Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 13:53

NagySándor írta:
sz.attila írta:Sziasztok!

Kiszeretném cserélni a gyári sárga belső világítás izzóit LED-re.
Az lenne a kérdésem, hogy rendelt-e már valaki ilyen izzókat, illetve a lent belinkelt izzók valóban kompatibilisek az E39-be?
Esetleg ki hol rendelte ?

A világhálón ezt találtam: https://www.aliexpress.com/item/Edislig ... autifyAB=0

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)


Témáztunk már erről itt:
http://www.e39.hu/viewtopic.php?f=1&t=1 ... es#p306569

Ajánlom Bandi1978 hozzászólását. De az 18 dolláros teljesen jó lesz! ;)


Köszönöm a gyors választ! :) Hát ez a legolcsóbb csomagban, de azért szétnézek még..

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 19:56

attila94 írta:
spnq írta:hali!

az mitol lehet, hogy az 5 zold inspection ledbol neha mind az 5 eg, neha meg csak 1 ? 7 ezer km-el ezelott volt olajcsere. ha jol szamolom, 3 nak kellene egni kb..

mint feljebb irtam, egy gyengebb fekvorendor felutodes utan elkezdett neha dugoban araszolas/kozepesebben eros hosszabb hegymenet utan felvillanni alapjaraton az olajnyomas visszajelzo piros olajoskanna. lehet osszefugges?

koszi,
andras


Robbant már így fel motor M6-ban (V10). "Jaj a haveromnál leért kicsit az alja"

A kanna már a felütődés okozta kenési elégtelenség miatt is lehet...Ha előtte nem égett hasonló körülmények között.[/quo
szerintem kontakt hiba , műszerfal ki , a csatik lefujása kontakt spray-vel

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 20:01

lenne egy kérdés , most voltam a győri bmw-nél , elmondásuk szerint a bömösben ténylegesen 334 000 km van , stimmel mind a két kulcsban és a kilométerórában valamint a compjuterben is .valós vagy nem valós a profik szerint is ??? lenni vagy nem lenni...............

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 21:25

TÖREKI33 írta:lenne egy kérdés , most voltam a győri bmw-nél , elmondásuk szerint a bömösben ténylegesen 334 000 km van , stimmel mind a két kulcsban és a kilométerórában valamint a compjuterben is .valós vagy nem valós a profik szerint is ??? lenni vagy nem lenni...............
Szamit?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 21:48

számitana mert két évre és 100ekm-re vettem a vasat , sajna ennyit megyek vele . ez a 42. autóm , mindig sokat jártam velük , most éppen bécsbe minden nap.két évente kocsi csere minimum............................

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 22:07

TÖREKI33 írta:számitana mert két évre és 100ekm-re vettem a vasat , sajna ennyit megyek vele . ez a 42. autóm , mindig sokat jártam velük , most éppen bécsbe minden nap.két évente kocsi csere minimum............................
Gondolom allapotot vettel az azt tukrozo penzosszeg fejeben. Koztudott, hogy az allapot nem a lefutott km-ek szamatol fugg. A viszonylag problema mentes ket ev es 100k km-t meg egy jo esetben is legalabb 14 eves kocsinal senki nem tudja garantalni. Nem tudok rola, hogy lenne olyan tipikus hibaja ennek a konstrukcionak, amire el lehetne mondani (mint nemely mas markanal vagy akar cegen belul is az ujabbaknal), hogy x km-nel meg jo, de x+1-nel mar biztosan beadja a kulcsot. Ezeknel tobbnyire korral jaro hibak vannak, valamint a korabbi elhanyagoltsag szamlajara irhato dolgok. Ez utobbi miatt pedig lehet, hogy mar 334k km-nel szar valami, de meg akar 600k km-nel is lehet jo, ha ugy volt gondozva.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára morv 2018.02.06. 00:27-kor.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 23:09

Nem nagyon értem a kérdést, vagy azt, hogy egyáltalán mit is szeretnél tudni vagy hallani....
Ha az órában is 334ekm van, te ennyivel vetted, ezt a szerviz is igazolta, akkor utólag miért dilemmázol azon, hogy ez sok-e, avagy sem.
Te is tudod, hogy ez sok km, és ekkora futásnál - kevesebbnél is - bármi előfordulhat.
Napi 100-150km-re is alkalmas, csak nagyobb az esély, hogy 2-3 havonta egy komolyabb szervízösszeget felemészt.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 23:38

Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...
Kép
Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 00:55

kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...
Kép
Kép
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 02:18

morv írta:
kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...
Kép
Kép
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687

Az nem az, az az alsó motorburkolat tartója. Van ez a lemez szerintem sorhat benzinben is, nem találtam meg Etk-ban, de majd holnap/ma megnézem kocsin is a műhelyben.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 07:29

morv írta:
kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...
Kép
Kép
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687
Nekem is van, 2.2 benzin.

Tapatalkkal küldve az én LEAGOO M8 eszközömről

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 09:23

Azt gyanítóm, hogy Ö lesz az!
51488254297
Most már csak az a kérdés, hogy honnan vegyek ilyet?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kbhont az itt látható tagok köszönték meg: eddy
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 10:48

kbhont írta:Azt gyanítóm, hogy Ö lesz az!
51488254297
Most már csak az a kérdés, hogy honnan vegyek ilyet?

Nálam ezt dobja ki:

RealOEM

Nézd a 4-es számot.
Két cikkszám tartozik hozzá.
Az egyik '98.09. előtti, az egy kisebb egység, ami az ábrán is van.
A másik '98.09. utáni, az egy nagyobb panel, amit Te is linkeltél, de az ábrán még a régi van.
Változtattak picit ekkor ezek szerint.

