Facebook E39.hu Google+ E39.hu Youtube E39.hu Twitter E39.hu Instagram E39.hu
Hozzászólás küldése

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.14. 14:53

morv írta:
Janika13 írta:
Kartergazszuro, vakumcsovek csereje, szivosori pillangoszelepek eltavolitasa es a tobbi szokasos dolog (folyadekok, szurok stb).
Valakinek lenne video vagy esetleg leirás mit hogyan kell cserélni eltávolittani?

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Janika13 az itt látható tagok köszönték meg: kbhont
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.14. 14:56

Ja meg véletlenul valaki nem tudja 2002 530d vel be lehet hajtani németekhez?nem tiltották ki vagy ezt hogy derittem ki? Nem szeretnék buntit

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.14. 21:18

Janika13 írta:Ja meg véletlenul valaki nem tudja 2002 530d vel be lehet hajtani németekhez?nem tiltották ki vagy ezt hogy derittem ki? Nem szeretnék buntit

jogilag a zöld zónába csak akkor, ha van utólagos dpf az autó alatt, bejegyezve. Gyakorlatilag kutya se ellenőrzi, nincs rá elég erőforrás.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.17. 12:33

Sziasztok. A pill.szelepen van a rúd ami vezérli nyitja zárja a szelepeket azt ha beteszem a vakolo dugokat azt is ki lehet iktatni könnyen?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.20. 08:00

Sorstársak. Szétszedtem hogy ki mutsem a lemezeket és lám nem volt benne.pedig kivulröl gyári volt levágták lemezeket tengelyestöl.szóval van egy originál szívó sor tömités és vakolodugok ha vslakit érdekel.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.27. 11:49

Sziasztok!
Befecskendező szelepeket tesztelnek valahol?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.28. 09:19

kbhont írta:Sziasztok!
Befecskendező szelepeket tesztelnek valahol?


injektor.hu, Érd.

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.31. 15:36

Sziasztok.
Adott E39 530da facelift ( 2000 ).
Hol talalom meg a legtomegmerot?
Olvastam azt is h ezekbe meg nincsen.
Akkor miert arulnak hozza?!
Esetleg ha tudnatok kepet kuldeni vagy linket, megkoszonom.
Valaszotokat koszonom

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.08.31. 16:30

dzsanni007 írta:Sziasztok.
Adott E39 530da facelift ( 2000 ).
Hol talalom meg a legtomegmerot?
Olvastam azt is h ezekbe meg nincsen.
Akkor miert arulnak hozza?!
Esetleg ha tudnatok kepet kuldeni vagy linket, megkoszonom.
Valaszotokat koszonom
Szemben allsz a kocsival, leveszed az elso burkolatot a motorrol es alatta magtalalod a bal oldalon, felul egy elektromos csatlakozo van rajta, elore meg egy vastag cso megy, mogotte pedig a legszuro van, de az mar a masik burkolat(ok) alatt. (Google: bmw m57 maf sensor location)

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.09.20. 22:02

Sziasztok!
Ki lehet kapcsolni a világítás tesztet pl a fényszórónál?
96-os évjárat...

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.09.21. 07:58

kbhont írta:Sziasztok!
Ki lehet kapcsolni a világítás tesztet pl a fényszórónál?
96-os évjárat...

Nekem nem sikerült, '98 első havi, vagyis '97-es gép.
Csak a BC üzenetek állíthatóak.
Gyanítom, hogy LCM 1 van benne és az még nem tud ilyet.
A "light coding" felületén még a rendszámtábla világítás sincs beírva...

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: kbhont
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.09.22. 06:54

E39 520i sedanra fl elötti nagy macera a vonohorog elektronika kiépitése?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.01. 21:55

E39 klubtársaim!
Sedan pótfeklámpába hogyan kell izzót cserélni?
Kalaptartó lebont??
Előre is köszi :franko:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.02. 07:06

szasza0226 írta:E39 klubtársaim!
Sedan pótfeklámpába hogyan kell izzót cserélni?
Kalaptartó lebont??
Előre is köszi :franko:


A csomagtartóból.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek muhaati az itt látható tagok köszönték meg: szasza0226
Értékelés: 4.76%

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.02. 09:45

muhaati írta:
szasza0226 írta:E39 klubtársaim!
Sedan pótfeklámpába hogyan kell izzót cserélni?
Kalaptartó lebont??
Előre is köszi :franko:


A csomagtartóból.


