Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.11. 15:17

Sziasztok!
Ha jól értelmezem akkor ki számolom a fogyasztást azt osztom a ki írt fogyasztási értékkel és az eredménynek az első 4 számjegye lesz a korrekciós szám?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.12. 21:47

Sziasztok,

eddig bírta a (úgy tudom eredeti gyári) jobb oldali aranyszínű sötétedős tükröm, kifolyt a bele :lol: .
Realoem-ben megnéztem, hogy milyen gyári számú tükörlapot kéne vennem, de van vagy 15 féle variáció... Tud valaki segíteni, hogy melyiket kéne beszerezni? A bal oldalon már a kékes árnyalatú tükröm van, így jobb oldalra is ilyet akarok tenni, természetesen fűthetőt, sötétedőset.
Az alkatrészbeszerzéssel foglalkozók is dobhatnának egy pm-et az árakról :)

köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.21. 18:56

Tegnap egy hosszabb hegymenet (kb. 1200m szintemelkedés 12km-en) után alapjáraton elkezdett villódzni (kb. úgy mint egy folyamatos világításra már nem képes neoncső) a piros olajlámpa. Kezdjek félni?

5W30 BMW LL-04 olaj van benne Mann szűrővel. 7000km az olajban, 415000 az órában.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.27. 19:37

Hali!

Sedánnál nem tudja vki a csomagtértető átvezető gumi cikkszámát?

Köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.27. 21:00

VALAKI MEGTUDNÁ MONDANI HOGY A LEIRÁSOK ROVATOT HOL TALÁLOM ???

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.27. 23:50

TÖREKI33 írta:VALAKI MEGTUDNÁ MONDANI HOGY A LEIRÁSOK ROVATOT HOL TALÁLOM ???

NEKED ROSSZ A SZEMED? VAGY MIÉRT ÍRSZ CSUPA NAGYBETŰVEL? A MIÉNK JÓ! ÍRHATSZ KICSIVEL!

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 Bandi1978, bendegúz
Értékelés: 9.52%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.27. 23:55

WASPZotya írta:Hali!

Sedánnál nem tudja vki a csomagtértető átvezető gumi cikkszámát?

Köszi

De.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 11:36

Gallaca írta:
WASPZotya írta:Hali!

Sedánnál nem tudja vki a csomagtértető átvezető gumi cikkszámát?

Köszi

De.

Akkor szeretnélek megkérni hogy oszd meg velem.

Köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 14:47

bzsoltie írta:Tegnap egy hosszabb hegymenet (kb. 1200m szintemelkedés 12km-en) után alapjáraton elkezdett villódzni (kb. úgy mint egy folyamatos világításra már nem képes neoncső) a piros olajlámpa. Kezdjek félni?

5W30 BMW LL-04 olaj van benne Mann szűrővel. 7000km az olajban, 415000 az órában.

Összeadódó főtengelycsapágyazás és olajszivattyú-kopás, esetlegesen elkoszolódott szívócső az olajszivattyún, nem megfelelő olajminőség, stb...
Ezek eredője.
Ha csak terheléskor jelentkezik, akkor első körben egy minimum LL-01-el rendelkező, komolyabb 5W40-es olajat próbálnék ki. Nem eretnekség, hidd el, főleg ilye n km mellett. Ha nincs eltömődve a szívóág az olajszivattyún (valószínűleg nincs, mert akkor a probléma hideg olajnál is jelentkezne...), akkor egy Motul Specific LL04 olaj biztosan tünetmentesít. Ez nem azt jelenti, hogy felújítja a olajszivattyút és a főtengelyedet, de a kellő olajnyomás rendelkezésre fog állni és nem fog nyomáshiányból adódóan további kopás jelentkezni.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek hamoriarpi az itt látható tagok köszönték meg: bzsoltie
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 15:20

e39fan a szemem nem valami jó , szemüveget használok a pc-hez , talán a sok viagrától.vezetni anélkül szoktam , igy bátrabb vagyok.
amúgy sofőr vagyok és szerelő felváltva . a kérdésre is kaphatnék választ ???

Ezt a hozzászólást a szerzőnek TÖREKI33 az itt látható tagok köszönték meg: dreizwanzig
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 16:30

WASPZotya írta:
Gallaca írta:
WASPZotya írta:Hali!

Sedánnál nem tudja vki a csomagtértető átvezető gumi cikkszámát?

Köszi

De.

Akkor szeretnélek megkérni hogy oszd meg velem.

Köszi

Szia!

