Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 23:44

Gallaca írta:
spnq írta:sziasztok,

ismerős touring e39 én cserélni kellene a csomagtérajtó és/vagy ablak hidraulikát (nem automata nyitású).

nekiálltak a szerelőjével, de állítólag valami speckó szerszám nélkül lehetetlen/nagyon nehéz megoldani. megkért, hogy kérdezzek utána itt :)

valakinek van esetleg tapasztalata a dologban? esetleg kontaktja szervízhez, ahol rendesen meg tudják csinálni?

köszi,
andrás

Én a gyári kerékkulccsal is kicserélem, az elég speciális. :D
De egy ládabontó a legmegfelelőbb erre.
Kép


:) nem tom a pajszer vicc-e, de akkor megmondom neki, hogy gyari szerszam kell. alternativ megoldaskent kerdezem: vallalsz ilyen melot, vagy tudsz vkit aki vallal?

koszi,
andras

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 23:55

spnq írta:
Gallaca írta:
spnq írta:sziasztok,

ismerős touring e39 én cserélni kellene a csomagtérajtó és/vagy ablak hidraulikát (nem automata nyitású).

nekiálltak a szerelőjével, de állítólag valami speckó szerszám nélkül lehetetlen/nagyon nehéz megoldani. megkért, hogy kérdezzek utána itt :)

valakinek van esetleg tapasztalata a dologban? esetleg kontaktja szervízhez, ahol rendesen meg tudják csinálni?

köszi,
andrás

Én a gyári kerékkulccsal is kicserélem, az elég speciális. :D
De egy ládabontó a legmegfelelőbb erre.


:) nem tom a pajszer vicc-e, de akkor megmondom neki, hogy gyari szerszam kell. alternativ megoldaskent kerdezem: vallalsz ilyen melot, vagy tudsz vkit aki vallal?

koszi,
andras

Szoktam én viccelni? :mrgreen:
Halálosan komolyság a pajszer, a képet a forma miatt illesztettem, ezzel lehet a legprecíziósabban pöckölni a pfaudi fejet. :D Erre nincs gyári szerszám, ha jól emlékszem a gyári technológia szerint "tetőkárpit le" a cseréhez. Hááát esetleg megcsinálom, bár időm nem nagyon van.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.30. 22:29

Bandi1978 írta:
domcsimisi írta:Szia. 3szerelonel volt mar. Gyertyák, trafok, es meg sok mas is cserelve lett. Mar meguntam :( egyepkent e39 2.2 benzin. Reggel nem indul el egy henger allitolag azert remeg es nagyon hamar 1000 s fordulatrol le esik fokozatosanes akkor jon a remeges. En azt szoktam hogy gaz adás sal vissza 1000 re es hagyom kb 2p jarni amég automatikusan le ugyrik 1000 rol alapra de hirtelen magyarul helyre jott a dolog es gyönyörűen jár.





Szia,

Nem tudom, megoldódott-e, a napokban mi is tapasztaltuk, tavaly jelentkeztek ilyen tünetek, akkor az egy henger nem megy hibaüzenet mellé társította, hogy alacsony az akkufeszültség, és így a gyújtással volt gondja, később ez elmúlt. Most újra ez jött elő, úgy látszik, az akku behal. Próbaképp bebikáztuk két alkalommal, akkor nem volt ilyen rázkódás indításkor. Most rátettük az okostöltőre, hátha regenerálni tudja, de valószínűleg cserélni kell az akkut, nálunk legalább is...

Persze tény, az autót nem rendszeresen használjuk, így a visszatöltés is nyilván kérdéses...

Hátha segítség lehet a Te esetedben is...

Papi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.31. 11:16

Sziasztok!
Meg tudná nekem valaki mondani a "3" alkatrész számát?
Egyszerűen nem találom...
Közben az E38 735 nél megtaláltam... 11611704934
Nem értem, hogy e39 hez miért nem irják ki... :facepalm:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.31. 19:46

kbhont írta:Sziasztok!
Meg tudná nekem valaki mondani a "3" alkatrész számát?
Egyszerűen nem találom...
Közben az E38 735 nél megtaláltam... 11611704934
Nem értem, hogy e39 hez miért nem irják ki... :facepalm:

Mert ez a cikkszám kizárólag E38-ban van Etk szerint. E39-ben oda a 2-es alkatrész való.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.31. 23:01

Ez érdekes, mert 15 éve van nálam a vas és 107eKM volt benne amikor megvettem és azóta ez van bent!
Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.01. 11:54

hali!