Köszönöm szépen :franko:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.02. 09:48

Sziasztok!

Vidám témában kérem a segítségeteket: egyszerűen akárhogy próbálom, nem akar lejönni a váltógombom!! :mrgreen:
Olvastam ezt a könyöklőre ráülős technikát, azzal sem indult meg, vajon milyen eszközzel álljak neki, hogy sikerrel járjak? (flex?) :lol:

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.02. 12:57

FuReady írta:Sziasztok!

Vidám témában kérem a segítségeteket: egyszerűen akárhogy próbálom, nem akar lejönni a váltógombom!! :mrgreen:
Olvastam ezt a könyöklőre ráülős technikát, azzal sem indult meg, vajon milyen eszközzel álljak neki, hogy sikerrel járjak? (flex?) :lol:

Ha van tetőablakod, egy zsiráffal menni fog! Esetleg egy disznópörzsölő? Leolvad! :mrgreen: :nyelves: Tényleg csak húzni kell erősen!

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.04. 07:30

Gallaca írta:
FuReady írta:Sziasztok!

Vidám témában kérem a segítségeteket: egyszerűen akárhogy próbálom, nem akar lejönni a váltógombom!! :mrgreen:
Olvastam ezt a könyöklőre ráülős technikát, azzal sem indult meg, vajon milyen eszközzel álljak neki, hogy sikerrel járjak? (flex?) :lol:

Ha van tetőablakod, egy zsiráffal menni fog! Esetleg egy disznópörzsölő? Leolvad! :mrgreen: :nyelves: Tényleg csak húzni kell erősen!


A talin elfelejtettem mondani, aznap meg tolatáskor a kezemben maradt a váltógomb. :shock: :taps:

A kis műanyag tört el ami rászorul a váltóbotra. Van olyan opció hogy megtarthatom a váltógombomat?

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.12. 19:44

Sziasztok,

touring hátsó kis stabilizátort, első alsó hátsó lengőkart valamint axiálcsuklót mennyire problémás cserélni? Kell hozzá akna?
M-mes futómű

köszi

Re: Kérdések-válaszok E39-ről?

2018.10.13. 10:12

atesz155 írta:Sziasztok,
touring hátsó kis stabilizátort, első alsó hátsó lengőkart valamint axiálcsuklót mennyire problémás cserélni? Kell hozzá akna?
M-mes futómű
köszi

Megoldható akna nélkül is. Attól függ, mennyire mozgékony és tehertűrő aki csinálja.
Ezen alkatrészek tekintetében szinte teljesen egyforma a lépcsőshátúval.
A hátsó stabpálca előrefelé eső csavarjához elég nehéz hozzáférni, be kell játszani mindkét kulcsot.
Idegölő a talajon feküdve, pláne ha jól ráhúzták és még rá is korrodált.
És nem árt, ha vízszintesen áll közben a kocsi, mert a stabrúd igyekszik egy nyugalmi pontba állni, amint leoldod a csavart.

Az első hátsó lengő és a nyomtávrúd cseréhez pedig lehet vissza kell emelni picit a csonkállványt, hogy ki tudd húzni a perselyekből a gömbfejeket.
Én ezt egy emelővel és az első lengő anyájára illesztett 22-es dugóval oldottam meg.
Továbbá ennek a belső csavarját leeresztett kocsinál kell meghúzni, ha nem is súlyozva... majd a futóműves meghúzza súllyal... A szilentblokk miatt...

Ha a nyomtáv belső gömbfejét is cserélnéd, akkor ahhoz meg nem árt egy ilyen célszerszám:

Kép

Kép

Persze egy sima 32-es kulccsal is oldható, csak akkor alá kell férni rendesen.
Meg ugye kell egy ilyen is:

Kép

Mint ahogy az ilyen témájú videókban láthatod is, kell hozzá pár fura szerszám meg idő és türelem.

Ezt a hozzászólást a szerzőnek Bandi1978 az itt látható tagok köszönték meg: atesz155
Értékelés: 4.76%
Hozzászólás küldése

VigLink badge