Köszönöm! Egy ilyen kérés máris komfortosabb, így már nem érzem magam valamelyik lepukkant fészbúkcsoportban. :evil: :D :franko:

61138366627

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Gallaca az itt látható tagok köszönték meg: 2 bendegúz, WASPZotya
Értékelés: 9.52%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 16:32

TÖREKI33 írta:e39fan a szemem nem valami jó , szemüveget használok a pc-hez , talán a sok viagrától.vezetni anélkül szoktam , igy bátrabb vagyok.
amúgy sofőr vagyok és szerelő felváltva . a kérdésre is kaphatnék választ ???

Ha velem kiabálnak, megmakacsolom magam...
Viszont leírások rovattal itt még nem találkoztam azmiaz? Esetleg a "tippek" fent?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.28. 22:45

DANKE SCHÖN !!!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 18:09

sziasztok,

ismerős touring e39 én cserélni kellene a csomagtérajtó és/vagy ablak hidraulikát (nem automata nyitású).

nekiálltak a szerelőjével, de állítólag valami speckó szerszám nélkül lehetetlen/nagyon nehéz megoldani. megkért, hogy kérdezzek utána itt :)

valakinek van esetleg tapasztalata a dologban? esetleg kontaktja szervízhez, ahol rendesen meg tudják csinálni?

köszi,
andrás

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 18:16

hali,


profilomban levő (520i routing, 2003, titansilber metal) autó jobb első sárvádőjét sikerült meghúznom:

Kép

kérdés, hogy ez így ránézésre hozzáértő szerint javítható-e, ha igen, mennyire szépen, ha nem, vagy rondán, akkor tud-e esetleg valaki lehetőleg ilyen színben csere elemet.

köszi,
andrás

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 18:19

bzsoltie írta:Tegnap egy hosszabb hegymenet (kb. 1200m szintemelkedés 12km-en) után alapjáraton elkezdett villódzni (kb. úgy mint egy folyamatos világításra már nem képes neoncső) a piros olajlámpa. Kezdjek félni?

5W30 BMW LL-04 olaj van benne Mann szűrővel. 7000km az olajban, 415000 az órában.


nálam ugyanez, de nemkell hozzá akkora szintemelkedés, hanem elég egy órát araszolni a dugóban, vagy felmenni Dobogókőre- utóbbi helyen -5 fokban is csinálja..

előtte amúgy a belvárosban egy fekvőrendőrre sikerült rámenni, épphogy picit ütött az alján, nemtudom összefüggésben van-e..

ez 3 hónapja volt, azóta összesen 3 szor alakult ki , hogy bevillan alapjáraton az olajnyomás lámpa.

nekem is 7k körül van az olajban, liquimolly 5w40 van benne, nem tudom most, hogy pontosan melyik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára spnq 2018.01.29. 18:25-kor.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 18:24

Sziasztok!
Ajtókéderrel kapcsolatban van valakinek valami jó tippje...?
Nem szakadtak, nem lukasak, csak esztétikailag a "enteriör" leggyengébb elemei! :D
Bélánál van, de valahogy a 32k kicsit sok, főleg hogy 4 db kellene...

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 18:25

Üdv!
Adott egy e39 szedán. A hátsó futómű, mintha ferdén lenne alatta. Valami gömbfej vagy szilent lehet a ludas? Köszönöm a segítséget előre is, hátha tud valaki segíteni... :neutral:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 21:27

spnq írta:sziasztok,

ismerős touring e39 én cserélni kellene a csomagtérajtó és/vagy ablak hidraulikát (nem automata nyitású).

nekiálltak a szerelőjével, de állítólag valami speckó szerszám nélkül lehetetlen/nagyon nehéz megoldani. megkért, hogy kérdezzek utána itt :)

valakinek van esetleg tapasztalata a dologban? esetleg kontaktja szervízhez, ahol rendesen meg tudják csinálni?

köszi,
andrás

Én a gyári kerékkulccsal is kicserélem, az elég speciális. :D
De egy ládabontó a legmegfelelőbb erre.
Kép

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.01.29. 22:57

spnq írta:sziasztok,

ismerős touring e39 én cserélni kellene a csomagtérajtó és/vagy ablak hidraulikát (nem automata nyitású).

nekiálltak a szerelőjével, de állítólag valami speckó szerszám nélkül lehetetlen/nagyon nehéz megoldani. megkért, hogy kérdezzek utána itt :)

valakinek van esetleg tapasztalata a dologban? esetleg kontaktja szervízhez, ahol rendesen meg tudják csinálni?

köszi,
andrás

itt egy témábavágó video https://www.youtube.com/watch?v=TjVnTPZ7j4k

Ezt a hozzászólást a szerzőnek ST1 az itt látható tagok köszönték meg: spnq
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge