennel ?

Általában 7 literrel szokott maxon lenni. Meg kellene nézned a nívópálca hosszát, hogy nincs-e esetleg kicserélve, és azt, hogy a hüvelye fel van-e csavarozva a szívósorra kókány nélkül.


köszi megnézem de honnan tudom mekorának kell lennie az eredetinek ?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.08. 23:33

fsoul írta:
Gallaca írta:
fsoul írta:sziasztok ! olyan kérdésem lenne ,hogy most vásároltam egy 25 d t és cseréltem benne olajat az előirt 6.5 litert töltötte be a szerelő előszőr csak 5 litert beinditotta kicsit a motort majd várt 1-2 percet majd rátöltötte a maradék olajat is és a nivopálcán allig érte el a minimum szintet nem értette ,hogy ez hogy lehet mert még fél litert utána rátöltött igy van most bent pontossan 7 liter de semmi ugyanúgy minimumon van ő szerinte rákéne még töltenem de én nem merek nemhogy szétcsessze a motort . Lehetséges ,hogy nem jol mér a nivopálca találkozott már valaki ilyennel ?

Általában 7 literrel szokott maxon lenni. Meg kellene nézned a nívópálca hosszát, hogy nincs-e esetleg kicserélve, és azt, hogy a hüvelye fel van-e csavarozva a szívósorra kókány nélkül.


köszi megnézem de honnan tudom mekorának kell lennie az eredetinek ?

Peremtől a minimum jelzésig 45cm.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.10. 15:00

Adam92 írta:Sziasztok

E39 23i tulajdonos vagyok.

Sajnos motor cserés lett a gépezet. Egy dupla vanos-os blokk volt benne.
Most bele került egy 1 vanos-os blokk.

Motor vezérlő nem lett cserélve.
Az autó indul megyen...

Az lenne a kérdésem, hogy ez a motor működésébe mennyire avatkozik bele? vagy megegyezik a 2 motor vezérlő???

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.10. 22:52

Sziasztok!

Újdonsült e39 tulajként lenne egy kérdésem:

A rollós tároló alatt van egy felirat nélküli nyomógomb ami be van nyomva. Mi lehet az?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.11. 08:04

zsurkesz írta:Sziasztok!

Újdonsült e39 tulajként lenne egy kérdésem:

A rollós tároló alatt van egy felirat nélküli nyomógomb ami be van nyomva. Mi lehet az?

:o Mi történik ha megnyomod?

Új tulajként, a rolós tároló volt az első amit kiszedtél? :D
8 év alatt még nem jutottam el idáig! :D

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.11. 08:09

Bocs, rosszul fogalmaztam, benne van a tárolóban. Nem próbáltam még ki, hogy mit csinál. Be van nyomva jelenleg.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.11. 08:25

zsurkesz írta:Sziasztok!

Újdonsült e39 tulajként lenne egy kérdésem:

A rollós tároló alatt van egy felirat nélküli nyomógomb ami be van nyomva. Mi lehet az?

Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.11. 08:51

zsurkesz írta:Bocs, rosszul fogalmaztam, benne van a tárolóban. Nem próbáltam még ki, hogy mit csinál. Be van nyomva jelenleg.

Én valami rejtett kapcsolóra tippelnék indításgátlási céllal (pl.: üzemanyagpumpa tápmegszakítás).
De mivel nem gyári, így csak tippelgetni lehet.
Légy bátor és próbáld ki.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.11. 11:52

Majd hétvégén kipróbálom. A másik kérdésem, hogy az e34 és e39 között létezik alkatrész kompatibilitás?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.12. 07:04

zsurkesz írta:Majd hétvégén kipróbálom. A másik kérdésem, hogy az e34 és e39 között létezik alkatrész kompatibilitás?

Kb. a 4 gumi.
De van erre webes keresési lehetőség.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.12. 09:43

Hol tudom megnézni? Mert van egy M futóművem, vadi új tárcsák, betétek, csapágyak egy 535i-ből.
Hozzászólás küldése

VigLink badge