Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Váltás asztali nézetre
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.16. 22:16

muhaati írta:
Gallaca írta:
ST1 írta:Sziasztok,

haza felé tartottunk a pályán, boldogan, üres lett a pálya, 140-nél nyomtam egy padlót, majd 150től lassult csak, "fehér füst utánunk.
azóta baszottul füstöl-nem használom, tréleren jöttünk haza is. meg azóta van ez a kerregő hang, itt most a 30d hangján kívüli kerregésre gondolok :D
hengerfejes lett?
[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=c4DkcxVSmoA[/BBvideo]
https://www.youtube.com/watch?v=c4DkcxVSmoA

Megnéztem volna, de privát a video!


Nem nézhető a videó, de elmondás alapján kék volt az a füst, és a turbó adta fel a harcot. ( NE indítgasd, ha felkapja az olajat, bajban leszel. )

rosszul állítottam be, most már nézhető, nekem ez fehérnek tűnik

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.16. 22:49

ST1 írta:
muhaati írta:
Gallaca írta:
ST1 írta:Sziasztok,

haza felé tartottunk a pályán, boldogan, üres lett a pálya, 140-nél nyomtam egy padlót, majd 150től lassult csak, "fehér füst utánunk.
azóta baszottul füstöl-nem használom, tréleren jöttünk haza is. meg azóta van ez a kerregő hang, itt most a 30d hangján kívüli kerregésre gondolok :D
hengerfejes lett?
[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=c4DkcxVSmoA[/BBvideo]
https://www.youtube.com/watch?v=c4DkcxVSmoA

Megnéztem volna, de privát a video!


Nem nézhető a videó, de elmondás alapján kék volt az a füst, és a turbó adta fel a harcot. ( NE indítgasd, ha felkapja az olajat, bajban leszel. )

rosszul állítottam be, most már nézhető, nekem ez fehérnek tűnik

Innen nézve turbóhalál, egyelőre a turbinaoldal nyomja a kipuba az olajat, majd ha a másik oldalra is megy, nem tudod leállítani. Kerregő hang a kóválygó turbó lehet. Hallgass Attira, ne indítgasd!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.16. 23:06

Köszi, voltam már Atinál.. :wink: nekem ez fehér, örülök ha csak turbó, azzal megbirkózunk. mehet rá a vákumos gt2260? ha már hozzá kell nyúlni.. :D 250 euro egy felújított, az autónak még max 3 évet kell kibírnia, a karosszériát nem éri meg felújítani..

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.17. 00:07

ST1 írta:Köszi, voltam már Atinál.. :wink: nekem ez fehér, örülök ha csak turbó, azzal megbirkózunk. mehet rá a vákumos gt2260? ha már hozzá kell nyúlni.. :D 250 euro egy felújított, az autónak még max 3 évet kell kibírnia, a karosszériát nem éri meg felújítani..

Ra lehet rakni, a motortarto baknal kell kicsit leszedni az ontvenybol ha jol emlekszek.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.19. 12:04

Sziasztok! Üléseket cseréltem, erre kiment hibára a vezető övfeszítő. Fogtam, visszaraktam a régit vezetékestől. Most törli a hibát, de shadow error-ként mindig jelen van. Mit lehet tenni ? Köszönöm!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.19. 13:33

öreglala írta:Sziasztok! Üléseket cseréltem, erre kiment hibára a vezető övfeszítő. Fogtam, visszaraktam a régit vezetékestől. Most törli a hibát, de shadow error-ként mindig jelen van. Mit lehet tenni ? Köszönöm!

Ne foglalkozz vele.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: öreglala
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.20. 14:28

Facelift utáni 30d difije plug and play a 25d difijével? Ismerősöm fejében megfordult a gondolat, hogy az utóbbira felrakatná az előbbit, hogy kevesebbet forogjon pályán. Kérdés, hogy mennyire lenne tőle dinamikátlan az autó, illetve, hogy a tempomat megmaradna-e? Valaki tudna erről érdemben nyilatkozni, hogy össze lehet-e hozni?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.20. 22:14

NagyMatyas írta:Facelift utáni 30d difije plug and play a 25d difijével? Ismerősöm fejében megfordult a gondolat, hogy az utóbbira felrakatná az előbbit, hogy kevesebbet forogjon pályán. Kérdés, hogy mennyire lenne tőle dinamikátlan az autó, illetve, hogy a tempomat megmaradna-e? Valaki tudna erről érdemben nyilatkozni, hogy össze lehet-e hozni?


Kéziváltósnál 2,35 az áttétel mindkét esetben az ETK szerint...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kzolee az itt látható tagok köszönték meg: NagyMatyas
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.21. 01:19

NagyMatyas írta:Facelift utáni 30d difije plug and play a 25d difijével? Ismerősöm fejében megfordult a gondolat, hogy az utóbbira felrakatná az előbbit, hogy kevesebbet forogjon pályán. Kérdés, hogy mennyire lenne tőle dinamikátlan az autó, illetve, hogy a tempomat megmaradna-e? Valaki tudna erről érdemben nyilatkozni, hogy össze lehet-e hozni?

Automatán a kardánt is cserélni kell, a váltó felől a csillag ugyanaz, difinél viszont kisebb a tárcsa átmérője a 25d-n. 86 vs 94 mm. Ha automata, szar lesz, csúnyán elmegy az erő. Egy ismerős vett egy 25d-t, nem tudta, hogy 30d diffi van alatta, csak akkor jött rá mikor elpusztult és adtam neki rávalót. Persze első körben megkaptam, hogy nem rávalót kapott, mert nem jó rá a kardán, nagyobb az átmérője mint a diffié, biztos 30d diffit adtam. Mondom ja, mivel erősebb a 30d, biztos kisebb tárcsát kapott. Még jó, hogy a diffi tetején rajta van az áttétel. 3,07 vs 2,81. Miután "rájött" a turpisságra vitt egy rávaló kardánt is, aztán fülig ért a szája, hogy lépeget a kis 25d is.
Összehozni, össze lehet.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: NagyMatyas
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.22. 10:05

szevasztok! kerékcsapágyat cserélnék elől.a Fag márkájut venném Bendegúztól.vagy esetleg másik márka?mi a vélemény? skf-et is szidta a szerelő haver,az se a régi már.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.22. 10:58

atti523i írta:szevasztok! kerékcsapágyat cserélnék elől.a Fag márkájut venném Bendegúztól.vagy esetleg másik márka?mi a vélemény? skf-et is szidta a szerelő haver,az se a régi már.


FAG tökéletes lesz. Bendegúz is. :D

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Afterdark az itt látható tagok köszönték meg: bendegúz
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.22. 22:01

Afterdark írta:
atti523i írta:szevasztok! kerékcsapágyat cserélnék elől.a Fag márkájut venném Bendegúztól.vagy esetleg másik márka?mi a vélemény? skf-et is szidta a szerelő haver,az se a régi már.


FAG tökéletes lesz. Bendegúz is. :D

ebben a projektben egyedül Bendegúz a biztos pont :D szerelő barátom most cserélt skf-et egy másik autón,egy hónapot bírt.állítólag már az is kínában készül.az enyém is kb 5éve volt csrélve,a márkára már nem emlékszem,kilóméter se ment bele sok,most megint cserés.a végén még rászokok a tömegközlekedésre :lol:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.06.23. 14:30

atti523i írta:
Afterdark írta:
atti523i írta:szevasztok! kerékcsapágyat cserélnék elől.a Fag márkájut venném Bendegúztól.vagy esetleg másik márka?mi a vélemény? skf-et is szidta a szerelő haver,az se a régi már.


FAG tökéletes lesz. Bendegúz is. :D

ebben a projektben egyedül Bendegúz a biztos pont :D szerelő barátom most cserélt skf-et egy másik autón,egy hónapot bírt.állítólag már az is kínában készül.az enyém is kb 5éve volt csrélve,a márkára már nem emlékszem,kilóméter se ment bele sok,most megint cserés.a végén még rászokok a tömegközlekedésre :lol:


Offtopic :
OFF autókon tapasztaltak alapján csatlakozom, az SKF-et mindenki szidja (vagy kínai vagy indiai), a FAG kerékcsapágyakkal jó a tapasztalat.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.02. 01:17

ha donwpipeot építek be, hozzá kell igazítani a gyári programot, vagy lehet azzal használni? köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.02. 15:10

ST1 írta:ha donwpipeot építek be, hozzá kell igazítani a gyári programot, vagy lehet azzal használni? köszi

Decat csorw gondolsz? Kene igazitani a szoftvert de lehet hasznalni gyarival is, viszont vannak veszelyei.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.02. 20:41

morv írta:
ST1 írta:ha donwpipeot építek be, hozzá kell igazítani a gyári programot, vagy lehet azzal használni? köszi

Decat csorw gondolsz? Kene igazitani a szoftvert de lehet hasznalni gyarival is, viszont vannak veszelyei.

Sent from my SM-A520F using Tapatalk


igen, mik a veszélyei? fojtás nélkül túlforog a turbó? túltölt? gondolom a használat módjából ered inkább a veszély. kb 4-5 ezret megyek mire augusztusban megyünk haza és eljutok vkihez.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 08:48

Sziasztok márkatársaim!
Bocsi,hogy ideírok,de nem tudja valaki belinkelni vagy leírni Alpinafan weboldalát???
Előre is köszi,szép napot!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 09:59

szasza0226 írta:Sziasztok márkatársaim!
Bocsi,hogy ideírok,de nem tudja valaki belinkelni vagy leírni Alpinafan weboldalát???
Előre is köszi,szép napot!

KATT IDE!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 18:19

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy van valakinek egy eladó ülésfoglaltság jelzője?
Előre is köszönöm szépen.Szép napot mindenkinek!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2017.07.04. 20:39

BMW Jani.525 tds írta:Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy van valakinek egy eladó ülésfoglaltság jelzője?
Előre is köszönöm szépen.Szép napot mindenkinek!


Ha gyárira gondolsz, ami az ülőlapban van, akkor nekem van egy jó.
Írjál pü-t, ha kell. Üdv. R.
Hozzászólás küldése

VigLink badge