az mitol lehet, hogy az 5 zold inspection ledbol neha mind az 5 eg, neha meg csak 1 ? 7 ezer km-el ezelott volt olajcsere. ha jol szamolom, 3 nak kellene egni kb..

mint feljebb irtam, egy gyengebb fekvorendor felutodes utan elkezdett neha dugoban araszolas/kozepesebben eros hosszabb hegymenet utan felvillanni alapjaraton az olajnyomas visszajelzo piros olajoskanna. lehet osszefugges?

koszi,
andras

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.01. 13:28

spnq írta:hali!

az mitol lehet, hogy az 5 zold inspection ledbol neha mind az 5 eg, neha meg csak 1 ? 7 ezer km-el ezelott volt olajcsere. ha jol szamolom, 3 nak kellene egni kb..

mint feljebb irtam, egy gyengebb fekvorendor felutodes utan elkezdett neha dugoban araszolas/kozepesebben eros hosszabb hegymenet utan felvillanni alapjaraton az olajnyomas visszajelzo piros olajoskanna. lehet osszefugges?

koszi,
andras

Alánéztél? Olajteknőt nem nyomta meg? Lehet hogy nem tudja rendesen felszívni az olajat?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.01. 13:41

gorcsev írta:
spnq írta:hali!

az mitol lehet, hogy az 5 zold inspection ledbol neha mind az 5 eg, neha meg csak 1 ? 7 ezer km-el ezelott volt olajcsere. ha jol szamolom, 3 nak kellene egni kb..

mint feljebb irtam, egy gyengebb fekvorendor felutodes utan elkezdett neha dugoban araszolas/kozepesebben eros hosszabb hegymenet utan felvillanni alapjaraton az olajnyomas visszajelzo piros olajoskanna. lehet osszefugges?

koszi,
andras

Alánéztél? Olajteknőt nem nyomta meg? Lehet hogy nem tudja rendesen felszívni az olajat?


nem még, de hétvégén megnézem.

amúgy ha megnyomta volna, az miért csak szélsőséges körülmények közt(bemelegedett motorral vagy hosszú dugóban araszolás, vagy hegymenet után) okozna nyomásparát alapjáraton ? az nem lehet, hogy a jeladót nyomta feljebb picit ? (mondjuk akkor inkább olajszintet irogatna, bár most hogy mondom, 2x előfordult leállítás után , hogy olajszinte is panaszkodott, miközben nívópálca szerint bőven min fölött van a szint)

és mi lehet ez, hogy az inspection ledek összevissza égnek ? azok nem olajcsere esetén nullázás után megtett km alapján alszanak ki sorban ?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.01. 14:36

spnq írta:hali!

az mitol lehet, hogy az 5 zold inspection ledbol neha mind az 5 eg, neha meg csak 1 ? 7 ezer km-el ezelott volt olajcsere. ha jol szamolom, 3 nak kellene egni kb..

mint feljebb irtam, egy gyengebb fekvorendor felutodes utan elkezdett neha dugoban araszolas/kozepesebben eros hosszabb hegymenet utan felvillanni alapjaraton az olajnyomas visszajelzo piros olajoskanna. lehet osszefugges?

koszi,
andras


Robbant már így fel motor M6-ban (V10). "Jaj a haveromnál leért kicsit az alja"

A kanna már a felütődés okozta kenési elégtelenség miatt is lehet...Ha előtte nem égett hasonló körülmények között.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.03. 12:14

Sziasztok új vagyok.. Köszönöm a befogadást SOS segítsetek horrorisztikus-an meg nőt a fogyasztás (e39 530d) a kijelzőn az átlag fogyasztás 100km írja 39.5Liter ez képtelenség, vagy nem?? Előtte minden jó volt 1 hete vettem észre a bibit. De ennyit soha nem mutatót, max 15-16litert írt 100km re de ahogy elindultam vele szépen ment le és be állt szépen 8-10 liter re attól függően Milyen forgalom volt. Ötlet?? Mi lehet a baj?? Válaszokat előre is Köszönöm

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.03. 13:13

ferike27 írta:Sziasztok új vagyok.. Köszönöm a befogadást SOS segítsetek horrorisztikus-an meg nőt a fogyasztás (e39 530d) a kijelzőn az átlag fogyasztás 100km írja 39.5Liter ez képtelenség, vagy nem?? Előtte minden jó volt 1 hete vettem észre a bibit. De ennyit soha nem mutatót, max 15-16litert írt 100km re de ahogy elindultam vele szépen ment le és be állt szépen 8-10 liter re attól függően Milyen forgalom volt. Ötlet?? Mi lehet a baj?? Válaszokat előre is Köszönöm
Nincs véletlenül átállítva más mértékegységre ( pl.: mpg)?