Köszi amúgy az ötletet, én is becserélem a nagyobbra, a furatok és patent pontok megvannak, de nálam a kicsi van bent.
:franko:

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: 2 eddy, kbhont
Értékelés: 9.52%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 11:52

Igen, sokan nem is gondolnak bele , hogy ez milyen fontos alkatrész!
Csak mikor rálép a fékre és beesik a pedál, akkor jön a döbbenet...
Én megtanultam!Kerül amibe kerül, de veszek egy olyan hőterelőt!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek kbhont az itt látható tagok köszönték meg: eddy
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 11:52

Bandi1978 írta:
kbhont írta:Azt gyanítóm, hogy Ö lesz az!
51488254297
Most már csak az a kérdés, hogy honnan vegyek ilyet?

Nálam ezt dobja ki:

RealOEM

Nézd a 4-es számot.
Két cikkszám tartozik hozzá.
Az egyik '98.09. előtti, az egy kisebb egység, ami az ábrán is van.
A másik '98.09. utáni, az egy nagyobb panel, amit Te is linkeltél, de az ábrán még a régi van.
Változtattak picit ekkor ezek szerint.

Köszi amúgy az ötletet, én is becserélem a nagyobbra, a furatok és patent pontok megvannak, de nálam a kicsi van bent.
:franko:
Na ezt hétvégén én is megnézem

Tapatalkkal küldve az én LEAGOO M8 eszközömről

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 12:06

Gallaca írta:
morv írta:
kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...
Kép
Kép
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687

Az nem az, az az alsó motorburkolat tartója. Van ez a lemez szerintem sorhat benzinben is, nem találtam meg Etk-ban, de majd holnap/ma megnézem kocsin is a műhelyben.
Igaz, ott a vegen a bracket szo, azon atsiklottam.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 12:31

morv írta:
Gallaca írta:
morv írta:
kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...

[img]/img]
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687

Az nem az, az az alsó motorburkolat tartója. Van ez a lemez szerintem sorhat benzinben is, nem találtam meg Etk-ban, de majd holnap/ma megnézem kocsin is a műhelyben.
Igaz, ott a vegen a bracket szo, azon atsiklottam.


Én meg nem láttam a szememtől, azért nem találtam a kacifántos realoem ábrán. Nem hasonlított a rajz a valóságra. Újban kb 12e ft amúgy és javításnál, bontásnál nagyon szoktam utálni ezt a lemezt, olyan mint egy polip, jobbos kocsin nem lehet hozzáférni a csavarjaihoz.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, kbhont
Értékelés: 9.52%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 13:25

Gallaca írta:
morv írta:
Gallaca írta:
morv írta:
kbhont írta:Sziasztok!
Újabb kérdés!
Jobb első doblemezen az ABS tömbről eljönnek a hátsó fékcsövek és a hengerfej magasságában két 10-12 cm gumicsővel csatlakoznak a hátsó fékcsövekhez!
Itt szerintem kell hogy legyen valami hővédő lemez!
Esetleg meg tudja mondani nekem valaki, hogy ennek mi a száma?
Az a véleményem, ez egy elég fontos darab és akinek ez nincs meg az nézze meg ezeket a rövid csöveket. mert nekem pár éve ez szét ment és már megint cserélnem kell!
EDIT:
Közben találtam egy képet róla! Bekarikáztam...

[img]/img]
Gyarilag csak M5-ben volt ez a lemez (realoem szerint). http://www.realoem.com/bmw/enUS/showpar ... 1712695687

Az nem az, az az alsó motorburkolat tartója. Van ez a lemez szerintem sorhat benzinben is, nem találtam meg Etk-ban, de majd holnap/ma megnézem kocsin is a műhelyben.
Igaz, ott a vegen a bracket szo, azon atsiklottam.


Én meg nem láttam a szememtől, azért nem találtam a kacifántos realoem ábrán. Nem hasonlított a rajz a valóságra. Újban kb 12e ft amúgy és javításnál, bontásnál nagyon szoktam utálni ezt a lemezt, olyan mint egy polip, jobbos kocsin nem lehet hozzáférni a csavarjaihoz.
En meg egy kocsin sem lattam. Valamennyire takarja/vedi az abs kockat is?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 20:18

kovessyroli írta:Nem nagyon értem a kérdést, vagy azt, hogy egyáltalán mit is szeretnél tudni vagy hallani....
Ha az órában is 334ekm van, te ennyivel vetted, ezt a szerviz is igazolta, akkor utólag miért dilemmázol azon, hogy ez sok-e, avagy sem.
Te is tudod, hogy ez sok km, és ekkora futásnál - kevesebbnél is - bármi előfordulhat.
Napi 100-150km-re is alkalmas, csak nagyobb az esély, hogy 2-3 havonta egy komolyabb szervízösszeget felemészt.

mivel szerelő vagyok ezzel tisztában vagyok , csak a bmw szerviz tudományában kételkedek , a kilométer biztos vagy a halál vagy halál biztos diagnózis ???

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.06. 21:38

TÖREKI33 írta:mivel szerelő vagyok ezzel tisztában vagyok , csak a bmw szerviz tudományában kételkedek , a kilométer biztos vagy a halál vagy halál biztos diagnózis ???


Át lehet írni minden vezérlőt/kulcsot/egyéb tárolóhelyet.
Még az E60-ban is meg lehet oldani.
A futásteljesítménynek viszont óriási a jelentősége az eladás során, 400ekm felett lehetetlen eladni és 300ekm felett is már bazi nehéz.
Hozzászólás küldése

VigLink badge