Sent from my Lenovo TB-8703F using Tapatalk

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.03. 15:30

Nincs :-(

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.03. 20:07

ferike27 írta:Nincs :-(

Nem nulláztad le, és városi forgalomban még csak keveset mentél?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.04. 09:38

ferike27 írta:...horrorisztikus-an meg nőt a fogyasztás (e39 530d) a kijelzőn az átlag fogyasztás 100km írja 39.5Liter ez képtelenség, vagy nem??


Semmi gond nincs! Nem vetted ki az akkut vagy le sarut? Vagy alacsony az akku szintje!
Nálam akkucserénél és saru levételeknél pont ugyanez szokott lenni. Majd visszaáll, ha mész huzamosabb ideig autóúton. Városi tötymörgésnél szintén produkál ilyet, de ez a szám kísértetiesen az elsőként írt példák jele.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.04. 11:39

Sziasztok!
Vásárolt mostanában valaki az ajtóra való dísz csíkból után gyártottat ?
Gondolkodok az összes cseréjén. Természetesen a chrom verzión!
Az lett volna a kérdésem, hogy vállalható a nem gyári verzió? Gondolok itt a minőségére...

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.04. 12:02

kbhont írta:Sziasztok!
Vásárolt mostanában valaki az ajtóra való dísz csíkból után gyártottat ?
Gondolkodok az összes cseréjén. Természetesen a chrom verzión!
Az lett volna a kérdésem, hogy vállalható a nem gyári verzió? Gondolok itt a minőségére...

Nekem több mint 2 éve az első lépéseim egyike volt az első lökhárítóban a kétoldali díszlécek cseréje.
Megvettem kompletten az utángyártottakat, króm csíkokkal együtt.
Nem tudtam berakni, sehogy sem! :evil:
Nem illeszkedett sehol és a kidolgozottságuk is gagyi. (Klokkerholm, Polcar, VanWezel...)
Botrány!
Így jöttek a gyáriak, amik érdekes módon tökéletesen, gond nélkül bepasszoltak.

Ugyanezt eljátszottam a fényszórók alatti lécecskékkel is... :evil: :facepalm:

Drágább jóval ha újat veszel, de szerintem kíméld meg magad a bosszankodástól!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: kbhont
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.04. 12:19

Bandi1978 írta:Nekem több mint 2 éve az első lépéseim egyike volt az első lökhárítóban a kétoldali díszlécek cseréje.
Megvettem kompletten az utángyártottakat, króm csíkokkal együtt.
Nem tudtam berakni, sehogy sem! :evil:
Nem illeszkedett sehol és a kidolgozottságuk is gagyi. (Klokkerholm, Polcar, VanWezel...)
Botrány!
Így jöttek a gyáriak, amik érdekes módon tökéletesen, gond nélkül bepasszoltak.

Ugyanezt eljátszottam a fényszórók alatti lécecskékkel is... :evil: :facepalm:

Drágább jóval ha újat veszel, de szerintem kíméld meg magad a bosszankodástól!

Na igen, Pont ettől féltem! Akkor ezek szerint ez ezekre az "egyszerű" dolgokra is igaz, hogy nem szabad után gyártottat! Röhejes!
Akkor marad az a verzió, hogy először az egyik lökös, aztán a másik és utána az ajtok...
Köszönöm szépen a válaszodat!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 10:45

Sziasztok!

Kiszeretném cserélni a gyári sárga belső világítás izzóit LED-re.
Az lenne a kérdésem, hogy rendelt-e már valaki ilyen izzókat, illetve a lent belinkelt izzók valóban kompatibilisek az E39-be?
Esetleg ki hol rendelte ?

A világhálón ezt találtam: https://www.aliexpress.com/item/Edislig ... autifyAB=0

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.02.05. 11:59

sz.attila írta:Sziasztok!

Kiszeretném cserélni a gyári sárga belső világítás izzóit LED-re.
Az lenne a kérdésem, hogy rendelt-e már valaki ilyen izzókat, illetve a lent belinkelt izzók valóban kompatibilisek az E39-be?
Esetleg ki hol rendelte ?

A világhálón ezt találtam: https://www.aliexpress.com/item/Edislig ... autifyAB=0

Válaszotokat előre is köszönöm ! :)


Témáztunk már erről itt:
viewtopic.php?f=1&t=10&p=306569&hilit=ledes#p306569

Ajánlom Bandi1978 hozzászólását. De az 18 dolláros teljesen jó lesz! ;)
Hozzászólás küldése

VigLink badge